Future is here astressin b topical solution

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Driver

Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

Απ' ότι διαβάζω στα ξένα φόρουμς θα αργήσει λιγάκι.

Εκείνο που με προβληματίζει είναι το εξής: Πώς η ίδια εταιρεία βγάζει σχεδόν ταυτόχρονα 2 προϊόντα που υπόσχονται τα μέγιστα (spectral.f7 και DNC-N); Δεν είναι λίγο αντιφατικό;

Ποια είναι η γνώμη σας;
 

MANKAR

Active Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

kos1987 είπε:
το spectral f7 ειναι ηδη στην αγορα http://www.dslaboratories.ro/spectralf7/shop/spectral-f7/
αυτο το προίόν δινει να ιδια αποτελεσματα με το ρεγκειν???εχει μεσα μινοξιδιλη???μονο χνουνι η' και τριχα βγαζεις με αυτο???ποια η διαφορα με ολλα τα αλλα???ευχαριστω!!!
 

lab_rat

Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

MANKAR είπε:
αυτο το προίόν δινει να ιδια αποτελεσματα με το ρεγκειν???εχει μεσα μινοξιδιλη???μονο χνουνι η' και τριχα βγαζεις με αυτο???ποια η διαφορα με ολλα τα αλλα???ευχαριστω!!!
Δεν περιεχει μινοξ. Στο site λεει οτι μπορει να λειτουργησει αυτονομο ως θεραπεια αλλα προτεινεται να χρησιμοποιειται συμπληρωματικα με τα υπολοιπα (μινοξ. dht-blocker κλπ) οποτε χλωμο να ειναι το ιδιο δυνατο με το regaine!
 
Απ: Future is here astressin b topical solution

Τουλαχιστον βγαινουν καινουρια προιοντα και αυξανονται οι επιλογες...Μενει να δοκιμαστουν στην πραξη..Για να δουμε...Μακαρι να επιτελους να βγει κατι πολυ αποτελεσματικο να ησυχασουμε καμια ωρα...
 

AKHS

Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

Το παρήγγειλε κανείς? Θα περνούσε από τελωνείο ή θα το μπλόκαραν εκεί? Ξέρει κανείς από άλλα προϊόντα της εταιρία με τι αποστέλλουν, ταχυδρομείο ή κούριερ?
 

GK

New Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

kos1987 είπε:
το spectral f7 ειναι ηδη στην αγορα http://www.dslaboratories.ro/spectralf7/shop/spectral-f7/

Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους με το επίσημο site, μου απάντησαν τα εξείς :

(11/22/2011)

"Thank-you for your inquiry. We are expecting to have stock available at our warehouse in Europe in approximately one week's time. From there it will be sold to licensed retailers in Europe. The Romanian site where you found this product may not be a licensed retailer of our products and may not sell an authentic product."

Σας ευχαριστούμε για την ερώτηση σας. Περιμένουμε απόθεμα έτοιμο προς παραλαβή στην Ευρώπη σε μία εβδομάδα περίπου. Από εμάς θα πάει σε εξουσιοδοτημένα καταστήματα στην Ευρώπη -Αυτό γράφει μέσες άκρες, σε περίπτωση που κάποιο μέλος δεν γνωρίζει Αγγλικά.

Έχει καθυστερήσει αρκετά. Διότι μου είχαν πριν ένα μήνα περίπου ότι θα φτάσει σε 2 εβδομάδες και ακόμα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GeoPower

New Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

είχα διαβάσει πριν από καιρό για αυτό το αμινοξύ,και όπως προανέφερε και κάποιος παραπάνω δοκιμαζόταν σε ποντίκια που τα είχανε ξυρίσει και τα είχαν χορηγήσει μετά "αστρεσινι"-b και παρα πολύ καλά αποτελέσματα..απλά θυμάμαι και το θυμάμαι καλά ήταν ότι οι νέες τρίχες που βγαίνουν είναι άσπρες :D :D
 

MANKAR

Active Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

GeoPower είπε:
είχα διαβάσει πριν από καιρό για αυτό το αμινοξύ,και όπως προανέφερε και κάποιος παραπάνω δοκιμαζόταν σε ποντίκια που τα είχανε ξυρίσει και τα είχαν χορηγήσει μετά "αστρεσινι"-b και παρα πολύ καλά αποτελέσματα..απλά θυμάμαι και το θυμάμαι καλά ήταν ότι οι νέες τρίχες που βγαίνουν είναι άσπρες :D :D

τριχες ομως η' χνουδι??και αν το σταματησεις 8α πεσουν???ας ειναι ασπρες ετσι κι αλλιως μπορεις να τα βαψεις!!!!
 

GeoPower

New Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

κοίταξε εγώ το είχα διαβάσει το άρθρο στην εσπρέσο πριν από 8 μήνες περίπου(όχι ότι είμαι fun η μάνα μου το είδε και με φώναξε να το διαβάσω ;D ) και έλεγε για αναπτυσσόμενες τρίχες
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

GK είπε:
Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους με το επίσημο site, μου απάντησαν τα εξείς :

(11/22/2011)

"Thank-you for your inquiry. We are expecting to have stock available at our warehouse in Europe in approximately one week's time. From there it will be sold to licensed retailers in Europe. The Romanian site where you found this product may not be a licensed retailer of our products and may not sell an authentic product."

Σας ευχαριστούμε για την ερώτηση σας. Περιμένουμε απόθεμα έτοιμο προς παραλαβή στην Ευρώπη σε μία εβδομάδα περίπου. Από εμάς θα πάει σε εξουσιοδοτημένα καταστήματα στην Ευρώπη -Αυτό γράφει μέσες άκρες, σε περίπτωση που κάποιο μέλος δεν γνωρίζει Αγγλικά.

Έχει καθυστερήσει αρκετά. Διότι μου είχαν πριν ένα μήνα περίπου ότι θα φτάσει σε 2 εβδομάδες και ακόμα....
αυτο φοβομουν κι εγω και δεν παρηγγειλα απο ρουμανια παντως αν δεις λεει may not be a licensed retailer δεν το ξεκαθαριζει, μπορει οι ρουμανοι να αγοραζουν απο αμερικα ετσι κιαλλιως αμερικανικη ειναι η εταιρεια... :chinscratch τεσπα τελος του μηνα πιστευω θα ειναι διαθεσιμο
 

Driver

Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

GK είπε:
Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους με το επίσημο site, μου απάντησαν τα εξείς :

(11/22/2011)

"Thank-you for your inquiry. We are expecting to have stock available at our warehouse in Europe in approximately one week's time. From there it will be sold to licensed retailers in Europe. The Romanian site where you found this product may not be a licensed retailer of our products and may not sell an authentic product."

Σας ευχαριστούμε για την ερώτηση σας. Περιμένουμε απόθεμα έτοιμο προς παραλαβή στην Ευρώπη σε μία εβδομάδα περίπου. Από εμάς θα πάει σε εξουσιοδοτημένα καταστήματα στην Ευρώπη -Αυτό γράφει μέσες άκρες, σε περίπτωση που κάποιο μέλος δεν γνωρίζει Αγγλικά.

Έχει καθυστερήσει αρκετά. Διότι μου είχαν πριν ένα μήνα περίπου ότι θα φτάσει σε 2 εβδομάδες και ακόμα....

Από ότι βλέπω στο site τους στις χώρες, δεν πρέπει να συνεργάζονται με κάποιον εδώ στην Ελλάδα.
Τι λέτε εσείς;

Πάντως ρε παιδιά έχω αμφιβολίες... Ούτε μελέτες είδα, ούτε τίποτα. Αναφέρουν στο FAG στη σελίδα του προϊόντος ότι απλά το έχουν τσεκάρει οι ίδιοι απλά. Στην Αμερική πώς θα κυκλοφορήσει χωρίς να έχει πάρει έγκριση από το FDA; Κανονικά αυτή δεν είναι η διαδικασία;
Για πείτε ρε παίδες γιατί μπορεί να λέω ασυναρτησίες καθότι δε γνωρίζω ακριβώς τι γίνεται με τα φάρμακα γενικά!

Δηλαδή ok είδαμε ότι στα ποντίκια είχε τρελή επιτυχία σε ενέσιμη μορφή και στο μπαμ (...10μηνο) το βγάζουμε στην αγορά; Τι παίζει;
 

GK

New Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

Κοίταξε να δεις, από όσα λίγα έχω παρατηρήσει τα τελευταία 2 χρόνια ασχολούμαι με αυτά τα προϊόντα έχω παρατηρήσει ότι εκτός από το regaine 5% & το propecia
κανένα άλλο προϊόν το οποίο να σχετίζεται με την καταπολέμηση της τριχόπτωσης, δεν είναι FDA approved.

To ότι δεν είναι εγκεγκριμένα δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν δουλεύουν ή ότι προκαλούν κάποια ζημιά είτε μακροπρόθεσμα είτε βραχυπρόθεσμα.

Ο λόγος για τον οποίο δεν προχωράει μία εταιρεία στον έλεγχο από το FDA, ίσως να είναι και η αποφυγή χρηματικού κόστους επί των πλείστων.
Γιατί το FDA, από όσα ξέρω (ίσως να κάνω και λάθος) δεν σου λέει π.χ εάν ένα προϊόν ΟΝΤΩΣ δουλεύει. Σου λέει εάν σου προκαλεί κακό.
Αλλά και πάλι αυτό για εμένα προσωπικά είναι σχετικό, αφού τα μεγέθη των φαρμακοβιομηχανιών και τα συμφέροντα (συμβόλαια-πατέντες κτλ) τους καθορίζει στην ουσία τι δεν κάνει κακό τώρα, ή ποιό προϊόν κάνει κακό μετά.

Το εάν θα έχει αποτέλεσμα ένα προϊόν ή όχι θα φανεί αποκλειστικά και μόνο από την χρήση-ειδικά από τη στιγμή που δεν είναι χάπι ή ενέσιμο και αποτελεί απλά τοπικό βοήθημα. Όπως έγινε και με άλλα προϊόντα π.χ Revivogen.

Κάποιοι το δοκιμάσαμε σε ένα εύλογο χρονικό διάστημμα (8-16 μήνες) και βγάλαμε συμπέρασμα.

Το τι γράφουν τα διάφορα επίσημα reviews ή το τι δείχνουν οι φωτογραφίες τους εμένα πλέον δεν μου λέει κάτι.

Με το συγκεκριμένο προϊόν έχω αρχίσει και σπάζομαι επειδή ακόμη να πάει σε αποκλειστικό διανομέα τους στην ευρώπη.

Από το πρώτο mail που μου είχαν πει "in two weeks time" έχει περάσει σχεδόν 1 μήνας, ίσως και ενάμισης.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

GK είπε:
Με το συγκεκριμένο προϊόν έχω αρχίσει και σπάζομαι επειδή ακόμη να πάει σε αποκλειστικό διανομέα τους στην ευρώπη.

Από το πρώτο mail που μου είχαν πει "in two weeks time" έχει περάσει σχεδόν 1 μήνας, ίσως και ενάμισης.
εχει παει φιλε χθες εγω παραγγειλα 3 απο εδω http://www.biovea.com/uk/product_detail.aspx?NAME=&PID=3207&OS=204 ;)
 

AKHS

Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

Μιας και η Μινοξιδίλη δεν μου έχει δώσει κάτι έκανα κι εγώ σήμερα την παραγγελία μου για να δούμε...
 

Driver

Member
Απ: Future is here astressin b topical solution

Keep us updated παιδιά με τις παραγγελίες.
Θα το πάρω κι εγώ οπωσδήποτε.

Πάντως για να είμαι ειλικρινής, στο site του προϊόντος λέει "Full Site Coming Soon" κι αυτό δε μου αρέσει.
Πολύς κόσμος περιμένει από αυτό το τοπικό πολλά. Ελπίζω να ανταπεξέλθει...
 
Μπλουζα