HDC Hair Clinic 10/12/2020 - Dr.Kyriakos Maras - 3567 Grafts FUE - 37 ετών,Nw 5.

Ronaldo

Well-Known Member
Τώρα σε άλλα περιστατικά του Αναστασάκη που όντως μπορούσε να βαλει παραπάνω (λόγω δότριας) και δεν έβαλε, δεν έιναι μόνο ο παράγοντας συντηρητικής προσέγγισης του γιατρού είναι και το κόστος. Εγώ πιστεύω ότι ο Αναστασάκης έχει την ικανότητα να το κάνει, τώρα γιατί δεν το κάνει (πάντα) νομίζω είναι πολυπαραγοντικό το θέμα με κύριο παράγοντα το κόστος. Αν δηλαδή για NW3-4 και για 3500 graft σου έδινε τιμή 8500 ενώ η HDC 5600 ή 7350 που θα πήγαινες (υποθέτοντας ότι έχουν αντίστοιχη ικανότητα)? Αν ντε και καλά θέλεις Αθήνα και εμπιστεύεσαι τον Αναστασάκη μπορεί και να συμβιβαστείς με 2500 για να μην ανέβει το κόστος... Θα μου πεις γιατί να μην πάω HDC ή με αυτά τα λέφτα Ισπανία? ΟΚ έχεις δίκιο, κάποιοι όμως δεν θέλουν να κάνουν τέτοιο ταξίδι για μία τέτοια επέμβαση και θέλουν να έιναι κοντά στον γιατρό.
Δεν υπάρχει λογική σε αυτό το πράγμα bobby. Θαύματα δεν κάνει κανείς γιατρός αν δεν μπουν τα σωστά grafts. Οπότε είναι εντελώς παράλογο να πας κάπου και να βάλεις λιγότερα grafts λόγω κόστους. Ή πας σε κάποιον και βάζεις όσα πρέπει και έχεις να πληρώσεις για αυτά ή αλλιώς επιλέγεις άλλη κλινική που μπορείς να ανταπεξέλθεις οικονομικά και φυσικά θα πάρεις καλύτερο αποτέλεσμα και πιο πυκνό. Υπάρχουν αρκετές αξιόλογες και ασφαλείς επιλογές.

Έχει καταντήσει κουραστική αυτή η δικαιολογία ότι δεν έχουν λεφτά κ τέτοια σε όλα τα περιστατικά του τα ιδια λετε για να τον δικαιολογείσετε . Ε ωραία ας πάνε αλλού τότε που έχουν να πληρώσουν για τα grafts που χρειάζονται να κάνουν σωστή δουλεία και όχι πασαλείμματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Δεν υπάρχει λογική σε αυτό το πράγμα bobby. Θαύματα δεν κάνει κανείς γιατρός αν δεν μπουν τα σωστά grafts. Οπότε είναι εντελώς παράλογο να πας κάπου και να βάλεις λιγότερα grafts λόγω κόστους. Ή πας σε κάποιον και βάζεις όσα πρέπει και έχεις να πληρώσεις για αυτά ή αλλιώς επιλέγεις άλλη κλινική που μπορείς να ανταπεξέλθεις οικονομικά και φυσικά θα πάρεις καλύτερο αποτέλεσμα και πιο πυκνό. Υπάρχουν αρκετές αξιόλογες και ασφαλείς επιλογές.

Έχει καταντήσει κουραστική αυτή η δικαιολογία ότι δεν έχουν λεφτά κ τέτοια σε όλα τα περιστατικά του τα ιδια λετε για να τον δικαιολογείσετε . Ε ωραία ας πάνε αλλού τότε που έχουν να πληρώσουν για τα grafts που χρειάζονται να κάνουν σωστή δουλεία και όχι πασαλείμματα.
Και εγώ αυτό θα κάνω φίλε μου Roni, θα πάω εκεί που θα κάνω την σωστότερη δουλειά, αν δεν μου φτάνουν τα λεφτά για αυτόν που επιλέξω θα το καθυστερήσω μέχρι να τα έχω. Αν αυτός είναι ο Αναστασάκης και το πλάνο που θα μου προτείνει δεν θα με καλύψει δεν θα πάω εκεί, δεν θα κοιτάξω το κόστος ως προταρχικό παράγοντα. Αν με καλύπτει ο Αναστασάκης και δεν μου φτάνουν τα λεφτά θα το καθυστερήσω μεχρι να τα μαζέψω, δεν θα κάνω έκπτωση στα graft.
Δεν είναι όμως όλοι έτσι, αυτό προσπαθώ να σου πω. Κάποιοι για να πάνε στον γιατρό που θεωρούν ότι είναι ο καταλληλοτερος για αυτούς μπορεί να υποχωρήσουν στο αριθμό Graft λόγω κόστους. Εγώ ποτέ (αν μου το επιτρέπει η δότρια ου βεβαίως...)
 
Μπλουζα