Flosk, fue, 1557 grafts (crown), 10/8/2015

nine

Active Member
Φιλε nine, οσα γραφεις περι μεταμοσχευσεων ειναι μαλλον αστοχα.

Αν περιμενες λιγο, θα επαιρνες απαντηση απο τον φιλο Flosk στο ερωτημα σου...."αν εκανε μεταμοσχευση μπροστα".

Φυσικα και εχει κανει μμ στις μπροστινες ζωνες (περιπου 3500 grafts το 2011.....δες το σχετικο νημα στο προφιλ του).

Αν δεν ειχε κανει μμ, τοτε οχι απλα θα φαινοταν δερμα, αλλα μαλλον θα γυαλιζε σαν καθρεφτης.

Επομενως, οσα γραφεις, δεν εχουν κανενα νοημα.

Ο,τιδηποτε βλεπεις ειναι αποτελεσμα 2 μεταμοσχευσεων.........(μιας πετυχημενης μπροστα, και μιας με μετριο αποτελεσμα στο crown....συμφωνα με την προσωπικη ταπεινη μου εκτιμηση).

ΥΓ. Δεν ξερω αν συμφωνεις μαζι μου φιλε Flosk ή εισαι ικανοποιημενος και απο τις δυο μεταμοσχευσεις σου.

Μάλιστα...γράψε λάθος λοιπον σε όσα ειπα!
Οποτε πλεον και εγω κατευθειαν βγαζω το συμπερασμα ενα αψογο αποτελεσμα μπροστα, εφοσον δεν καταλαβα και εγω ο ιδιος οτι εκανε μμ.
Ποσο μαλλον αν βαλουμε και το γεγονος οτι δεν εχει παρει και φινα οπως ειπε ο CVIAL.
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Είχα την ευκαιρία να δω τον φίλο από κοντά μιας και ήταν μετά από μένα στο consultation του Lorenzo . Ο άνθρωπος στην πραγματικότητα είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση από ότι δείχνουν ( οι πάντα παραπλανητικές ) πανοραμικές φωτογραφίες . Όντως η επέμβαση στο crown δεν δείχνει να πήγε καλά και κάποια στιγμή χρειάζεται ένα συμμάζεμα . @Flosk δεν μπόρεσε ο Lorenzo να σου πει περίπου τι φυτρωση είχες ; Εμένα ας πούμε που είδε λίγο τα μμ μαλλιά κατάλαβε ότι δεν είχα μεγάλη φυτρωση χωρίς βέβαια να μπούμε σε λεπτομέρειες
 

Flosk

Well-Known Member
Ο Lorenzo μου ειπε πως επρεπε να βαζω φινα ηδη αρκετα χρονια, δεν θα ελεγα οτι σχολιασε κατι για τις προηγουμενες μεταμοσχευσεις. Πιο πολυ επεμενε στο οτι επρεπε να παιρνω φινα και στο να παρω απο δω και περα αλλα οπως ειπα και νωριτερα δεν το’χω με τα φαρμακα..
Λοιπον θυμιζω, εχω κανει μια 3200 α’ ζωνη και crown(2700+500), μια διορθωτικη 500 στην α’ ζωνη στην ενωση με middle και μια crown 1500. Εκει που ειχα τσουλουφι το 2011 προφανως εχει φυγει πραμα, στο crown προφανως θα εχει φυγει και απο εκει αλλα δεν μπορω να ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν εχει υποστει thinning και το μεταμοσχευμενο μαλλι απο το diffuse thinning που ειπε ο Lorenzo οτι εχω. Η αληθεια ειναι οτι δεν πολυκαταλαβα αν μου ειπε οτι εχω και στη δοτρια ή οτι μπορει να αποκτησω μελλοντικα. Ο Cvial σε ιδιωτικη συζητηση μου το εξηγησε και ελπιζω να μην ειδε κατι ο Lorenzo και να ειναι απλα ενα πιθανο ενδεχομενο οπως μου ειπε ο Cvial.
 

Flosk

Well-Known Member
Οριστε φωτο προ 1ης μμ, κατα την τοποθετηση και μετα απο 1 περιπου χρονο για να θυμηθουμε τι εχει γινει
 

Συνημμένα

  • B5ABEA80-D80E-463C-A8B8-7EEE34C4DE33.jpeg
    B5ABEA80-D80E-463C-A8B8-7EEE34C4DE33.jpeg
    284.5 KB · Προβολές: 203
  • 66DA2662-3A6B-4E95-AAB4-0742A328F895.jpeg
    66DA2662-3A6B-4E95-AAB4-0742A328F895.jpeg
    316.1 KB · Προβολές: 212
  • 800B5C80-C1D2-4446-90E8-C89F18FF0D9E.jpeg
    800B5C80-C1D2-4446-90E8-C89F18FF0D9E.jpeg
    986 KB · Προβολές: 206

Flosk

Well-Known Member
Θα αφησω μακρυ το μαλλι για να μπορω να συγκρινω καλυτερα με παλιες φωτο γιατι θελω να δω τι διαφορα θα υπαρχει μετα απο 8 χρονια. Τωρα ειναι σπαζοκεφαλια με κοντο και μακρυ το πριν και το μετα. Παντως πριν παω Λορεντζο για να με εκτιμησει ειχα την πεποιθηση οτι ειμαι σταθερος ολα αυτα τα χρονια.
Οτι να’ναι δηλαδη..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι δεν είδε κάτι στην δότρια, απλά όπως ξανάγραψα πολλα DPA που καταλήγουν σε μεγάλα NW έχουν θέματα με την δότρια (χαμηλή πυκνότητα). Αυτό μου είπε. Ήδη η δότρια σου έχει χαμηλό λόγο 2.0.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Flosk οι περισσότεροι με DPA έχουν αυτό το θέμα. Επειδή η αραίωση είναι αργή δεν την παρατηρούν. Ακριβώς το ίδιο θέμα είχε άλλο ενε παιδί στο consultation. Συνήθως το θέμα φαίνεται αρκετά όταν το κόβεις κοντά.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Flosk

Well-Known Member
Εμενα φαινεται ετσι μετα απο 3 μμ. Αν δεις ομως την αρχικη μου φωτο προ μμ δεν τα εχω χασει ετσι.. 3v ημουν στα 28 μου και παω για 5 (οπως ειπε και ο Λορεντζο).
Διορθωσε με αν κανω λαθος
 

Flosk

Well-Known Member
Εδω δεν φαινεται diffuse thinning, ενα κλασσικο 3v ειμαι που παει για 4 και μετα για 5.
 

Συνημμένα

  • 9FAC5744-2457-459F-BC7E-24D5F82831CC.jpeg
    9FAC5744-2457-459F-BC7E-24D5F82831CC.jpeg
    284.5 KB · Προβολές: 186

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Diffuse patterned alopecia (DPA) is a type of hair loss that does not progress to the point of complete baldness in any given area of the scalp, but rather introduces a general overall thinning of the hairs. With DPA, the hairline does not recede, but everywhere else becomes thin with the exception of the donor zone, a strip of hair on the occipital scalp that is resistant to Dihydrotestosterone, the male hormone responsible for causing genetic baldness.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έχεις δίκιο δεν είχα δει την φωτό προ της 1ης μμ. Στην DPA δεν χάνονται τελείως τα temples απλά «σκωροφαγωνεται» η hairline εσυ τα είχες χάσει εντελώς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Η dpa ειναι ακριβως η περιπτωση μου,αν δειτε στο νημα μου ανεβασα καποιες πανοραμικες απο 2013 εως τωρα.
 

Flosk

Well-Known Member
Εγω ειχα αποφασισει οτι θα κανω οσες μμ χρειαστει και χωρις φινα θα φαινομαι σαν diffuse αλλα με γκριζο μαλλι και μετα τα 40 θα συμβιβαζομουν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θες να ποστάρω τις φωτό που τραβήχτηκαν στο consultation?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα