Hair Cloning Restoration Approved!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LOK

Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

Maria είπε:
κάνουν μεταμόσχευση μαλλιών και χρησιμοποιούν το acell για να αναπτυχθούν οι μεταμοσχευμένες τρίχες πιο γρήγορα και να κλείσει η πληγή στη δότρια περιοχή γρηγορότερα;;
ή (και) για να πολλαπλασιάζουν τριχοθυλάκια;;
Θα κάνουν κάτι σαν μεταμόσχευση,δηλαδή θα μεταφυτεύουν μόνο τις τρίχες χωρίς τον θύλακα. Θα σου παίρνουν μία τρίχα με το 'τσιμπιδάκι' χωρίς να βγάζουν ολόκληρο το θύλακα και αυτή την τρίχα θα την ποτίζουν με το acell για να δημιουργήσει θύλακα απο μόνη της στην καινούργια περιοχή που θα τοποθετηθεί... Έτσι δεν θα χαλάει η δότρια... Είναι φοβερό, μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο... Υπάρχει κι εδώ το ίδιο θέμα, http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2299.0.html
 

gezira

Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

Χμ.... Δεν ξερω αν ειναι τοσο ευχαριστη εξελιξη να θελουν μεταμοσχευση οι (ΝΕΚΡΕΣ κατα τ'αλλα, πλην acell-ο-ζωντανεμενες...???!!) τριχες...!! Προφανως μιλαμε για διχοτομημενους θυλακες, αλλιως τι θα ζωντανεψει απο ενα νεκρο στελεχος???
Επισης, (νομιζω το εχω ξαναγραψει), δεν ειναι τυχαιο πως ο ερευνητης και..εφευρετης της μεθοδου, ειναι......ΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗΣ ΜΑΛΛΙΩΝ....!!! Ο οποιος, βεβαιαως βεβαιως, ακολουθησε ενα δρομο που εξυπηρετει το επαγγελμα του. Και φυσικα αυτος ο δρομος θα εχει και την αρρωγη και στηριξη ολων των κλινικων μεταμοσχευσης... (που σιγα να μη θελουν να βρεθει ΦΑΡΜΑΚΟ οριστικης, φυσικης επανεκφυσης)....
Το δραμα ομως ειναι, πως οι μεταμοσχευσεις μαλλιων ΔΕΝ εχουν εξελιχθει τοσο, ωστε να προσφερουν ΦΥΣΙΚΟ αποτελεσμα (πυκνοτητα-οψη) και ας μην παραμυθιαζομαστε. Προσωπικα περιμενω πιο πολλα απο την ερευνα Κοτσαρελη ή και εκεινη της αστρεσινης. Ομως σιγουρα, θα ειναι καλο για ολους, να υπαρχει αλλο ενα οπλο στη φαρετρα μας..
 

Joda

Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

περιμεντε να δουμε πρωτα τον dr bernstein με φουλ μαλλι κ μετα τα λεμε..γιατι αν δεν τον δω τον ιδιο με μαλλι τι να πιστεψω στο τελος?!!
 
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

Hair Cloning Restoration Approved! o τιτλος του ποστ ειναι fake! δεν εχει αποδειχθει τιποτα...!!τουλαχιστον σε τελικο σταδιο!τωρα στα αρχικα υπαρχουν απειρες θεραπειες πολλα υποσχομενες!μια ερωτηση αφου αυτο το acell δουλευει για πληγες! γιατι κυκλοφορει ο κοσμος ακομα σημαδεμενος με κατι τεραστια scar??δυστυχως παιδια τιποτα απο ολα τα ωραια που διαβαζουμε δεν γινεται πραξη!η 10ετια (ακομα και αν αυτα που λενε πανε καλα )ειναι αναποφευκτη!ειμαστε πολυ μακρια απο θεραπεια ουσιαστικη
 

jimakos88

New Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

haircloningnow, το ότι αναφέρει ότι εγκρίθηκε η μέθοδος δεν σημαίνει αυτόματα θα έχει και επιτυχία. δεν μπερδευόμαστε.απλά στον αρκετό καιρό που παρακολουθώ το θέμα παρατηρώ μεγάλη κινητικότητα για εξέλιξη και καινοτομία.ας μην προδικάζουμε λοιπόν την όποια επιτυχία ή αποτυχία. απλά αναφέρουμε την εξέλιξη στο θέμα και ανάλογα με το τι καταφέρνουν τους κρίνουμε.ΕΑΝ άλλωστε μόλις άρχισε(όπως λένε) η εφαρμογή θα δούμε και κάτι αξιόλογο λογικά σε φωτό (έστω και σε μικρή κλίμακα αρχικά σε αποτέλεσμα).το κλισέ μπορεί 50-10-5 χρόνια(που το χω ακούσει και από δερματολόγο) χωρίς αιτιολογία δεν λέει κάτι.
 

tatini

New Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

Σε κάθε περίπτωση, το ότι εγκρίθηκε σαν μέθοδος ανοίγει ορίζοντες... ας μην είμαστε αρνητικοί
 

alex42

New Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

Blindfold είπε:
Σε κάθε περίπτωση, το ότι εγκρίθηκε σαν μέθοδος ανοίγει ορίζοντες... ας μην είμαστε αρνητικοί

Θα συμφωνήσω...Γιατί έχουμε κάτι να χάσουμε????Το αντίθετο θα έλεγα... :knup: :knup:
 

kkathi

Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

Στην Αμερική λέει αν κατάλαβα καλά πέτυχε το πείραμα σε 20 άτομα και περιμένουν τώρα να δούνε τι θα πούνε οι Εγγλέζοι που την εφαρμόζουν αυτή την εβδομάδα;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kkathi

Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

/www.pluscorfu.gr/index.php/life-helath/15-2010-01-20-20-01-02/8544-2011-05-12-12-25-32.html
Και αυτή η διεύθυνση είναι η μεταφραση στα ελληνικά νομίζω
 

LOK

Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

Λέει οτι θα είναι ενέσιμο και θα χρησιμοποιείται για να προλάβεις την τριχόπτωση... Δηλαδή δεν θα υπάρχει μεταμόσχευση με κλωνοποίηση...?
 

geo.

Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

Παιδία πάντως τα αποτελέσματα από μεταμόσχευση μαλλιών , που κάνει ο ίδιος στους ασθενείς του , και τα έχει και στη σελίδα του είναι από μέτρια εως απαράδεκτα. :down :down :down Τώρα όσο αφορά την μέθοδο του PRP που διαφημίζει έχω να πω τα εξής :
1ον δεν είναι ο μοναδικός όπως λέει σε όλη την Ευρώπη που το εφαρμόζει . :mad: Έχω κάνει και εγώ αυτή την μέθοδο πριν από 1,5 χρόνο στην Ελλάδα με την μόνη διαφορά ότι οι ενέσεις δεν περιείχαν A cell , παρα μόνο το πλάσμα από το αίμα. {PRP}
2ον και κυριότερο όμως είναι ότι μετα από 1,5 χρόνο από αυτή την «επαναστατική» μέθοδο όχι καλό δεν είδα αλλά τα μαλλιά μου αραίωσαν κι άλλο . δεν λέω ότι φταίει η μέθοδος αλλά σε καμία των περιπτώσεων δεν είναι ικανή στο να αναστείλει την επέκταση της φαλάκρας όπως ισχυρίζεται.
Τώρα τι να πω αν ο συνδιασμος του PRP με A-CELL κάνει δουλειά δεν το γνωρίζω αλλά εμένα πάντως μου φαίνεται μούφα .
 

jimakos88

New Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

κάπου έπεσε το μάτι μου ότι γνωστή ελληνική κλινική ενδιαφέρεται και παρακολουθεί από κοντά το πρωτόκολλο του acell για εφαρμογή...
 

MANKAR

Active Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ,ΤΕΛΙΚΑ ΑΥΤΗ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Η' ΟΧΙ.ΠΡΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΑΦΛΑ??ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΒΓΑΛΕΙ ΜΑΛΛΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ???
 

Hercules

New Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

Από το άρθρο παραπάνω ΄φαίνεται ότι η μέθοδος προσφέρεται ως ενισχυτική σε μια ΜΜ, όχι σαν αυτόνομη θεραπεία, καταλαβαίνω καλά?
 

jimakos88

New Member
Απ: Hair Cloning Restoration Approved!

χρησιμοποιείται σε πρώτη φάση σαν "ενισχυτικό" μετά την μεταμόσχευση ή να φέρουν στα ίσα της την hairline χωρίς μεταμόσχευση αν είναι μικρό θέμα(ενέσιμα πάντα).μετά μπορεί να το επεκτείνουν σαν εφαρμογή
 
Μπλουζα