Dutasteride - Αvodart

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

anideos

New Member
Παιδιά γειά και Χρόνια Πολλά
Πήγα και αγόρασα μόλις ένα κουτάκι Avodart
Ξαφνικά όμως ψιλοπανικοβλήθηκα διαβάζοντας τις οδηγίες
Προκαλεί λέει σε ποσοστό 6% Ανικανότητα !!!!!
Το παίρνει κάποιος από εδώ ; έχει παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα ;
Είναι ακίνδυνο ή επικίνδυνο ; να το ξεκινήσω ή να το αφήσω και να "κλάψω" τα 30 ευρώ παρά να κλάψω την υγεία μου ;
Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bad boy

New Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

ΝΑΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ...
ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΚΕΤΟ ΝΕΡΟ..ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ...ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΓΑΜΗΣΕ ΤΑ...ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΨΑ ΜΠΑΜ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΦΙΛΕ...ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ,ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΝΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΝΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ Η ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΚΑ Ι ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΣΤΟ SITE..ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΠΠΟΦΑΕΣ.ΨΑΞΕ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ...
 

anideos

New Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

Σε ευχαριστώ που απάντησες
Το έχω μπροστά μου το κουτί και το κοιτάζω ....... από τη μία λυπάμαι τα 30 ευρώ :D
Από την άλλη με ρίχνει ψυχολογικά το αραίωμα που διακρίνω στο κεφάλι μου μπροστά
Από την άλλη το να βγει το σπέρμα για ένα χρονικό διάστημα χωρίς σπερματοζωάρια δεν με πειράζει
Αν όμως επιβαρύνει την υγεία γενικότερα ? αν υπάρξουν στυτικές δυσλειτουργίες ;
Με το φάρμακο αυτό διάβασα ότι είναι δύσκολη η ανίχνευση μετά τυχόν καρκίνου του προστάτη γιατί συρικνώνει τον προστάτη το φάρμακο αυτό
Δε ξέρω ..... φοβάμαι να το πάρω , το έχει πάρει όμως φίλος μου και μου είπε ότι είδε αλλαγή και δεν είχε κάποια παρενέργεια
Πως μπορείς όμως να ρισκάρεις αν θα έχεις ή όχι παρενέργειες ;
Τι έχει πιο πολύ σημασία η εμφάνιση ή να λειτουργεί σωστά το σώμα μας ;
Δε ξέρω , θα σκάσω σήμερα :( :)
 

tasos

Active Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

Φίλε Ανίδεε,

προσωπικά δεν έχω πάρει duta, αλλά σίγουρα είναι δυνατό φάρμακο και όπως έχει αναφερθεί πολλές φορές στο φόρουμ (ο Ακης και τα άλλα παιδιά έχουν βάλει και μελέτες σχετικά) περιορίζει κατά πολύ και τους δύο τύπους του ενζύμου 5A Aναγωγάση ενώ η Φιναστερίδη μόνο τον ένα τύπο.
Οπως έχει τονιστεί συνίσταται πιο πολύ σε περιπτώσεις πολύ προχωρημένης τριχόπτωσης στην κλίμακα Norwood απο 5 και πάνω !!!

Εσύ σε ποιά θέση περίπου στην κλίμακα Norwood βρίσκεσαι και τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται ?

Δεν είναι καλύτερο πρώτα να δοκιμάσεις κάτι σε τοπικό αντιανδρογόνο πρώτα όπως το Revivo ή το Super Zix II ?

Δώστου ένα εύλογο διάστημα απο 6-8 μήνες το λιγότερο και μετά βλέπεις ?

Πιστεύω θα δείς κάποιο αποτέλεσμα..... σταθεροποιήσε κάνεις αξιολόγηση και αν θέλεις μετά κάτι πιο δυνατό σε φάρμακο είναι η Φιναστερίδη σε 1mg την ημέρα.....την Duta θα την είχα τελευταία σαν λύση !!!

Εκφράζω την προσωπική μου άποψη.
 

Άκης

Administrator
Απ: Dutasteride - Αvodart

bad boy είπε:
ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ,ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΝΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΝΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ Η ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΚΑ Ι ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΣΤΟ SITE.

