Dr. Tsvelatin Zarev Bulgaria - Cutting Edge ή απλά πυροτέχνημα?

platanos

Well-Known Member
Έχω πάρει μια εφ' όλης της ύλης και σε βάθος συνέντευξη από τον Dr. Zarev την οποία πρέπει να μεταφράσω όταν βρω καιρό. Θα ανοίξω σχετικό νήμα. Να πω εδώ ότι θα είναι και παγκόσμια πρωτιά, διότι οι ερωτήσεις και η συζήτηση ήταν "σκληρη" και δεν περιορίστηκε σε άνευ ουσίας κοπλιμέντα μόνο.
Αναμένουμε με μεγάλο ενδιαφέρον!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagosx

Well-Known Member
Μπράβο Cvial, αναμένουμε.
Διαβάζοντας την περίπτωση του Σουηδού Ασθενή, κατάλαβα τα εξης:
1. Όλη την επέμβαση την κάνει ο Zarev
2. Κάνει το πολυ μέχρι 2 ασθενεις την εβδομαδα και δένεται ιδιαίτερα με τους ασθενεις του, αφού κάνει μέχρι και τον οδηγό.
3. Χρέωσε στον ασθενή 6000grafts, αλλά τελικα του τοποθέτησε 7000grafts χωρίς επιπλέον χρεωση
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μπράβο Cvial, αναμένουμε.
Διαβάζοντας την περίπτωση του Σουηδού Ασθενή, κατάλαβα τα εξης:
1. Όλη την επέμβαση την κάνει ο Zarev
2. Κάνει το πολυ μέχρι 2 ασθενεις την εβδομαδα και δένεται ιδιαίτερα με τους ασθενεις του, αφού κάνει μέχρι και τον οδηγό.
3. Χρέωσε στον ασθενή 6000grafts, αλλά τελικα του τοποθέτησε 7000grafts χωρίς επιπλέον χρεωση
Χαχαχα..... Βάγγο; Χρεώνει 6000g δλδ 4*6 24000€ αλλά του έβαλε 1000 ακόμα δώρο .....ε είναι λίγο κωμικό ...άσε την χρέωση στην άκρη ...το θέμα είναι να μας πει ο cvial πως το κάνει ....
 

vagosx

Well-Known Member
Χαχαχα..... Βάγγο; Χρεώνει 6000g δλδ 4*6 24000€ αλλά του έβαλε 1000 ακόμα δώρο .....ε είναι λίγο κωμικό ...άσε την χρέωση στην άκρη ...το θέμα είναι να μας πει ο cvial πως το κάνει ....

Δηλαδη θα ήταν καλυτερο να τον είχε χρεώσει 28.000, όπως ήταν η συμφωνία χρέωσης;
Εχεις την εντύπωση ότι οι μεγαλογιατροί τύπου Hassοn, Couto, κλπ κάνουν σκόντο;
 

vagosx

Well-Known Member
Επίσης από το αποτέλεσμα του 3 μήνα NW6 και αυτού του επιπεδου, ήθελε τουλάχιστον 3 αν οχι 4 επεμβασεις για να τον φέρει στο επίπεδο που τον έφερε ο Zarev με τη μια.
 

alex7

Well-Known Member
είδατε όμως οτι δεν επιδιωκει πύκνωση-για λόγους επιβίωσης των μοσχευμάτων-στην 1η επέμβαση.Απλώνει "τραχανά" 6000 grafts σε τεράστια εκταση NW6. Δέκα μήνες μετά θα βάλει άλλες 3000 για να καταφέρει και πύκνωση.Από αυτό βγαίνουν πολλά συμπεράσματα και κυρίως πόση πυκνότητα πρέπει να επιδιώκεται με την 1η επέμβαση
 

vlafo

Well-Known Member
O Zarev είναι το επόμενο next big thing του τομέα των μμ.
Αυτά που ποστάρει δεν είναι μόνο άκρως εντυπωσιακά, αλλά δείχνει να ακολουθεί και το σωστό πλάνο,πρώτα κάλυψη όλης της επιφάνειας και μετά πύκνωση.
Και όλα αυτά με τη μία.
Τεχνικά δεν ξέρω πως μπορεί να το επιτύχει,αφού τα κουκιά είναι μετρημένα και δεν βγαίνουν τα νούμερα.
Ακόμα και σε επιλεκτικά περιστατικά, (όπως κάνει ο Couto)με δότριες μαμούθ,πάχος τρίχας,πυκνότητα δότριας, πάνω από 10.000g δεν μπορείς να βγάλεις και αυτά πάλι δε βγαίνουν από έναν nw6.
Αν δεν είναι καμιά πρόσκαιρη απάτη και αρπαχτή (όπως είναι οι περισσότεροι Βούλγαροι)τότε θα μιλάμε για επανάσταση.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Με τον ιδιο τροπο θεοποιουσαμε τα αποτελεσματα του couto,καμια θεοτητα παιδια,με οτι εχει ο γιατρος μπροστα του θα δουλεψει.Γενικο συμπερασμα απο σπανιες περιπτωσεις περιστατικων δεν μπορουμε να βγαλουμε.Αν του δωσουμε μια μεσαια δοτρια με κανονικη τριχα τα αποτελεσματα θα ειναι τελειως διαφορετικα απο αυτα που βλεπουμε στο καναλι του στο youtube.Σιγα τον μαγο,αλλωστε τα εχουν κανει αλλοι πριν απο αυτον,hasson and wong 9668 grafts εξαγωγη και τοποθετηση σε 15 ωρες επεμβαση και 9688 grafts εξαγωγη και τοποθετηση σε 11 ωρες απο Akaki Tsilosani.Η δοτρια κανει μαγκα τον γιατρο οχι το αντιθετο,απλα ειναι αριστος στο να την δουλευει σωστα,μεχρι εκει.
 

vagosx

Well-Known Member
Τα αποτελέσματα του Zarev εγω προσωπικά δεν τα εχω δει ούτε κατα διάνοια σε κανενα μεγαλογιατρό. Στον μόνο που έχω δει αντίστοιχα αποτελέσματα είναι ο Couto, απλά σε μικρότερα NW.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δηλαδη θα ήταν καλυτερο να τον είχε χρεώσει 28.000, όπως ήταν η συμφωνία χρέωσης;
Εχεις την εντύπωση ότι οι μεγαλογιατροί τύπου Hassοn, Couto, κλπ κάνουν σκόντο;
Απλά θεωρώ λίγο αστείο αν μιλάμε για τέτοια ποσά να μιλάμε για δώρα.... προφανώς δεν πάει οποιοδήποτε και δεν πολύ ενδιαφέρονται για τα δώρα ....
 

alex7

Well-Known Member
Με τον ιδιο τροπο θεοποιουσαμε τα αποτελεσματα του couto,καμια θεοτητα παιδια,με οτι εχει ο γιατρος μπροστα του θα δουλεψει.Γενικο συμπερασμα απο σπανιες περιπτωσεις περιστατικων δεν μπορουμε να βγαλουμε.Αν του δωσουμε μια μεσαια δοτρια με κανονικη τριχα τα αποτελεσματα θα ειναι τελειως διαφορετικα απο αυτα που βλεπουμε στο καναλι του στο youtube.Σιγα τον μαγο,αλλωστε τα εχουν κανει αλλοι πριν απο αυτον,hasson and wong 9668 grafts εξαγωγη και τοποθετηση σε 15 ωρες επεμβαση και 9688 grafts εξαγωγη και τοποθετηση σε 11 ωρες απο Akaki Tsilosani.Η δοτρια κανει μαγκα τον γιατρο οχι το αντιθετο,απλα ειναι αριστος στο να την δουλευει σωστα,μεχρι εκει.
αξιοποειή ολόκληρη τη δότρια μέχρι μπροστά στο μέτωπο.Αυτοί που χρησιμοποιούν μικρά punch π.χ 0.5mm μπορούν να πάρουν και από εκεί μπροστά.Οι άλλοι με 0.9-1 αν μπούν σε εκείνη την περιοχή θα προκαλέσουν μεγάλο αιμάτωμα γιατί έχει πολλά αιμοφόρα αγγεία.Ετσι βρίσκουν επιπλέον πολλά grafts αυτοί οι μεγαλογιατροί.Αυτά πληρώνεις εξάλλου.Και ο Λορέντζο και άλλοι μπαίνουν σε εκείνη την περιοχή.Εκεί βρίσκεται η μεγάλη διαφορά με τους κοινούς γιατρούς
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

grg19ggls

Member
Λογικά είναι επιλεκτικός ως προς τα περιστατικά που ανεβάζει (πάχος τρίχας, δότρια).
Θα πρέπει να τον δούμε και πως προσεγγίζει πιο συμβατικά περιστατικά με λιγότερο καλά χαρακτηριστικά δότριας - τρίχας.
Το θέμα είναι πόσο μικρά punch χρησιμοποιεί σε σχέση με άλλους και κατεφέρνει να διατηρεί την εικόνα της δότριας τόσο καλή ακόμα και μετά απο τόσο μεγάλες και μαζικές εξαγωγές. Εμένα αυτό με εντυπωσιάζει και προβληματίζει.

Το ότι είναι ικανός χειρούργος, με βάση τα περιστατικά που ανεβάζει, είναι προφανές.
Το ερώτημα είναι αν έχει να "προσθέσει" κάτι παραπάνω στις Μεταμοσχεύσεις σε σχέση με λοιπούς γιατρούς, προτόκολλα κλπ.

Ουσιαστικά και ο Dr. Rassman αυτό πιστεύω οτι εννοουσε.
Καλός γιατρός αλλά τα περιστατικά που ανεβάζει είναι επιλεκτικά.

@CVIAL διαδικτυακά έγινε η συνέντευξη?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι. Έχω τακτική επικοινωνία μαζί του μέσω email εδώ και περίπου 1 χρόνο. Η συνέντευξη έγινε το 2021.
 

bobby

Well-Known Member
Εμ΄νεα πέρα από τις πυκνότητες και αποτελέσματα (που κατά κύριο λόγο οφείλονται σε δότριες "μαμούθ") τεράστια εντύπωση μου έκανε η κατάσταση δότριας και λήπτριας μετά μία τέτοιας έκτασης επέμβαση. Δείτε μία 7070 graft για παράδειγμα. Απίστευτο!!!!!! Σαν δέρμα μικρού παιδιού. 7070 grafts 04.jpg 7070 grafts 03.jpg 7070 grafts 02.jpg 7070 grafts 01.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
Εμ΄νεα πέρα από τις πυκνότητες και αποτελέσματα (που κατά κύριο λόγο οφείλονται σε δότριες "μαμούθ") τεράστια εμτύπωση μου έκανε η κατάσταση δότριας και λήπτριας μετά μία τέτοιας έκτασης επέμβαση. Δείτε μία 7070 graft για παράδειγμα. Απίστευτο!!!!!! Σαν δέρμα μικρού παιδιού.Προβολή συνημμένου 34829Προβολή συνημμένου 34830Προβολή συνημμένου 34831Προβολή συνημμένου 34832
τα graft φαινονται πολυ λεπτα, ειναι απο το μικρο σε διαμετρο εργαλειο.Βεβαια αυτο το 0,5mm δε το πολυ πιστευω. Αντε 0,75 ναι μεχρι και 0,7 με ολα τα γνωστα ρισκα . Τωρα οι δοτριες, ειναι τραβηγμενες μεχρι εκει που δε παει, βγαζει απο πολυ μεγαλη επιφανεια κατι που σημαινει φιναστεριδη για να υπαρξει το αποτελεσμα . Αλλιως θα ναι μεταμοσχευση με διαρκεια 3-5-10 χρονια , με μοσχευματα απο μη ασφαλες ζωνες. Βασικα η δικη μ εκτιμηση ειναι : φαρμακα+μικρο εργαλειο + τεχνη και τεχνικη για μεγαλη επιβιωση και ελαχιστο τρανσεξιον+ δοτρια οπου βρουμε τα παντα ολα
 

Harris_G

Well-Known Member
Τα αποτελέσματα του Zarev εγω προσωπικά δεν τα εχω δει ούτε κατα διάνοια σε κανενα μεγαλογιατρό. Στον μόνο που έχω δει αντίστοιχα αποτελέσματα είναι ο Couto, απλά σε μικρότερα NW.
Μισο λεπτο Βαγγο. Αυτο που τον κανει να ξεχωριζει ειναι οτι μετατρεπει τα πολυ μεγαλα NW σε full head of hair. Δλδ τι αλλο εντυπωσιακο κανει; Και οι φυσικοτητες και οι πυκνοτητες (που ειναι high-leveled) δεν ειναι κατι που δεν εχουμε ξαναδει. Εκτος αν εννοεις καποια αλλη πτυχη.
 

oreo

Well-Known Member
Μισο λεπτο Βαγγο. Αυτο που τον κανει να ξεχωριζει ειναι οτι μετατρεπει τα πολυ μεγαλα NW σε full head of hair. Δλδ τι αλλο εντυπωσιακο κανει; Και οι φυσικοτητες και οι πυκνοτητες (που ειναι high-leveled) δεν ειναι κατι που δεν εχουμε ξαναδει. Εκτος αν εννοεις καποια αλλη πτυχη.
Φτιάχνει ενα εντυπωσιακό λαγό στιφάδο, να γλύφεις τα δαχτυλά σου. Τι πιο εντυπωσιακό απο το να πας αυγό και να καταλήξεις σκατζόχοιρος
 

Harris_G

Well-Known Member
Φτιάχνει ενα εντυπωσιακό λαγό στιφάδο, να γλύφεις τα δαχτυλά σου. Τι πιο εντυπωσιακό απο το να πας αυγό και να καταλήξεις σκατζόχοιρος
Φιλε πρωτον δεν εχω ξανακουσει καλυτερο αστειο στη ζωη μου
Δευτερον Λεει δεν εχουμε ξαναδει απο κανενα μεγαλογιατρο κατι παρομοιο μονο απο Couto ο οποιος ασχολειται 90% με μικρα norwoods. Καμια σχεση με αυτα που κανει ο Zarev σε εκταση. Δλδ τι ειναι αυτο που ειναι κοινη συνισταμενη του Zarev και του Couto που δεν εχουμε ξαναδει απο κανενα μεγαλογιατρο;
 

oreo

Well-Known Member
Φιλε πρωτον δεν εχω ξανακουσει καλυτερο αστειο στη ζωη μου
Δευτερον Λεει δεν εχουμε ξαναδει απο κανενα μεγαλογιατρο κατι παρομοιο μονο απο Couto ο οποιος ασχολειται 90% με μικρα norwoods. Καμια σχεση με αυτα που κανει ο Zarev σε εκταση. Δλδ τι ειναι αυτο που ειναι κοινη συνισταμενη του Zarev και του Couto που δεν εχουμε ξαναδει απο κανενα μεγαλογιατρο;
Δεν ήταν αστείο, πραγματικά φτιάχνει εντυπωσιακό στιφάδο, το λέει σε μια συνεντευξή του.
Ως προς το δεύτερο ως κοινή συνισταμένη πάρθηκε η φυσικότητα του αποτελέσματος η οποία και πάλι δεν χρίζει σύγκρισης η επεξήγησης.
 
Μπλουζα