HDC Hair Clinic 10/12/2020 - Dr.Kyriakos Maras - 3567 Grafts FUE - 37 ετών,Nw 5.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
- Αποτέλεσμα από την - HDC Hair Clinic Cyprus -

~ Μεταμόσχευση 3567 Grafts (μοσχεύματα) FUE.
~ Norwood 5.
~ Ασθενής ετών 37.
~ Αποτέλεσμα πριν & μετά 6 μήνες.
~ Επικεφαλής γιατρός ο Δρ. Κυριάκος Μάρας.

Παρουσιάζω περιστατικό του ασθενή μόλις στους 6 μήνες χωρίς να έχει ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα 100%.


16.jpg

17.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επίσης τα μαλλιά του πριν την μεταμόσχευση όσα έχει τα έχει σε μεγάλο μήκος τσουλούφια μπρος πίσω με κοντό μαλλί θα είχε εντελώς διαφορετική εικόνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

veg

Active Member
καλο αποτελεσμα , μια παρατηρηση , ενω ειναι diffuse σε ολο το μπροστα μερος και με μακρια μαλλια αυτο τονιζεται , στην φωτο ξυρισμενος πριν την επεμβαση φαινεται σχεδον full , η ψευδαισθηση της ορασης
 

Ronaldo

Well-Known Member
Όσα βάζει η HDC, σε τέτοια επιφάνεια άλλοι τα βάζουν σε όλο το κεφάλι και μας μιλάνε για πληρότητα και ότι είναι ικανοποιημένος ο ασθενής με το less is more...! Από εκεί φαίνεται ποια η σωστή τακτική και ποια η λάθος. Χρήσιμες οι παρουσιάσεις της HDC, για να αντιλαμβάνονται τα μέλη τι grafts πρέπει να μπαίνουν σε κάθε επιφάνεια και να μην παραπλανούνται με τις "ωραιοποιημένες" φωτογραφίες άλλων κλινικών που βλέπουνε.
 

aeratos28

Just aeratos
Άντε ρε γιανναρε βάλε κάνα αποτέλεσμα να δούμε..βαρέθηκα να βλέπω κάτι κακομοίρηκες παρουσιάσεις με τα μισά grafta από όσα απαιτούνται και να μας παρουσιάζονται ως άψογες και για ικανοποίηση του πελάτη και εκείνο και το άλλο και το παραλλο ...βρες και κανένα τουμπανιασμα να ανεβάσεις από Μάρα να ακούμε μετά για φιναστεριδες ..χαχααχαχαχαχ
Nw 5 είναι άλλα διάχυτο όχι καθαρό ακόμη εκεί εξελίσσεται.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε bobby,εδώ τα θέλει τα 2κ grafts ο φίλος ..στον Αναστασάκη θα μίλαγαν για άψογο αποτελεσμα και ότι είναι υπερβολή το παραπάνω και επικίνδυνο και μπορεί να μην έχει λεφτά και ότι είναι ικανοποιημένος .τι είναι αυτά τα πράγματα που διαβάζουμε...Ωωωωωωωωω ρεεεε θεεεεεεε μουυυυ
Ωραίος!!!! Άλλα 2000 για πύκνωση mid μέχρι crown και είναι τούμπανο!
 

bobby

Well-Known Member
Ρε bobby,εδώ τα θέλει τα 2κ grafts ο φίλος ..στον Αναστασάκη θα μίλαγαν για άψογο αποτελεσμα και ότι είναι υπερβολή το παραπάνω και επικίνδυνο και μπορεί να μην έχει λεφτά και ότι είναι ικανοποιημένος .τι είναι αυτά τα πράγματα που διαβάζουμε...Ωωωωωωωωω ρεεεε θεεεεεεε μουυυυ
Είπα και στο νήμα του Αναστασάκη ότι πρέπει να προσπαθούμε να είμαστε αντικειμενικοί (όσο μπορούμε).

Εδώ μπροστά ο φίλος τελείωσε αλλά θέλει μία πυκνωσούλα για να γίνει τούμπανο. Πολλοί θα σταματάγανε εδώ, εγώ στην θέση του όχι θα την έκανα αν η δότρια μου το υποστηρίζει (είμαι όμως και μεγαλύτερος...+12).

Στου Αναστασάκη (56χρονος) επίσης το αποτέλεσμα είναι πολύ ωραίο, όχι τέλειο θέλει πύκνωση στο crown αλλά με μία ΜΜ τα πήγε εξαιρετικά. Και εκεί θα έκανα 2η ΜΜ γα πύκνωση αν το επέτρεπε η δότρια (και η τσέπη μου....) αλλά και έτσι να μείνει είναι πολύ καλός (όχι τέλειος).

Τώρα σε άλλα περιστατικά του Αναστασάκη που όντως μπορούσε να βαλει παραπάνω (λόγω δότριας) και δεν έβαλε, δεν έιναι μόνο ο παράγοντας συντηρητικής προσέγγισης του γιατρού είναι και το κόστος. Εγώ πιστεύω ότι ο Αναστασάκης έχει την ικανότητα να το κάνει, τώρα γιατί δεν το κάνει (πάντα) νομίζω είναι πολυπαραγοντικό το θέμα με κύριο παράγοντα το κόστος. Αν δηλαδή για NW3-4 και για 3500 graft σου έδινε τιμή 8500 ενώ η HDC 5600 ή 7350 που θα πήγαινες (υποθέτοντας ότι έχουν αντίστοιχη ικανότητα)? Αν ντε και καλά θέλεις Αθήνα και εμπιστεύεσαι τον Αναστασάκη μπορεί και να συμβιβαστείς με 2500 για να μην ανέβει το κόστος... Θα μου πεις γιατί να μην πάω HDC ή με αυτά τα λέφτα Ισπανία? ΟΚ έχεις δίκιο, κάποιοι όμως δεν θέλουν να κάνουν τέτοιο ταξίδι για μία τέτοια επέμβαση και θέλουν να έιναι κοντά στον γιατρό.

Για εμένα ΜΜ κάνεις εκεί που νιώθεις την μεγαλύτερη ασφάλεια (φύτρωση, πλάνο, δότρια), που έχει συνέπεια αποτελεσμάτων, που τα καταφέρνει με περιπτώσεις ανάλογες με την δική σου. Το κόστος είναι σημαντικός παράγοντας (δεν είμαστε πλούσιοι) αλλά πίσω σε προτεραιότητα για μένα.
 
Μπλουζα