Αν και το συγκεκριμένο δεν θα το συνιστούσα, μιας και δεν έχει λάβει ακόμη καμία έγκριση από το FDA για το θέμα ασφάλειας. Από αποτέλεσμα έχει και μάλιστα καλύτερο από το proscar.

Αλλά χαλάρωσε και λίγο ρε badboy, δεν είμαστε και "τσιράκια" της Merck ή της GlaxoSmithKline. Οκ, μπορεί να φοβόσουν και να πήρες το ιππο, αλλά μην λέμε και ότι θέλουμε. Δεν είσαι δα στο insomnia η σε άλλο site (δεν έχω τπτ με το συγκεκριμένο site, αναφορικά το λέω) πχ όπου οι mods εκεί δεν γνωρίζουν και δεν είναι και δουλειά τους να γνωρίζουν και επιτρέπουν όλα τα σχόλια, γιατί δεν γνωρίζουν τι παίζει με το καθένα.
Καθε τι που γράφετε εδώ μέσα, αν είναι ειδικά από νέο μέλος, ελέγχεται και διορθώνεται αν είναι λάθος, με βάση τι έρευνες υπάρχουν.
Χαλαρά... Σιγά να μην παρουσίαζα(με) κάποιο προϊόν για καλό, αν έβλεπα(με) κάτι άσχημο.
 

anideos

New Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

Παιδιά είμαι στη φάση που επιρρεάζομαι από την όποιαδήποτε απάντηση
Και τη θετική και την αρνητική
Οκ τα φάρμακα είναι φάρμακα , όλοι το ξέρουμε αυτό
Ούτε η απλή ασπιρίνη είναι αθώα αν την παίρνεις χωρίς πρόβλημα που λέει ο λόγος
Αλλά το θέμα μου δεν είναι αν μου ελατωθούν τα σπερματοζωάρια
Το μόνο που φοβάμαι είναι παρενέργειες τύπου "καρκίνος" ή "συκώτι πρόβλημα"
Από εκεί και πέρα το να πέσει λίγο η λίμπιντο ...... μη σας πω ότι είναι και καλό εδώ που τα λέμε :D
(Μόλις κοιτάχτηκα στο καθρέφτη ..... και μετά πήρα το πρώτο χάπι )
 

Άκης

Administrator
Απ: Dutasteride - Αvodart

Το συγκεκριμένο δεν το γνωριζω γιατι δεν το έχω δοκιμάσει. Δεν θυμάμαι, ο τσάκαλος νομίζω έπαιρνε (μπορεί να κάνω και λάθος).
Αλλά παίρνουν πολλοί έξω. Μάλιστα, οι γιατροί σε Αμερικοί το συνιστουν "off the record" σε άτομα με μεγάλο βαθμό αραίωσης (όπως είπε ο tasos).
Εσύ σε ποιό σημείο είσαι της κλίμακας;

Για συκώτι, κάνε τπτ εξετάσεις στην αρχή να είσαι σίγουρος. Αλλά για το θέμα "καρκίνος", υπάρχουν έρευνες (σου τις παραθέτω αν θες) που λένε ότι η χρήση φιναστερίδης μείωσε την εμφάνιση του καρκίνου, δεν την αύξησε.
Και δεν σχετιζοντε με καρκίνο, απ'οσο γνωρίζω.
Άλλωστε το avodart έχει λάβει έγκριση για να κυκλοφορήσει (για προστάτη). Αν προκαλούσε καρκίνο, θα κυκλοφορούσε νομίζεις;
Τσέκαρε ακριβώς τι προκαλεί και σε ποιό ποσοστό, εδώ.
 

anideos

New Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

Ευχαριστώ για το λινκ
Δεν ανήκω ακριβώς στη κλίμακα .... είναι ένα περίεργο "κράμα" φωτογραφιών
Ανήκω στη κλίμακα 2 αλλά το σημείο που μου αραιώνουν είναι στο κέντρο μπροστά
Είναι σαν να πάει να γίνει μελλοντικά το "5Α" ( η δεύτερη φωτογραφία ) αλλά τώρα είναι στο 2
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dutasteride - Αvodart

bad boy είπε:
ΝΑΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ...
ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΕΙΔΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΚΕΤΟ ΝΕΡΟ..ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ...ΚΑΙ ΕΙΠΑ μαμησε ΤΑ...ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΨΑ ΜΠΑΜ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ...ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΦΙΛΕ...ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ,ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΝΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ...ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΝΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ Η ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΚΑ Ι ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΟΛΑ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΟΥΝ ΣΤΟ SITE..ΕΓΩ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΠΠΟΦΑΕΣ.ΨΑΞΕ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ...

ααα εγω θα συμφωνησω με τον bad boy ειναι ο μονος καταλληλος εδω μεσα που γνωριζει και ξερει τι πρεπει να κανεις και τι να σου πει
να τον ακουος μιας και ο ακης και αλλα παιδια που ασχολουνται και δοκιμαζουν ολα αυτα που κυκλοφορουν αυτοι δεν ξερουν
αλλα το κακο παιδι ξερει

οχι νομιζεις φιλε με αυτα που γραφεις χωρις να εχεις ιδεα τι σου γινετε και θα μας πεις
κιολας και ψευτες και και οτι κρυβουμε πραγματα λες και εγω εχω κανεναν συμφερον αν θα παρει ο καθενας και τι θα παρει

anideos μιας και φοβασαι πολυ και δικαιωμα σου πανε παλικαρι μου παρε κατι τοπικο το οποιο δεν εχει παρενεργειες για να σε βοηθησει με το προβλημα σου δες το Big3
και ξεκινα το

η ντουτα δεν ενδεικνυεται ακομη για την τριχοπτωση ειναι πιο δυνατο αλλα καλυτερα να το αποφυγεις
η αντιστοιχη φιναστεριδη εχει παρει εγγριση απο τον fda για την θεραπεια κατα την τριχοπτωσης ( αλλα ποιος fda ειναι εδω ο ειδικος ο badboy )
λοιπον η φιναστεριδη σε ποσοτητα 1mg ειναι εγγκριμενη ειτε το θελουν καποιοι ειτε δεν το θελουν
απο παρενεργειες εμφανιζονται σε ενα μικρο ποσοστο ανθρωπων
στην αρχη ειναι λογικο να σου φανουν οι παρενεργειες γιατι ο οργανισμος σου αντιδραει δεν το εχει συνηθισει το χαπι
μετα απο λιγο καιρο υποχωρούν αν ωστοσο δεν υποχωρουν τοτε συνιστάτε η διακοπη του

και λεω οτι το αντιστοιχο Proscar που παιρνουν στην ελλαδα απο το 1 χαπι θα παιρνεις το 1/5
καταλαβαινεις για ποσοτητα μιλαμε 1 χαπι ειναι 5mg εσυ απο το ενα χαπι θα παιρνεις τοσο μικρο κομματι ωστε να ειναι κοντα στο 1mg το λεω και το ξαναλεω για να το ακουν αυτοι που γνωριζουν


λοιπον μπορει να εγινα επιθετικος προς τον κυριο
αλλα δεν γινετε ο καθενας να αποκαλει εδω μεσα οτι λεμε μισες αληθειες
η οτι λεμε ψεματα
τι υπονοεις με αυτο αγαπητε οτι εχω συμφαιροντα απο κατι
τι υποβοεις αγαπητε οτι λεω ψεματα
και που λεω ψεματα

εδω λεμε την γνωμη μας δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνουν ολοι
οποιος δεν θελει να χρησιμοποιηση χαπι δικαιωμα του
αλλα εσυ φιλε τρομοκρατεις κοσμο με τον τροπο που μιλας

αν θελεις να τον βοηθησεις του εξηγεις με ομορφο τροπο τελως παντων λες την γνωμη σου

ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΕΔΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΨΕΥΤΗ
ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΝΟΗΘΕΙ ΟΤΙ ΛΕΜΕ ΜΙΣΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ.....ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΦΈΡΟΝΤΑ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

bad boy είπε:
... ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΚΕΤΟ ΝΕΡΟ..ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ...

Πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα (ότι δεν υπήρχαν καθόλου σπερματοζωάρια) φίλε bad boy ;

Πράγματι το Avodart είναι πολύ ισχυρό και ΝΑΙ δυστυχώς επηρεάζει τη στύση ειδικά στην αρχή της χρήσης του. Τα πράγματα βελτιώνονται με τον καιρό αλλά ποτέ δεν είσαι όπως όταν δεν το έπαιρνες.
Αυτό που όμως πραγματικά ενοχλεί (τουλάχιστον εμένα) είναι ότι χάνεις πολύ σε ευαισθησία την ώρα της πράξης και ειδικά εκείνα τα κρίσιμα δευτερόλεπτα :(
 

magic810

New Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

ΛΟΙΠΟΝ,σαν καλος ψευτης και εγω....που πρεπει να υποστηριξει τα συμφεροντα του....πρεπει να πω ειτε το πιστεψουν μερικοι ειτε οχι....οτι εγω χρησιμοποιησα dutasteride επειτα απο χρηση φιναστεριδης 2 χρονων για 6 μηνες......αλλα την σταματησα....οχι ομως για λογους νερου και τετοια νομιζω οτι ειναι υπερβολη...δεν μου παρουσιστηκε τιποτα...τουλαχιστον επιφανειακο....
καλα κανει ο ποιοσδηποτε και φοβαται σκεπτεται...και επιλεγει τι θα ακολουθησει τελικα....BAD ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΟΚΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ......(Αν ημουν ο bush θα ελεγα οποιος δεν ειναι μαζι μας ειναι εναντιον μας)δεν ειμαι ομως .........ειμαι υπαλληλος με ενα μισθο 900 ευρω που περιμενει πως και πως να πληρωθει να γεμισει την καρτα του και να κανει την παραγγελια του για προιοντα απο εξωτερικο η να παω στο φαρμακειο.
Πραγματικα θα δεχομουν να με πεις ψευτη αν οντως ειχα συμφεροντα και πληρονωμουν απο αυτο το site...αλλωστε οι περισοτεροι εδω μεσα αναφερονται σε χημικα συστατικα που αποτελουνται οι θεραπειες και οχι σε ονοματα εταιριων...πχ το προσκαρ θα το πουν φιναστεριδη το avodart dutasteride......επισης αν εχεις παρατηρησει εδω μεσα οι περισσοτεροι εχουν στραφει σε ιδιοκατασκευες στις οποιες απο το ιδιο το site εχει περαστει εμμεσα στον καθενα προκειμενου να γινει πιο οικονομικη η θεραπεια για τον καθενα...δεν νομιζω να υπαρχουν πολλα site που να το κανουν αυτο.....
Θα επρεπε να ειχες καταλαβει οτι αυτο το site μονο προσφερει αν εχεις παρατηρησει δεν σου ζηταει τιποτα.......Τωρα θα μου πεις τι προσφερει......
Προσφερει την δυνατοτητα τουλαχιστον σε εμενα να ακουω την δικη σου αποψη για μια θεραπεια και οχι την αποψη(διαφιμηση) της καθε εταιρειας κατι πολυ σημαντικο τουλαχιστον για εμενα.....
Ακομα και η αποψη σου ηταν σωστη....οσον αφορα το avodart αλλα το εθεσες λαθος......
Πιστεψε με εγω θα ειμαι αυτος που αν νιωσω οτι χανεται η ανεξαρτησια του site θα την κανω πρωτος....θα μου πεις και τι εγινε?
ΚΑΙ θα σου πω τοτε εγω οτι αυτο το site χτιζεται απο σενα και απο μενα.....απτην ανταλλαγη αποψεων την δικη σου και την δικη μου.....
ΚΑΙ καταληγω στο οτι με το ιδιο σκεπτικο που χχαρακτηριζεις τον καθενα ψευτη εδω μεσα....(που στην τελικη τα παιδια εδω ειναι που φωναζουν ολη την ωρα για το συκγεκριμενο φαρμακο οτι δεν εχει εγκριθει απο τον fda και καλο θα ηταν να αποφευγετε....δεν εχω δει κανενα να προτρεπει(επιβαλλει) στον αλλο.....να κανει κατι παρα τη θεληση του!!!) ετσι και εγω μπορει να σε χαρακτηρισω ψευτη.......!

Υ.Γ.:ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΙΠΠΟΦΑΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝΕ(ΕΧΟΥΜΕ)ΠΕΙ ΨΕΜΜΑΤΑ...?
 

bad boy

New Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

ΦΙΛΕ MAGIC ΜΗ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙΣ...
ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΠΠΟΦΑΕΣ ΜΕ ΤΗ ΝΤΟΥΤΑΣΤΕΡΙΔΗ Η ΤΗΝ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ?? ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΕΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΙΔΕΥΩ ΑΥΤΙΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΑΛΟ Η ΤΟΝ ''ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ'' ΣΥΜΒΟΥΛΑΤΟΡΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ....ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ...ΤΟ ΑΝ ΦΑΝΗΚΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟΣ ΛΥΠΑΜΑΙ....ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑΑΑ!!!!!!!!ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΑΘΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.....ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΒΑNNED Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ(ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΛΙΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ) ΚΑΝΤΕ ΜΕ....ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΑΣ....ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ....
 

xk

Active Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

bad boy είπε:
....ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΒΑNNED Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ(ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΛΙΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ) ΚΑΝΤΕ ΜΕ....ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΑΣ....ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ....

se polemane skoteines dynameis.
 

anideos

New Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

Ελα μη μαλώνετε μέρες που είναι :)
Στη τελική ποιό σωστό είναι να φοβόμαστε τα φάρμακα παρά να τα παίρνουμε έτσι εύκολα
Το πήρα το πρώτο χάπι λοιπόν χθες το μεσημέρι
Δεν ξέρω αν το πάρω και σήμερα :-\
 

Άκης

Administrator
Απ: Dutasteride - Αvodart

Ορισμένοι αντί να πουνε σε όλους όσους τους βοηθάνε και δεν αναφέρομαι σε εμένα, αλλά σε όλα τα μέλη που λένε την γνώμη τους, αναζητούν στο net, ποστάρουν πληροφορίες, μεταφράζουν κλπ ένα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, τους λένε και ψεύτες.
Ρε παιδιά, κανείς δεν σας ζήτησε τπτ σε αντάλλαγμα.
bad boy, όταν ήρθες και ρώτησες
bad boy είπε:
καλησπερα παιδια.
και γω ομοιοπαθης ειμαι..αστα ειμαι χαλια ψυχολογικα γιατι με παρατησε η κοπελια μου...καμια θεραπεια με γρηγορα αποτελεσματα μπας και την ξανακερδισω??

σου είπε κανείς "φίλε στάξε τόσα για να σου πω"; Χαλάρωσε, στο ξαναλέω.
Θες και ένα παράδειγμα; Βγες στην πόλη σου και πάρε "σβάρνα" όλους τους γιατρούς που έχετε σε δερματολόγους-παθολόγους. Μπες στο γραφείο τους και πες τους ότι δεν έχεις λεφτά και αν μπορέσουν να σου πούνε την γνώμη τους ΔΩΡΕΑΝ (μέρες που είναι) και να σε προτείνουν την ποιο οικονομική αλλά αποτελεσματική θεραπεία. Αλλά δωρεάν να σου το πούνε, είπαμε θα τους πεις δεν έχεις λεφτά.
Μετά, έλα στο forum και γράψε μας πόσους στους πόσους γιατρούς σε δέχτηκαν να σου πούνε την γνώμη/συμβουλή τους αφιλοκερδώς. Όταν δεις ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει, ένα ευχαριστώ από την πλευρά σου σε όσους σου είπαν την γνώμη/συμβουλή τους εδώ θα είναι λίγο, πιστεύω...

bad boy είπε:
ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΙΠΠΟΦΑΕΣ ΜΕ ΤΗ ΝΤΟΥΤΑΣΤΕΡΙΔΗ Η ΤΗΝ ΦΙΝΑΣΤΕΡΙΔΗ??
Την ίδια επικινδυνότητα έχει ένα όπλο, την ίδια μία μπάλα; Τι συγκρίνεις τώρα; Το ένα (και αγαπημένο σου) ιπποφαές είναι ένα μίγμα από ουσίες (χρήσιμες μεν, σε μικρή ποσότητα δε) και το άλλο είναι χάπι για άλλα πράγματα (και για τριχόπτωση).

bad boy είπε:
... ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΚΕΤΟ ΝΕΡΟ..ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΩΑΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ...
Πότε το είδες; Όταν ήρθες στο φορουμ και ρωτούσες για θεραπεία ή ποιο πρίν;
Και πώς αντιλήφθηκες ότι δεν υπήρχαν σπερματοζωάρια; Ρε φίλε, δεν μιλάς με νηπιαγωγίο.
Θες να πεις κάτι και να υπερασπιστείς αυτό που λες; Κοίτα στο net και στείλε μας link.
Όχι όπως ένας άλλος που μετέφραζε με το google και δεν καταλάβαινε και τα μπέρδευε.
Και ποιος μου λέει εμένα αν πάνω στην απελπισία σου για να βγάλεις μαλλιά και να σου ξαν'άρθει η κοπέλα που σε παράτησε, δεν πήρες όλο το κουτί. Μου το εγγυάτε κανείς αυτό;
Μου θυμήζεις κάτι τύπους που έπαιρναν 5mg/ημέρα proscar και μετά βγήκαν στα Αμερι. φόρουμ και το έθαβαν γιατί λεει είδαν σε ένα περιοδικό μία hot εικόνα και δεν τους "τσιτώθηκε".

bad boy είπε:
ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΒΑNNED Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ(ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΛΙΚΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ) ΚΑΝΤΕ ΜΕ....ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΑΣ....ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΓΩ....
Και ποιός είναι η ανώτερη κλίκα εδώ; Ολοι πάσχουμε από το ίδιο πρόβλημα και αναζητούμε λύσεις. Έτυχε το έκανα εγώ το forum, μπορούσε κάλιστα να το είχε κάνει κάποιος άλλος.
Δεν θεωρώ τον εαυτό μου διαχειριστή, γι'αυτό πρόσθεσα και το όνομα μου από κάτω για να με λένε με το όνομα μου, όπως και όλοι οι γνωστοί μου.
Ban γίνεται όταν κάνεις κάτι που έρχετε κόντρα με τους κανόνες συμπεριφοράς (κάτι που γίνεται σε όλα το forum).
Και κάτι άλλο με τις διαγραφές/ban που έτυχε και το ανέφερε και άλλο μέλος στο θέμα με το toppik και να το δουν και άλλοι.
Για να καταλαβει κανείς τι γίνεται. Στο τελευταίο (αλλά και σε κάθε) μέλος, εκτός από το όνομα του, υπάρχει και ένα link που τελειώνει σε u=xxx, όπου χχχ κάποιος αριθμός.
Αν αυτό το xxx δεν αντιστοιχεί με το σύνολο που αναφέρει το forum, τότε σημαίνει ότι έχουν σβηστεί χρήστες (για όποιους λόγους). Αυτήν την στιγμή το τελευταίο μέλος έχει σαν ID 294 και το forum αναφέρει : "Μέλη Σύνολο: 294". Άρα δεν έχει σβηστεί κανείς.
Αυτά για μερικούς..

bad boy είπε:
ΕΓΩ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΛΕΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΘΑΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΙΔΕΥΩ ΑΥΤΙΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΑΛΟ Η ΤΟΝ ''ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ'' ΣΥΜΒΟΥΛΑΤΟΡΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ....ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΣΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΕΙ...ΤΟ ΑΝ ΦΑΝΗΚΑ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΟΣ ΛΥΠΑΜΑΙ....ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑΑΑ!!!!!!!!ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΒΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΕΠΑΘΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ.....
Τώρα για την πολιτική μας που αναφέρεις παραπάνω. Και επειδή το ποστ αυτό το διαβάζουν και μη μέλη ας το πω.
Λοιπον bad boy, πάρε χαρτί και μολύβι και υπολόγισε.
Τα παίρνω από Merck για κάθε proscar που πωλείται. Τα παίρνω από το ταμείο σου που πας και σου το γράφουν για να το παρεις φτηνότερο. Τα παίρνω από κάθε φαρμακείο όπου πάει ο κάθε νεαρός και παίρνει proscar και δεν ζητάει το Χ άσχετο που του πουλάνε πανάκριβο. Τα παίρνω από όλους όσους πουλάνε υλικά για το Zix για να το φτιάξεις μόνος σου και να σου μείνουν τα λεφτά που θα έδινες στον κάθε κομπογιαννίτη για να πάρεις ποτό την κοπέλα σου.
Τα παίρνω από κάθε χάπι με ψευδάργυρο που πωλείται, ασχέτους μάρκας.
Τα παίρνω από κάθε πλήροφορία που λαμβάνεις από το φορουμ και σου βγαίνει σε καλό και δεν πληρώνεις αλλά ισχύει η πληροφορία, ενώ γλιτώνεις κάθε άσχετη πληροφορία που σου λέει ο καθένας για να πουλήσει.
Τα παίρνω επίσης, από κάθε αναφορά σε κάθε φάρμακο που λέμε.
Τώρα πως αφήνω και μιλάτε για snake oils όταν μπόρώ να τα πάρω και από αυτά, δεν ξέρω.
Ώρες ώρες μου έρχεται να με μπανάρω και εμένα με αυτά που κάνω.
Έτσι, όσοι δεν γράφουν ότι πάει σύμφωνα με αυτά που πληρώνομαι, τους κάνω μπαν. Όσοι γράφουν αυτήν την στιγμή στο forum, έχουμε συμφωνήσει να τους κάνω βόλτα με την Ferrari που μου χάρησε η Merck, επειδή αναφέρω συνεχώς την φιναστερίδη (α ξέχασα, και αν πάρει κανείς generic φιναστερίδη, τα παίρνω και από εκεί).

Πέραν της πλάκας, αγαπητέ badboy και όποιοι άλλοι θέλετε να γράψετε για πολιτικές, κατευθύνσεις, συμφωνίες σκοτεινές σε βάρος σας κλπ ας σας το πω ακόμη μία φορά:
Το forum το έκανα για λόγους γνωστούς. Όποιος μπορεί να το καταλάβει, το καταλαβαίνει αμέσως. Μπορούσα να κάνω πράγματα που κάνουν και αλλού:
Να βάζω affiliate links και να "κονομάω" από κάθε link προς κάθε προϊόν.
Να συνεργαστώ με χ εμπόρους. Να μπανάρω πραγματικά όποιον πάει κόντρα σε προϊόντα που έχω κάνει συμφωνία. Να μην αφήνω να λέτε φιναστερίδη αλλά proscar/propecia. Να έχω διαφημίσεις κάτω απο κάθε ποστ. Να έχω λινκ με donation για τα έξοδα του site.
Να απαιτώ δωρεά προτού γίνεις μέλος. Να επιτρέπω σε κάθε εταιρία να δει το email σου ώστε να σου στέλνει διαφημίσεις. Να τα πάω καλά με Έλληνες εμπόρους και ερευνητες ώστε να είμαι το καλό παιδί τους. Να λέω καλά λόγια για τις Ελληνικές κλινικές μεταμόσχευσης μαλλιών και να μπανάρω όπως και μεγάλο ξένο forum όσους λένε άσχημα λόγια για κάθε κλινική μου συνεργάζομαι.
Αν διαβάσεις σε περιοδικά και δεις να λένε καλά λόγια για προϊόντα που εμείς εδώ τα λέμε snake oils, εκεί να ανησυχείς για οικονομικά συμφέροντα, όχι εδώ.Να πω παράδειγμα του mexi?

Αν διαβάσει κανείς στο θέμα με το toppik, έβαλα και παρότρυνα όλους να το αγοράζουν από Αμερική γιατί είναι φτηνότερο. Αμέσως δέχτηκα email από κάποιον της εταιρίας και μου έλεγε γιατί το έβαλα και λοιπά. Μας νιάζει να βρούμε σωστή θεραπεία και οικονομικά υποφερτή.

Γιάυτό την επόμενη φορά που θελήσετε να πείτε κάτι, πείτε κάτι που ισχύει ή να πειτε κάτι που να έχετε και αποδείξεις. Όταν δεν μπορείς να βρεις κάτι να πεις ή να αντιπαραθετηθείς, τότε διαλέγεις να την κάνεις από την κουβέντα και να πάρεις τον εύκολο δρόμο, λέγοντας πολιτικές κλπ...

anideos είπε:
Ελα μη μαλώνετε μέρες που είναι :)
Στη τελική ποιό σωστό είναι να φοβόμαστε τα φάρμακα παρά να τα παίρνουμε έτσι εύκολα
Το πήρα το πρώτο χάπι λοιπόν χθες το μεσημέρι
Δεν ξέρω αν το πάρω και σήμερα :-\
:mad: :mad: :mad: :mad:

Και αφού τα είπαμε τα παραπάνω, να σου πω την γνώμη μου. Να παίρνεις το χάπι (αφού επέλεξες αυτό) κάθε 2 ημέρες. Είναι υπερβολικά δυνατό και έχει πολλαπλάσιο χρόνο ζωής από την φιναστερίδη (δηλαδή θα είναι στο αίμα σου ενεργό για πολύ περισσότερο από τις max 4 ώρες που έχει η φινα).

Επίσης μην μπλέξεις ποτέ σου φινα με ντουτα. Μετά θα συναγονίζεσαι 90χρονο σε αριθμό στύσεων...
 

anideos

New Member
Απ: Dutasteride - Αvodart

Παιδιά ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες
Πήρα μέχρι στιγμής δύο φορές συνεχόμενα ( δυό μέρες δηλαδή ) αλλά χθες και σήμερα δεν πήρα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Dutasteride - Αvodart

φιλε δεν υπαρχει λογος μπαν
αν δεν προσβαλεις καποιους εδω μεσα

και παλι ομως προσβαλεις λεγοντας

ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΡΥΒΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΚΑΛΟ Η ΤΟΝ ''ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ'' ΣΥΜΒΟΥΛΑΤΟΡΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΟΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ..

ποιους εννοεις ρε φιλε
τι σε χαλασε απο οσα ειπαμε

εισαι ελευθερος να λες οτι θες
αυτοι που θα κρινουν ειναι τα μαλή αυτοι αξιολογουν τι λεει ο καθενας και μετα κανουν τις αποφασεις τους

εγω λεω την γνωμη μου οποιος θελει την ακουει οποιος δεν θελει ειναι δικαιωμα του

αλλα σε παρακαλω πολυ μην μιλας γι αμελη τους φορουμ ετσι

με τα κοκκινα γραμματα προσβαλεις ατομα του φορουμ
θα σε παρακαλουσα να λες την γνωμη σου και οχι να μιλας ετσι για ανθρωπους

το να λες την γνωμη σου ειναι δικαωμα σου και οτι πεις ειναι σεβαστο
δεν μπορουμε να συμφωνουμε σε ολα
απο εμενα σε αυτο το θεμα εισαι οκ

αλλα αν ειναι να μιλας ασχημα και να προσβαλεις αλλους χρηστες αυτος ειναι λογος αποχωρησης σου απο το φορουμ

δεν εχουμε καμια πολιτικη εδω
δεν διωχνουμε οσους εχουν αντιθετη αποψη
παρα μονο αυτους που προσπαβαλουν αλλους και μιλαν ασχημα

ηταν η δευτερη φορα που εγραψες ετσι για τα μελη εδω την τριτη φορα συγνωμη αν φαινομαι κακος αλλα θα αποχωρησεις

εγω με χαρα θα περιμενω να διαβαζω τα γραφομενα σου ωστε να αλλαξοουμε γνωμες
να μου πεις τα δικα σου να σου πω τα δικα μου

αλλα και παλι θα σε παρακαλεσω
να μην ξαναμιλησεις ετσι οπως στα κοκκινα γραμματα
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα