Geobald DHI 1353 grafts 12/10/2019

karampalikis

Active Member
Καλοπροαίρετα ρωτάω, τα αποτελέσματα των alexandros_athens και του Dimitris stratis από dhi δεν τα θεωρείς ικανοποιητικά? Εγώ προσωπικά όταν επέλεξα την συγκεκριμένη κλινική κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου.
Αυτά τα περιστατικά είναι μάλλον η εξαίρεση στον κανόνα παρά ο κανόνας. Άσε που 1,92€/graft είναι πολύ ακριβά για τα αποτελέσματα που έχουμε δει από την DHI. Με αυτήν την τιμή πας HDC και έχεις περισσότερες πιθανότητες να έχεις ένα επιθυμητό αποτέλεσμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλοπροαίρετα ρωτάω, τα αποτελέσματα των alexandros_athens και του Dimitris stratis από dhi δεν τα θεωρείς ικανοποιητικά? Εγώ προσωπικά όταν επέλεξα την συγκεκριμένη κλινική κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου.

Λάθος τρόπος σκέψης.
Από τα 10 αποτελέσματα βλέπεις εσύ τα δυο και τα άλλα 8 μέτρια παίζεις με τα ποσοστά εις βάρος σου.
Επίσης παίζουν διάφορες από άτομο σε άτομο όπως χρώμα τρίχας,ίσια η κατσαρή,πάχος και φυσικά ας βάλουμε πιστεύω και ένα μέρος του οργανισμού ότι διαφέρει στον καθένα μας.
Στην τελική σου φυτρωση αν έχεις απολυτή επιτυχία και φυσικά αφήσεις τα μαλλάκια σου σαν του Αλεξάνδρου μακριά τσουλούφια και όχι κοντά ίσως με τα μαμά μαλλάκια κάνεις μια καλή κάλυψη απόκρυψη. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λέω πάνω σε αυτό.
Πέρα από αυτά όμως όλοι ευχόμαστε για το καλύτερο και να ξεμπερδεύεις προς το παρόν.
 

geobald

Member
Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές φίλε John
Λάθος τρόπος σκέψης.
Από τα 10 αποτελέσματα βλέπεις εσύ τα δυο και τα άλλα 8 μέτρια παίζεις με τα ποσοστά εις βάρος σου.

Πιστεύω το οτι αν ήταν λάθος ο τρόπος σκέψης ή όχι θα φανεί απο το αποτέλεσμα και έχει να κάνει κυρίως με τις προσωπικές μου προσδοκίες. Απο την στιγμή που απέκλεισα το εξωτερικό για τους λόγους που ανέλυσα, τότε ήταν μετρημένα κουκιά. Τις 2 γνωστές επιλογές είχα. Στην μία παίρνεις υψηλότερη πυκνότητα αλλά με πολλές φορές αφύσικο αποτέλεσμα και κακή διαχείρηση δότριας, στην άλλη χαμηλότερη πυκνότητα αλλά φυσικότερο αποτέλεσμα και καλύτερη διαχείρηση δότριας. Θεώρησα πιο safe την δευτερη επιλογή.

Έτσι και αλλιώς προσωπικά δεν γνωρίζω κάποια κλινική-γιατρό στην Ελλάδα, που να έχουμε ικανό δείγμα δουλειάς και τα ποσοστά-ρίσκο της επιλογής της να είναι σταθερά με το μέρος του ασθενούς (δηλαδή επιτυχία πάνω απο το 70%-80% των περιπτώσεων).
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
Καλοπροαίρετα ρωτάω, τα αποτελέσματα των alexandros_athens και του Dimitris stratis από dhi δεν τα θεωρείς ικανοποιητικά? Εγώ προσωπικά όταν επέλεξα την συγκεκριμένη κλινική κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου.
μια χαρα ειναι τα αποτελεσματα τους και πηγες και στη καλη γιατρο . Αλλα δεν ειναι 60γραφτ το εκατοστο . ουτε 50 ουτε 40 . η dhi σε πρωτο περασμα δε βαζει τοσα . Η dhi εχει target hair density στη hairline 75 τριχες το εκατοστο ( αυτο το μεταφερω απο γραπτα και δημοσιευση της dhi σε ξενο φορουμ και αν κανω λαθος ας το πουνε εδω να ξερουμε να το διορθωσουμε) . Με το δικο σου λογο εξαγωγης δηλαδη 31 μοσχευματα το εκατοστο .
 

makis25

Well-Known Member
Τη γιατρο πως την ειδες; σου εκανε σχολια για την κατασταση του μαλλιου σου , για τη δοτρια σου κτλ;
 

geobald

Member
Τη γιατρο πως την ειδες; σου εκανε σχολια για την κατασταση του μαλλιου σου , για τη δοτρια σου κτλ;

Χαλαρή και ευχάριστη. Η ενημέρωση για τα πρακτικά θέματα ήταν τυπική. Επίσης πολύ γρήγορη όπως φαίνεται και απο τον χρόνο της συνεδρίας.
 

Georgie

Well-Known Member
Τα 2.500 χιλιάρικα ειναι η βάση στην Ελλαδα, οπου και να πας λιγότερα δε πληρώνεις .
Ας πούμε οι AHC ,LP Clinic χρεώνουν τη μονοήμερη συνέδρια στη τιμη αυτη .
Η Advance θα σε πήγαινε στα 2300+ Grafts και η LP όσα βγούνε ! ( περίπου 1300-1800) .
Η dhi ειναι πιο ακριβή .
Βασικά ειναι όπου σε πιάσει !
Αφού πλήρωσες 2500€ Καλα ειναι .
Εμένα μου ζήτησαν για 1800-2100 τριχοθυλακια 4000 και στο παζάρι 3500€ .
Οσο για το αποτέλεσμα και το τι θα δώσει θα φανεί σε μερικούς μηνες και θα το εχεις κρίνει πρώτος εσυ .
Εχουμε διαβάσει περιστατικά που αλλα περίμεναν και αλλα είδαν τα πιο έμπειρα μέλη , και ηταν εντυπωσιακά
Μακάρι να ειναι έτσι και το δικό σου .
 

Tsek

Well-Known Member
Αυτό που έχει περάσει ως εικόνα στο φορουμ ότι η advance βγάζει αφύσικες hairline όταν πάνε όλοι οι nw 4αρηδες και τους καλύπτει όλο το κεφάλι με 2.300-2.400 γκραφς με ξεπερνάει.
 
  • Like
Reactions: spi

geobald

Member
Update μετά από 7,5 μήνες:

Τα αποτελέσματα μέχρι τώρα θα τα χαρακτήριζα σχετικά καλά (και δίνει ακόμα).

Σίγουρα η εικόνα μου έχει βελτιωθεί πολύ και η ψυχολογία μου έχει ανέβει. Απο άποψη πυκνότητας θεωρώ οτι για τα grafts που έβαλα είμαι καλά, αν και πιστεύω οτι χρειαζόμουν καμιά 400αρα παραπάνω για να φτάσω στο 100%. Ακόμα, απο άποψη τεχνικής και τοποθέτησης, το αποτέλεσμα φαίνεται φυσικό, αν και υπήρχαν κάποιες μικρές αστοχίες, όπως κάποια 2τριχα στο hairline που όμως δεν γίνονται αντιληπτά. Η δότρια φαίνεται ok και θεωρώ ότι μόνο στην πολύ ψηλή σκάλα ένα έμπειρο μάτι μπορεί να καταλάβει οτι κάτι έχει γίνει εκεί.

Γενικά είμαι ικανοποιημένος, αν και όχι απόλυτα. Θα χαρακτήριζα το αποτέλεσμα τίμιο.
 

Συνημμένα

  • IMG_20200524_172411.jpg
    IMG_20200524_172411.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 585
  • IMG_20200524_172430.jpg
    IMG_20200524_172430.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 543
  • IMG_20200524_172533.jpg
    IMG_20200524_172533.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 525
  • IMG_20200524_172617.jpg
    IMG_20200524_172617.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 507
  • IMG_20200524_172651.jpg
    IMG_20200524_172651.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 491
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ficio

Ficio inzaghi
Τίμιο αποτέλεσμα οπωσ τ πες έχεις..τουλάχιστον τωρα μπορείς ν δώσεις σχήμα στο look!!!
θεραπείες κανείς ; Βλέπεις ν σ δίνει ακόμα μπροστά;
 

geobald

Member
Εφαρμόζω regaine foam 1 φορά την ημέρα αλλά όχι με μεγάλη συνέπεια. Από σαμπουάν συνεχίζω κανονικά με Dr regenepure και nizoral. Δίνει ακόμα στο hairline, πιστεύω είμαι γύρω στο 80%-85%
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αυτό που σου λεγα στις προηγούμενες σελίδες ότι ήθελες στάνταρ 2000 για να είσαι απολυτά ευχαριστημενος.
Καλά τα πήγες,τοποθέτησε και μια φώτο από πάνω.
 

geobald

Member
Ευχαριστώ φίλε John. Τα έξτρα grafts θα τα φυλάξω γιατί λογικά θα μου χρειαστούν στο μέλλον. Βάζω και μια από πάνω σε διαφορετικές συνθήκες φωτισμού.
 

Συνημμένα

  • IMG_20200524_232000.JPG
    IMG_20200524_232000.JPG
    420.7 KB · Προβολές: 463

geobald

Member
Απο όσους έχουνε ήδη προβεί σε μμ, πόσοι είδατε επιπλέον αποτελέσματα μετά τον 8ο μήνα;

Απο αυτά που διαβάζω, πολλοί έχουν ενά αποτέλεσμα πολύ κοντά στο τελικό γύρω στους 6 μήνες και άλλοι τόσοι βλέπουν βελτίωση τουλάχιστον μέχρι τον 12ο.
 
Μπλουζα