dr.iasonargyriou - introduction to greek forum

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι είναι προφανές ότι ο Δρ. Ιάσων Αργυρίου χειρουργεί χωρίς να δίνει αναφορά στην κλινική Bisanga Αθηνών. Πιθανολογώ ότι δεν δεσμεύεται από τις χρεώσεις της κλινικής αλλά θα ήταν οξύμωρο να χρέωνε (ή να διαφήμιζε δημοσίως) λιγότερο, αφού αυτό θα ήταν άμεσος ανταγωνισμός της κλινικής με την οποία έχει κάποια σχέση, έστω και έμμεση. Επίσης είναι προφανές ότι γράφτηκε στο φόρουμ για να βρει πελάτες αφού είναι παντελώς άγνωστός στο Ελληνικό κοινό. Αυτό όμως δεν είναι επιλήψιμο. Από την άλλη δεν έχει παρουσιάσει κανένα αποτέλεσμα (πλην του γνωστού teaser), άρα όσοι τον επισκεφθούν θα πρέπει να το έχουν υπόψιν τους. Το ότι κάποιος είναι γλυκομίλητος και ευγενής δεν τον κάνει αυτόματα καλό ή ακόμα περισσότερο κορυφαίο χειρούργο. Όμως φαίνεται ότι έχει διάθεση και γνώσεις. Περιμένουμε καλύτερες και περισσότερες παρουσιάσεις από τον γιατρό αλλά και ανεξάρτητα αποτελέσματα όποτε και αν προκύψουν. Μόνο τότε θα μπορέσουμε να κρίνουμε και τις χειρουργικές του ικανότητες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
μας εγκαλείς nik mos γτ δεν κάνουμε φασαρία και εδώ??για να καταλάβω τι ακριβώς λες ρωτάω.
Καταρχας δεν εγκαλω κανεναν.Μια απλη παραθεση γεγονοτων εκανα,δεν ειμαι οπαδος των τριβων.Αυτη την νηφαλιοτητα στον τροπο αντιδρασης στην πολιτικη του κυριου Αργυριου να μην θελει να μιλησει δημοσιως για τις χρεωσεις των υπηρεσιων του παρα μονο επειτα απο ιδιωτικες συναντησεις,ειναι που θα ηθελα να δω και στο αλλο νημα.Δεν θα επεδιωκα ποτε να ενεργησω υπερ καποιας προσπαθειας ισοκατανομης της βαβουρας και της φασαριας,δεν πασχω απο τετοια συνδρομα,ενεργω υπερ της εκλειψης της.Να γινει σαφες αυτο
Εdit:Και για τον Α στο περιπου γνωριζες ποσο χρεωνει,απο τις πρωτες σελιδες υπηρχαν ψιθυροι,και εδω στον κυριο Αργυριου παλι στο περιπου γνωριζεις.Αρα ποια η διαφορα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

mike1988

Active Member
Η διαφορά είναι ότι δεν τον γνωρίζει κανείς τον γιατρό και δεν προκαλεί και διχόνοιες..αυτή την στιγμή είναι σαν να παρουσιαστώ εγώ ως γιατρός. Μόλις όμως αρχίσει να φαίνεται να σαι σίγουρος ότι θα κριθεί. Κακώς δεν μας λέει τιμές. Τι ατομικά και κουραφέξαλα αφου στο τέλος τέλος με τα grafts πάει η χρέωση. Δηλαδή οι φράγκοι είναι χαζοί που έχουν τιμοκατάλογο? Εδώ μόνο στο Ελλάντα όπου σε πιάσει ο άλλος. Τελός πάντων εδώ θα είμαστε να τα λέμε. Το γλυκομίλητος δεν παίζει ρόλο εκτός αν κάποιοι ψάχνουν για παρέα.
 

Kostas97

Well-Known Member
Ενα αποτελεσμα κατα τη γνωμη μου χαρακτιριζεται καλο ή κακο.
Ενας γιατρος κρινεται απο τα αποτελεσματα που παρουσιαζει ως καλος μετριος ή κακος. Αν εμενα με εντυπωσιασε καποιο αποτελεσμα μπορω να παω απο τον ιδιο και να συζητησουμε τις τιμες.
Κατα τη γνωμη μου τιμες δε δημοσιοποιουνται καθως ειναι πολυπαραμετρικη η εξισωση υπολογισμου τους. Ο Λορενζο π.χ. και αλλοι διασημοι ιατροι ή η κλινικη της Κυπρου δεν επιδεχονται διαφορετικες τιμες απο αυτες που οριζουν.
 

jersey

Well-Known Member
Οι περισσότερες αν όχι όλες οι κλινικές του εξωτερικού έχουν σταθερό τιμοκατάλογο τιμών και όλα είναι φανερά και ο καθένας κρίνει αν θα την επιλέξει. Ή αν δεν έχουν δημοσιοποιήσει σε ενημερώνουν γραπτώς μέσω email και για την όλη διαδικασία. Και αυτό είναι το σωστό εξάλλου και δείχνει επαγγελματισμό και διαφάνεια, το να αρνείσαι να ενημερώνεις του υποψήφιους πελάτες για τις τιμές δυστυχώς μόνο σε κάποιες κλινικές στην Ελλάδα το βλέπουμε, πουθενά αλλού. Έχουμε την πρωτοτυπία σε αυτό σαν χώρα...
 

Kostas97

Well-Known Member
Οι περισσότερες αν όχι όλες οι κλινικές του εξωτερικού έχουν σταθερό τιμοκατάλογο τιμών και όλα είναι φανερά και ο καθένας κρίνει αν θα την επιλέξει. Ή αν δεν έχουν δημοσιοποιήσει σε ενημερώνουν γραπτώς μέσω email και για την όλη διαδικασία. Και αυτό είναι το σωστό εξάλλου και δείχνει επαγγελματισμό και διαφάνεια, το να αρνείσαι να ενημερώνεις του υποψήφιους πελάτες για τις τιμές δυστυχώς μόνο σε κάποιες κλινικές στην Ελλάδα το βλέπουμε, πουθενά αλλού. Έχουμε την πρωτοτυπία σε αυτό σαν χώρα...
Το ερωτημα ειναι σε αυτο τελικα ολη η κουβεντα γιατι γινεται;; Η επιθυμια μας δεν ειναι να παιρνουμε την χαμηλοτερη δυνατη τιμη;;
Αρα για εναν διαβασμενο και καποιον που εχει ψαχτει προς οφελος του ειναι να παει και να "παζαρεψει" την τιμη.

Προσωπικα συμφωνω στα περι επαγγελματισμου κλπ, αλλα μη ξεχναμε οτι ζουμε στην Ελλαδα, που οταν πας καπου ψαχνεις τι δουλεια κανεις και ποιος ο κοινος γνωστος ... :D
 

jersey

Well-Known Member
Το ερωτημα ειναι σε αυτο τελικα ολη η κουβεντα γιατι γινεται;; Η επιθυμια μας δεν ειναι να παιρνουμε την χαμηλοτερη δυνατη τιμη;;
Αρα για εναν διαβασμενο και καποιον που εχει ψαχτει προς οφελος του ειναι να παει και να "παζαρεψει" την τιμη.

Προσωπικα συμφωνω στα περι επαγγελματισμου κλπ, αλλα μη ξεχναμε οτι ζουμε στην Ελλαδα, που οταν πας καπου ψαχνεις τι δουλεια κανεις και ποιος ο κοινος γνωστος ... :D
Τι να παζαρέψεις; Εδώ βλέπουμε ότι χρεώνουν ότι τους κατέβει τον καθένα, στον άλλο προχτές δεν είπαν 9500 ευρώ για 3000 grafts combo FUE-FUT; Δηλαδή όπου σε πιάσουν...Απαράδεκτο αυτό κατ'εμέ και είναι μια τραγική συνήθεια των Ελλήνων δυστυχώς που δεν βλέπεις στο εξωτερικό, όπου εκεί όλα κυλάνε ρολόι και με επαγγελματισμό και όλα φανερά ούτε να κρύψουν ούτε να χρεώσουν εσένα παραπάνω από τον άλλο για το ίδιο αγαθό ούτε τίποτα...Αυτά μόνο στην Ελλάδα τα βλέπεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Neverwinter

Active Member
Να πω και την δίκη μου εμπειρία μιας και έχω μιλήσει online με τον γιατρό μέσω zoom για περίπου μια ώρα , ο γιατρός με ρώτησε παρά πολλά πράγματα ώστε να μου πει την γνώμη του στο πως θα πρέπει να κινηθώ , σίγουρα για καλύτερο πλάνο έπρεπε να με δει από κοντά αλλά ήθελα την γνώμη του έστω και on line , μου εξήγησε απίστευτα αναλυτικά με τι όπλα-θεραπείες μπορώ να παλέψω , θέλω να καταλήξω ότι με όλα αυτά η τιμή πραγματικά είναι κάτι παραπάνω από καλη τιμή που φαντάζεται κάποιος επειδή συνεργάζεται με την ΒΗR , εγώ δεν έχω εμπειρία να κρίνω απλά λέω αυτό που έγινε στην δικιά μου περίπτωση , για μένα πάντα αξίζει με χίλια να ακούσετε την γνώμη του γιατρού και την τιμή που θα σας πει , θα μπορούσα να έλεγα λεπτομέρειες και την τιμή αλλά σέβομαι ότι ο γιατρός θέλει να τα λέει ο ίδιος όποτε δεν μπορώ να γράψω , αλλά όταν σας πει τιμή θα καταλάβετε τι εννοώ !
 

