Givrgos athina, fue+fut, 1577 grafts+1674 grafts,26-27/11/2013

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
geroksoura δυστηχως δεν ρωτησα το γιατρο οπο5ε δεν ξερω να σου απαντησω...αυτο με τα τριτριχα το ανεφερε ο ιδιος για αυτο το συγκρατησε...αυτο που μ ειπε ειναι οτι τα μονα τα εβαλε με ενα τροπο ωστε να φαινονταινσαν διτριχα....


koskar σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες.....οσο αφορα την διαφορα αναμεσα στους δυο γιατρους που μ εκαναν της επεμβασης σε ελλαδα και κυπρκ η διαφορα ειναι τεραστια κατα την γνωμη μου....μια ερωτηση μονο.....τι ειναι το middie scalp που αναφερεις πως δεν ασχοληθηκα καθολου?
 

Gio

New Member
Εννοεί την μέση του κεφαλιού φίλε Γιώργο. Ένα κεφάλι χωρίζεται σε hairline, που είναι το τόξο απο το ένα πλαινό στο άλλο, την A ζώνη, που είναι το εμπρόσθιο τμήμα του τριχωτού, την Β ζώνη που είναι το middle scalp και την Γ ζώνη που είναι το crown.
 

giwrgos athina

Active Member
σε ευχαριστω για την διευκρινηση φιλε giο...οσο για to middie scalpσε αυτη μου την μεταμοσχευση δεν εβαλα grafts αλλα ειχα βαλει εκει απο την πρωτη επεμβαση που ειχα κανει ελλαδα....ηταν ποιο αναγκαιο να βαλω στην hairline για να καλυφτει η αφυσικοτητα που ειχαν τα grafts...και συμφωνα με το γεωργειο εχβ και δικες μου τριχες που αν κανω θεραπεια θα ενισχυσω πολυ το αποτελεσμα...και απο δοτρια εχω ακο α να δωσω μελλοντξκα αν χρειαστει γυρω στα 2000 με 2500grafts απο τι μ ειπε ο γεωργιου...


η φοτο που εχω αναιβασει ειναι και λιγο παραπλανητικες οσο αφορα την πυκνοτητα της β ζωνης.και ζυτο συμβαινει γιατι ειναι λιγες ωρες μετα την μεταμοσχευση οπου ψεκαζα το κεφαλι μου με φυσιολογικο ορο και ηταν μονιμος βρεγμενο....οποτε καταλαβαξνεις οτι μιωνεται η πυκνοτητα...
 

giwrgos athina

Active Member
παιδεια καλησπερα....μεχρι στιγμης η μεταμοσχευση μου παει καλα...πριξιμο δεν ειχα σχεδον καθολου...δευτερα κοβω τα ραματα εχωντας κληση 13 ημερες.....απο την 15ημερα και μετα θα αρχισω να τα τριβω δυνατα στο λουσιμο ωστε να καθαρισει τελειως το κεφαλι μου....αυτο που θελω σας ρωτησω ειναι αν μου προτεινεται να αρχισω μινοχ....????η θεραπεια μου μεχρι στιγμης ειναι μονο φινα 1 mg...την μινοχ την εχω σταματησει εδω και 2 μηνες μετα απο 6 χρονια χρησης.θα προτιμουσα να μην την αρχισω...ο γεωργιου μου σηστησε να ξεκινησω regain 2% το πρωτο μην και μετα για αλλο ενα μηνα το 5%....εσεις τι λετε???θα εχω καποιο ωφελος να την χρησιμοποιησω για καποιο διαστημα?θα βοηθησει στην αναπτυξη?εγω πιστευω πως μονο με φινα και μολις κλεισω μηνα να προσθεσω και το fungoral ειμαι καλυμενος απο θεραπεια
 

Gio

New Member
Φίλε Γιώργο, με δεδομένο της αποχής σου αυτούς τους 2 μήνες απο την χρήση της, πιθανόν να έχεις κάποιο μικρό όφελος αν την αρχίσεις ξανά στα υπάρχοντα μαλλάκια σου. Σίγουρα όμως θα έχεις μεγαλύτερο όφελος στα μοσχεύματα αφού η αιμάτωση θα γίνεται καλύτερα, και άρα η επούλωση και επαναφύτρωση θα γίνει γρηγορότερα. Ξέρω, είναι ταλαιπωρία, αλλά για κάποιους μήνες χρησιμοποίησε την. Αν σε ενοχλεί η υγρή μορφή προχώρα σε αφρό.
 

giwrgos athina

Active Member
φιλε gio συμφωνω οτι θα γινεται καλυτερη αιματωση και οτι ισως αναπτυχθουν και γρηγοροτερα τα μοσχευματα αλλα μην ξεχναμε οτι λογικα θα περασω και shedding...ασε που μπορει να ξανακανω και μαυρους κυκλους πανω που ηρεμησε το πρωσωπο μου...τελωςπαντων δεν πιστευω οτι μ εκανε πολλα πραγματα μετα απο τοσα χρονια...τωρα αν πιστευεται πως ισως βοηθησει στην μεταμοσχευση μου να την ξαναρχισω για καποιο διαστημα αν και δεν θελω...
 

tropheus

Well-Known Member
giwrgos athina είπε:
φιλε gio συμφωνω οτι θα γινεται καλυτερη αιματωση και οτι ισως αναπτυχθουν και γρηγοροτερα τα μοσχευματα αλλα μην ξεχναμε οτι λογικα θα περασω και shedding...ασε που μπορει να ξανακανω και μαυρους κυκλους πανω που ηρεμησε το πρωσωπο μου...τελωςπαντων δεν πιστευω οτι μ εκανε πολλα πραγματα μετα απο τοσα χρονια...τωρα αν πιστευεται πως ισως βοηθησει στην μεταμοσχευση μου να την ξαναρχισω για καποιο διαστημα αν και δεν θελω...

Και εγώ Γιώργο είμαι της δικιάς σου άποψης. Καλύτερα μακριά από τη minoxidil. Μόνο προβλήματα θα σου δημιουργήσει.
 
tropheus είπε:
giwrgos athina είπε:
φιλε gio συμφωνω οτι θα γινεται καλυτερη αιματωση και οτι ισως αναπτυχθουν και γρηγοροτερα τα μοσχευματα αλλα μην ξεχναμε οτι λογικα θα περασω και shedding...ασε που μπορει να ξανακανω και μαυρους κυκλους πανω που ηρεμησε το πρωσωπο μου...τελωςπαντων δεν πιστευω οτι μ εκανε πολλα πραγματα μετα απο τοσα χρονια...τωρα αν πιστευεται πως ισως βοηθησει στην μεταμοσχευση μου να την ξαναρχισω για καποιο διαστημα αν και δεν θελω...

Και εγώ Γιώργο είμαι της δικιάς σου άποψης. Καλύτερα μακριά από τη minoxidil. Μόνο προβλήματα θα σου δημιουργήσει.

Φιλε Γιώργο φάρμακο=φαρμάκι και για ολα πληρώνεις παντα ενα αντιτιμο. Αφου εκανες τη μμ και τα μαλλακια σου θα βγουν σίγουρα, κανε λιγο παραπάνω υπομονή. Εγω γι αυτο το λόγο δεν πήρα ποτε τιποτα
 

Bouklas

Well-Known Member
Φιλε Γιώργο προσπαθώ να σου στείλω μήνυμα αλλα δεν με αφήνει λέει έχεις φτάσει στο όριο των προσωπικών μηνυμάτων και δεν έχεις άλλο χώρο. Πρέπει να διαγράψεις κάποια για να κανεις πάλι χώρο.
 

giwrgos athina

Active Member
Bouklas είπε:
Φιλε Γιώργο προσπαθώ να σου στείλω μήνυμα αλλα δεν με αφήνει λέει έχεις φτάσει στο όριο των προσωπικών μηνυμάτων και δεν έχεις άλλο χώρο. Πρέπει να διαγράψεις κάποια για να κανεις πάλι χώρο.

αυτο εκανα μολις τωρα...για δοκιμασε να μου στειλεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giwrgos athina

Active Member
καλησπερα...σημερα εκοψα τα ραματα κλεινοντας 13 μερες απο την μεταμοσχευση μου.....η ουλη ειναι αρκετα κοκκινη....ελπιζω σε λιγες μερες να ξεκοκινησει και οταν θα μεγαλωσουν και τα μαλλια να μην φαινεται......οσο για τα νεα μαλλακια δεν εχω αρχισει ακομα να ασκω πιεση στα λουσιματα....τα φοβαμαι λιγο....μολις κλεισω 15 μερες τοτε θα αρχισω να τα τριβω ωστε να καθαρισει το κεφαλι μου
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Περιπου 9-10 μηνες ηταν κοκκινη η τομη μου.Δεβ ξερω σε αλλους ισως και λιγοτερο.
Η ουλη μου τωρα με μακρος 13 χιλιοστα και ανω δεν φενεται..εχω και φωτος με την ουλη μου στα 12 χιλιοστα εαν θες να δεις στο νημα μου
 

giwrgos athina

Active Member
danceworld_2001 είπε:
Γιώργο τα σημάδια έφυγαν στο κεφάλι, γενικά είσαι σε κατάσταση να κυκλοφορήσεις ή κανεις μπαμ?

οχι δεν εφυγαν dance.....απο σημερα που εκλεισα την 15 ημερα αρχιζω να τα τριβω δυνατα στο λουσιμο ωστε να καθαρισει τελειως το κεφαλι μ.......σε χθεσινη επικοινωνια που ειχα με τον γιατρο εχθες μ ειπε να μην το φοβαμαι και οτι επρεπε να το ειχα ηδη καθαρισει αλλα δεν πειραζει.....
 

giwrgos athina

Active Member
σημερα μετα απο 15μερες απο την επεμβαση εκανα το πρωτο μου καλο μπανιο με κανονικη πιεση νερου και με δυναμη στο τριψιμο....οσον αφορα τα κακαδακια καθαρισα σχεδον σε ενα ποσοστο 80% πιστευω με 2 λουσιματα ακομα θα ειμαι κομπλε......τα μεταμοσχευμενα μαλλια ομως δεν πεσανε.........εγω περιμενα μετα απο αυτο το μπανιο να τα χασω σχεδον ολα πραγμα που αυτο δεν εγεινε....αντε να εχω χασει ενα 30%απο τα μεταμοσχευμενα ths hairline στο crown σχεδον τιποτα δεν εχω χασει...ειναι φυσιολογικο αυτο????
 
Μπλουζα