Fina-Regaine μετά από ΜΜ

Xristoforaz

Well-Known Member
Ποσες ανοησιες να αντεξουμε αλλο; Παραμυθι κι ο covid19; Ελεος.,περα απο κωμικοτραγικο ειναι και προσβλητικο σε οσους γατρους, νοσοκομες κλπ που ηταν στην πρωτη γραμμη. Για το νεο μελος, προφανως κι η oral φινα ειναι η καλυτερη θεραπεια που μπορει να ακολουθησει.
Παμε στη φιναστεριδη oral! Περαν απ τον κυριο Αναστασακη κανενας αλλος στην Ελλαδα γιατρος δεν προτεινει τη χρηση της!
Η DHI την απορριπτει, η Αdvanced προτεινει τζελ (θα μου πεις για εμπορικους λογους...νταξει αλλα δεν προτεινει οραλ)....!
Εσυ εγγυασαι οτι δε θα εχει παρενεργειες ο συγκεκριμενος ανθρωπος?
Κι αφησε εμενα τον "παραλογο" να του προτεινω τοπικη φινοξιδιλη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Από σήμερα όσοι διασπείρουν fake news περί ανυπακοής στα μέτρα κατά του κορονοιου ,θα επεμβαίνει εισαγγελέας.
@CVIAL μια προειδοποίηση για αρχή και έπειτα ένα διήμερο banαρισμα να αρχίσει να στρώνει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Xristoforaz

Well-Known Member
Από σήμερα όσοι διασπείρουν fake news περί ανυπακοής στα μέτρα κατά του κορονοιου ,θα επεμβαίνει εισαγγελέας.
@CVIAL μια προειδοποίηση για αρχή και έπειτα ένα διήμερο banαρισμα να αρχίσει να στρώνει.
Επίισης...αυτο για το διημερο μπαν τι ακριβως ηταν? Απειλη? Μακαρι να ησουν εσυ διαχειριστης να μου βαζες απο τωρα οριστικο μπαν αφου αυτο θες πραγματικα! Τι γραφεις με καμαρι και καυχημα τη συγκεκριμενη απειλη?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επισης...αυτο για το διημερο μπαν τι ακριβως ηταν? Απειλη? Μακαρι να ησουν εσυ διαχειριστης να μου βαζες απο τωρα οριστικο μπαν αφου αυτο θες πραγματικα! Τι γραφεις με καμαρι και καυχημα τη συγκεκριμενη απειλη?

Christopher δεν πρόκειται να σου αλλάξουμε γνώμη, ως εκ τούτου δεν χρειάζεται περαιτέρω συζήτηση για το θέμα. Άπλα θα σε παρακαλέσω να σταματήσεις τέτοιου είδους συζητήσεις, το θέμα είναι σοβαρό και κανείς δεν θέλει να έχει τρεχάματα και ειδικά το φόρουμ μας.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Christopher δεν πρόκειται να σου αλλάξουμε γνώμη, ως εκ τούτου δεν χρειάζεται περαιτέρω συζήτηση για το θέμα. Άπλα θα σε παρακαλέσω να σταματήσεις τέτοιου είδους συζητήσεις, το θέμα είναι σοβαρό και κανείς δεν θέλει να έχει τρεχάματα και ειδικά το φόρουμ μας.
Εχεις δικιο...το φορουμ το ελληνικο της τριχοπτωσης, το διαβαζουν απαντες(ακομα και μη καραφλοι ή με θεματα αραιωσης συνανθρωποι μας)..και ξενοι παρα πολλοι!
Ξεφυγα απ το θεμα, παρεκτραπηκα..επρεπε να μεινω στο πλαισιο του ερωτηματος του φιλου!
Ειμαι σιγουρος οτι λογω του βιντεο που ανεβασε ο ιατρος Αναστασακης, υπηρχε σχετικη δημοσιευση για τη φινα σε αθλητικο σαιτ λιαν προσφατως! Ο ενας προτρεπει τον αλλον...το φορουμ μας εχει παρει φωτια και ζει μεγαλες στιγμες οπως παλαια! Μονο που τωρα μιλαμε επιτελους για τις μεταμοσχευσεις και λιγοτερο για τις συντηρητικες θεραπειες...στο ερασιτεχνικο καναλι fht greece ανεβασα ενα βιντεο του κ.Βεκρη (οποιος ενδιαφερεται ας το δει διοτι ενωσα δυο μικρα βιντεο του που μας αφορουν).
 

tasos33

Well-Known Member
Επίισης...αυτο για το διημερο μπαν τι ακριβως ηταν? Απειλη? Μακαρι να ησουν εσυ διαχειριστης να μου βαζες απο τωρα οριστικο μπαν αφου αυτο θες πραγματικα! Τι γραφεις με καμαρι και καυχημα τη συγκεκριμενη απειλη?
Δεν πρόκειται περί απειλής, άλλα επειδή είσαι μεγάλο παιδί και έξυπνο, πρέπει να καταλάβεις ότι πριν γράψεις σε ένα νήμα πρέπει να βάζεις την γλωσσά στο κεφάλι πρώτα. Ξεπέρασες τα όρια, το 80%των εγγραφομένων σου αφορούν ασυναρτησίες και άτοπες συμβουλές σε νέα μελη, καλά εμείς τα προσπερνάμε γιατί γνωρίζουμε ότι μπουρδολογεις, νέα μελη που δεν έχουν ιδέα σε παίρνουν στα σοβαρά και πρέπει να προστατευτουν.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Καλησπέρα σας. Είναι ασφαλής η χρήση regaine και φίνα μετά από ΜΜ; Είμαι στην 35η μέρα μετά από την επέμβαση. Μπορώ να εφαρμόσω regaine foam στην περιοχή που έβαλα τα μαλλιά;
Από την κλινική μου είπαν ότι δεν χρειάζεται αλλά μιας και έχω απόθεμα regaine από πριν την επέμβαση λέω να το χρησιμοποιήσω. Ευχαριστώ
Ετσι δουλευει η φινοξιδιλη!

Το να συνδυαζεις τοπικα στο κεφαλι σου μινοξιδιλη με φιναστεριδη ειναι πολυ ευεργετικο
_Cut_1596622601961.png
Καλησπέρα σας. Είναι ασφαλής η χρήση regaine και φίνα μετά από ΜΜ; Είμαι στην 35η μέρα μετά από την επέμβαση. Μπορώ να εφαρμόσω regaine foam στην περιοχή που έβαλα τα μαλλιά;
Από την κλινική μου είπαν ότι δεν χρειάζεται αλλά μιας και έχω απόθεμα regaine από πριν την επέμβαση λέω να το χρησιμοποιήσω. Ευχαριστώ
O ιδιος βεβαια θα σου προτεινα saw palmetto αγωγη απ το στομα και rosemary τοπικα στο κεφαλι!
Ομως καλυτερο θα ηταν να ακουσεις την εγκυρη γνωμη του ιατρου Αναστασιου Βεκρη σχετικα με τις συντηρητικες θεραπειες:
Καλησπέρα σας. Είναι ασφαλής η χρήση regaine και φίνα μετά από ΜΜ; Είμαι στην 35η μέρα μετά από την επέμβαση. Μπορώ να εφαρμόσω regaine foam στην περιοχή που έβαλα τα μαλλιά;
Από την κλινική μου είπαν ότι δεν χρειάζεται αλλά μιας και έχω απόθεμα regaine από πριν την επέμβαση λέω να το χρησιμοποιήσω. Ευχαριστώ
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Christopher άστα αυτά και πήγαινε να κάνεις κάνα PRP (τώρα που έχει και αναδουλειά) γιατί όπως μας λέει και ο έγκυρος κος Β. δεν μπορώ να διανοηθώ πως άνθρωποι σαν εσένα που έκαναν μμ δεν ενδιαφέρονται για τα μαλλιά τους και δεν κάνουν PRP. Εμάς άσε μας, είμαστε καταδικασμένοι να τα χώνουμε χοντρά στα κομμωτήρια κάθε μήνα, δεν περισσεύουν για τέτοια.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Christopher άστα αυτά και πήγαινε να κάνεις κάνα PRP (τώρα που έχει και αναδουλειά) γιατί όπως μας λέει και ο έγκυρος κος Β. δεν μπορώ να διανοηθώ πως άνθρωποι σαν εσένα που έκαναν μμ δεν ενδιαφέρονται για τα μαλλιά τους και δεν κάνουν PRP. Εμάς άσε μας, είμαστε καταδικασμένοι να τα χώνουμε χοντρά στα κομμωτήρια κάθε μήνα, δεν περισσεύουν για τέτοια.
Δεν πολυεμπιστευομαι τη θεραπεια prp διοτι ο κυριος Αναστασακης την απορριπτει με λογικα επιχειρηματα...εβαλα περισσοτερο το λογο του κ.Βεκρη για την αναγκαιοτητα συνεχισης μινοξ-φινας και μετα τη μεταμοσχευση(φτηνης ομως τοπικης φιναστεριδης και οχι το διαφημιστικο τρυκ της advanced που την πουλαει 50-60 ευρω)..θα φτιαξω μαλλον κινηματομηνυμα με τις πολυτιμες πληροφοριες που εδωσες για τα FUE punches, να υπαρχει στο διαδικτυο..ολο και καποιος μπορει να το πετυχει αναζητωντας πραγματα!
 

manly_Man

Well-Known Member
χριστοφορε, αφου στην πλειοψηφια τα μαλλια σου ειναι μεταμοσχευμενα, δεν θα σου κανουν τιποτα οποια θεραπεια και να κανεις π.χ. μινοξιδιλη prp κτλπ ...μονο η φιναστεριδη θα σου εκανε κατι για την δοτρια κυριως. Οι θεραπειες δινουν επανεκφυση ή δυναμωνουν τις τριχες οταν υπαρχουν ηδη μαλλια τα οποια δεν ειναι μεταμοσχευμενα...
 
Μπλουζα