Fungoral?

jim1980

New Member
Παιδιά είμαι σίγουρος πως έχει απαντηθεί σε πολλά νήματα η ερώτησή μου, αλλά το fungoral γιατί θεωρείται απαραίτητο συμπλήρωμα των περισσοτέρων θεραπειών; τι ακριβώς κάνει;


Τέλος συνίσταται η χρήση του σε θεραπεία 1x Revigen - 1x Regain;

Ευχαριστώ και πάλι

*EDIT Μόλις διάβασα τον οδηγό http://www.hairlossgr.com/fungoral, αποτι κατάλαβα δεν υπάρχει πρόβλημα στο συνδυασμό του με οποιοδήποτε άλλο προιόν σωστά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
στην αρχη θεωρουνταν απαραιτητο που ειμασταν λιγα μελη στο φορουμ και νομιζαμε οτι βοηθαει σαν blocker...εδω και καιρο ομως το εχουν δοκιμασει πολλοι που δεν ειδαν φως οποτε ειναι αμφιλεγομενο...για μενα αν δεν εχεις σμηγμα μη το χρησιμοποιεις
 

Leonidas

New Member
Συνέχισε την κετοκοναζόλη.Υπάρχουν πολλές μελέτες που περιγράφουν πολύ καλά αποτελέσματα.Σου παραθέτω την τελευταία εργασία http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22735503
 

cool11

Well-Known Member
Κανεις δεν χρησιμοποιει σαμπουαν fungoral πια;
Καταληξαμε οτι εχει μηδαμινη συνεισφορα;
 

tropheus

Well-Known Member
cool11 είπε:
Κανεις δεν χρησιμοποιει σαμπουαν fungoral πια;
Καταληξαμε οτι εχει μηδαμινη συνεισφορα;

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο και πάντα fungoral εδώ και πάνω από 8 χρόνια ανελλιπώς.
Η συνεισφορά του δεν είναι μεγάλη αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σε σαμπουάν που να βοηθάει (όσο βοηθάει) στην τριχόπτωση.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
tropheus είπε:
cool11 είπε:
Κανεις δεν χρησιμοποιει σαμπουαν fungoral πια;
Καταληξαμε οτι εχει μηδαμινη συνεισφορα;

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο και πάντα fungoral εδώ και πάνω από 8 χρόνια ανελλιπώς.
Η συνεισφορά του δεν είναι μεγάλη αλλά δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο σε σαμπουάν που να βοηθάει (όσο βοηθάει) στην τριχόπτωση.

Εγω βλεπω μια μικρη βελτιωση στα μαλλια απο φουγκοραλ αλλα μετα απο 5 μερες χρησης.Αν το χρησιμοποιησω πιο συχνα νομιζω οτι ισως να λεπταινει λιγο την τριχα.Ειναι δικη μου εκτιμηση παντα.
 

godgo

New Member
Γεια σας παιδια,

εγω το ξεκινησα εδω και εναμιση μηνα περιπου (nizoral 2%), ενω ηδη χρησιμοποιουσα regaine/kirkland 5% για ενα εξαμηνο με καλα αποτελεσματα, και απο τοτε που ξεκινησα παρατηρησα αρκετο shedding, σε σημειο που να ξαναγυρισω εκει που ημουν αρχικα! Ισως το παρακανα, εβαζα καθε 2-3 μερες. Τωρα το εχω ελλατωσει και βαζω καθε 6 μερες, αλλα αν δω οτι δεν υπαρχει βελτιωση θα το σταματησω τελειως. Ειχαν και αλλοι τετοια συμπτωματα?
 

thmanou

Member
3 φορες fungoral σε 1 εβδομαδα ηταν αρκετες για να μου προκαλεσει απιστευτο sedding σε σημειο να χανω μεχρι 200+ τριχες την ημερα οταν δεν εχανα παραπανω απο 5.. ευτυχως ξαναφυτρωσανε αλλα μετα απο 3+ μηνες.. δεν το συνιστω για κανενα λογο αν και διωχνει τη ΣΔ ή πυτιρηδα καλυτερα απ ολα οσα εχω δοκιμασει.. και το αλλο.. απο ερευνα που εκανε ποστ στο φορουμ καποιος.. η ληψη κετοκοναζολης σε χαπια προκαλει προβληματα στο συκωτι κτλ. εως καρκινο.. η κετοκοναζολη που ειναι κυριο συστατικο του fungoral nizoral κτλ. αν και χρησιμοποιειται τοπικα δεν το ρισκαρω.. απλα το πεταξα..
 

godgo

New Member
Οι γνώμες διίστανται... Σε ξένα forums οι μισοί λένε ότι βοηθάει, οι υπόλοιποι ότι δημιουργεί shedding και εχει παρενέργειες. Το σκεπτικό μου ήταν ότι παράλληλα με το minoxidil, ας προσθέσω και ένα dht blocker τοπικό για καλύτερα αποτελέσματα. Υπάρχει κάποιο άλλο blocker καλύτερο; Ίσως το revivogen;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα