fue για κροταφους

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Γεια σας και καλως σας βρισκω,

Eφαγα το τελευταιο εξαωρο διαβαζοντας το forum και ειπα να μπω.
Eχω κανει 2 fut. Tο hairline μου πλεον ειναι ημικυκλιο και θα θελα καποια στιγμη να το πλατυνω.
Σκεφτηκα να κανω fue μιας και μιλαμε για λιγα grafts σχετικα.

Μου 'χαν πει οτι στο extraction καποιοι θυλακες σπανε και αχρηστευονται. Ισχυει αυτο;
Επισης το κοστος του fue ειναι χαμηλοτερο απ' του fut;

Ευχαριστω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: fue για κροταφους

τι να πω δεν ξερω..
ισως πρεπει να ανοιχτω λιγο περισσοτερο, να αφησω το δραμα να κυλησει μπας και νιωσει κανεις.

κανεις δε μπορει να ξερει πώς ημουν στα 17 μου. οκ αυτο, περασε.
κανεις δε μπορει να ξερει τι συνεβη στα 18 μου.

αλλα μαγκες αν καποιος με καταλαβαινει μπορει να 'ναι καποιος μονο απο εσας.
ειναι αδικο να χεις παει να διορθωσεις ενα minor προβλημα κι ο αλλος να στου γαμαει τη μανουλα. να σου κοβει χρονια αυτοπεποιθησης να σε αλλαζει εσενα, να σε κανει να παιρνεις αλλου ειδους φαρμακα για να την παλεψεις, γιατι απο 'κει που πηγες σ' αυτον για να σε κανει ο,τι καλυτερο θα 'σουν στα 20s σου εγινες ο,τι χειροτερο, μ'ενα χρεος ζωης (εξαλλου οι γονεις πληρωνουν, εκβιασμενοι ψυχολογικα) και για να γινεις απο αυτο που ηθελες να σε βαζει σε μονοπατια απατης που δεν ηθελες ποτε κανενας, πρωτα εσυ, να ξερεις. ντροπη τους.
τι να πω ρε παιδια, δεν ειμαι εδω για λογους καθρεφτη αποκλειστικα.
ειμαι εδω γιατι τα λεφτα που χω ξοδεψει στο γα΅$%#$%!@#%$νο ξυδι θα μπορουσα να μην εχω πιει γουλια. ουτε γουλια.
κι εχω καταντησει αλκολικος. και μονος.
αλλα δεν το καταλαβαινει κανεις.

πριν κανω τις επεμβασεις ημουν norwood 1, αλλα με μαλλια καταδικασμενα να πεσουν (τραυματιστηκαν σε μια μαλακια κομμωτικη επεμβαση εφηβειας). το δεχτηκα εξαρχης, αλλα δε δεχτηκα οτι ο τυπας (...) με ρημαξε σε ολο το σκαλπ μου περα απ' το μπιφτεκι και μου γαμησε τη ζωη. μετα την πρωτη επεμβαση μου πε οτι ηταν καταδικασμενα να πεσουν (κανενας δεν ανεφερε τιποτα περι permanent shock loss) και πανω στο χρονο μου πε να παω να κανω κι αλλο λες και ηταν παιχνιδι ή μια μαθηματικη εξισωση... ειμαι πολυ σιγουρος οτι ο τυπος απλα υπεγραφε οτι θα κανω τη δευτερη μου μεταμοσχευση, κανοντας μου την πρωτη.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ; απο κει που για πρωτη φορα ηθελα να βγαινω απ' το σπιτι μου για να κοιταω καμια γυναικα οχι επιπεδη, της οθονης, αλλα κανονικη, κρυφτηκα και κυριως μεσα μου. ειμαι νεκρος εδω και χρονια.
ευχομαι να καουν στην κολαση ολοι αυτοι
γιατι, μαλακες (οπως λεμε "φιλοι" και "συναδελφοι"), ΔΕΝ ειναι μονο θεμα feedback, η αρχικη ιδεα και οψη μετραει πολυ και σα σπυριαρης μεχρι τα 19 μου, και ο μεγαλυτερος βασανιστης να 'ρθει να μου κανει το οτιδηποτε θα του πω την αληθεια μου, και ο θεος ο ιδιος, και ειναι απλα αισχος, οταν πας να διορθωσεις κατι και σου γυρναει μπουμερανγκ. απλα δηλητηριαζεσαι.
ειμαι 20μεσα. βλεπω τη ζωη μου να χανεται. γιατι ειμαι ενας σαν το χρηστο δαντη στο μαγια μαγια το βιντεο κλιπ που ναι μια μακακια και μιση το λουκ του. το δαντη εμφυτευμενο τον εχετε δει ολοι οι διαβασμενοι εδω. και γιατι ειδα πώς ηταν οταν ημουν καλα.

δεν θελω να ειμαι αυτο το πραμα. αλλα κυριως, επειδη τη ζωη μας τη ζουμε μια φορα, δεν θελω να συνεχιστει αυτο.
εζησα ομορφα πραματα οσο ημουν ελευθερος. τωρα δεν ειμαι.
εχασα τα καλυτερα, ερωτες εξαιτιας αυτων, απ' τα 15-25.
το μονο που μου βγαινει ειναι ενα "ντροπη στο ανθρωπινο γενος".

καταλαβαινω οτι υπαρχουν χειροτερα norwood που με διαβαζουν, αλλα σκεφτεσαι μιστερ να σαι 3 και να σε κανει ο αλλος 4 με το επιχειρημα οτι δε θα πεσουν ποτε;
γι' αυτο λεω ντροπη τους.

η ζωη μου ειναι συνυφασμενη με χαπια μετα απο αυτες τις ιστοριες, καποιοι ειναι λιγοτερο ευαλωτοι, καποιοι οχι.
απλα εγω θελω να 'χω εναν οριζοντα μπροστα μου χωρις τετοια πραματα, μια ζωη που θα τη ζουσα οπως την ηθελα γιατι τωρα δεν τη θελω.

συγγνωμη αν κουρασα.
 

pavlos

Member
Απ: fue για κροταφους

Φιλε ολοι σε καταλαβαινουμε εδω γιατι ολοι μας περναμε τα ιδια απο norwood 0.1 εως 10 , γιατι για αυτο ξημεροδραδιαζομαστε και ψαχνομαστε οποτε δεν εισαι μονος. Μην βλεπεις ομως και τα πραγματα μαυρα γιατι ουτε στην ψυχολογια σου κανεις καλο , ποναει η τριχοπτωση αλλα δεν θα πεθανουμε κι ολας για αυτο, κουραγιο. Αν θες βαλε και καμια φωτο και πες μας λιγο την ιστορια σου
 

xDante

Member
Απ: fue για κροταφους

blackblackheart είπε:
τι να πω δεν ξερω..
ισως πρεπει να ανοιχτω λιγο περισσοτερο, να αφησω το δραμα να κυλησει μπας και νιωσει κανεις.

κανεις δε μπορει να ξερει πώς ημουν στα 17 μου. οκ αυτο, περασε.
κανεις δε μπορει να ξερει τι συνεβη στα 18 μου.

αλλα μαγκες αν καποιος με καταλαβαινει μπορει να 'ναι καποιος μονο απο εσας.
ειναι αδικο να χεις παει να διορθωσεις ενα minor προβλημα κι ο αλλος να στου γαμαει τη μανουλα. να σου κοβει χρονια αυτοπεποιθησης να σε αλλαζει εσενα, να σε κανει να παιρνεις αλλου ειδους φαρμακα για να την παλεψεις, γιατι απο 'κει που πηγες σ' αυτον για να σε κανει ο,τι καλυτερο θα 'σουν στα 20s σου εγινες ο,τι χειροτερο, μ'ενα χρεος ζωης (εξαλλου οι γονεις πληρωνουν, εκβιασμενοι ψυχολογικα) και για να γινεις απο αυτο που ηθελες να σε βαζει σε μονοπατια απ@της που δεν ηθελες ποτε κανενας, πρωτα εσυ, να ξερεις. ντροπη τους.
τι να πω ρε παιδια, δεν ειμαι εδω για λογους καθρεφτη αποκλειστικα.
ειμαι εδω γιατι τα λεφτα που χω ξοδεψει στο γα΅$%#$%!@#%$νο ξυδι θα μπορουσα να μην εχω πιει γουλια. ουτε γουλια.
κι εχω καταντησει αλκολικος. και μονος.
αλλα δεν το καταλαβαινει κανεις.

πριν κανω τις επεμβασεις ημουν norwood 1, αλλα με μαλλια καταδικασμενα να πεσουν (τραυματιστηκαν σε μια μακακια κομμωτικη επεμβαση εφηβειας). το δεχτηκα εξαρχης, αλλα δε δεχτηκα οτι ο τυπας (...) με ρημαξε σε ολο το σκαλπ μου περα απ' το μπιφτεκι και μου γραμησε τη ζωη. μετα την πρωτη επεμβαση μου πε οτι ηταν καταδικασμενα να πεσουν (κανενας δεν ανεφερε τιποτα περι permanent shock loss) και πανω στο χρονο μου πε να παω να κανω κι αλλο λες και ηταν παιχνιδι ή μια μαθηματικη εξισωση... ειμαι πολυ σιγουρος οτι ο τυπος απλα υπεγραφε οτι θα κανω τη δευτερη μου μεταμοσχευση, κανοντας μου την πρωτη.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ; απο κει που για πρωτη φορα ηθελα να βγαινω απ' το σπιτι μου για να κοιταω καμια γυναικα οχι επιπεδη, της οθονης, αλλα κανονικη, κρυφτηκα και κυριως μεσα μου. ειμαι νεκρος εδω και χρονια.
ευχομαι να καουν στην κολαση ολοι αυτοι
γιατι, μακακες (οπως λεμε "φιλοι" και "συναδελφοι"), ΔΕΝ ειναι μονο θεμα feedback, η αρχικη ιδεα και οψη μετραει πολυ και σα σπυριαρης μεχρι τα 19 μου, και ο μεγαλυτερος βασανιστης να 'ρθει να μου κανει το οτιδηποτε θα του πω την αληθεια μου, και ο θεος ο ιδιος, και ειναι απλα αισχος, οταν πας να διορθωσεις κατι και σου γυρναει μπουμερανγκ. απλα δηλητηριαζεσαι.
ειμαι 20μεσα. βλεπω τη ζωη μου να χανεται. γιατι ειμαι ενας σαν το χρηστο δαντη στο μαγια μαγια το βιντεο κλιπ που ναι μια μακακια και μιση το λουκ του. το δαντη εμφυτευμενο τον εχετε δει ολοι οι διαβασμενοι εδω. και γιατι ειδα πώς ηταν οταν ημουν καλα.

δεν θελω να ειμαι αυτο το πραμα. αλλα κυριως, επειδη τη ζωη μας τη ζουμε μια φορα, δεν θελω να συνεχιστει αυτο.
εζησα ομορφα πραματα οσο ημουν ελευθερος. τωρα δεν ειμαι.
εχασα τα καλυτερα, ερωτες εξαιτιας αυτων, απ' τα 15-25.
το μονο που μου βγαινει ειναι ενα "ντροπη στο ανθρωπινο γενος".

καταλαβαινω οτι υπαρχουν χειροτερα norwood που με διαβαζουν, αλλα σκεφτεσαι μιστερ να σαι 3 και να σε κανει ο αλλος 4 με το επιχειρημα οτι δε θα πεσουν ποτε;
γι' αυτο λεω ντροπη τους.

η ζωη μου ειναι συνυφασμενη με χαπια μετα απο αυτες τις ιστοριες, καποιοι ειναι λιγοτερο ευαλωτοι, καποιοι οχι.
απλα εγω θελω να 'χω εναν οριζοντα μπροστα μου χωρις τετοια πραματα, μια ζωη που θα τη ζουσα οπως την ηθελα γιατι τωρα δεν τη θελω.

συγγνωμη αν κουρασα.

Φιλαράκο πολύ συγκινιτικά αυτά που γράφεις και με τον τρόπο που τα γράφεις καταλαβαίνω οτι περνάς μεγάλο λούκι .......
βέβαια καλό θα ήταν αν μπορείς και θέλεις να ποστάρεις και καμιά φωτό να δούμε και οι υπόλοιποι τι εννοείς (οτι σε μάμησε )
δεν έχω εμπειρία απο μεταμόσχευση προσωπικά και δεν θα μπορέσω να επεκταθώ περαιτέρω επι του τεχνικού θέματος παρα μόνο του ψυχολογικού ...
η μεταμόσχεση όντως υπόσχεται πολλά δεν σου υπόσχεται κανένας όμως οτι θα σε κάνουν αυτό που θέλεις να είσαι η επιδιώκεις εσύ με την μεταμόσχευση
καλό θα είναι οι κλινικές μεταμόσχευσης να είναι προσεκτικές σε αυτόν τον τομέα και θα συζητούν πρώτα τις προσδοκίες του ασθενή πρίν πούνε το ποίημα που λένε σε όλους (βέβαια τι θα περίμενε κανείς απο μία εταιρεία που αυτοσκοπός της είναι το κέρδος ) γι αυτό εγώ είμαι αντίθετος με τον όρο κλινικές καθότι μόνο κλινικές δεν θυμήζουν
απο εκεί και πέρα κανείς δεν υπογράφει οτι το αποτέλεσμα θα είναι αυτό που επιθυμείς και δυστηχώς το γνώριζες αυτό πριν αποφασίσεις να προβείς στην μεταμόσχευση και αν δεν το γνώριζες θα έπρεπε είτε να σε ενημερώσουν οι ίδιοι είται να ψαχτείς μόνος σου ...
Επίσης αναφέρεις οτι ήσουν νοργουντ 1 και έκανες μεταμόσχευση καθ ότι τα μαλιά σου ήταν καταδικασμένα τί κωμωτική επέμβαση ήταν αυτή που στα καταδίκασε μπορείς να μας εξηγήσεις ?

Ξεκίνησε απο την αρχή στραβά το πρόβλημα
Απορώ επίσης πως ένας γιατρός δέχεται να κάνει μεταμόσχευση σε ασθενή με νοργουντ 1 - αυτό είναι καθαρά ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ
όσο αναφορά τα υπόλοιπα καθ ότι δεν ξέρω πως έχεις γίνει απο τις μεταμοσχέυσεις θα σε παροτρύνω συνεχίσεις να διαβάσεις το φόρουμ και να καταλάβεις οτι όποιος πιστέυει οτι χωρίς μαλλιά είναι καταδικασμένος είναι καταδικασμένος να ζει στην μιζέρια και στην εσωστρέφεια μια ζωή
ΟΧΙ δεν χρειάζομαι μαλλιά για να είμαι αυτός που είμαι
ΟΧΙ δεν χρειάζομαι μαλλιά για να κερδίσω έρωτες νεανικούς
ΟΧΙ δεν χρειάζομαι μαλλιά για να είμαι καλά ψυχολογικά
Βλέπεις το πρόβλημα είναι μέσα μας και εκεί πρέπει να εστιάσουμε το πρόβλημα είναι ψυχολογικό γιατί σε μεγάλο βαθμό η κοινωνία μας έχει ξεφύγει σε πολλές μεριές
ο υπερβολικός καλωπισμός δυστηχώς έχει βάλει και στο τρυπάκι πολλούς άντρες (απο θέμα μαλλιών μέχρι τις κρέμες για ενυδάτωση της επιδερμίδας)
αν ακολουθήσουμε το ρεύμα θα έχουμε πολλά θύματα και πίστεψε με θα καραδοκούν σε κάθε γωνία αδυσώπητα πτωματοφάγα όρνια για να κατσπαράξουν το αποδυναμωμένο πνέυμα και σώμα μας για να κερδίσουν.....
:eek:fft:
Τελειώνοντας θα αναφερθώ σε μία πρόσφατη ομιλία που έκανε ο Στίβεν Χόκινγκ (παραπληγικός που εδώ και 20 χρόνια περιμένει να πεθάνει όπως του έλεγαν οι γιατροί) και ένα απο τα μεγαλύτερα μυαλά του αιώνα μας και θα τροποποιήσω μία άποψη του για τον θάνατο

Μην περιμένετε παραδείσους και κολάσεις μετά τον θάνατο σας για να ωραιοποιήσετε την μίζερη ύπαρξη σας σ αυτή την ζωή
Μην περιμένετε θεούς και δαίμονες να παραλάβουν την πολύτιμη ψυχή σας που τόσο πολύ πασχίζετε να σώσετε όταν έρχεστε κοντά στον θάνατο
Μην περιμένετε κριτές και δικαστές για την ζωή που δεν ζήσατε
Μην περιμένετε δεύτερες ευκαιρίες και μετεσαρκώνσεις για να διορθώσετε τα λάθη που κάνατε
Μία είναι η ζωή και Πάπαλα καπούτ φινίτο

φαντάσου να πας 70 χρονών και ακόμη να καταριέσαι μια κατάσταση την οποία επέλεξες , σε οδήγησαν, παραπλανήθηκες ,παραπλάνησες, ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ είτε εσύ είται ο γιατρός που βγάζει 23092384023984 ευρώ το τριχοθυλάκιο
Επαναφέροντας τον είρμό μου γιατί μπορώ να γράφω όλη νύχτα για να σου δώσω να καταλάβεις ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΔΑΣΟΣ
ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ
ΦΙΛΕ μην χαλιέσαι γιατί δεν αξίζει ......μία είναι η καριόλα η ζωή και δεν αξίζει να την χαλάμε για τίποτα
I Love Living Life. I Am Happy.

φιλικά :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: fue για κροταφους

ο καθενας με τα γουστα του..εγω παιρνω δυναμη απο αυτο...
 

best1210

Member
Απ: fue για κροταφους

blackheart διαβσα το στορυ σου κ μπορω να πω οτι για πολλα εχεις τοσο δικαιο..
για το μονο που δεν εχεις ειναι οτι πρεπει να ΖΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ..ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙς Κ ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ...
παρε παραδειγμα απο παιδια οπως ο comb,ο Μαχος κ αλλα τοσα παιδια με περιστατικα εδω μεσα τι αυτοπεποιθηση εχουν τωρα..
ολα θα γινουν αρκει να ζεις την ζωη σου κ να εισαι παντα ΑΙΣΙΟΔΟΞΟΣ..
 
Απ: fue για κροταφους

ευχαριστω για την υποστηριξη καταρχην
η ιστορια με τις επεμβασεις ξεκινησε ενισχυτικα, ειχα γινει norwood 1 αλλα το μαλλι δε μεγαλωνε μπροστα (χωρις να ειναι αδυναμο), και αφου ειδα οτι με τη μινοξιδιλη δεν εφτανα στο αποτελεσμα που ηθελα, πηγα προς τα κει.
κανοντας την πρωτη εγινα χειροτερα, το μεγαλυτερο μερος των τριχων που θεωρουσα δεδομενο οτι θα μεινουν επεσαν (η λογικη ηταν οτι παμε για πυκνωση και πιο πλατυ hairline)
μετα και τη δευτερη δε νομιζω οτι εχει μεινει τιποτα απ' τις παλιες
η πυκνοτητα ειναι οκ για μεταμοσχευση, ομως το hairline μου εχει παει πιο πισω και ειναι ημικυκλιο. μπροστα ειναι φτωχο το πραμα, "φαγωμενο"
δε θελω να γινω μπεζος με hairline ευθεια γραμμη, αλλα θελω να αλλαξει το ημικυκλιο και οπως το βλεπω μια τριτη επεμβαση ειναι η μονη λυση

οσο για το ψυχολογικο, οταν γινεσαι για λιγο καλα, βλεπεις ποσο διαφορετικα ειναι τα πραγματα και η ζωη και μετα συμβαινει κατι κι επιστρεφεις εκει που ησουν, ειναι τραγικη ειρωνεια
οπως το οτι παλια με ρωτουσαν αν κουρευω μονος μου τα μπροστα και τωρα οντως συμβαινει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

best1210

Member
Απ: fue για κροταφους

blackheart ευθεια hairline πρεπει να χει το 5% του αντρικου πληθυσμου στις μερες μας πλεον..
ειναι πολυ δυσκολο κατι τετοιο κ επιτυγχανεται μονο με μεταμοσχευση..
για μενα καλυτερα να κανεις επεμβαση με full density παρα να ευθυγραμμισεις την hairline..
η αν θες πλατυνε την λιγο ωστε να σ αρεσει το αποτελεσμα οταν κοιτιεσαι..

μην ανησυχεις για τπτ..ολα θα γινουν...δες εδω παραδειγματα παιδιων που απο nw5 γιναν nw2 με αρκετα καλη πυκνοτητα κ θα παρεις θαρρος..μην μασας!
 
Απ: fue για κροταφους

μα δε θελω ευθεια ουτως η αλλως, το ειπα πιο πανω. οι κροταφοι κανουν μπαμ απλα
οπως ειναι το πραμα στο κεφαλι μου, προτιμω να χω ενα αξιοπρεπη τροπο να τα χτενισω παρα να φοβαμαι μη φυσηξει κανας αερας

υπαρχουν τρομερες περιπτωσεις αλλα παντα μιλαμε για ρισκο, και τα λεφτα ειναι μεγαλο θεμα στις μερες μας

τελικα υπαρχει περιπτωση να αχρηστευτει θυλακας με fue; αν ειναι ετσι το στριπ ειναι μονοδρομος
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα