hadrox 5% with topo E μέσα

Παιδια χρησιμοπιουσα apo dr lee to hadrox 5% me 0.025 retinol 5%azelic acid kai topoE με φοβερα αποτελεσματα.υπαρχει περιπτωση να μπορεσουμε να φτιαχουμε μονοι μας το συγκεκριμενο σκευασμα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MANKAR

Active Member
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

ktirio2004 είπε:
Παιδια χρησιμοπιουσα apo dr lee to hadrox 5% me 0.025 retinol 5%azelic acid kai topoE με φοβερα αποτελεσματα.υπαρχει περιπτωση να μπορεσουμε να φτιαχουμε μονοι μας το συγκεκριμενο σκευασμα?

οταν λες φοβερα αποτελεσματα!!!πεσμας ακριβως!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

ktirio2004 είπε:
ΧΑΧΑ
που βρισκουμε αιρολ σε σκονι?
και τοποΕ ΑΡΧΗΓΕ?
αν μενεις ελλαδα στο φαρμακειο της γειτονιας υπαρχει σε κρεμα και ειναι πολυ φθηνη.
σε σκονη δεν μπορουμε να την ριξουμε μεσα στην μινοξιδιλη,αλληλεπιδρα και θα χασει σε δυναμη
 
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

οποτε λες φτιαχνουμε μινοχιδιλ με azelic azic καψακια??? και μετα βαζουμε αλοιφη αιρολ και μετα καπακι το σκευασμα που φτιαχαμε τι λεΣ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

ktirio2004 είπε:
οποτε λες φτιαχνουμε μινοχιδιλ με azelic azic καψακια??? και μετα βαζουμε αλοιφη αιρολ και μετα καπακι το σκευασμα που φτιαχαμε τι λεΣ?
αφηνουμε στην ακρη το azelaic acid γιατι το βλεπω μουφα τελικα.
ξεκιναμε airol μαζι με την μινοξ,και μελεταμε την toco E αν αλληλεπιδρα με τρετινοιν :chinscratch
 

icesensei

New Member
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

kapamarou είπε:
αφηνουμε στην ακρη το azelaic acid γιατι το βλεπω μουφα τελικα.
ξεκιναμε airol μαζι με την μινοξ,και μελεταμε την toco E αν αλληλεπιδρα με τρετινοιν :chinscratch

ανταποκρίνομαι καλα στα τοπικά blockers το αζελαϊκό απαγοήτευση , bye bye skinoren... και στο dualgen είτε έλεγε ότι είχε αζελαϊκο 5% είτε νερό το ίδιο θα με ένοιαζε , εδω η skinoren έχει 20% και δεν έδωσε ΤΙΠΟΤΑ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

icesensei είπε:
ανταποκρίνομαι καλα στα τοπικά blockers το αζελαϊκό απαγοήτευση , bye bye skinoren... και στο dualgen είτε έλεγε ότι είχε αζελαϊκο 5% είτε νερό το ίδιο θα με ένοιαζε , εδω η skinoren έχει 20% και δεν έδωσε ΤΙΠΟΤΑ
και σε εμενα τιποτα η σκινορεν,με την airol τουλαχιστον οι μισοι ειδαν επανεκφυση.
το dual gen 15% αν δεν ειχε azelaic πιστευω θα δουλευε καλυτερα,αλλα δεν θα μπορουσαν να το φτιαξουν
 

icesensei

New Member
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

kapamarou είπε:
και σε εμενα τιποτα η σκινορεν,με την airol τουλαχιστον οι μισοι ειδαν επανεκφυση.
το dual gen 15% αν δεν ειχε azelaic πιστευω θα δουλευε καλυτερα,αλλα δεν θα μπορουσαν να το φτιαξουν

το αζελαϊκό θα ήταν στην αφάνεια αν δεν ήταν στην σύσταση των νέων μινοξ για να λένε ότι έχουν και blocker (βασικά δεν έχουν) αλλά και πάλι δεν επιμένουν σε αυτόν το ισχυρισμό. Ζήτω η airol, όχι μόνο βοηθάει αλλά είναι και συμβατή με άλλα τοπικά που χρησιμοποιούμε αυξάνοντας την αποτελεσματικότητα τους.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

Ζήτω η airol, όχι μόνο βοηθάει αλλά είναι και συμβατή με άλλα τοπικά που χρησιμοποιούμε αυξάνοντας την αποτελεσματικότητα τους.
τωρα εγω να πω οτι με μια εφαρμογη την μερα μινοξ airol εχει φτασει η τριχοπτωση απο 150 τριχες σε 20 και συντομα θα ανοιξω success story με ενα σκασμο φωτο? :angel: :angel: :angel:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

icesensei

New Member
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

Η επανέκφυση μπροστά είναι επίπονα αργή σε σχέση με vertex,έχεις όντως καλυτέρευση από ότι είδα και να περιμένεις και αλλη ;D παρένθεση σπιρονολακτόνη για vertex σε βοηθησε τόσο όσο μπροστά ? πιστεύω μπροστά καλύτερα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

icesensei είπε:
Η επανέκφυση μπροστά είναι επίπονα αργή σε σχέση με vertex,έχεις όντως καλυτέρευση από ότι είδα και να περιμένεις και αλλη ;D παρένθεση σπιρονολακτόνη για vertex σε βοηθησε τόσο όσο μπροστά ? πιστεύω μπροστά καλύτερα
το vertex σε εμενα ειναι ευκολο σημειο και οι κροταφοι πολυ ζορικο,περα απο τα ρετινοειδη δεν τους ποιανει σχεδον τιποτα.
η σπιρονολακτονη μου πυκνωσε το vertex στις αρχες και μου το κρατουσε σταθερο για χρονια,κροταφους δεν εκανε τιποτα.
η κατηφορα στους κροταφους οταν σταματησα την μινοξ airol ειχε γινει χρησιμοποιωντας σπιρονολακτονη και daktarin(μικοναζολη)
 

somari

Active Member
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

Ρε παιδιά, το αζελαϊκό συμπλήρωμα του ζιξ είναι στο σχήμα του anti-dht,όχι growth stimulant!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

somari είπε:
Ρε παιδιά, το αζελαϊκό συμπλήρωμα του ζιξ είναι στο σχήμα του anti-dht,όχι growth stimulant!
ειναι αλλα δεν εχουμε κλινικη μελετη γι αυτο που να το αποδυκνείει,σαν συστατικο υπαρχει σε blockers
 

icesensei

New Member
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

:tease:πολύ χαίρομαι καπαμαρου που βοηθάει vertex ;D ;D ;D, έχω χάσει όγκο και τα μαλλιά είναι πιο απαλά, αλλά καμια οπτιική αραίωση ακόμα θα βάζω spiro λοιπον... τακτικά. Να πω οτι δεν είναι ιδέα μου και αν κάποιος ανησυχεί μπορεί να κάνει και το τεστ της μινοξ, στο σημείο άν έχει πρόβλημα θα βγάλει τριχάκια..."χνούδι" (που ενίοτε μένουν στα χέρια) προσωπικά το έκανα στο 3 μήνα του big3 και βγήκαν πολύ γρήγορα, επίσης η κοπέλα μου σχολιάσε ότι η κορυφή φαίνεται διαφορετικά...πιο πυκνή.
 

icesensei

New Member
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

Σχετικά με τοκοτριενόλες υπάρχει μελέτη με σουπερ αποτελέσματα (...αν ισχύουν κυρίως σε επανέκφυση παρά σε βελτίωση πάχους και μεγαλύτερο % σε εθελοντές με hair loss pattern scale III ) 8 μήνες μετά, US patent με αριθμό 7,211,274
το tocotrienol complex που χρησιμοποιήθηκε είναι αυτό:

Tocomin SupraBio 50mg

http://www.ebay.co.uk/itm/Tocomin-SupraBio-50mg-150-Softgels-/320668948737

δείτε εδω στο thread μου που έγραψα πληροφορίες σχετικά με τη μελέτη :

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3955.msg68808.html#msg68808


το προϊον λέει Serving Size: 1-2 Softgels κάθε μέρα

ωστόσο αν δείτε το παραπάνω μήνυμα μου χρειάζονται 2 Softgels για να ακολουθηθούν οι δόσεις της μελέτης... δλδ το διπλάσιο από τις παρακάτω ποσότητες που αναφέρονται σε (1) softgel

Tocomin SupraBio 50mg
Vitamin E (as d-alpha-tocopherol) 14.7 mg (22 IUs) 73%
Palm Tocotrienol Complex 312.5 mg *
Total d-Mixed Tocotrienols: 50.0 mg *
d-alpha-tocotrienol 14.3 mg *
d-beta-tocotrienol 2.5 mg *
d-gamma-tocotrienol 26.0 mg *
d-delta-tocotrienol 7.2 mg *
Plant Squalene 12.5 mg *
Plant Phytosterol Complex 4.3 mg * *Daily Value not established.
 

vag25

Well-Known Member
Απ: hadrox 5% with topo E MESA

kapamarou είπε:
η σπιρονολακτονη μου πυκνωσε το vertex στις αρχες και μου το κρατουσε σταθερο για χρονια,κροταφους δεν εκανε τιποτα.

Μονο με σπιρολακτονη ειδες πυκνωση στο vertex ή σου την εδωσε η minox?
 

icesensei

New Member
Απ: hadrox 5% with topo E μέσα

καπαμαρού δέχομαι αυτό που λές για vertex, εγώ βάζω έτσι κι αλλιώς σπιρο αλλά κυρίως για κροτάφους hairline και "με πιάνει" vertex έβαζα λιγότερο ως τώρα δεν έχω και σοβαρο θέμα εκεί αλλά θα βάζω. Πιστεύω ότι αν είχες καλά αποτελέσματα με σπιρο θα είχε καλύτερα με τοπικά DHT blockers φίνα...duta (πάντα για vertex).Όταν έρθει καιρός θα το ψάξω αλλά δεν είναι προτεραιότητα ακόμα... αν είχα ζόρι θα είμουν με χίλια για morr-f για vertex, εχω πάντα επιφυλάξεις για "δυνατά" DHT blockers :down σε hairline,κροτάφους χωρίς σπιρo.
 
Μπλουζα