fungoral και γκριζα μαλλια

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

notis

New Member
Εχω παρει το fungoral αλλα δεν το χρησιμοποιησα ακομη γιατι στις οδηγιες γραφει οτι σε ασθενεις με γκριζα μαλλια μπορει να τα αποχρωματισει και εγω εχω γκριζα μαλλια αρκετα.
Ξερει κανεις τιποτα για αυτο η να χρησιμοποιησω κατι αλλο?Εχω αραιωση στη κορυφη το θελω για ενδυναμωση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Scientist

New Member
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

notis είπε:
Εχω παρει το fungoral αλλα δεν το χρησιμοποιησα ακομη γιατι στις οδηγιες γραφει οτι σε ασθενεις με γκριζα μαλλια μπορει να τα αποχρωματισει και εγω εχω γκριζα μαλλια αρκετα.
Ξερει κανεις τιποτα για αυτο η να χρησιμοποιησω κατι αλλο?Εχω αραιωση στη κορυφη το θελω για ενδυναμωση

Αν δεν κάνω λάθος το fungoral ενδέχεται να προκαλέσει αποχρωματισμό σε βαμμένα μαλλιά και όχι σε φυσικά γκρίζα. Αν δεν βάφεις τα μαλλιά σου δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα.
 

notis

New Member
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

δεν τα βαφω αλλα καποιος χρηστης απο δω παρατηρησε οτι γιναν λιγο ροζ τα μαλλια του ,για αυτο εχω τις επιφυλαξεις μου
 
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

φιλε σε συμβουλεβω να κανεις δοκιμη σε μια τουφα στο πισω μερος , εμενα μετα απο χρηση 3 φορες μου παρουσιασε αποχρωματισμο στα γκρι μαλλια ενω στα υπολοιπα (καστανομαυρα εχω) μου εχασε την γυαλαδα που εχουν.
 

Scientist

New Member
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

triantafilos είπε:
φιλε σε συμβουλεβω να κανεις δοκιμη σε μια τουφα στο πισω μερος , εμενα μετα απο χρηση 3 φορες μου παρουσιασε αποχρωματισμο στα γκρι μαλλια ενω στα υπολοιπα (καστανομαυρα εχω) μου εχασε την γυαλαδα που εχουν.

Όταν λές οτι σου προκάλεσε αποχρωματισμό στα γκρι μαλλιά τί εννοείς; Οτι πήραν το χρώμα του σαμπουάν (ροζ) ή οτι σου τα ξεθώριασε/αποχρωμάτισε; Και αν σου τα ξεθώριασε πως έγιναν; Από γκρί λευκά; Εγώ το χρησιμοποιώ ένα χρόνο περίπου χωρίς να παρατηρήσω καμία αλλαγή στο χρωμα.
 
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

Φιλε scientist παρατηρησαμε στον ηλιο απο ορισμενες οπτικες γωνιες οτι τα γκριζοασπρα μαλλια ειχαν παρει μια μορφη ελαφρος ροζ . Ρωτησα φιλο φαρμακοπειο και μου λεει σε ορισμενες περιπτωσεις συμβαινει αυτο μιας και η δομη της τριχας δεν ειναι η ιδια σε ολους τους ανθρωπους.Λεω παλι στον παραπανω φιλο ας το δοκιμασει κι αν δει κατι αφυσιολογικο ας μην το ξαναβαλει μονο στον ηλιο και σε φωτισμο με λαμπες φθοριου μπορει να το τσεκαρει. :)
 

Scientist

New Member
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

triantafilos είπε:
Φιλε scientist παρατηρησαμε στον ηλιο απο ορισμενες οπτικες γωνιες οτι τα γκριζοασπρα μαλλια ειχαν παρει μια μορφη ελαφρος ροζ . Ρωτησα φιλο φαρμακοπειο και μου λεει σε ορισμενες περιπτωσεις συμβαινει αυτο μιας και η δομη της τριχας δεν ειναι η ιδια σε ολους τους ανθρωπους.Λεω παλι στον παραπανω φιλο ας το δοκιμασει κι αν δει κατι αφυσιολογικο ας μην το ξαναβαλει μονο στον ηλιο και σε φωτισμο με λαμπες φθοριου μπορει να το τσεκαρει. :)

Ok φίλε μου, κατάλαβα, ;) και συμφωνώ με αυτό που του προτείνεις :)
 

notis

New Member
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια,υπαρχει καποιο αλλο σαμπουαν σαν το fungoral?νομιζω οτι ειδα εδω αλλες 2 μαρκες αλλα δεν τις θυμαμαι
 

slitherg9

New Member
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

εγω μετά την ψρήση του fougoral βλέπω ασπρα ξηρά κατάλειπα στα μαλλία μοθ...τι είναι?
πως το αντιμετωπίζω?
 

sovagg

New Member
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

notis είπε:
ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια,υπαρχει καποιο αλλο σαμπουαν σαν το fungoral?νομιζω οτι ειδα εδω αλλες 2 μαρκες αλλα δεν τις θυμαμαι

Αν εννοεις σαμπουαν κετοκοναζολης υπαρχουν το botaderm και το revita :guitarist
 

sovagg

New Member
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

notis είπε:
ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια,υπαρχει καποιο αλλο σαμπουαν σαν το fungoral?νομιζω οτι ειδα εδω αλλες 2 μαρκες αλλα δεν τις θυμαμαι

Αν εννοεις σαμπουαν κετοκοναζολης υπαρχουν το botaderm και το revita :guitarist
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

notis

New Member
Απ: fungoral και γκριζα μαλλια

την ειχα υπ'οψιν την μασκα,θα βοηθησει ?βαζω μια της macrovita με σταφυλι,fungoral 2 φορες και ενδιαμεσα frezyderm hairforce .δοκιμαζω τωρα κ το hair renaissance
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα