FREZYDERM?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

destructor

New Member
Ψαχνοντας στο ιντερνετ για σαμπουαν
πετυχα αυτο. Ειναι καλο;
Λεει οτι δυναμωνει κι ενισχυει την τριχοφυια.
Να ρωτησω πρωτα καποιον γιατρο ή να το παρω;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akol

Member
Απ: FREZYDERM?

freezyderm προιοντα σαμπουαν και αμπoυλεs μαζι χρησημοποιησα για εξι μηνεs στο παρελθον.δεν προσφεραν τιποτα το θετικο στο θεμα τηs τριχοπτωσηs.απλα βελτιωσαν την υφή των μαλλιών.
 

angel85

New Member
Απ: FREZYDERM?

Καλησπερα σε ολους..
Πριν 6 μηνες περιπου ανακαλυψα ενα μικρο κενακι στα μαλλια μου και αρχικα δεν του δωσα ιδιαιτερη σημασια..Το κενακι αυτο μεγαλωνε με αποτελεσμα να μην μπορω να πιασω τα μαλλια μου πανω.Πηγα σε δερματολογο και μου εδωσε Botafex λοσιον.Το εκανα 2 φορες την μερα μασαζ τοπικο και σε 1 μηνα αρχισαν να βγαινουν τριχουλες και μετα απο 2 μηνες ειχαν βγει κανονικα ολα τα μαλλια σε εκεινη την περιοχη.
Πριν λιγες μερες ανακαλυψα οτι εχω 3 αυτη τη φορα κενακια σε διαφορα μερη του κεφαλιου.
Πηγα παλι σε δερματολογο και μου εδωσε εξετασεις για θυροειδη.Μου ειπε οτι παιζει μεγαλο ρολο το αγχος αλλα η αιτια ειναι αλλη.
Εκανα τις εξετασεις και οντως εχω ταση για υποθυροειδισμο.
Αναρωτιεμαι ομως αν αυτο θα συνεχισει να συμβαινει..
 

paulina1932011

New Member
Απ: FREZYDERM?

Εγώ έχω διαβάσει ότι όλα αυτά τα σκευάσματα δεν αναστρέφουν την τριχόπτωση, απλά μπορεί να την καθυστερήσουν λίγο. Επομένως τα θεωρώ ίσως περιττά, εκτός από λίγες περιπτώσεις. Για frezyderm δεν ξέρω, αλλά αν κάποιος χρησιμοποεί vichy τα βρήκα σε ένα site με 30% έκπτωση http://www.pharmacyallday.com/SpecialOffers.aspx?lang=el&offer=26
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: FREZYDERM?

ηρεμία μην τσακώνεστε
Angel αν έχεις κενά χωρίς τρίχες και το υπόλοιπο μαλλί είναι οκ τότε έχεις alopecia areata http://en.wikipedia.org/wiki/Alopecia_areata και είναι αυτοάνουσος ασθένεια δηλαδή το ίδιο το σώμα σου βλέπει τις τρίχες σαν ξένο σώμα και τις διώχνει. για θεραπεία να πάς σε καλό δερματολόγο. πρόβλημα με το θυρεοειδή έχω και εγώ αλλά εμένα μου έχει διαλύσει το μαλλί σε όλο το κεφάλι .το άγχος να ξέρεις τις αυτοάνουσες ασθένειες τις επιδεινώνει
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: FREZYDERM?

paulina1932011 είπε:
Εγώ έχω διαβάσει ότι όλα αυτά τα σκευάσματα δεν αναστρέφουν την τριχόπτωση, απλά μπορεί να την καθυστερήσουν λίγο. Επομένως τα θεωρώ ίσως περιττά, εκτός από λίγες περιπτώσεις. Για frezyderm δεν ξέρω, αλλά αν κάποιος χρησιμοποεί vichy τα βρήκα σε ένα site με 30% έκπτωση http://www.pharmacyallday.com/SpecialOffers.aspx?lang=el&offer=26

Ρε paulina1932011 εχεις κανει 4 ποστ που και στα 4 λες για το συγκεκριμένο σαιτ και για τα προϊόντα της vichy.Εχεις να μας πεις κατι αλλο; :knup: :knup: :knup:
 

billy91

Member
Απ: FREZYDERM?

:eek:fft:ψιλοάσχετο, ο φαρμακοτρίφτης μου δωσε το γυναικείο frezyderm γιατί δεν είχε άλλα :knup: :knup:.. Λέτε να το χρησιμοποιήσω ? :chinscratch :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kabamarou

Member
Απ: FREZYDERM?

:eek:fft:εγώ πήγα σήμερα να πάρω το frezyderm και τον είπα τον φαρμακοποιό ότι θέλω το σαμπουάν για λιπαρά μαλλιά και όταν πήγα σπίτι διαπίστωσα ότι μου έδωσε την λοσιόν για λιπαρά μαλλιά
:mad: :knup: :knup:
 

kabamarou

Member
Απ: FREZYDERM?

Βασικά τώρα διαπίστωσα ότι τόσο καιρό γράφατε για το Hair Force Shampoo της Frezyderm και εγώ πήγα και πήρα το Seb Excess για λιπαρά μαλλιά της Frezyderm.Νόμιζα ότι υπάρχει σαμπουάν μόνο για την τριχόπτωση και απλά διαλέγεις αν θέλεις για λιπαρά η ξηρά μαλλιά αλλά μετά κατάλαβα ότι έχει πάρα πολλά η συγκεκριμένη εταιρία .Να πάω να το αλλάξω λέτε;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα