Emu oil και regrowth?

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Emu oil και regrowth?

magic810 είπε:
Παιδες εγω τωρα ξεκινησα πιστευω να δω καλα αποτελεσματα.... ::)
δεν χάνεις τίποτα magic,και ήδη είναι δοκιμασμένη/επιτυχημένη συνταγή ;)
καλή δύναμη και καλά αποτελέσματα :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

5%

New Member
Απ: Emu oil και regrowth?

Τελικά ο συνδυασμός emu με minoxidil για χρήση πρωί βράδυ, δουλεύει?

Είμαι ανάμεσα σε aloe vera και emu oil αλλά το emu μόνο σε ανάμιξη με minoxidil, γιατί διαβάζω ότι λαδώνει απίστευτα.
η να κοιτάξω προς Tricomin ?


edit*
Άκυρο το Tricomin, πάνε πολλά τα euros
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Emu oil και regrowth?

πάρε τότε ένα τζελ αλόης ρε παλικάρι με 10-15€ και είσαι αρχηγόπουλο => την χρησιμοποιείς 20'-30' πριν ή μετά την μινοξ. :grandpa:
 

5%

New Member
Απ: Emu oil και regrowth?

Σπύρος είπε:
πάρε τότε ένα τζελ αλόης ρε παλικάρι με 10-15€ και είσαι αρχηγόπουλο => την χρησιμοποιείς 20'-30' πριν ή μετά την μινοξ. :grandpa:

Οκ έγινε! Σκέφτομαι να πάρω αυτό το τζελ.
http://www.organicbeautyworld.com.au/zensc/images/aloe_pura_organic_aloe_vera_gel.jpg

Πιστεύω είναι οκ.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Emu oil και regrowth?

τρωμε λεφτα σε πολλες μ....ες

νομιζω πως δεν θα πρεπει να κοιταμε μονο τα λεφτα αλλα και το αποτελεσμα

τιμη / αποδοση =
 
Απ: Emu oil και regrowth?

Παρακαλω μια απαντηση απο τα μελη που χρησημοποιησαν emu oil , ειδαν αποτελεσματα μετα το περας 6 μηνων;
 

Maria

New Member
Απ: Emu oil και regrowth?

εγώ πιστεύω ότι το εμου οιλ είναι θαυματουργό: είχα σμηγματορροϊκή δερματίτιδα από την εφηβεία μου, τώρα είμαι 30 και δεν έφευγε με τίποτα τόσα χρόνια. Ούτε με fungoral, ούτε με stieprox, ούτε tricomin, τίποτα δε με βοήθησε. Αποφάσισα να πάρω εμου και βρήκα την υγειά μου παιδιά μόλις μέσα σε ένα μήνα, για πρόβλημα που το είχα μια ζωή! Μετά από ένα μήνα χρήσης πήγα στο δερματολόγο να με δει και τρελάθηκε, μου είπε ότι έχει εξαφανιστεί η σμηγματορροϊκή...
Το εμου σου φτιάχνει το σκαλπ όσο τίποτα άλλο και το υγιές σκαλπ είναι προϋπόθεση για ανάπτυξη μαλλιών. Όσο για επανέκφυση δε μπορώ να έχω άποψη αλλά και μόνο η καλή υγεία του κεφαλιού είναι όλα τα λεφτά κι απο εκεί και πέρα δουλεύουν καλύτερα όλα τα τοπικά που μπορεί να βάζει ο καθένας αλλά και τα φάρμακα που παίρνει αποδίδουν καλύτερα γιατί απαλλάσσεται απο το πρόβλημα της δερματίτιδας και φτιάχνει σωστό "έδαφος" για να αναπτυχθεί το μαλλί. Πιστεύω τελικά ότι η σμηγματορροϊκή δερματίτιδα είναι αιτία που συντίνει στην τριχόπτωση (αν και παλιότερα σε ένα ποστ που αφορούσε τη θεωρία αυτή είχα εκφράσει σαφώς αντίθετα άποψη, τώρα αναθεωρώ.)
Εγώ το έχω λατρέψει αυτό το λαδάκι... Το βάζω μόνο μια φορά τη μέρα και είμαι πολύ ευχαριστημένη.
 

heyya

New Member
Απ: Emu oil και regrowth?

Maria επειδή είμαι περίπου ίδια περίπτωση και ενδιαφέρομαι για λάδι emu μπορείς να μου πεις ποιο ακριβώς προϊόν χρησιμοποιείς;; thanks
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria

New Member
Απ: Emu oil και regrowth?

heyya πήρα αυτό το προϊόν:
http://www.uniquelyemu.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=UEP&Product_Code=UE1008&Category_Code=EO

ακριβό αλλά κρατάει πολύ καιρό γιατί δε χρειάζεται να βάζεις μεγάλη ποσότητα. Μπορείς να πάρεις και τη συσκευασία του λίτρου να σου έρθει πιο οικονομικά (αυτή πήρα στη δεύτερη παραγγελία)
 

vayero

Member
Απ: Emu oil και regrowth?

Maria είπε:
heyya πήρα αυτό το προϊόν:
http://www.uniquelyemu.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=UEP&Product_Code=UE1008&Category_Code=EO

ακριβό αλλά κρατάει πολύ καιρό γιατί δε χρειάζεται να βάζεις μεγάλη ποσότητα. Μπορείς να πάρεις και τη συσκευασία του λίτρου να σου έρθει πιο οικονομικά (αυτή πήρα στη δεύτερη παραγγελία)

Μπορείς να το βάλεις σε μινοξιδίλη ή το έχει κάνει κάποιος-α, να μας πει εμπειρίες-αποτελέσματα; Αν η μινοξιδίλη ήδη περιέχει μέσα φιναστερίδη, θα είναι πρόβλημα/επιπλοκή αν προσθέσουμε emu oil μέσα;
 

heyya

New Member
Απ: Emu oil και regrowth?

Ευχαριστώ Μαρία... λίγες απορίες ακόμα.

Κατά πόσο τελικά λαδώνει το μαλλί; Συνιστάται λούσιμο η φεύγει με απλό ξέβγαλμα;
Πόσες μέρες σου έκανε να έρθει;
Και τέλος από περιήγηση στο link που παρέθεσες δεν κατάλαβα ποιες οι διαφορές στα διάφορα στις διάφορες κατηγορίες emu oil που υπάρχουν (ultra, clear, pure); Γιατί pure δηλαδή και όχι clear?? :chinscratch
 

heyya

New Member
Απ: Emu oil και regrowth?

vayero79 είπε:
Μπορείς να το βάλεις σε μινοξιδίλη ή το έχει κάνει κάποιος-α, να μας πει εμπειρίες-αποτελέσματα; Αν η μινοξιδίλη ήδη περιέχει μέσα φιναστερίδη, θα είναι πρόβλημα/επιπλοκή αν προσθέσουμε emu oil μέσα;

panosm είπε:
Παιδιά καλημέρα
εδώ και 15 περίπου μέρες χρησιμοποιώ minoxidil 5% στην οποία έχω προσθέσει ( στα 60 ml minox)
10 ml emu oil.
είναι πιο βολικό στη χρήση και δεν έχει σχεδόν καθόλου λαδίλα
 

Maria

New Member
Απ: Emu oil και regrowth?

heyya είναι έλαιο οπότε έχει λαδίλα, εγώ έχω μακριά μαλλιά και καταλαβαίνεις ότι γίνομαι σα λαδωμένος ποντικός όταν το βάζω γιατί για να φτάσει στις ρίζες μέσα από μακριά μαλλιά είναι αδύνατο να μη λαδώσει όλη η τρίχα! Μετά λούζομαι με σαμπουάν για να φύγει. Πάντως φεύγει πολύ πιο εύκολα από ότι το ρεβιβοτζεν, μόνο ένα χερι αρκεί, ενώ στο ρεβιβ έκανα 2 χέρια, έβαφε και τα δάχτυλα πορτοκαλί, άστα να πανε.
Δε θυμάμαι να έκανε πολλές μέρες να έρθει, πάει καιρός και δε μπορώ να σου πω με ακρίβεια. Νομίζω όμως φυσιολογικό χρονικό διάστημα για αποστολή από Αμερική..
όσο αφορά το pure, clear κτλ. έχει να κάνει με την επεξεργασία που έχει υποστεί και κάθε τύπος ενδείκνυται για διαφορετική χρήση. Για τα μαλλιά ενδεικνυται αυτό που σου είπα. Αν κλικάρεις την κατηγορία hair care θα δεις ότι το εμφανίζει εκει.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Emu oil και regrowth?

www.biovea.com υπαρχει σε αυτο ,ψαξτο.
Παιδια δεν κανω διαφημιση(επειδη το εχω ξαναβαλει) απλα ψωνιζω απο αυτο το site κ το ξερω,για να μην παρεξηγουμε .
 

show_palmettos

New Member
Απ: Emu oil και regrowth?

Ο οργανικός σπερματικός βλαστός (organic seed germ), σε συνδυασμό με το emu oil το οποίο παρέχει την απαραίτητη ενέργεια στους ινοβλάστες* για να αυξήσουν την πρωτεϊνική σύνθεση του κολλαγόνου και ελαστίνης, αυξάνουν την ελαστικότητα του δέρματος, συμβάλλοντας με αυτό τον τρόπο στην καθυστέρηση των σημαδιών της γήρανσης στο δέρμα.

* Οι ινοβλάστες είναι τα κύτταρα που παράγουν το κολλαγόνο, την ουσία που είναι κατ’ εξοχήν υπεύθυνη για την σφριγηλότητα και νεανικότητα του δέρματος.

Το emu oil® ανακαλύφθηκε από τους Αυστραλούς Ιθαγενείς (Aborigines) πριν εκατοντάδες χρόνια και χρησιμοποιείτο για την ενυδάτωση του δέρματος, για θεραπείες κατά των ηλιακών εγκαυμάτων, των μυϊκών πόνων, για την επούλωση των τραυμάτων, καθώς επίσης και ως αντισηπτικό. Το emu oil® είναι το καλύτερο μαλακτικό δέρματος στον κόσμο. Είναι φυσικό και μη τοξικό, υποαλλεργικό, δεν δημιουργεί μαύρα στίγματα (δεν φράζει τους πόρους), δεν είναι λαδερό και διαπερνά το δέρμα καλύτερα από το γάλα ή οποιοδήποτε άλλο φυσικό λάδι.
 
Μπλουζα