Flosk, fue, 1557 grafts (crown), 10/8/2015

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το υποκατάστατο της φίνας είναι η υπομονή, ο συμβιβασμός και ο χρόνος. Οποίος μπορεί να το αντέξει είναι μια λύση.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Άρα κάποιος που κάνει μμ χαίρεται το μαλλί του για μια δεκαετία+ _και μετά τέλος.
Ο καθένας είναι πως το βλέπει το ποτήρι μισόαδειο η μισογεμάτο.
 

Flosk

Well-Known Member
Και προφανως οπως πιστευω οτι υπαρχουν περιπτωσεις που μπορουν να τη γλιτωσουν χωρις φινα ετσι πιστευω οτι υπαρχουν και απειρες περιπτωσεις που δεν τη γλιτωνουν μονο με μμ.
Αν εθετα ομως ενα οριο θα ελεγα πως nw5 με καλη δοτρια και επιτυχημενες μμ μπορουν να τη σκαπουλαρουν. Δεν θεωρω οτι ειμαι μακρυα απο αυτο το οριο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και καλά κάνεις. Όπως σε είδα, η εικόνα σου στις μπροστινές ζώνες, επειδή είσαι και ψηλός είναι πολύ decent. Αν σου είχε πετύχει καλύτερα το crown (ιδιάτερα η πίσω πλευρά) θα ήταν no brainer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Flosk

Well-Known Member
Άρα κάποιος που κάνει μμ χαίρεται το μαλλί του για μια δεκαετία+ _και μετά τέλος.
Ο καθένας είναι πως το βλέπει το ποτήρι μισόαδειο η μισογεμάτο.
Πως το βγαζεις αυτο το συμπερασμα; Εγω προσωπικα ειπα εχω κανει 3 φορες και θα εκανα αλλες τοσες αν χρειαστει μμ. Το τελος για μενα ειναι οταν εξαντληθει η δοτρια μου. Τα λεφτα ξαναμαζευονται..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άρα κάποιος που κάνει μμ χαίρεται το μαλλί του για μια δεκαετία+ _και μετά τέλος.
Ο καθένας είναι πως το βλέπει το ποτήρι μισόαδειο η μισογεμάτο.

Απλά πρέπει να ρίξει πολύ νερό στο κρασί του και να συμβιβαστεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vlafo

Well-Known Member
Και προφανως οπως πιστευω οτι υπαρχουν περιπτωσεις που μπορουν να τη γλιτωσουν χωρις φινα ετσι πιστευω οτι υπαρχουν και απειρες περιπτωσεις που δεν τη γλιτωνουν μονο με μμ.
Αν εθετα ομως ενα οριο θα ελεγα πως nw5 με καλη δοτρια και επιτυχημενες μμ μπορουν να τη σκαπουλαρουν. Δεν θεωρω οτι ειμαι μακρυα απο αυτο το οριο.
Flosk πόσο χρόνων είσαι;
 

Flosk

Well-Known Member
Και καλά κάνεις. Όπως σε είδα, η εικόνα σου στις μπροστινές ζώνες, επειδή είσαι και ψηλός είναι πολύ decent. Αν σου είχε πετύχει καλύτερα το crown (ιδιάτερα η πίσω πλευρά) θα ήταν no brainer.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ποιο εννοεις πισω Cvial? Εκει που ξεκινανε τα μμ; Πιστευω πως δεν τα τουμπανιασε εκει για να μην ερθουν σε επαφη με τα μμ και πεσουν πριν την ωρα τους. Προσωπικα το αντιλαμβανομαι ορθο αυτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και προφανως οπως πιστευω οτι υπαρχουν περιπτωσεις που μπορουν να τη γλιτωσουν χωρις φινα ετσι πιστευω οτι υπαρχουν και απειρες περιπτωσεις που δεν τη γλιτωνουν μονο με μμ.
Αν εθετα ομως ενα οριο θα ελεγα πως nw5 με καλη δοτρια και επιτυχημενες μμ μπορουν να τη σκαπουλαρουν. Δεν θεωρω οτι ειμαι μακρυα απο αυτο το οριο.

Στην δική σου περίπτωση νομίζω το λάθος ήταν ότι δεν υπήρξε ένα καλό στρατηγικό πλάνο από την αρχή (έστω χωρίς φίνα) και δεν ήταν όλες σου οι μμ επιτυχημένες. Το μαλλί σου έχει καλά χαρακτηριστικά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ποιο εννοεις πισω Cvial? Εκει που ξεκινανε τα μμ; Πιστευω πως δεν τα τουμπανιασε εκει για να μην ερθουν σε επαφη με τα μμ και πεσουν πριν την ωρα τους. Προσωπικα το αντιλαμβανομαι ορθο αυτο.

Αν δεις το βιντεάκι αυτό που φαίνεται από πίσω όταν κάθεσαι στην καρέκλα. Εκείνη η περιοχή είναι που φαίνεται στο μάτι, αν είχε μαυρίσει (δεν χρειαζόταν τούμπανιασμα) θα περνούσε απαρατήρητο. Οι ζώνες Β,C παρόλο που θέλουν πραμα δεν φαίνονται στην καθημερινότητα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Flosk

Well-Known Member
Τι πιστευεις οτι θα επρεπε να ειχε γινει δηλαδη; Ημουν 3v με crown και μου εβαλαν στο crown και απο εκει που δεν ειχα μεχρι εκει που φτιαξανε τη hairline μπροστα. Το οτι δεν μπηκαν στα μαμα ενδιαμεσα εγω το βρισκω σωστο.
 

vlafo

Well-Known Member
Πως το βγαζεις αυτο το συμπερασμα; Εγω προσωπικα ειπα εχω κανει 3 φορες και θα εκανα αλλες τοσες αν χρειαστει μμ. Το τελος για μενα ειναι οταν εξαντληθει η δοτρια μου. Τα λεφτα ξαναμαζευονται..
Για να έχεις μαλλί από τα 28 έως τα 55 ας πούμε,θέλει πολύ τύχη πάνω από όλα χωρίς φίνα.
Η δότρια θα έχει εξαντληθεί προ πολλού.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι πιστευεις οτι θα επρεπε να ειχε γινει δηλαδη; Ημουν 3v με crown και μου εβαλαν στο crown και απο εκει που δεν ειχα μεχρι εκει που φτιαξανε τη hairline μπροστα. Το οτι δεν μπηκαν στα μαμα ενδιαμεσα εγω το βρισκω σωστο.

Οι πιο τοπ κλινικές πιστεύω θα έμπαιναν πιο επιθετικά. Στα V εκείνο που πονάει είναι η πίσω πλευρά του crown. Αν κατορθώσεις και το ομογενοποιησεις έστω και με μικρή πυκνότητα (επειδή συνέχεια χάνεις) φαίνεται οκ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Flosk

Well-Known Member
Προφανως.. το θεμα ειναι οτι επεμβαινεις οποτε χρειαστει και με την προυποθεση οτι εχεις προβλεψει το pattern. Με εχει δει Μαρας,Γεωργιου,Bissanga,Lorenzo και ολοι για 5αρι με εχουν καταταξει οπως αντιλαμβανομουν και γω ο ιδιος απο τις γεφυρες μου.
 
Μπλουζα