Genethrix

jim_1912

New Member
Το παιδι λογικα τα μαντεψε. Αλλα μπορεις να κανεις και μια ειδικη εξεταση αν θες, σε δικηγορικο γραφειο γινεται συνηθως.

Ευχαριστω freethinker...Εχω εναν φιλο δικηγορο!Θα τον παρω αυριο να δω αν κανει αυτος στο γραφειο του.Δεν ξερω αν εχει τα καταλληλα μηχανηματα για αυτο!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MARTIN_

New Member
Μου τονισαν εκει στο Δερματολογο οτι ειναι πολυ σημαντικος παραγοντας η βιταμινη δ3,και οτι θα δω μεγαλη διαφορα στην τριχοπτωση,μουφα μου φανηκε αυτο βεβαια αλλα αν ξερει οντως καποιος πως ειναι ετσι ας μου το πει(να τονισω οτι τα επιπεδα της δ3 στον οργανισμο μου ειναι υπερβολικα χαμηλα)
 
Μιας κ εγώ άνοιξαν το νημα θα παράθεσω μερικούς λόγους που προς το παρόν δε με έκαναν να προχώρησε το όλο εγχείρημα..
1.βασικό μου μέλημά ηταν σε πρωτο στάδιο να το εφαρμόσουν κυρίως παλαιοτερα μέλη τα οποία έχουμε εμπειρία απο πολλές κ διάφορες δοκιμές έτσι ώστε να εξάγουμε πιο ασφαλή συμπεράσματα,αλλά δεν ήθελαν ,σεβαστό εννοείται...

2. Καποιες αναφορές μελών που ξεκίνησαν να το βάζουν δεν έδειξαν κάτι προς το παρόν και αυτός ηταν ανασταλτικός παράγοντας...

3.η εταιρία όταν έγινε επικοινωνία πριν λίγους μηνες με ενημέρωσε πως σύντομα θα βάλει φωτο με το πριν κ το μετα απο διάφορα περιστατικά πράγμα το οποίο δεν είδα να συμβαίνει, παρα μονο η ίδια εκπομπη σε κανάλι με το αποτέλεσμα του ιδιου του δημιουργού του προϊόντος και τίποτα άλλο...

4.οι της εταιρείας ζήτησαν όσοι το πάρουν να χρησιμοποιουν αποκλειστικά το προϊόν ,οι περισσοτεροι που ενδιαφέρθηκαν χρησιμοποιουν κ αλλά όπως μινοξ και δεν νομιζω να έκοβαν την μινοξ για να βάζουν μονο Κάτι αγνωστο και αμφιβόλου αποτέλεσματος για την ωρα....

5...η τιμή του είναι απαγορευτική,ακόμα και αν δοκιμαζαμε και βλέπαμε κάποια θετικά στοιχεια δε θα μας το εδιναν δωρεά για παντα,μετα απο δυο τρεις μηνες θα έπρεπε να το πληρώνουμε κάθε μήνα και τα 50 ευρώ είναι πολλά παρα πολλά για το εν λογο προϊόν...

Προσωπικά πιστεύω,πως παρα τα δυνατά συστατικά του,προς το παρόν δεν έχουμε να δουμε κάτι, όπως είπε κ ο gibik πιο πάνω, δεν ξέρουμε τι. Ginko κτλ και σε τι ποσότητες περιέχονται,ίσως να βοηθήσει αρκετά κάποιους οι οποίοι είναι σε πολύ πρώιμο στάδιο,αυτό μ το είχαν πει άλλωστε κ απο τη εταιρεια..

Το γεγονος οτι δέχτηκαν το crash test τους τιμά και δείχνει οτι το εμπιστεύονται, από κει και πέρα όμως απο το ςμπιστετομαι μέχρι το δουλεύει στο μαλλί η απόσταση μετριέται σε έτη φωτος
Τασσο,
αυτο το προιον θα μπορουσε να εχει θετικα αποτελεσματα μονο σαυτους που εχουν
υψηλη DHT.

Φυσια οχι σαυτους που εχουν τριχοπτωση λογω υψηλης Οιστρονης ή Εστραδιολης.

Ομως εχει ενα βασικο λαθος αυτο το προιον,
δηλ περιεχει κ Foti και Saw Palmetto.
Τα οποια δεν επιτρεπεται η ταυτοχρονη χρηση τους,
γιατι εξουτερονοται.

Αρα το προιον,
θα πετυχει δυστηχως μια "τρυπα στο νερο".
 
εχεις δικιο...δεν ξερουμε μεσα τι ειδους ginseng kai gingo περιεχει το genethrix ...οποτε προτεινεις καλυτερα να παρω φυτικο συμπληρωμα ginseg σε καψουλα...
αυτο που ηθελα να ρωτησω αν ξερεις..αν κανει τιποτα με το κολλαγονο το ginseng...διοτι αν κανει τοτε δε χρειαζεται να ψαχνω για λοσιον κρεμμυδιου (το κρεμμυδι λενε οτι εχει θειο και βοηθαει την παραγωγη κολλαγονου και για αυτο εχει αποτελεσμα στα μαλλια).....κανει κατι σχετικα με το κολλαγονο το ginseng ή απλα κανει αιματωση των αγγειων οπως το μπιλομπα?
Το ginseng εχεις δικαιο κ το ψαχνεις,

οποιος εχει ξηρο μαλλι (δηλ υψηλη DHT):
το Sibirien ginseng ειναι πολυ καλο βρωσιμο (Health aid)

μαζι Βεβαια με Saw palmetto της Lambert's (ή Φινα).

http://bestpharmacy.gr/el/vitamins-...ealth-aid-siberian-ginseng-250mg-30-caps.html
(οχι το strong Siberien Ginseng).
 
Τελευταία επεξεργασία:

123MV

New Member
Βρήκα κάτι επιπλέον αν και το νήμα έχει εγκαταλειφθεί βλέπω. Ψάχνοντας εργασίες σχετικές με την αλωπεκία (θελω να ασχοληθώ ερευνητικά με αυτή) μεταξύ των άλλων βρήκα και αυτή: https://pergamos.lib.uoa.gr/uoa/dl/frontend/el/browse/1699938

Αναφέρεται στο genethrix. Εγώ το προμηθεύτηκα πρόσφατα και θα δω πως θα εξελιχθεί. Το μοιράζομαι γιατί έχει εκτός των άλλων και ενδιαφέροντα επιστημονικά στοιχεία, όπως αναφορές σε πολυμορφισμούς για όποιον θέλει μια παραπάνω γνώση.
 
Μπλουζα