Dr.Yaman 4680grafts 24/1/2020

vlafo

Well-Known Member
όσο καθόμουν στο κρεβάτι του πόνου σκεφτόμουν ότι άμα πόναγα τόσο πολύ ίσως και να μην το έκανα. Αλλά θα δείξει το τελικό αποτέλεσμα
Ο βασικός λόγος που με αποτρέπει ακόμα.
Ψυχολογικά θέλει δουλειά.Τουλάχιστον για μένα.
Για αυτό το αποτέλεσμα πρέπει να είναι αντάξιο του πόνου και της ταλαιπωρίας.
Προσωπικά την αποτυχία δεν τη δέχομαι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
4η μέρα σήμερα δότρια περιοχη
Φιλε paulako, αν οντως αφαιρεθηκαν 4700 grafts σε μια μερα, τοτε η εικονα της δοτριας ειναι παρα πολυ καλη. Μακαρι ο συγκεκριμενος γιατρος να αποδειχθει μια αξιοπιστη και πολυ οικονομικη λυση/επιλογη.
Αν τελικα εχεις και ενα ικανοποιητικο αποτελεσμα στη ληπτρια, ο γιατρος θα ειναι value for money. Θα αποτελεσει εναν ακομη πολο πιεσης στις εγχωριες κλινικες, ωστε να βελτιωσουν τις παρεχομενες υπηρεσιες και να ριξουν τις υπερβολικες τιμες που εχουν. Καλη συνεχεια.
 

theoxaris

Member
Φιλε paulako, αν οντως αφαιρεθηκαν 4700 grafts σε μια μερα, τοτε η εικονα της δοτριας ειναι παρα πολυ καλη. Μακαρι ο συγκεκριμενος γιατρος να αποδειχθει μια αξιοπιστη και πολυ οικονομικη λυση/επιλογη.
Αν τελικα εχεις και ενα ικανοποιητικο αποτελεσμα στη ληπτρια, ο γιατρος θα ειναι value for money. Θα αποτελεσει εναν ακομη πολο πιεσης στις εγχωριες κλινικες, ωστε να βελτιωσουν τις παρεχομενες υπηρεσιες και να ριξουν τις υπερβολικες τιμες που εχουν. Καλη συνεχεια.
Πραγματικά ρε tol δεν μπορώ να σας καταλάβω μερικούς εδώ μέσα.
Έχω ακούσει ανθρώπους που έχουν δώσει 6 και 4 ευρό το gr για Ισπανία 2.5 για Τουρκία και τα ίδια και στην Κύπρο.
Οι εγχωριες κλινικές είναι ακριβές;;
Παντός εγώ στης κλινικές της Αθήνας άκουγα μια χαρά νορμάλ τιμές, όταν μπήκα εδώ μέσα άκουσα κάτι 20αρικα.
Μπράβο στο yaman που έχει πραγματικές τιμές Τουρκίας και πιστεύω ο φίλος paulukos θα έχει μια χαρά ωραιότατο αποτέλεσμα με τα λεφτά που έδωσε.
 

tol

Well-Known Member
Πραγματικά ρε tol δεν μπορώ να σας καταλάβω μερικούς εδώ μέσα.
Έχω ακούσει ανθρώπους που έχουν δώσει 6 και 4 ευρό το gr για Ισπανία 2.5 για Τουρκία και τα ίδια και στην Κύπρο.
Οι εγχωριες κλινικές είναι ακριβές;;
Παντός εγώ στης κλινικές της Αθήνας άκουγα μια χαρά νορμάλ τιμές, όταν μπήκα εδώ μέσα άκουσα κάτι 20αρικα.
Μπράβο στο yaman που έχει πραγματικές τιμές Τουρκίας και πιστεύω ο φίλος paulukos θα έχει μια χαρά ωραιότατο αποτέλεσμα με τα λεφτά που έδωσε.
Φιλε theohari, αν εσυ θεωρεις οτι τα 3000 ευρω που χρεωνει π.χ. η DHI για 1500 grafts που τελικα φυτρωνουν τα 1000, ειναι λογικο ποσο, τοτε καλα κανει....αφου βρισκει πελατες που την εμπιστευονται και ειναι ευχαριστημενοι με μετριοτητες, καλα κανει.

Αν εσυ, φιλε theohari, συμβιβαζεσαι με μετριοτητες, με 3 και 4 μεταμοσχευσεις, για να γινεις απο καραφλος...αραιος, τοτε προσωπικα παω πασο...δε μου πεφτει λογος.

ΥΓ Αγαπητε μου φιλε, αναρωτηθηκες μηπως τετοιοι πελατες, αδαεις, με χαμηλες απαιτησεις, "ταϊζουν", εκτρεφουν τις εγχωριες κλινικες, οι οποιες επαναπαυονται δεκαετιες τωρα, δεν εξελισσονται, αφου εχουν σταθερη πελατεια "ικανοποιημενων" ανθρωπων;
 

theoxaris

Member
Φιλε theohari, αν εσυ θεωρεις οτι τα 3000 ευρω που χρεωνει π.χ. η DHI για 1500 grafts που τελικα φυτρωνουν τα 1000, ειναι λογικο ποσο, τοτε καλα κανει....αφου βρισκει πελατες που την εμπιστευονται και ειναι ευχαριστημενοι με μετριοτητες, καλα κανει.

Αν εσυ, φιλε theohari, συμβιβαζεσαι με μετριοτητες, με 3 και 4 μεταμοσχευσεις, για να γινεις απο καραφλος...αραιος, τοτε προσωπικα παω πασο...δε μου πεφτει λογος.

ΥΓ Αγαπητε μου φιλε, αναρωτηθηκες μηπως τετοιοι πελατες, αδαεις, με χαμηλες απαιτησεις, "ταϊζουν", εκτρεφουν τις εγχωριες κλινικες, οι οποιες επαναπαυονται δεκαετιες τωρα, δεν εξελισσονται, αφου εχουν σταθερη πελατεια "ικανοποιημενων" ανθρωπων;
Φιλε theohari, αν εσυ θεωρεις οτι τα 3000 ευρω που χρεωνει π.χ. η DHI για 1500 grafts που τελικα φυτρωνουν τα 1000, ειναι λογικο ποσο, τοτε καλα κανει....αφου βρισκει πελατες που την εμπιστευονται και ειναι ευχαριστημενοι με μετριοτητες, καλα κανει.

Αν εσυ, φιλε theohari, συμβιβαζεσαι με μετριοτητες, με 3 και 4 μεταμοσχευσεις, για να γινεις απο καραφλος...αραιος, τοτε προσωπικα παω πασο...δε μου πεφτει λογος.

ΥΓ Αγαπητε μου φιλε, αναρωτηθηκες μηπως τετοιοι πελατες, αδαεις, με χαμηλες απαιτησεις, "ταϊζουν", εκτρεφουν τις εγχωριες κλινικες, οι οποιες επαναπαυονται δεκαετιες τωρα, δεν εξελισσονται, αφου εχουν σταθερη πελατεια "ικανοποιημενων" ανθρωπων;
Απλά το θεωρώ λάθος σου να αναφέρεις ότι οι εγχώριες κλινικές είναι ακριβές και πάνε άλλοι και δίνουν τρελλα νούμερα σε Ισπανούς, Τούρκους και Κυπρίους.
Φυσικά είναι δίκαιομα του καθενός που τα δίνει και καλά κάνουν.
Δεν σου είπα ότι συμβιβάζομαι με μέτρια αποτελέσματα αυτή είναι δικιά σου άποψη όταν θα έχω αποτέλεσμα θα κάνω και παρουσίαση και θα σου πω τότε αν συμβιβάζομαι.
Υπάρχουν και ελληνικές κλινικές που έχουν δείξει αρκετά καλά αποτελέσματα και αναβάθμιση στην δουλειά τους.
Το να λες τους ανθρώπους αδαείς επειδή πήγαν σε ελληνική κλινική τότε μάλλον θα θεωρεις ότι μάλλον εσύ θα είσαι ο έξυπνος που έφυγες από Ελλάδα και έκανες επέμβαση στο εξωτερικό.
ΥΓ κάνεις δεν έχει χαμηλές απαιτήσεις για μια επέμβαση που θα φάει ενεσεις στρες, χρόνο και τα συναφή.
Παντός άμα αξίζει κάποιος να πάει εξωτερικό αξίζει οπός πήγε ο φίλος στον στον yaman του έβαλε 4700 gr και έδωσε 4000 ευρω. Αυτό λέγεται vfm
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Το να λες τους ανθρώπους αδαείς επειδή πήγαν σε ελληνική κλινική τότε μάλλον θα θεωρεις ότι μάλλον εσύ θα είσαι ο έξυπνος που έφυγες από Ελλάδα και έκανες επέμβαση στο εξωτερικό
Φιλε theoxari, εισαι νεο μελος και δε γνωριζεις, ουτε εχεις διαβασει στοιχεια και πληροφοριες για αλλα μελη.

Ποιος σου ειπε οτι εκανα επεμβαση στο εξωτερικο; Αν ειχα κανει στο εξωτερικο, με ποιες αποδειξεις και με ποια εμπειρια θα κατεκρινα τις ελληνικες κλινικες; Επειδη λοιπον δε γνωριζεις, εχω κανει ηδη 3 επεμβασεις στη DHI. Επομενως, θεωρω τον εαυτο μου εμπειρο των ελληνικων κλινικων.

Και, επειδη η εμπειρια ειναι γνωση, ενω η απειρια/η αγνοια επικινδυνη, προσπαθω, οσο μπορω, καλοπροαιρετα να επισημαινω συνεχως σε νεα μελη, οπως εσυ, τις κακοτοπιες, τις ελλειψεις, τα μειονεκτηματα επεμβασεων σε ελληνικες κλινικες (ειδικα στη DHI). Μακαρι να ειχα γραφτει στο forum, πριν απο τις επεμβασεις μου, μακαρι να ειχα τις γνωσεις που εκ των υστερων απεκτησα μελετωντας τα διαφορα θεματα που εχουν σχεση με τη τριχοπτωση, μακαρι να υπηρχε καποιος που θα με συμβουλευε και θα με απετρεπε απο τις επιλογες που εκανα.

Τωρα, αν εσυ την προσπαθεια που κανουμε καποιοι να διαφωτισουμε, να καθοδηγησουμε σωστα απειρα μελη, οπως εσυ, τη θεωρεις "συνωμοτικη", "υποπτη" (και καποιους αλλους χαρακτηρισμους που εχεις δωσει σε προσφατα σχολια σου), τοτε μεινε στο σκοταδι της αγνοιας και μην λαμβανεις υποψη σου τις γνωμες μας. Καλο σου βραδυ!
 

paulakos266

Active Member
Φιλε paulako, αν οντως αφαιρεθηκαν 4700 grafts σε μια μερα, τοτε η εικονα της δοτριας ειναι παρα πολυ καλη. Μακαρι ο συγκεκριμενος γιατρος να αποδειχθει μια αξιοπιστη και πολυ οικονομικη λυση/επιλογη.
Αν τελικα εχεις και ενα ικανοποιητικο αποτελεσμα στη ληπτρια, ο γιατρος θα ειναι value for money. Θα αποτελεσει εναν ακομη πολο πιεσης στις εγχωριες κλινικες, ωστε να βελτιωσουν τις παρεχομενες υπηρεσιες και να ριξουν τις υπερβολικες τιμες που εχουν. Καλη συνεχεια.
Μέχρι τώρα η δοτρια φαίνεται καλή αλλά αυτό θα φανεί στις επόμενες εβδομάδες που θα μεγαλώσει και λίγο το μαλλί για να έχουμε μία πιο ολοκληρωμένη εικόνα. η διάμετρος του εργαλείου που χρησιμοποιήθηκαν πίσω ειναι 0.75 γιατί τον ρώτησα δύο φορές και οι τρύπες είναι πολύ μικρές του είπα πολλές φορές να μου προσέξει τη δοτρια
 

chrisssssss

New Member
Μου κάνει εντύπωση η τόση διαφορετική προσέγγιση και αίσθηση ως προς τις ενέσεις και γενικά την όλη διαδικασία...έχοντας διαβάσει σχεδόν όλες τις παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων εδώ μέσα υπάρχουν παιδιά που λένε ότι δεν είναι τίποτα και άλλοι τόσοι που υποστηρίζουν ότι η διαδικασία είναι αρκετά επώδυνη....Καλό αποτέλεσμα φίλε
 

theoxaris

Member
Φιλε theoxari, εισαι νεο μελος και δε γνωριζεις, ουτε εχεις διαβασει στοιχεια και πληροφοριες για αλλα μελη.

Ποιος σου ειπε οτι εκανα επεμβαση στο εξωτερικο; Αν ειχα κανει στο εξωτερικο, με ποιες αποδειξεις και με ποια εμπειρια θα κατεκρινα τις ελληνικες κλινικες; Επειδη λοιπον δε γνωριζεις, εχω κανει ηδη 3 επεμβασεις στη DHI. Επομενως, θεωρω τον εαυτο μου εμπειρο των ελληνικων κλινικων.

Και, επειδη η εμπειρια ειναι γνωση, ενω η απειρια/η αγνοια επικινδυνη, προσπαθω, οσο μπορω, καλοπροαιρετα να επισημαινω συνεχως σε νεα μελη, οπως εσυ, τις κακοτοπιες, τις ελλειψεις, τα μειονεκτηματα επεμβασεων σε ελληνικες κλινικες (ειδικα στη DHI). Μακαρι να ειχα γραφτει στο forum, πριν απο τις επεμβασεις μου, μακαρι να ειχα τις γνωσεις που εκ των υστερων απεκτησα μελετωντας τα διαφορα θεματα που εχουν σχεση με τη τριχοπτωση, μακαρι να υπηρχε καποιος που θα με συμβουλευε και θα με απετρεπε απο τις επιλογες που εκανα.

Τωρα, αν εσυ την προσπαθεια που κανουμε καποιοι να διαφωτισουμε, να καθοδηγησουμε σωστα απειρα μελη, οπως εσυ, τη θεωρεις "συνωμοτικη", "υποπτη" (και καποιους αλλους χαρακτηρισμους που εχεις δωσει σε προσφατα σχολια σου), τοτε μεινε στο σκοταδι της αγνοιας και μην λαμβανεις υποψη σου τις γνωμες μας. Καλο σου βραδυ!
Το ότι σε εσένα δεν έχουν κάνει καλή δουλειά σε ελληνικές κλινικές που μπορεί να έκανες επέμβαση πριν 10 χρονια, δεν μου λέει τίποτα, τώρα έχουμε 2020 και έχω δει καλές δουλειές και σε ελληνικές και σε κλινικές του εξωτερικού.
Απλά θεωρώ υπερβολικά κάτι 20αρικα που δίνουν σε ισπανια τουρκικά και Κύπρο.
Το ότι αφού δεν σου άρεσαν τα πρώτα αποτελέσματα από τις 2 επεμβάσεις και έκανες και 3 στην ίδια κλινική πάλι και αυτό είναι δικό σου θέμα.
Εμένα άμα δεν μου αρέσει το αποτέλεσμα και ήταν να κανω δεύτερη επέμβαση θα το ψάξω πολύ καλά για το που θα πάω και σίγουρα δεν θα πάω στην ίδια κλινική.
Το να δίνεις χαρακτηρισμόυς σε έναν διάλογο δεν είναι πολύ ευγενικό πρόσεξε το φιλικά παντα.
Φυσικά και δεν θα κάτσω να διαβάσω τι έχεις κάνει στο κεφάλι σου που έχεις γράψει πάνω από 1000 post. Γενικά μιλάω οτι υπάρχει ένα κλίμα στο forum να συμβουλεύουν τον κόσμο να πηγαίνουν σε πανάκριβες κλινικές του εξωτερικού.
Παντός άμα δω καλά αποτελέσματα από yaman εκεί θα συμβούλευα να πάνε με τέτοιες τιμές.
 

gregkont13

Verified MM member
Το ότι σε εσένα δεν έχουν κάνει καλή δουλειά σε ελληνικές κλινικές που μπορεί να έκανες επέμβαση πριν 10 χρονια, δεν μου λέει τίποτα, τώρα έχουμε 2020 και έχω δει καλές δουλειές και σε ελληνικές και σε κλινικές του εξωτερικού.
Απλά θεωρώ υπερβολικά κάτι 20αρικα που δίνουν σε ισπανια τουρκικά και Κύπρο.
Το ότι αφού δεν σου άρεσαν τα πρώτα αποτελέσματα από τις 2 επεμβάσεις και έκανες και 3 στην ίδια κλινική πάλι και αυτό είναι δικό σου θέμα.
Εμένα άμα δεν μου αρέσει το αποτέλεσμα και ήταν να κανω δεύτερη επέμβαση θα το ψάξω πολύ καλά για το που θα πάω και σίγουρα δεν θα πάω στην ίδια κλινική.
Το να δίνεις χαρακτηρισμόυς σε έναν διάλογο δεν είναι πολύ ευγενικό πρόσεξε το φιλικά παντα.
Φυσικά και δεν θα κάτσω να διαβάσω τι έχεις κάνει στο κεφάλι σου που έχεις γράψει πάνω από 1000 post. Γενικά μιλάω οτι υπάρχει ένα κλίμα στο forum να συμβουλεύουν τον κόσμο να πηγαίνουν σε πανάκριβες κλινικές του εξωτερικού.
Παντός άμα δω καλά αποτελέσματα από yaman εκεί θα συμβούλευα να πάνε με τέτοιες τιμές.
σε ποιο νήμα είδες μια τιμή 20.000? Μιλάς για μια επέμβαση η πολλαπλές? Επίσης Τουρκία και κύπρο δεν υπάρχει η τιμή που λες ούτε για 3 επεμβάσεις. Ισπανία μόνο και για 2 συνδερίες στο Λορέτζο. Στην ισπανία δεν υπάρχει μόνο αυτός όμως. Γενικά η τιμή που λες είναι υπερβολή. Επίσης δεν συμβουλέυουν να πας σε ακριβές κλινικές απλά και μόνο επείδη είναι ακριβές. Απλά ενημερώνουν (άποψη του καθένα) σε ποιές κλινικές (από άποψη πιθανοτήτων) μπορείς να πάρεις κάτι πολύ καλό. Την επιλογή εσύ θα την κάνεις. Απλά το ποστ σου έχει μια δόση υπερβολής.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Νομίζω η δοτρια είναι σε καλή κατάσταση γτ είναι τεράστιο το ευρος (περιοχή) εξαγωγής. Πιστεύω ότι έχει κυμανθει στα όρια της ασφαλούς ζωνης. Το οποίο φυσικά είναι πολύ καλύτερο από τετράγωνα κ τριγωνα στη δοτρια. Είναι όμως αξιοσημείωτο και άξιο απορίας ΠΩΣ εξήχθησαν τόσα πολλά μοσχεύματα σε τόσο λίγο χρόνο. Δεν αμφισβητώ ότι εξήχθησαν πολλά μοσχεύματα, όμως ίσως όχι τόσα πολλά όσα λέει ο τίτλος. Μόνο με μια μέτρηση με κάποιο πρόγραμμα σε υπολογιστή κ καθαρή φωτό,όπως κάνει ένας φίλος εδώ κατά περιόδους,συνάγεται ασφαλές συμπερασμα.Θεωρώ πιθανό ακόμα και οι κλινικές που δε χρεώνουν με το graft να φουσκώνουν τον αριθμό των gts που εξήχθησαν γτ ετσι δημιουργούν για μελλοντικούς πελάτες αίσθηση value for money(λαμβάνοντας υπόψη την τιμη/gt που προκύπτει). Σε ότι αφορά την τοποθέτηση, φαίνεται αρκετά πυκνή στο μπροστά μέρος, στο μεσαίο τμήμα είναι σχετικά αραιή(αλλά εκεί υπάρχουν αρκετά μαλλιά). Δε ξέρω στο crown αν θα πετύχεις ομοιόμορφη κάλυψη γτ εκεί υπάρχει θέμα κ δεν έχει γίνει κ πολύ πυκνή τοποθέτηση. Ο λόγος πάντως είναι πάνω από 2 (αν κ δεν ανέφερες τι είδους είναι τα πολυτριχα,3,4,5,κλπ) άρα βάση μοσχευματων, αν έχεις υψηλή φυτρωση θα έχεις εντυπωσιακό αποτέλεσμα. Το οποίο φυσικά και στο εύχομαι.
 

theoxaris

Member
σε ποιο νήμα είδες μια τιμή 20.000? Μιλάς για μια επέμβαση η πολλαπλές? Επίσης Τουρκία και κύπρο δεν υπάρχει η τιμή που λες ούτε για 3 επεμβάσεις. Ισπανία μόνο και για 2 συνδερίες στο Λορέτζο. Στην ισπανία δεν υπάρχει μόνο αυτός όμως. Γενικά η τιμή που λες είναι υπερβολή. Επίσης δεν συμβουλέυουν να πας σε ακριβές κλινικές απλά και μόνο επείδη είναι ακριβές. Απλά ενημερώνουν (άποψη του καθένα) σε ποιές κλινικές (από άποψη πιθανοτήτων) μπορείς να πάρεις κάτι πολύ καλό. Την επιλογή εσύ θα την κάνεις. Απλά το ποστ σου έχει μια δόση υπερβολής.
Φυσικά και ειναι ακριβές κλινικές οτιδήποτε από 2.5 ευρώ το grafts και πάνω . Άμα για μερικούς εδώ μέσα είναι νορμάλ αυτό τότε οκ.
Υπάρχουν άνθρωποι που βγάζουν 10 με 15 χιλιάρικα τον χρόνο και βλέπω να τους παροτρύνουν να πάνε να τα δώσουν σε έναν ιατρό που θα δουλέψει μαχ 16 ώρες άμα έχει όρεξη άλλιος θα κάνει σχεδιασμό και θα βάλει την νοσηλεύτρια να κάνει τα υπόλοιπα.και θα πληρωθεί όσο ο άλλος όλον τον χρόνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

andy.k

Active member
Μόνο ο Makis μπορεί να τα μετρήσει όταν έχει χρόνο.
Από αυτές τις φωτό τοποθετησης...δε νομιζω...αν μπορεί, μακάρι να το κάνει. Σε κάποιο νήμα είχα διαβάσει ότι ανέφερε με ποιο πρόγραμμα/διαδικασια γίνεται αλλά δε το έχω συγκρατήσει.
 

vlafo

Well-Known Member
Από αυτές τις φωτό τοποθετησης...δε νομιζω...αν μπορεί, μακάρι να το κάνει. Σε κάποιο νήμα είχα διαβάσει ότι ανέφερε με ποιο πρόγραμμα/διαδικασια γίνεται αλλά δε το έχω συγκρατήσει.
Mπορεί να το κάνει απλά θέλει και λίγο χρόνο,το έχει κάνει για 2.500g.
Yπάρχει ένα προγραμματάκι που μπορείς να κάτσεις να τα καταμετρήσεις ακριβώς.Άμα το βρώ θα το παραθέσω.
 

vlafo

Well-Known Member
Φυσικά και ειναι ακριβές κλινικές οτιδήποτε από 2.5 ευρώ το grafts. Άμα για μερικούς εδώ μέσα είναι νορμάλ αυτό τότε οκ.
Υπάρχουν άνθρωποι που βγάζουν 10 με 15 χιλιάρικα τον χρόνο και βλέπω να τους παροτρύνουν να πάνε να τα δώσουν σε έναν ιατρό που θα δουλέψει μαχ 16 ώρες άμα έχει όρεξη άλλιος θα κάνει σχεδιασμό και θα βάλει την νοσηλεύτρια να κάνει τα υπόλοιπα.και θα πληρωθεί όσο ο άλλος όλον τον χρόνο.
Θεοχάρη τα έχεις μπερδέψει λίγο.
Τι σημαίνει ακριβό και ποιος το καθορίζει αυτό;Άλλο είναι το κριτήριο και το μέτρο σύγκρισης για κάποιον που βγάζει 15k max και άλλο για αυτόν που βγάζει 100k.Φυσικά εσύ εννοείται αναφέρεσαι στην πλειοψηφία που βγάζει 15max.Απλά στο επισημαίνω.
Ποιός το καθορίζει το "ακριβό";Φυσικά άλλος είναι ο Erdogan και άλλος ο Βεκρής.Η τιμολογιακή πολιτική τους έπρεπε να είναι εντελώς διαφορετική (με τον Τούρκο σαν όνομα και δουλειά πιο ακριβό)και παρόλα αυτά ο Βεκρής χωρίς κανένα δείγμα δουλειάς είναι πανάκριβος ενώ ο άλλος έχει δώσει άπειρα δείγματα. Στο αναφέρω αυτό για να μην λές ότι είναι φθηνές οι ελληνικές κλινικές.7k ζητάει ο Βεκρής.
Η Dhi είναι φθηνή; Aμα δεις τη χρέωση σου βγαίνει περίπου 2€ το g.Και τα αποτελέσματα της είναι τραγικά.
Έχεις δει από κοντά άτομα να γελάσεις; Γιατί εγώ έχω δει από κοντά πολλά.Και μην αναφέρουμε τα 2 παραδείγματα του Mogan και του Alexandrou.
Τι συγκρίνεις τώρα και συσχετίζεις το γιατρό με το πόσα βγάζει.Καλά κάνει και τα δικαιούται να τα βγάζει, όσο και να μην αρέσει αυτό σε κάποιους.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Υπάρχουν πολλά παραδείγματα που στην τελική κάποιες από τις ελληνικές κλινικές με τις τόσες μεταμοσχευσεις που έχουνε κάνει κάποια άτομα σύνολο 3 μεταμοσχευσεων να έχουνε δώσει αρκετά λεφτά περισσότερα και από την Κύπρο και φυσικά με πολύ μέτριο και αραιό αποτέλεσμα και αρκετή ταλαιπωρία πράγμα που στην Κύπρο ίσως να ξεμπέρδευες με μια φορά αντί για τρεις.
 

theoxaris

Member
Θεοχάρη τα έχεις μπερδέψει λίγο.
Τι σημαίνει ακριβό και ποιος το καθορίζει αυτό;Άλλο είναι το κριτήριο και το μέτρο σύγκρισης για κάποιον που βγάζει 15k max και άλλο για αυτόν που βγάζει 100k.Φυσικά εσύ εννοείται αναφέρεσαι στην πλειοψηφία που βγάζει 15max.Απλά στο επισημαίνω.
Ποιός το καθορίζει το "ακριβό";Φυσικά άλλος είναι ο Erdogan και άλλος ο Βεκρής.Η τιμολογιακή πολιτική τους έπρεπε να είναι εντελώς διαφορετική (με τον Τούρκο σαν όνομα και δουλειά πιο ακριβό)και παρόλα αυτά ο Βεκρής χωρίς κανένα δείγμα δουλειάς είναι πανάκριβος ενώ ο άλλος έχει δώσει άπειρα δείγματα. Στο αναφέρω αυτό για να μην λές ότι είναι φθηνές οι ελληνικές κλινικές.7k ζητάει ο Βεκρής.
Η Dhi είναι φθηνή; Aμα δεις τη χρέωση σου βγαίνει περίπου 2€ το g.Και τα αποτελέσματα της είναι τραγικά.
Έχεις δει από κοντά άτομα να γελάσεις; Γιατί εγώ έχω δει από κοντά πολλά.Και μην αναφέρουμε τα 2 παραδείγματα του Mogan και του Alexandrou.
Τι συγκρίνεις τώρα και συσχετίζεις το γιατρό με το πόσα βγάζει.Καλά κάνει και τα δικαιούται να τα βγάζει, όσο και να μην αρέσει αυτό σε κάποιους.
Είναι καθαρά απόψεις η δικια μου άποψη είναι ότι είναι πολλά τα λεφτά να τα δίνεις σε ιατρούς επειδή έχουν βγάλει όνομα.
Για να καταλάβω σύμφωνα με αυτά που διαβάζω.
Ο Τούρκος και ο Ισπανός που είναι πανάκριβοι δεν έχουν κάνει ποτέ κακό αποτέλεσμα και στον βεκρη και DHI έχουν μόνο άσχημα και κακά αποτελέσματα ;
Παντός βλέπω συνεχεία νέες κλινικές να ανοίγουν και μόνο καλό είναι αυτό για εμας γιατί μεγάλονει ο ανταγωνισμός.
Οποιος είναι οικονομικός με καλά αποτελέσματα θα πάρει όλο το μαρούλι και θα ξεχωρισει η αδυναμία και οι ακριβές τιμές μερικόν ιατρών, δεν τους βλέπω να αντέχουν πάνω από 10χρονια.
Για να τελειώνω και να μην γίνομαι κουραστικός συγχαρητήρια στον φίλο pauluko που έδωσε λίγα και πείρε πολλά και του εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα.
Ο pulukos πήγε Τουρκία και πλήρωσε τιμές Τουρκίας και θα έχει και αποτέλεσμα στο τέλος, και λιγότερα grafts να βγούνε πάλι κερδισμένος είναι.
 

vlafo

Well-Known Member
H Κύπρος είναι αρκετά επίπεδα πιο πάνω απο τις ελληνικές και με σαφή δείγματα μείωσης τιμών αντιλαμβανόμενοι το γενικό περιβάλλον που επικρατεί στην ελληνική αγορά.
Αν βελτιώσουνε λίγο και την αστάθεια που έχουνε στα αποτελέσματα τους και παρουσιάσουνε πολύ μεγαλύτερη διάρκεια,πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή με βάση το κόστος τους πάντα.
Δεν μπορεί να συγκριθεί με Freittas η Lorenzo ας πούμε.Ακόμα.
 
Μπλουζα