F.A.Q Revivogen

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Thanks.

Βαζω περιστασιακα, και λιγο scalp therapy. Οσο εχω ακομη.
Αφου μας εκοψαν την δυνατοτητα καλυτερης τιμης απο αγορα απο αμερικη, δεν παιζει να αγορασω απο ελλαδα, ουτε θα τραβιεμαι στην μπανανία-ελληνικη αντιπροσωπεια, να μου κοψουν κανενα 20ευρω.

Ελπιζω να φανει καμια προσφορα στο ebay και να την χτυπησω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dim74

Member
RE: F.A.Q Revivogen

παντως με την εκπτωση 15% που δινουν στην dermamed δεν βλεπω καμια σημαντικη διαφορα τιμης με αμερικη.
ας πουμε το τριμηνο πακετο αμερικη εχει 99 δολαρια + 25 μεταφορικα βγαινει 95 ευρω.ενω στην ελλαδα βγαινει 101 ευρω.ενταξει δεν ειναι και τοσο τραγικο αν σκεφτεις πως την αλλη μερα θα ναι σπιτι σου
 

Reve

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

dim74 είπε:
παντως με την εκπτωση 15% που δινουν στην dermamed δεν βλεπω καμια σημαντικη διαφορα τιμης με αμερικη.
ας πουμε το τριμηνο πακετο αμερικη εχει 99 δολαρια + 25 μεταφορικα βγαινει 95 ευρω.ενω στην ελλαδα βγαινει 101 ευρω.ενταξει δεν ειναι και τοσο τραγικο αν σκεφτεις πως την αλλη μερα θα ναι σπιτι σου

Φίλε dim δεν υπάρχει καμία έκπτωση 15% από την Dermamend. Ούτε αν αναφέρεις το φόρουμ ούτε αν έχεις παραγγείλει ξανά από αυτούς , ούτε αν βάλεις κάποιον κωδικό. Αυτά ίσως ίσχυαν στο παρελθόν όχι πλέον. Η τιμή είναι 119. Το μόνο που παίζει είναι αν πας από κει να στο δώσουν πιο φθηνά και αυτό δε μπορώ να το επιβεβαιώσω δεν ξέρω αν ισχύει. Για τα άλλα έχω μιλήσει μαζί τους 3 φορές και τις 3 τα ίδια μου είπαν.
 

dim74

Member
RE: F.A.Q Revivogen

reve ισχυει απολυτως οτι εχω αναφερει περι εκπτωσης.σημειωνεις τον κωδικο DERMAMED στο εκπτωτικο κουπονι και σου βγαζει μειον 15%
αν στο ειπε καποια τηλεφωνητρια που δεν ηξερε δεν μπορω να σε βοηθησω.
 

Reve

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

dim74 είπε:
reve ισχυει απολυτως οτι εχω αναφερει περι εκπτωσης.σημειωνεις τον κωδικο DERMAMED στο εκπτωτικο κουπονι και σου βγαζει μειον 15%
αν στο ειπε καποια τηλεφωνητρια που δεν ηξερε δεν μπορω να σε βοηθησω.

Φίλε έχεις δίκαιο τηλεφωνήτρια μου τα είπε τα παραπάνω και τις 3 φορές. Τώρα το τσέκαρα και έχει απόλυτο δίκαιο αν γράψεις εκεί που λέει αριθμός κουπονιού DERMAMED σου βγάζει τελική τιμή 101 ευρώ.
 

cristiano

Member
RE: F.A.Q Revivogen

Δε διάβασα το ποστ ο λακαμάς και το πήρα με 119 €

Το θέμα είναι οτι τώρα γράφει οτι κρατάει για 6 μήνες αντί για 3 που έγραφε πριν. Βγαίνει δηλαδή 20€ το μήνα αν και δε νομίζω να κρατήσει τόσο. Το χρησιμοποιώ 2 εβδομάδες και μου φαίνεται οτι έχω φτάσει στο μισό του μπουκαλιού με 10 ψεκασμούς μια φορά τη μέρα.Έχουν προσθέσει και καφεινη για γρηγορότερη απορρόφηση.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
RE: F.A.Q Revivogen

Κατά βάθος, δίχως να είμαι απόλυτος, νομίζω ότι η όποια δράση του revivogen, δεν καταλήγει στην τοπική μείωση της επίδρασης της dht, αλλά η δράση του φαίνεται να είναι καθαρά αντιφλεγμονώδες και αρκετά από τα συστατικά του έχουν δράση κατά ορισμένων προσταγλανδίνων.
Αν κάποιος τα ψάξει ένα ένα, θα δει πως όλα έχουν αντιφλεγμονώδη και αντιοξειδωτική δράση. Το ότι κάποια από αυτά, όπως πχ το παλμέτο, έχει επίδραση στην dht, αφορά οραλ χρήση και οποιοδήποτε αποτελεσματικό αντι-dht λειτουργεί μόνο όταν περάσει στην κυκλοφορία του αίματος. (υπό προϋποθέσεις βέβαια σωστής απορρόφησης μπορεί να συμβεί και τοπικά, αλλά με περιορισμένη δράση)
Σε αντίθεση με αυτό, τα αντιφλεγμονώδη μπορούν να δράσουν και τοπικά, μιας και οι προσταγλανδίνες έχουν πολύ περιορισμένο χώρο δράσης και μπορούν να εκφραστούν τοπικά σε μια περιοχή, ανάλογα με το πρόβλημα που καλούνται να αντιμετωπίσουν.
Επίσης, τα πειράματα της φιναστερίδης που αφορούσαν τοπική χρήση, αν δεν κάνω λάθος, δεν είχαν αποτέλεσμα, γιατί ως αντιφλεγμονώδη ουσία, είναι πολύ περιορισμένη.
 

Atermon

Member
RE: F.A.Q Revivogen

Από που μπορούμε να αγοράσουμε μόνο 1 μπουκαλάκι κι όχι όλο το πακέτο με τα 3 που είναι για έξι μήνες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Ειναι κριμα που το revivogen το διαθετουν σχετικα λιγοι.
Ετσι, δεν μπορουμε να χτυπησουμε τιμες.
 

giwrgos athina

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Atermon είπε:
Από που μπορούμε να αγοράσουμε μόνο 1 μπουκαλάκι κι όχι όλο το πακέτο με τα 3 που είναι για έξι μήνες;

απο τα γραφεια τους στο μαρουσι...περικλεους 7 ειναι....και μαλιστα οταν θα στο δωσουν θα τους πεις οτι δεν θες αποδειξει και θα το παρεις ποιο φθηνα γυρω στα 35ε και θα σ κρατησει γυρω στο μηνα
 

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

35 ευρω το μπουκαλι, ειναι πραγματικα πολυ ακριβα.
Εδω ηταν ακριβο το 20ευρω για το regain, και βρισκουμε ακρες στο εξωτερικο για να ερθει φτηνοτερα. Και ξερουμε και οτι αποδεδειγμενα η minox βοηθα.
Και μιλαμε 35 ευρω το μπουκαλι, για κατι που κατι κανει μεν, αλλα οκ, δεν κανει και θαυματα.
3 μπουκαλακια, 3 μηνες, 100 ευρω. Πραγματικα πανακριβα.

Θελω να το ενταξω, για οτι δινει και οσο βοηθα στην τριχοπτωση, στην θεραπεια μου, αλλα ηταν ακριβο, παραμενει ακριβο, φτηνοτερα απο πουθενα, κι ηρθε κι η κριση στη χωρα μας καπακι, ε παει, οσο κι αν το θελω δεν μπορω να το αποκτησω.
 

Reve

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Θελω να το ενταξω, για οτι δινει και οσο βοηθα στην τριχοπτωση, στην θεραπεια μου, αλλα ηταν ακριβο, παραμενει ακριβο, φτηνοτερα απο πουθενα, κι ηρθε κι η κριση στη χωρα μας καπακι, ε παει, οσο κι αν το θελω δεν μπορω να το αποκτησω.

Αν είσαι Αθήνα όπως είπε και το μέλος πιο πάνω μπορείς να ανέβεις στα γραφεία τους και νομίζω το δίνουν 95 ευρώ τα 3 μπουκαλάκια τα οποία με 10 ψεκασμούς σου αρκούν για 5,5 μήνες ενώ αν έχεις dropper με ένδειξη 1ml τότε θα σου αρκέσει για 6 μήνες ακριβώς. Έχει 60 ml το κάθε μπουκαλάκι. Οπότε 95/6 κοστίζει σχεδόν 16 ευρώ το μήνα. Αμφιβάλλω αν αξίζουν και αυτά.
 

giwrgos athina

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Reve είπε:
Θελω να το ενταξω, για οτι δινει και οσο βοηθα στην τριχοπτωση, στην θεραπεια μου, αλλα ηταν ακριβο, παραμενει ακριβο, φτηνοτερα απο πουθενα, κι ηρθε κι η κριση στη χωρα μας καπακι, ε παει, οσο κι αν το θελω δεν μπορω να το αποκτησω.

Αν είσαι Αθήνα όπως είπε και το μέλος πιο πάνω μπορείς να ανέβεις στα γραφεία τους και νομίζω το δίνουν 95 ευρώ τα 3 μπουκαλάκια τα οποία με 10 ψεκασμούς σου αρκούν για 5,5 μήνες ενώ αν έχεις dropper με ένδειξη 1ml τότε θα σου αρκέσει για 6 μήνες ακριβώς. Έχει 60 ml το κάθε μπουκαλάκι. Οπότε 95/6 κοστίζει σχεδόν 16 ευρώ το μήνα. Αμφιβάλλω αν αξίζουν και αυτά.

μπορει να παρει και ενα μονο μπουκαλι το παιδι...δεν ειναι απαραιτητο να παρει 3....και δεν νομιζω να βγαλεις τοσο πολυ καιρο με 3 μπουκαλια....εγω που επαιρνα παντα 1 μπουκαλι μου κραταγε γυρω στο μηνα με 10 ψεκασμους...το αν αξιζει δεν το ξερω παντως κατι κανει...μειωνει σε ενα βαθμο την τριχοπτωση δεν ειναι τελειως φιδελαιο αλλα πολυ ακριβο
 

jimys

Member
RE: F.A.Q Revivogen

giwrgos athina είπε:
Reve είπε:
Θελω να το ενταξω, για οτι δινει και οσο βοηθα στην τριχοπτωση, στην θεραπεια μου, αλλα ηταν ακριβο, παραμενει ακριβο, φτηνοτερα απο πουθενα, κι ηρθε κι η κριση στη χωρα μας καπακι, ε παει, οσο κι αν το θελω δεν μπορω να το αποκτησω.

Αν είσαι Αθήνα όπως είπε και το μέλος πιο πάνω μπορείς να ανέβεις στα γραφεία τους και νομίζω το δίνουν 95 ευρώ τα 3 μπουκαλάκια τα οποία με 10 ψεκασμούς σου αρκούν για 5,5 μήνες ενώ αν έχεις dropper με ένδειξη 1ml τότε θα σου αρκέσει για 6 μήνες ακριβώς. Έχει 60 ml το κάθε μπουκαλάκι. Οπότε 95/6 κοστίζει σχεδόν 16 ευρώ το μήνα. Αμφιβάλλω αν αξίζουν και αυτά.

μπορει να παρει και ενα μονο μπουκαλι το παιδι...δεν ειναι απαραιτητο να παρει 3....και δεν νομιζω να βγαλεις τοσο πολυ καιρο με 3 μπουκαλια....εγω που επαιρνα παντα 1 μπουκαλι μου κραταγε γυρω στο μηνα με 10 ψεκασμους...το αν αξιζει δεν το ξερω παντως κατι κανει...μειωνει σε ενα βαθμο την τριχοπτωση δεν ειναι τελειως φιδελαιο αλλα πολυ ακριβο

ρε παιδια αν δινεις το μηνα 80 ευρω στη θεραπεια εε τοτε μαζευεις αυτα τα λεφτα για 2-3 χρονια και πας κανεις μια μεταμοσχευση και μετα απο 6 χρονια το ιδιο και ξεμπερδευεις...
 

Reve

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

μπορει να παρει και ενα μονο μπουκαλι το παιδι...δεν ειναι απαραιτητο να παρει 3....και δεν νομιζω να βγαλεις τοσο πολυ καιρο με 3 μπουκαλια....εγω που επαιρνα παντα 1 μπουκαλι μου κραταγε γυρω στο μηνα με 10 ψεκασμους...το αν αξιζει δεν το ξερω παντως κατι κανει...μειωνει σε ενα βαθμο την τριχοπτωση δεν ειναι τελειως φιδελαιο αλλα πολυ ακριβο

Φυσικά και μπορεί Γιώργο. Απλά θα τον συνέφερε να πάρει 3 ώστε να του βγει 95. Αλλιώς αν τα παίρνει ξεχωριστά θα του βγει 3Χ35= 105. Δεν θα του πω εγώ τι από τα δύο θα διαλέξει. Για καλό το είπα. Επειδή το θέμα με τους ψεκασμούς είναι θολό, το Dropper θα του παρείχε ακρίβεια. 60ml είναι τα μπουκαλάκια. Στο site τους αναφέρει ότι "10 ψεκασμοί αντιστοιχούν περίπου σε 1ml". Εμένα μου διαρκούσε το κάθε μπουκαλάκι περίπου 50 μέρες.
 

Briner

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

Παράγγειλα χθες από την «μαμά» Revivogen την τρίμηνη θεραπεία (περίπου 85 ευρώ με τα ταχυδρομικά -FedEx). Την έστειλαν την ίδια μέρα.
 

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Briner είπε:
Παράγγειλα χθες από την «μαμά» Revivogen την τρίμηνη θεραπεία (περίπου 85 ευρώ με τα ταχυδρομικά -FedEx). Την έστειλαν την ίδια μέρα.


Το ξερω οτι στελνουν ταχυτατα. Αρκετες φορες τα περασμενα χρονια, εκανα παραγγελια πχ. δευτερα, και τα ειχα παρασκευη! Απο αμερική!

Ε αν μπορει καποιος να παραγγειλει κατευθειαν απο το αμερικανικο site, γιατι μερικοι λενε οτι εκοψαν τις αποστολες προς ελλαδα, και οτι οποιος θελει πρεπει να τα παρει απο τον εν ελλαδι αντιπροσωπο;
 
Μπλουζα