Hair Piece το 2020

Schwarzkopf

New Member
Μετά από πολλά χρόνια τριχόπτωσης πια το τοπίκ δεν με καλύπτει όπως πρέπει. Έχω φτάσει στο σημείο να μισώ τα μαλλιά που μου έχουν απομείνει διότι είναι αραιά και αδύναμα. Επειδή έχω δει πολλά βίντεο στο youtube με εφαρμογή hair piece νομίζω πως και εγώ θα ήθελα να δοκιμάσω. Πια από ότι έχω παρατηρήσει οι περούκες εφαρμόζονται και κουρευονται πάνω στο κεφάλι του ανθρώπου μαζί με τα υπόλοιπα μαλλιά και το αποτέλεσμα δείχνει πολύ καλό και φυσικό

Το να πάω σε μεταμόσχευση το βρίσκω λίγο άκυρο μια που και να το κάνω το αποτέλεσμα δεν θα είναι άρτιο (αραιωσεις, αδύναμες τρίχες, φάρμακα, πολλά χρήματα και μη εγγυημένο αποτέλεσμα, toppik, επίπονη διαδικασία ) γι'αυτό θα ήθελα σε κάποιο χρονικό διάστημα να εφαρμόσω και γω ένα hair piece. Ήθελα να ρωτήσω και τα μέλη του φόρουμ οι οποίοι κάνουν χρήση hair pieces κατά πόσο ικανοποιημένοι είναι και κατά πόσο η διαδικασία είναι χρονοβόρα ή κοστοβορα. Φοράνε το hair piece για πχ 15 μέρες και έπειτα το βγάζουν και το ξαναεφαρμοζουν με κόλλα ή αυτοκόλλητα μόνοι τους? ή είναι αναγκαίο να πηγαίνεις σε κάποιο ειδικό salon ομορφιάς?

Απο ότι ξέρω λουζεσαι φορώντας το και Γενικά εάν έχει τοποθετηθεί καλά κάνεις μπάνιο στην θάλασσα κτλ. Είναι εύκολο κάποιος απλός κομωτης να στο εφαρμόσει και να σε κουρεψει με αυτό ή είναι απαραίτητος κάποιος πολύ ειδικός? σκεφτομαι εαν ειναι σχετικα ευκολη διαδικασια να αγορασω ενα καλο hair piece απο το εξωτερικό και να πληρωσω εναν κομμωτη για να μου το κολλησει και να με κουρεψει. Ειναι κατι τετοιο δυνατο?



παραθέτω ένα βίντεο από μια εφαρμογή στον Καναδά σε ένα μικρό σχετικά κομμωτήριο. το αποτέλεσμα με άφησε αφωνο

 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TH24

Member
Τα hair system εχουν αναπτυχθεί πολύ τα τελευταία χρόνια. Απο οσο ξέρω εχει καλές εταιρείες που ειδικεύονται στο hair system εδω στην Ελλάδα. Η τοποθέτηση γίνεται στο μαγαζί που θα την αγοράσεις. Την συντήρηση στην κάνουν ειτε οι ίδιοι εαν το επιθυμείς η την κάνεις μόνος σου αρκεί να προμηθευτείς τα κατάλληλα υλικά, τα οποία θα τα έχουν και οι ίδιοι. Εαν εν τέλει βάλεις, κανε μας μια παρουσίαση σε ενα νέο νήμα για τους άμεσα ενδιαφερόμενους γιατί απο οσο ξέρω δεν υπάρχει αντίστοιχο νήμα
 

Schwarzkopf

New Member
να πω την αληθεια στην Ελλαδα δεν βρηκα το ιδανικο οσο αφορα τα hair pieces. Κανουν καποια δουλεια αλλα το αποτελεσμα κάποιες φορές νιώθω ότι έχει αρκετά σημάδια που να δείχνουν ότι φοράς έντονα hair piece. Είναι αυτό που λέμε ότι το hair piece σε φοράει και δεν το φοράς.

Εχω βρει ένα δύο μόνο μέσω ίντερνετ άλλα είναι αρκετά κοστοβορα και δεν έχουν το παραπάνω αποτέλεσμα (Καλά ο άνθρωπος κάνει φοβερή δουλειά από ότι είδα και σε άλλα βίντεο του). Το σκέφτομαι για μετά από το καλοκαίρι που θα κρυώσει και ο καιρός, να κρυώνει λίγο και η φαλάκρα μου γιατί ιδρώνω πάρα πολύ ειδικά στο μέρος της κεφαλής.

Μέχρι τότε βέβαια θα ψάξω να βρω κατάλληλο κομμωτή και ίσως hair piece
 

singer

Member
να πω την αληθεια στην Ελλαδα δεν βρηκα το ιδανικο οσο αφορα τα hair pieces. Κανουν καποια δουλεια αλλα το αποτελεσμα κάποιες φορές νιώθω ότι έχει αρκετά σημάδια που να δείχνουν ότι φοράς έντονα hair piece. Είναι αυτό που λέμε ότι το hair piece σε φοράει και δεν το φοράς.

Εχω βρει ένα δύο μόνο μέσω ίντερνετ άλλα είναι αρκετά κοστοβορα και δεν έχουν το παραπάνω αποτέλεσμα (Καλά ο άνθρωπος κάνει φοβερή δουλειά από ότι είδα και σε άλλα βίντεο του). Το σκέφτομαι για μετά από το καλοκαίρι που θα κρυώσει και ο καιρός, να κρυώνει λίγο και η φαλάκρα μου γιατί ιδρώνω πάρα πολύ ειδικά στο μέρος της κεφαλής.

Μέχρι τότε βέβαια θα ψάξω να βρω κατάλληλο κομμωτή και ίσως hair piece
Καλυτερα να μαθεις να το κολας μονος σου δεν ειναι πολυ δυσκολο,επισης ειναι πολυ φτηνοτερο μπορεις να παρεις hair piece απο το ebay η αλλου με φυσικη τριχα ,οσο για κουρεα υπαρχουν καποιοι ,εγω που χρησιμοποιω πηγα σε εναν φτηνιαρη πακιστανο ,αφου το κολησα μονος μου το κουρεψε μια χαρα με ενα δεκαρικακι και ολα οκ.Το μυστικο σε αυτα ειναι η καλη προεργασια στην βαση ,δηλ.ξυρισμα κεφαλιου καλοκαθαρισμα στεγνωμα κ.τ.λ.
 

Schwarzkopf

New Member
Καλυτερα να μαθεις να το κολας μονος σου δεν ειναι πολυ δυσκολο,επισης ειναι πολυ φτηνοτερο μπορεις να παρεις hair piece απο το ebay η αλλου με φυσικη τριχα ,οσο για κουρεα υπαρχουν καποιοι ,εγω που χρησιμοποιω πηγα σε εναν φτηνιαρη πακιστανο ,αφου το κολησα μονος μου το κουρεψε μια χαρα με ενα δεκαρικακι και ολα οκ.Το μυστικο σε αυτα ειναι η καλη προεργασια στην βαση ,δηλ.ξυρισμα κεφαλιου καλοκαθαρισμα στεγνωμα κ.τ.λ.


και γω φιλε αυτο ακριβως θελω να κανω.. ειναι η μονη λυση που ειναι καπως οικονομικη διοτι ζητανε πραγματικα 500αρες και βαλε..

να παραγγειλω κατι απο ebay ή aliexpress να το κοψω και να το κολλησω σωστα και μετα να παω απλα στην κομμωτρια..

ενταξει καταλαβαινω οτι μπορει να μην ειναι το τελειο στην αρχη αλλα εαν μαθεις τις ιδιαιτεροτητες του και να το φορας μονος δεν χρειαζονται τοσα εξοδα..

εχω δει απειρα video στο youtube που ανθρωποι απλα τα φορεσαν μονοι τους (μετα απο καποια μελετη φυσικα) και ειχαν πολυ καλο αποτελεσμα
 

singer

Member
Υπαρχει
και γω φιλε αυτο ακριβως θελω να κανω.. ειναι η μονη λυση που ειναι καπως οικονομικη διοτι ζητανε πραγματικα 500αρες και βαλε..

να παραγγειλω κατι απο ebay ή aliexpress να το κοψω και να το κολλησω σωστα και μετα να παω απλα στην κομμωτρια..

ενταξει καταλαβαινω οτι μπορει να μην ειναι το τελειο στην αρχη αλλα εαν μαθεις τις ιδιαιτεροτητες του και να το φορας μονος δεν χρειαζονται τοσα εξοδα..

εχω δει απειρα video στο youtube που ανθρωποι απλα τα φορεσαν μονοι τους (μετα απο καποια μελετη φυσικα) και ειχαν πολυ καλο αποτελεσμα
Υπαρχει μια εταιρεια στην ελλαδα που αναλαμβανει ολο το πακετο αλλα ζηταει 1600 ευρω τον χρονο (μπορει να κανει καποιος και ατοκες δοσεις) σου φερνει το κοματι που θελεις το κουρευει και πηγαινεις καθε μηνα για ξυρισμα κεφαλιου η το σημειο που θελεις, κουρεμα το υπολοιπο κεφαλι και ξανα κολημα ,το πακετο περιλαμβανει 4 κοματια ,καθε τριμηνο χαλαει απο το κολα-ξεκολα, φυσικα την επομενη χρονια μπορεις να επιλεξεις αλλο χρωμα π.χ. με περισσοτερες ασπρες τριχες,η αλλο χτενισμα η οτι αλλο θελεις .Νομιζω οτι ειναι πολυ ακριβο και ολο αυτο μπορεις να το κανεις μονος ,επισης υπαρχει και η λυση του full lace που καλυπτει ολο το κεφαλι,που μπορεις να το πιανεις με καποιο λαστιχακι η με αλλους τροπους ,(για να γλυτωσεις το κολα-ξεκολα και την φθορα).Υπαρχει στο διαδικτυο ενας τυπος που εφτιαξε προσθετο ολοκληρωμενο μονος του ,κοστος μηδαμηνο ,κανα 50αρικο ολα μαζι ,αλλα πολυ δουλεια και εκανε αρκετο χρονο ,τα υλικα δεν κοστιζουν πολυ π.χ. μια βαση προσθετου η καλυτερη ποιοτητα κοστιζει κοντα στα 5 ευρω ισως και λιγοτερο ,τι ειναι ?ενα απλο τουλι .Ο τυπος το εφτιαχνε σιγα σιγα ,τριχα τριχα,ενω ειχε αγορασει ενα που φορουσε ,και εφτιαξε διαφορα
 

Stratos

Well-Known Member
Ρωτα σε 5-6 αξιολογες κλινικές για μμ, γιατι το αποκλειεις; Ειναι πιο φυσικο να εχεις αραιωση απο το να εχεις μαλλι 18χρονου. Ειναι μανικι να εχεις τετοιο βαρος στο κεφαλι, ειδικα το καλοκαιρι,
 

Schwarzkopf

New Member
Ρωτα σε 5-6 αξιολογες κλινικές για μμ, γιατι το αποκλειεις; Ειναι πιο φυσικο να εχεις αραιωση απο το να εχεις μαλλι 18χρονου. Ειναι μανικι να εχεις τετοιο βαρος στο κεφαλι, ειδικα το καλοκαιρι,

να πω την αληθεια εχω δει μεταμοσχεύσεις που παλι αραιωση ειχαν..εγω θελω ενα μαλλι ομορφο και ας ειναι αυτοκόλλητο.. δεν πειραζει ας μην ειναι μανισιο μονο να μην ειμαι αραιωμενο ή αδυναμο..

εχω δει πενιχρα αποτελέσματα σε μεταμοσχευμενους με πολυ κοστος κοπο πονο..γιαυτο αποφευγω .. εγω πια σχεδον φαλακρωσα.. το hair piece το βρισκω πιο απλο πιο αμεσο... οχι για καλοκαιρι αλλα ισως για χειμωνα
 

paulakos266

Active Member
να πω την αληθεια εχω δει μεταμοσχεύσεις που παλι αραιωση ειχαν..εγω θελω ενα μαλλι ομορφο και ας ειναι αυτοκόλλητο.. δεν πειραζει ας μην ειναι μανισιο μονο να μην ειμαι αραιωμενο ή αδυναμο..

εχω δει πενιχρα αποτελέσματα σε μεταμοσχευμενους με πολυ κοστος κοπο πονο..γιαυτο αποφευγω .. εγω πια σχεδον φαλακρωσα.. το hair piece το βρισκω πιο απλο πιο αμεσο... οχι για καλοκαιρι αλλα ισως για χειμωνα
Τι εννοείς όταν λες όχι για καλοκαίρι αλλά ίσως για χειμονα δηλαδή το χειμώνα θα το φοράς και το καλοκαίρι όχι?
 

Schwarzkopf

New Member
Τι εννοείς όταν λες όχι για καλοκαίρι αλλά ίσως για χειμονα δηλαδή το χειμώνα θα το φοράς και το καλοκαίρι όχι?
ναι θα μπορουσα
τουλαχιστον οταν κανει αφορητη ζεστη να φοραω καπελο.. τα βραδια βεβαια που ο καιρος ειναι λιγοτερο ζεστος ή τον χειμωνα που εχει κρυο να το φοραω
 

Schwarzkopf

New Member
Υπαρχει

Υπαρχει μια εταιρεια στην ελλαδα που αναλαμβανει ολο το πακετο αλλα ζηταει 1600 ευρω τον χρονο (μπορει να κανει καποιος και ατοκες δοσεις) σου φερνει το κοματι που θελεις το κουρευει και πηγαινεις καθε μηνα για ξυρισμα κεφαλιου η το σημειο που θελεις, κουρεμα το υπολοιπο κεφαλι και ξανα κολημα ,το πακετο περιλαμβανει 4 κοματια ,καθε τριμηνο χαλαει απο το κολα-ξεκολα, φυσικα την επομενη χρονια μπορεις να επιλεξεις αλλο χρωμα π.χ. με περισσοτερες ασπρες τριχες,η αλλο χτενισμα η οτι αλλο θελεις .Νομιζω οτι ειναι πολυ ακριβο και ολο αυτο μπορεις να το κανεις μονος ,επισης υπαρχει και η λυση του full lace που καλυπτει ολο το κεφαλι,που μπορεις να το πιανεις με καποιο λαστιχακι η με αλλους τροπους ,(για να γλυτωσεις το κολα-ξεκολα και την φθορα).Υπαρχει στο διαδικτυο ενας τυπος που εφτιαξε προσθετο ολοκληρωμενο μονος του ,κοστος μηδαμηνο ,κανα 50αρικο ολα μαζι ,αλλα πολυ δουλεια και εκανε αρκετο χρονο ,τα υλικα δεν κοστιζουν πολυ π.χ. μια βαση προσθετου η καλυτερη ποιοτητα κοστιζει κοντα στα 5 ευρω ισως και λιγοτερο ,τι ειναι ?ενα απλο τουλι .Ο τυπος το εφτιαχνε σιγα σιγα ,τριχα τριχα,ενω ειχε αγορασει ενα που φορουσε ,και εφτιαξε διαφορα

1600 ευρω τον χρονο ειναι για μενα αρκετα χρηματα.. θα προτιμησω σιγουρα μια custom made λυση για μενα οπως ακριβως κανεις και συ φιλε singer... εξαλλου γενικα δεν θα χρησιμοποιω καθημερινα το hair piece
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

singer

Member
1600 ευρω τον χρονο ειναι για μενα αρκετα χρηματα.. θα προτιμησω σιγουρα μια custom made λυση για μενα οπως ακριβως κανεις και συ φιλε singer... εξαλλου γενικα δεν θα χρησιμοποιω καθημερινα το hair piece
Συμφωνω ,1600 ειναι πολλα και ειναι τον χρονο ,δηλ.για ολη σου την ζωη να δινεις τοσα ειναι παρα πολλα.Εγω φιλε που χρησιμοποιω προσθετα να σου οπω πως δεν με ζεσταινουν και τωρα το καλοκαιρι,το προβλημα φαινεται αρκετα αν κανεις καποια σωματικη ασκηση ,εντονο βαδισμα λιγο τρεξιμο κ.τ.λ. φυσκα παιζει ρολο η ποιοτητα αλλα και το μεγεθος του προσθετου ,χρησιμοποιω και φουλ προσθετο για το θεμα χρωματος να μην φαινεται η διαφορα παλι το ιδιο δεν με ζεσταινει και να πω πως ειμαι τυπος που ιδρωνω ευκολα ,μονο με καποια δραστηριοτητα εντονη αρχιζει και γινεται ενοχλητικο .Αυτο με τις περουκες γινονταν παλια που ηταν ναυλον οι τριχες οποτε εσκαγε οποιος τις φορουσε τωρα εχουν αλλαξει αυτα ,εκτος αν παρεις καμια περουκα απο το τζαμπο 6ευρω:D,οχι κανενα απολυτως προβλημα και στο κεντρο τηςΑθηνας νταλα μεσημερι μια χαρα(κοντο μαλι φυσικα)
 

Stratos

Well-Known Member
να πω την αληθεια εχω δει μεταμοσχεύσεις που παλι αραιωση ειχαν..εγω θελω ενα μαλλι ομορφο και ας ειναι αυτοκόλλητο.. δεν πειραζει ας μην ειναι μανισιο μονο να μην ειμαι αραιωμενο ή αδυναμο..

εχω δει πενιχρα αποτελέσματα σε μεταμοσχευμενους με πολυ κοστος κοπο πονο..γιαυτο αποφευγω .. εγω πια σχεδον φαλακρωσα.. το hair piece το βρισκω πιο απλο πιο αμεσο... οχι για καλοκαιρι αλλα ισως για χειμωνα
Στο εξωτερικό φιλε αν πας σε αξιολογη κλινική δεν θα εχεις πενιχρό αποτέλεσμα. Αν εχεις δοτρια ψαξτο λιγο..
 

manly_Man

Well-Known Member
ναι θα μπορουσα
τουλαχιστον οταν κανει αφορητη ζεστη να φοραω καπελο.. τα βραδια βεβαια που ο καιρος ειναι λιγοτερο ζεστος ή τον χειμωνα που εχει κρυο να το φοραω
τι λες ρε φιλε; το χειμωνα θα εμφανιζεσαι με φουλ μαλλια και μετα το καλοκιρι θα βγαινεις μονιμα με ενα καπελο;;; δεν ειναι λυση αυτο...ταλαιπωρια ειναιγια την υπολοιπη ζωη σου..θα σε γνωρισει μια κοπελα με μαλλια το χειμωνα και με το καλοκαιρι θα της πεις..α ξερεις τωρα για 3-4 μηνες θα εμφανιζομαι με καπελο εξω κ στο σπιτι δεν θα εχω μαλλια....καλυτερα ξυρισμα κ smp αλλιως ξηλωσε οτι εχεις και δεν εχεις απο δοτρια,στηθος και γενια....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα