fungoral

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: fungoral

Hercules είπε:
... για το σαμπουάν... η αιτιολογία ήταν ότι η επιφάνεια του κεφαλιού δεν είναι αρκετή για να απορροφηθεί σε ένα τρίλεπτο ενώ σε όλο το σώμα θα κάνει καλύτερη δουλειά... εκτός από μασχάλες συνέστησε γεννητικά όργανα και περιοχή πρωκτού ( ??? )ως σημεία μεγάλης απορροφητικότητας... ::)
το fungoral υπαρχει και σε χαπι αν δεν φτανει η αποροφηση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kk20

Member
Απ: fungoral

Hercules είπε:
Guys, δερματολόγος (που τον είχα βρει στο site) με συμβούλεψε το fungoral να μην το βάζω μόνο στα μαλλιά αλλά και στο σώμα, ειδικά σε μέρη που απορροφάται πιο εύκολα, π.χ. μασχάλες, ώστε να είναι σε μεγαλύτερη επιφάνεια και να κάνει την όποια δουλειά κάνει, ως ήπιο αντιανδρογόνο. Πώς σας ακούγεται αυτό?

Λοιπόν παιδιά ενώ έχω ενημερωθεί αρκετά για την τριχόπτωση κλπ μιας και το θέμα με αφορά εδώ και μια δεκαετία περίπου, ακούγοντας τέτοιες απόψεις κλπ προβληματίζομαι πάρα πολύ.

Τελικά όλα αυτά τα τοπικά που βάζουμε (minoxidil, fungoral, revivogen, κρέμα fungoral, spiro κλπ κλπ κλπ) σε τί αποσκοπούν??????
Στο να έχουν τοπική επίδραση και να κάνουν την όποια δουλίτσα τους, Ή ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΟ ΑΙΜΑ και να λειτουργούν επειδή μπαίνουν στον οργανισμό?
Παίδες σόρρυ αλλά αν είναι το δεύτερο να το φτύσω το revivogen, να την φτύσω την κετοκοναζόλη (είναι πιο ισχυρό αντιανδρογόνο και από την φιναστερίδη) να τα πετάξουμε όλα και όποιος θέλει να παίρνει φιναστερίδη που τουλάχιστον ξέρουμε πως περίπου ενεργεί με τα καλά και τα κακά της.

Αν εγώ πχ πάρω μεθαύριο πάρω κρέμα fungoral και την βάζω στο κεφάλι μου 2 3 φορές την βδομάδα και έχει αποτέλεσμα λόγω του ότι περνάει στο αίμα και όχι επειδή δρα τοπικά, τότε συγγνώμη δεν θα πάρω, ρισκάροντας με ουσία που δίνουν σε τρανσέξουαλ!!!!

Έχουν γίνει έρευνες για την συστημική απορρόφηση αυτών των ουσιών?Γνωρίζουμε τι πραγματικά συμβαίνει?
 

xDante

Member
Απ: fungoral

ο γιατρός που συμβούλεψε τον φίλο αφού δεν του είπε να βάζει και μινοξ στις μασχάλες πάλι καλά :D :D :D :D
 

Nikoς

Member
Απ: fungoral

Λοιπόν παιδιά ενώ έχω ενημερωθεί αρκετά για την τριχόπτωση κλπ μιας και το θέμα με αφορά εδώ και μια δεκαετία περίπου, ακούγοντας τέτοιες απόψεις κλπ προβληματίζομαι πάρα πολύ.

Τελικά όλα αυτά τα τοπικά που βάζουμε (minoxidil, fungoral, revivogen, κρέμα fungoral, spiro κλπ κλπ κλπ) σε τί αποσκοπούν??????
Στο να έχουν τοπική επίδραση και να κάνουν την όποια δουλίτσα τους, Ή ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΟ ΑΙΜΑ και να λειτουργούν επειδή μπαίνουν στον οργανισμό?
Παίδες σόρρυ αλλά αν είναι το δεύτερο να το φτύσω το revivogen, να την φτύσω την κετοκοναζόλη (είναι πιο ισχυρό αντιανδρογόνο και από την φιναστερίδη) να τα πετάξουμε όλα και όποιος θέλει να παίρνει φιναστερίδη που τουλάχιστον ξέρουμε πως περίπου ενεργεί με τα καλά και τα κακά της.

Αν εγώ πχ πάρω μεθαύριο πάρω κρέμα fungoral και την βάζω στο κεφάλι μου 2 3 φορές την βδομάδα και έχει αποτέλεσμα λόγω του ότι περνάει στο αίμα και όχι επειδή δρα τοπικά, τότε συγγνώμη δεν θα πάρω, ρισκάροντας με ουσία που δίνουν σε τρανσέξουαλ!!!!

Έχουν γίνει έρευνες για την συστημική απορρόφηση αυτών των ουσιών?Γνωρίζουμε τι πραγματικά συμβαίνει?
[/quote]


Ευκολα αυτο γινεται πιστευω εγω ειναι ουτοπικο να θεωρουμε πως κατι δρα "τοπικα". Μια χαρα μπαινει μεσα για αυτο εχεις και sides, λιμπιντο και τα σχετικα.
 

tatini

New Member
Απ: fungoral

εμένα ο δερματολόγος μου είπε να κάνω μπιντέ με το fungoral γιατί από εκεί έχει καλύτερη απορρόφηση
 

xDante

Member
Απ: fungoral

Nikoς είπε:
Λοιπόν παιδιά ενώ έχω ενημερωθεί αρκετά για την τριχόπτωση κλπ μιας και το θέμα με αφορά εδώ και μια δεκαετία περίπου, ακούγοντας τέτοιες απόψεις κλπ προβληματίζομαι πάρα πολύ.

Τελικά όλα αυτά τα τοπικά που βάζουμε (minoxidil, fungoral, revivogen, κρέμα fungoral, spiro κλπ κλπ κλπ) σε τί αποσκοπούν??????
Στο να έχουν τοπική επίδραση και να κάνουν την όποια δουλίτσα τους, Ή ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΟ ΑΙΜΑ και να λειτουργούν επειδή μπαίνουν στον οργανισμό?
Παίδες σόρρυ αλλά αν είναι το δεύτερο να το φτύσω το revivogen, να την φτύσω την κετοκοναζόλη (είναι πιο ισχυρό αντιανδρογόνο και από την φιναστερίδη) να τα πετάξουμε όλα και όποιος θέλει να παίρνει φιναστερίδη που τουλάχιστον ξέρουμε πως περίπου ενεργεί με τα καλά και τα κακά της.

Αν εγώ πχ πάρω μεθαύριο πάρω κρέμα fungoral και την βάζω στο κεφάλι μου 2 3 φορές την βδομάδα και έχει αποτέλεσμα λόγω του ότι περνάει στο αίμα και όχι επειδή δρα τοπικά, τότε συγγνώμη δεν θα πάρω, ρισκάροντας με ουσία που δίνουν σε τρανσέξουαλ!!!!

Έχουν γίνει έρευνες για την συστημική απορρόφηση αυτών των ουσιών?Γνωρίζουμε τι πραγματικά συμβαίνει?


Ευκολα αυτο γινεται πιστευω εγω ειναι ουτοπικο να θεωρουμε πως κατι δρα "τοπικα". Μια χαρα μπαινει μεσα για αυτο εχεις και sides, λιμπιντο και τα σχετικα.
[/quote]

ρε το fungoral δεν το παίρνουν οι τρανσέξουαλ χαλάρωσε :D :D
είπαμε και θα το ξαναπούμε τα τοπικά περνάνε στο αίμα (ακόμη και το νερό της βροχής περνάει(οι ουσίες που έχει μέσα) άλλα λίγο άλλα περισσότερο και ανάλογα με το μέσο που τους δίνεις να περάσουν
Παράδειγμα η κρέμα fungoral έχει προπυλαινογλυκόλη μέσα και ΠΕΡΝΑΕΙ περισσότερη κετοκοναζόλη (η δραστική ουσία) απ ότι με το σαμπουάν .....
 

Hercules

New Member
Απ: fungoral

Blindfold είπε:
εμένα ο δερματολόγος μου είπε να κάνω μπιντέ με το fungoral γιατί από εκεί έχει καλύτερη απορρόφηση

..μάλλον περιέχει δόση ειρωνίας το μήνυμα αλλά όπως έγραψα παραπάνω ουσιαστικά αυτό μου συστήθηκε... ::)
 

tatini

New Member
Απ: fungoral

Ηρακλή, μπορεί να πάμε στον ίδιο δερματολόγο... πάντως αν θέλεις μπορώ να σε βοηθήσω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: fungoral

TingleTingleKoolooLimpah! είπε:
Δεν μπορώ να βρω το Fungoral σε online φαρμακεία, μπορώ να το ζητήσω σε οποιοδήποτε B&M φαρμακείο;
fungoral κρεμα το ζητας,δεν υπαρχει φαρμακειο να μην την εχει
 
Απ: fungoral

kapamarou είπε:
[quote author=TingleTingleKoolooLimpah! link=topic=121.msg53888#msg53888 date=1306501396]
Δεν μπορώ να βρω το Fungoral σε online φαρμακεία, μπορώ να το ζητήσω σε οποιοδήποτε B&M φαρμακείο;
fungoral κρεμα το ζητας,δεν υπαρχει φαρμακειο να μην την εχει
[/quote]

Το ίδιο και το σαμπουάν (για το οποίο ενδιαφέρομαι) υποθέτω;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: fungoral

TingleTingleKoolooLimpah! είπε:
[quote author=kapamarou link=topic=121.msg53889#msg53889 date=1306502685]
[quote author=TingleTingleKoolooLimpah! link=topic=121.msg53888#msg53888 date=1306501396]
Δεν μπορώ να βρω το Fungoral σε online φαρμακεία, μπορώ να το ζητήσω σε οποιοδήποτε B&M φαρμακείο;
fungoral κρεμα το ζητας,δεν υπαρχει φαρμακειο να μην την εχει
[/quote]

Το ίδιο και το σαμπουάν (για το οποίο ενδιαφέρομαι) υποθέτω;
[/quote]
το ιδιο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα