Foam vs Liquid = 2?

magic810

New Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

Ρε παιδες κανα success story εχουμε με χρηση αφρου....?

Γιατι σε ξενα σιτε εμφανιζονται σαν τα μανιταρια τα επιτυχη αποτελεσματα απο αφρο....και οχι απλα επιτυχη ο αλλος με κλιμακα norwood 3 και βαλε πηρε ολο το hairline πισω και εφτασε κυριολεκτικα στο 1......
Εδω δεν εχουμε κανεναν που να εχει δει κατι καλο απο τον αφρο...?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

magic810 είπε:
Ρε παιδες κανα success story εχουμε με χρηση αφρου....?

Γιατι σε ξενα σιτε εμφανιζονται σαν τα μανιταρια τα επιτυχη αποτελεσματα απο αφρο....και οχι απλα επιτυχη ο αλλος με κλιμακα norwood 3 και βαλε πηρε ολο το hairline πισω και εφτασε κυριολεκτικα στο 1......
Εδω δεν εχουμε κανεναν που να εχει δει κατι καλο απο τον αφρο...?

Ελα ρε τοσο πολυ απο 3 στο 1;;;; ??? ???
 

magic810

New Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

Ναι Anar και οχι απλα 3 σε 1 απλα και απο πολλους χρηστες εχει και αμεση ανταποκριση ο αλλος στους 3 μηνες ειδε πολυ καλα αποτελεσματα.....δεν μου φαινεται περιεργο...αλλωστε εχω ξαναποσταρει ενα σχετικο αρθρακι που ελεγε οτι με την υγρη μορφη παρατηρηθηκε αυξηση τριχοφυιας στο 55% των αντρων και με τον αφρο 85% των αντρων.....!!!!!!!
Και δεν μιλαω για αποτελεσματα του vertex αλλα για τρομερα αποτελεσματα στο μπροστινο μερος του κεφαλιου....
 

Jakard

New Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

Άκης είπε:
Το έψαξα λίγο παραπάνω για να δώ ποιό είναι καλύτερο.
Πολλοί αναφέρουν την ότι σε υγρή μορφή έχει καλύτερα αποτελέσματα επειδή αποροφάτε καλύτερα από το σώμα και μένει παραπάνω από τον αφρό (ο αφρός στεγνώνει).
Μάλιστα, το ίδιο ανεφερε και ο Dr. Proctor, ότι το propylene glycol είναι που δεν αφήνει τον αφρό να κάνει δουλειά.
Επίσης, σε μία έρευνα που παραθέτω παρακάτω, δείχνει ότι η μινοξιδίλη εχει καλύτερα αποτελέσματα χωρίς το propylene glycol.
πχ του Lee τα προϊόντα, δεν περιέχουν propylene glycol.

Από την άλλη, σε αφρό πήρε και το ΟΚ από το FDA. Επίσης, πολλοί όπως αυτός, είδα αποτέλεσμα από τον αφρό.
Είναι περίεργα.
Η γνώμη μου; Συνεχίστε το regaine όσοι το χρησιμοποιήτε. Όσοι έχετε rogaine 5% με Propylene Glycol, βάλτε πρωί το ένα και βράδυ το άλλο.

παιδια πανω στο θεμα που εγραψε ο ακης να πω κατι . Ειδα σε μια εκπομπη που ηταν κατι φοιτητες με προωρη φαλακρα οτι στην αμερικη για εναν απο αυτους που επισκεπτοταν μια κλινικη , η δερματολογος του καθε μερα του εβαζε ρεκγειν οχι με ιγρο ουτε με αφρο αλλα με ΕΝΕΣΗ. Του καρφωνε ενεση στο κεφαλι μαλλον για να παει κατευθυαν στον θυλακα καθε μερα .....
 

NIKOLAS

New Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

Παιδιά επειδή σκέφτομαι και εγώ να χρησιμοποιήσω τον αφρό ας μας πει όποιος τον χρησιμοποιεί από που το παραγγέλνει γιατί διάβασα όλο το θέμα και είδα οτι δεν έχει απαντηθεί απο που το προμηθευόμαστε.
 

NIKOLAS

New Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

Καλησπέρα παιδιά θέλω να σας πω την γνώμη μου για το rogaine foam.Το χρησιμοποιώ εδώ και ένα μήνα και δεν είναι ιδέα μου αλλά όταν κοιτάζομαι στον καθρέφτη με έντονο φωτισμό διακρίνω πολλές ξανθές τρίχες στους κροτάφους μου οι οποίοι έχουν υποχωρήσει αρκετά.Δεν περίμενα να έχω τόσο γρήγορη ανταπόκριση πράγμα που δεν το είχα δει με το regain που το χρησιμοπουσα για τρείς μήνες συν οτι μου είχε προκαλέσει έντονη ξηροδερμία.Απλά το αναφέρω για όσους χρησιμοπούν regain και έχουν παρόμοιο πρόβλημα να ψαχτούν με το rogain foam.Μου έχει αφήσει καλές εντυπώσεις και είναι εύκολο στην χρήση ,συνεχίζω να το χρησιμοποιώ έχω πάρει την τετράμηνη θεραπεία και θα σας ενημερώσω στην πορεία για τα αποτελέσματα που θα έχω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NoMoreLoss

New Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

Jakard είπε:
παιδια πανω στο θεμα που εγραψε ο ακης να πω κατι . Ειδα σε μια εκπομπη που ηταν κατι φοιτητες με προωρη φαλακρα οτι στην αμερικη για εναν απο αυτους που επισκεπτοταν μια κλινικη , η δερματολογος του καθε μερα του εβαζε ρεκγειν οχι με ιγρο ουτε με αφρο αλλα με ΕΝΕΣΗ. Του καρφωνε ενεση στο κεφαλι μαλλον για να παει κατευθυαν στον θυλακα καθε μερα .....

ναι το έχω δεί και εγώ τι να πώ σίγουρα θα κάνει ποιο καλή δουλεία απλά είναι δύσκολο να κάνεις κάθε μέρα ένεση στο κεφάλι και μάλλον οι παρενέργειες περισσότερες.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

NIKOLAS είπε:
Καλησπέρα παιδιά θέλω να σας πω την γνώμη μου για το rogaine foam.Το χρησιμοποιώ εδώ και ένα μήνα και δεν είναι ιδέα μου αλλά όταν κοιτάζομαι στον καθρέφτη με έντονο φωτισμό διακρίνω πολλές ξανθές τρίχες στους κροτάφους μου οι οποίοι έχουν υποχωρήσει αρκετά.Δεν περίμενα να έχω τόσο γρήγορη ανταπόκριση πράγμα που δεν το είχα δει με το regain που το χρησιμοπουσα για τρείς μήνες συν οτι μου είχε προκαλέσει έντονη ξηροδερμία.Απλά το αναφέρω για όσους χρησιμοπούν regain και έχουν παρόμοιο πρόβλημα να ψαχτούν με το rogain foam.Μου έχει αφήσει καλές εντυπώσεις και είναι εύκολο στην χρήση ,συνεχίζω να το χρησιμοποιώ έχω πάρει την τετράμηνη θεραπεία και θα σας ενημερώσω στην πορεία για τα αποτελέσματα που θα έχω.

βαζεις 1 φορα την μερα ή 2?
 

panosm

Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

Παιδιά χρησιμοποιώ εδώ και 1 μήνα περίπου τον αφρο "FOLIGAIN™ MINOXIDIL FOAM FOR MEN 5%"
έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από θέμα ευκολίας - λαδόματος (και απο πλευράς τιμής 35 € για 3 μήνες)
έχει κανείς δοκιμάσει τον συγκεκριμένο αφρό ? για θέμα αποτελεσματικότητας ?
 

lab_rat

Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

Λοιπον.. εγω τα χω δοκιμασει και τα 2, οταν ξεκινησα foam, παρατηρησα καλυτερα αποτελεσματα αποτι με το υγρο! Απ'οταν επιασαν οι ζεστες ομως, σα να μη λειτουργουσε σχεδον καθολου (ελιωνε και πιο γρηγορα στο χερι). Παρατηρησα αραιωση, ξαναρχησα το υγρο κ επανηλθα...
 

panosm

Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

Α.ΌΤαν λες έλιωνε τι ακριβώς ενοείς ;
Β.δοκίμασες και το foligain foam ή μόνο regaine ;
 

lab_rat

Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

panosm είπε:
Α.ΌΤαν λες έλιωνε τι ακριβώς ενοείς ;
Β.δοκίμασες και το foligain foam ή μόνο regaine ;

Το foligain foam δε το ξερω!
Γενικα ο αφρος λιωνει στο χερι μετα απο λιγη ωρα. Συνηθως κανουν καποια τρικακια οπως να βρεχουν με κρυο νερο τα χερια τους πριν η να το βαλουν κανα λεπτο στο ψυγιο πριν το χρησιμοποιησουν...
 

LOK

Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

Lab_hair, χρησιμοποιείς rogain foam με airol...? Έχουν την ίδια δραστικότητα με το regaine+airol...?
 

lab_rat

Member
Απ: Foam vs Liquid = 2?

LOK είπε:
Lab_hair, χρησιμοποιείς rogain foam με airol...? Έχουν την ίδια δραστικότητα με το regaine+airol...?

Ναι μαζι με airol το χρησιμοποιουσα! Τωρα προς το παρον γυρισα στο υγρο. Οπως ειπα κ λιγο πιο πανω:
οταν ξεκινησα foam, παρατηρησα καλυτερα αποτελεσματα αποτι με το υγρο! Απ'οταν επιασαν οι ζεστες ομως, σα να μη λειτουργουσε σχεδον καθολου (ελιωνε και πιο γρηγορα στο χερι). Παρατηρησα αραιωση, ξαναρχησα το υγρο κ επανηλθα...
 
Μπλουζα