HDC Hair Clinic 24/08/2020 - Dr.Christina Vrionidou - 3204 Grafts FUE - 26 ετών,Nw 4.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairsick

Active Member
Άψογο αποτέλεσμα και τρομερά φυσικό. Αν δεν είμασταν στο site θα έλεγα ότι είναι φωτό από κουρείο. Καμία ένδειξη ότι έχει υποβληθεί ο ασθενής σε μμ.
 

leas

Well-Known Member
Υπέροχο αποτέλεσμα μπράβο.. Συνεχίστε την καλή δουλειά.

Τζον Τζον αναρωτιέμαι αφού η hdc θέλει να πλασαρετε στις τοπ κλινικές παγκοσμίως και νομίζω είναι όντως μια τοπ κλινική. Δεν πιστεύεις πως υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που είναι αρκετά εύκολο να βελτιωθούν και να την κάνουν ακόμα πιο δυνατή.. Συγκεκριμένα το θέμα με το πάχος της τρίχας νομίζω είναι κομβικό..

Από τότε που ο cvial ουσιαστικά ξεστραβωσε κάποιους από εμάς με τα νούμερα. Θεωρώ πως θα μπορούσαν να μετράνε το πάχος της τρίχας ώστε να ξέρει κάθε υποψήφιος να υπολογίσει και το coverage value.. Δηλαδή εάν σε ένα consultation αναλυθεί πως η donor capacity είναι πχ 6500 grafts. Το εμβαδόν μπρος κάλυψη είναι 140 τετραγωνικά εκατοστά και γνωρίζει και τον μέσο λόγο τριχών τότε θα μπορεί να ξέρει και τι ακριβώς να περιμένει εάν πάνε όλα καλά..

Προφανώς και το αναφέρω γιατί μιλάμε για μια αξιόλογη κλινική δίπλα μας, η οποία παρουσιάζει αποτελέσματα στο φόρουμ σταθερά και καλά από όσο εγώ παρακολουθώ σίγουρα 10 χρόνια.. Η κοστολόγηση της, για το φόρουμ τουλάχιστον είναι δελεαστική.Άρα γιατί να μην είναι ακόμα πιο επαγγελματική και σχολαστικη σε κάποιες μετρήσεις.

Προσωπικά εάν μου αρέσει κάτι περισσότερο από την ισπανική σχολή που συνεχώς αναφέρουμε είναι αυτή ακριβώς η παρουσίαση και ανάλυση που κάνουν.. Τα βίντεο του Λορέντζο είναι σαν μάθημα. Παρουσιάζει τα πάντα με αριθμούς και λεπτομέρειες, αυτό είναι κάτι που δεν χρειάζεται ταλέντο για να το κάνει κάποιος. Το ταλέντο και το καλλιτεχνικό κομμάτι θα φανεί στο αποτέλεσμα.

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο.
 

Kostas97

Well-Known Member
Προσωπικά εάν μου αρέσει κάτι περισσότερο από την ισπανική σχολή που συνεχώς αναφέρουμε είναι αυτή ακριβώς η παρουσίαση και ανάλυση που κάνουν.. Τα βίντεο του Λορέντζο είναι σαν μάθημα. Παρουσιάζει τα πάντα με αριθμούς και λεπτομέρειες, αυτό είναι κάτι που δεν χρειάζεται ταλέντο για να το κάνει κάποιος. Το ταλέντο και το καλλιτεχνικό κομμάτι θα φανεί στο αποτέλεσμα.

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο.
Και Lea αν παρατηρησεις τετοιες ικανοτητες με αριθμους δεν ειναι πολυ ευκολο να εχει ενας γιατρος, για αυτο και οι αναλυσεις του CVIAL εχουν εξαιρετικο ενδιαφερον , ειναι υπο το πρισμα ενος πολιτικου μηχανικου , που κατεχεχει νουμερα, εμβαδα κλπ σε μεγαλο βαθμο.Για αυτο αλλωστε και η συγκεκριμενη επεμβαση δεν ειναι απλη ιατρικη αλλα πρεπει να εχεις και συνολικα μια αντιληψη χωρου νομιζω εκει ειναι και το ταλεντο Lorenzo περαν των ιατρικων ικανοτητων.
 

vlafo

Well-Known Member
Και Lea αν παρατηρησεις τετοιες ικανοτητες με αριθμους δεν ειναι πολυ ευκολο να εχει ενας γιατρος, για αυτο και οι αναλυσεις του CVIAL εχουν εξαιρετικο ενδιαφερον , ειναι υπο το πρισμα ενος πολιτικου μηχανικου , που κατεχεχει νουμερα, εμβαδα κλπ σε μεγαλο βαθμο.Για αυτο αλλωστε και η συγκεκριμενη επεμβαση δεν ειναι απλη ιατρικη αλλα πρεπει να εχεις και συνολικα μια αντιληψη χωρου νομιζω εκει ειναι και το ταλεντο Lorenzo περαν των ιατρικων ικανοτητων.
Κώστα χαλάρωσε
Μια χαρά το έχει ο γιατρός και μπορεί να αντιληφθεί τα νούμερα,δεν είναι κανένας αδαής ούτε χρειάζεται να είσαι πολιτικός μηχανικός.
Το ταλέντο χρειάζεται σε άλλα,στο χέρι,στην τεχνική ,στη σπιρτάδα,στην ταχύτητα,σε αυτά υπερτερεί ο συγκεκριμένος.
 

Kostas97

Well-Known Member
Κώστα χαλάρωσε
Μια χαρά το έχει ο γιατρός και μπορεί να αντιληφθεί τα νούμερα,δεν είναι κανένας αδαής ούτε χρειάζεται να είσαι πολιτικός μηχανικός.
Το ταλέντο χρειάζεται σε άλλα,στο χέρι,στην τεχνική ,στη σπιρτάδα,στην ταχύτητα,σε αυτά υπερτερεί ο συγκεκριμένος.
Το αποτελεσμα ειναι κ@λα, οπως και να χειι .
Το πα και απο πανω αλλωστε
Θυμισε Ισπανια το αποτελεσμα!! :D
 

leas

Well-Known Member
Γενικά θεωρώ ότι οι εξελίξεις τρέχουν με γοργο ρυθμό.. Από τα βίντεο τα πρωτόκολλα μέχρι και τα εργαλεία.. Στο φόρουμ υπάρχουν άτομα που έχουν κάνει σοβαρή έρευνα και μμ σε κορυφαίους γιατρούς. Όταν ο ανταγωνισμός μεγαλώνει τόσο πολύ αλλά και τα περιθώρια να γίνει κάποιος καλύτερος υπάρχουν πρέπει να πηγαίνεις μαζί με τις εξελίξεις. Είτε αυτό είναι το μάρκετινγκ που δεν κάνει ο Τιρκαλας για την ανάδειξη της κλινικής είτε το μέτριο consultation της hdc και ανάλυση των παραμέτρων. Το φόρουμ αναδεικνύει αρκετά κακώς κείμενα δεν είναι απλά το κοινό που βρίσκει διαφήμιση στο fb και πάει για μμ. Άρα οι εκπρόσωποι θα μπορούσαν να ταρακούνησουν τις κλινικές για πιο ανταγωνιστικες υπηρεσίες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κώστα χαλάρωσε
Μια χαρά το έχει ο γιατρός και μπορεί να αντιληφθεί τα νούμερα,δεν είναι κανένας αδαής ούτε χρειάζεται να είσαι πολιτικός μηχανικός.
Το ταλέντο χρειάζεται σε άλλα,στο χέρι,στην τεχνική ,στη σπιρτάδα,στην ταχύτητα,σε αυτά υπερτερεί ο συγκεκριμένος.

Μην το λες, υπάρχουν γιατροί που είναι πολύ καλοί χειρούργοι αλλά σε επίπεδο strategy και planning κάτω από τη βάση. Όταν είχα ρωτήσει τον Λορενζο για τον Fereira μου είχε πει επί λέξει. Άριστος χειρούργος, σε αυτό το επίπεδο δεν μπορώ να πω ότι θα μάθει ιδιαίτερα πράγματα από εμένα, σε επίπεδο planning, στρατηγικής, consulation, κλπ είναι "μυρωδιάς¨, όχι γιατί δεν μπορεί αλλά γιατί εκεί που δούλευε δεν υπήρχε τέτοιο μοντέλο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Αφύσικα καλό αποτέλεσμα. Δεν θυμάμαι να έχω δει κάτι καλύτερο τουλάχιστον σε σχέση με τις ελληνικές κλινικές. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε επίσης το πόσο υγιή φαίνονται τα μαλλιά του, σαν να αναγεννήθηκε ο φίλος.
Μπράβο στη γιατρό.
 

vlafo

Well-Known Member
Μην το λες, υπάρχουν γιατροί που είναι πολύ καλοί χειρούργοι αλλά σε επίπεδο strategy και planning κάτω από τη βάση. Όταν είχα ρωτήσει τον Λορενζο για τον Fereira μου είχε πει επί λέξει. Άριστος χειρούργος, σε αυτό το επίπεδο δεν μπορώ να πω ότι θα μάθει ιδιαίτερα πράγματα από εμένα, σε επίπεδο planning, στρατηγικής, consulation, κλπ είναι "μυρωδιάς¨, όχι γιατί δεν μπορεί αλλά γιατί εκεί που δούλευε δεν υπήρχε τέτοιο μοντέλο.
Ισχύει,αλλά ενας γιατρός που τον ενδιαφέρουν τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα βασισμένα όχι μόνο στην ιατρική του γνώση και επάρκεια,και όχι μόνο στο μονοδιάστατο κομμάτι το δικό του το καθαρά χειρουργικό-ιατρικό,μπορεί άνετα να προχωράει και να ασχολείται με νούμερα και εμβαδά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ισχύει,αλλά ενας γιατρός που τον ενδιαφέρουν τα ολοκληρωμένα αποτελέσματα βασισμένα όχι μόνο στην ιατρική του γνώση και επάρκεια,και όχι μόνο στο μονοδιάστατο κομμάτι το δικό του το καθαρά χειρουργικό-ιατρικό,μπορεί άνετα να προχωράει και να ασχολείται με νούμερα και εμβαδά.

Ισχύει εκτός και αν ήταν στόκος στο σχολείο. Υπάρχουν τέτοιοι γιατροί που με την γεωμετρία έχουν πάρει διαζύγιο.
 

Harris_G

Well-Known Member
@CVIAL στο θεμα σχεδιασμου υπάρχει καποια πεπατημένη; δλδ κατι αναλογο με προσωπολογια να σχεδιασουν με βαση το σχημα του κρανιου κλπ; H απλα οποιος εχει αισθητικη αντιλήψη βγαζει καλο σχεδιασμο και οι αλλοι με το Σταυρο στο χερι;Εννοειται σε hairline/peaks αναφερομαι, στο crown ειναι στανταρ ο στροβιλισμος και ολα τα αλλα ειναι στανταρ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Υπέροχο αποτέλεσμα μπράβο.. Συνεχίστε την καλή δουλειά.

Τζον Τζον αναρωτιέμαι αφού η hdc θέλει να πλασαρετε στις τοπ κλινικές παγκοσμίως και νομίζω είναι όντως μια τοπ κλινική. Δεν πιστεύεις πως υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες που είναι αρκετά εύκολο να βελτιωθούν και να την κάνουν ακόμα πιο δυνατή.. Συγκεκριμένα το θέμα με το πάχος της τρίχας νομίζω είναι κομβικό..

Από τότε που ο cvial ουσιαστικά ξεστραβωσε κάποιους από εμάς με τα νούμερα. Θεωρώ πως θα μπορούσαν να μετράνε το πάχος της τρίχας ώστε να ξέρει κάθε υποψήφιος να υπολογίσει και το coverage value.. Δηλαδή εάν σε ένα consultation αναλυθεί πως η donor capacity είναι πχ 6500 grafts. Το εμβαδόν μπρος κάλυψη είναι 140 τετραγωνικά εκατοστά και γνωρίζει και τον μέσο λόγο τριχών τότε θα μπορεί να ξέρει και τι ακριβώς να περιμένει εάν πάνε όλα καλά..

Προφανώς και το αναφέρω γιατί μιλάμε για μια αξιόλογη κλινική δίπλα μας, η οποία παρουσιάζει αποτελέσματα στο φόρουμ σταθερά και καλά από όσο εγώ παρακολουθώ σίγουρα 10 χρόνια.. Η κοστολόγηση της, για το φόρουμ τουλάχιστον είναι δελεαστική.Άρα γιατί να μην είναι ακόμα πιο επαγγελματική και σχολαστικη σε κάποιες μετρήσεις.

Προσωπικά εάν μου αρέσει κάτι περισσότερο από την ισπανική σχολή που συνεχώς αναφέρουμε είναι αυτή ακριβώς η παρουσίαση και ανάλυση που κάνουν.. Τα βίντεο του Λορέντζο είναι σαν μάθημα. Παρουσιάζει τα πάντα με αριθμούς και λεπτομέρειες, αυτό είναι κάτι που δεν χρειάζεται ταλέντο για να το κάνει κάποιος. Το ταλέντο και το καλλιτεχνικό κομμάτι θα φανεί στο αποτέλεσμα.

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο.

Τα έχω συζητήσει αυτά Leas και έχω θέλω να το κάνουν και να είναι ακόμα πιο επαγγελματική και σχολαστική σε κάποιες μετρήσεις όπως λες.

Δεν ξέρω αν το διάβασες και εχθές στο νήμα Ελλάδα vs Εξωτερικό εκεί αναφέρομαι για το πάχος τρίχας...όλα καλά αυτά που λέμε με τις μετρήσεις και που ο Cvial ξεστράβωσε κόσμο και καλά έκανε και κάνει συμφωνώ μαζί του άλλα πες μου στην τελική ποιος κοιτάει το πάχος τρίχας όταν καλά καλά ριψοκινδυνευουν σε κάποιες τούρκικες κλινικές την δότρια και όταν βλέπω άτομα του φόρουμ να μιλάνε συνεχώς για το πάχος και μετρήσεις και στην τελική απόφαση τους να πηγαίνουν στην φθηνότερη λύση?

Δηλαδή αν δεν πούμε το πάχος τρίχας δεν θα προχωρήσετε σε μεταμόσχευση στην κλινική? Η αν το πούμε τι θα αλλάξει πάνω στο χειρουργείο? Η να την πούμε και στην τελική να πας σε φθηνότερη λύση?
Το να πάρουμε ένα παχυμετρο στα consultasion να το κάνουμε για τις εντυπώσεις?
Σκοπός είναι ότι στα τόσα χρονιά που είναι η κλινική ξέρετε τις ικανότητες τις...αν εξαρτάται από ένα πάχος τις τρίχας στο να προχωρήσετε σε μεταμόσχευση πηγαίνεις εκεί που την μετράνε και πληρώνεις 4+ το μόσχευμα άντε στην καλύτερη 2,50 με τον Εντογαν.
Πέρα από αυτά μην νομίζεις ότι είμαι κολλημένος και εγώ θέλω να γίνονται όλα αυτά που λες πιο πολύ εκνευρίζομαι γιατί πολλά μέλη που έχουν υψηλές απαιτήσεις δεν μπορούν να προχωρήσουν σε μια καλή επιλογή με χαμηλό κόστος όπως η Δρ. Βρυωνιδου και βλέπουν ακόμη φθηνότερες λύσεις.
Πριν 1 + χρόνο οι τιμές ήταν 2,50 Μαρας και 2 Βρυωνιδου θέλατε τιμές και πήρατε.

Η πολίτικη τις κλινικής είναι αυτή και δεν αλλάζει είτε χάνει από αυτό είτε κερδίζει. Εγω τα έχω προτείνει να τα κάνουν.
Από το 2003 ο Κ. Φιουρης είναι στην κλινική αυτός κάνει και θα κάνει Consultasion αν κάποια στιγμή θελήσει να έρθει και γιατρός μαζί του καλώς.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γενικά θεωρώ ότι οι εξελίξεις τρέχουν με γοργο ρυθμό.. Από τα βίντεο τα πρωτόκολλα μέχρι και τα εργαλεία.. Στο φόρουμ υπάρχουν άτομα που έχουν κάνει σοβαρή έρευνα και μμ σε κορυφαίους γιατρούς. Όταν ο ανταγωνισμός μεγαλώνει τόσο πολύ αλλά και τα περιθώρια να γίνει κάποιος καλύτερος υπάρχουν πρέπει να πηγαίνεις μαζί με τις εξελίξεις. Είτε αυτό είναι το μάρκετινγκ που δεν κάνει ο Τιρκαλας για την ανάδειξη της κλινικής είτε το μέτριο consultation της hdc και ανάλυση των παραμέτρων. Το φόρουμ αναδεικνύει αρκετά κακώς κείμενα δεν είναι απλά το κοινό που βρίσκει διαφήμιση στο fb και πάει για μμ. Άρα οι εκπρόσωποι θα μπορούσαν να ταρακούνησουν τις κλινικές για πιο ανταγωνιστικες υπηρεσίες.

Απάντησα παρακάτω...Επειδή εγώ διαβάζω σχολαστικά το φόρουμ σου απαντάω και εδώ ότι έχω ταρακουνήσει αρκετές φόρες και θα συνεχίζω να το κάνω.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αφύσικα καλό αποτέλεσμα. Δεν θυμάμαι να έχω δει κάτι καλύτερο τουλάχιστον σε σχέση με τις ελληνικές κλινικές. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε επίσης το πόσο υγιή φαίνονται τα μαλλιά του, σαν να αναγεννήθηκε ο φίλος.
Μπράβο στη γιατρό.

Καλή ποιότητα τρίχας,καλή δότρια,ίσια τρίχα αυτά που είπε ο cvial.
 

nine

Active Member
Αψογο αποτελεσμα!! Δεν φαινεται οτι εχει κανει μμ σε καμια περιπτωση.

Ξερουμε αν ακολουθει καποια θεραπεια (φινα) μετα την μμ;
 
Μπλουζα