mike1988

Active Member
Να πω και την δίκη μου εμπειρία μιας και έχω μιλήσει online με τον γιατρό μέσω zoom για περίπου μια ώρα , ο γιατρός με ρώτησε παρά πολλά πράγματα ώστε να μου πει την γνώμη του στο πως θα πρέπει να κινηθώ , σίγουρα για καλύτερο πλάνο έπρεπε να με δει από κοντά αλλά ήθελα την γνώμη του έστω και on line , μου εξήγησε απίστευτα αναλυτικά με τι όπλα-θεραπείες μπορώ να παλέψω , θέλω να καταλήξω ότι με όλα αυτά η τιμή πραγματικά είναι κάτι παραπάνω από καλη τιμή που φαντάζεται κάποιος επειδή συνεργάζεται με την ΒΗR , εγώ δεν έχω εμπειρία να κρίνω απλά λέω αυτό που έγινε στην δικιά μου περίπτωση , για μένα πάντα αξίζει με χίλια να ακούσετε την γνώμη του γιατρού και την τιμή που θα σας πει , θα μπορούσα να έλεγα λεπτομέρειες και την τιμή αλλά σέβομαι ότι ο γιατρός θέλει να τα λέει ο ίδιος όποτε δεν μπορώ να γράψω , αλλά όταν σας πει τιμή θα καταλάβετε τι εννοώ !
Σέβεσαι τον γιατρό? Είσαι σε ένα ανώνυμο (καλώς) φόρουμ απλών ανθρώπων που έχουν ένα παθολο-ψυχολογικο ζήτημα και μας λες ότι πέρα σα φανταστικά μαζί του αλλά τον σέβομαι και δεν λέω. Μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά. Γιατί αν πεις τιμή που σου είπε και πόσα έδωσες για να σε δει θα τον σέβεσαι λιγότερο. Παιδιά έχει παραγίνει. Να βοηθάτε τους γιατρούς και να τους σέβεστε από κοντά. Από απόσταση μόνο συμφέροντα εξυπηρετείτε. Για πες ρε αρχηγέ @vlafo αν είμαι λάθος κάπου?
 
  • Like
Reactions: spi

Neverwinter

Active Member
Σέβεσαι τον γιατρό? Είσαι σε ένα ανώνυμο (καλώς) φόρουμ απλών ανθρώπων που έχουν ένα παθολο-ψυχολογικο ζήτημα και μας λες ότι πέρα σα φανταστικά μαζί του αλλά τον σέβομαι και δεν λέω. Μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά. Γιατί αν πεις τιμή που σου είπε και πόσα έδωσες για να σε δει θα τον σέβεσαι λιγότερο. Παιδιά έχει παραγίνει. Να βοηθάτε τους γιατρούς και να τους σέβεστε από κοντά. Από απόσταση μόνο συμφέροντα εξυπηρετείτε. Για πες ρε αρχηγέ @vlafo αν είμαι λάθος κάπου?
Νομίζω ότι μου επιτίθεσαι χωρίς λόγο , δεν τον είδα από κοντά τον γιατρό από το zoom μου μίλαγε σχεδόν 1 ώρα και δεν πλήρωσα κάτι , εγώ αν πω την τιμή που μου είπε ο γιατρός δεν θα έχω πρόβλημα από τον γιατρό αφού ο ίδιος λέει την τιμή αλλά πρώτα να δει τι πρόβλημα έχεις , έτσι και αλλιώς δωρεάν είναι να σου πει την γνώμη του online και να σου δώσει και τιμή ανάλογα το πρόβλημα !
 

mike1988

Active Member
Νομίζω ότι μου επιτίθεσαι χωρίς λόγο , δεν τον είδα από κοντά τον γιατρό από το zoom μου μίλαγε σχεδόν 1 ώρα και δεν πλήρωσα κάτι , εγώ αν πω την τιμή που μου είπε ο γιατρός δεν θα έχω πρόβλημα από τον γιατρό αφού ο ίδιος λέει την τιμή αλλά πρώτα να δει τι πρόβλημα έχεις , έτσι και αλλιώς δωρεάν είναι να σου πει την γνώμη του online και να σου δώσει και τιμή ανάλογα το πρόβλημα !
Προφανώς ανάλογα το πρόβλημα....με συγχωρείς...σου μίλαγε γιατρός δωρεάν σχεδόν μια ώρα? και τους άλλους τους κράτησε σχεδόν 2 ώρες...Επειδή ζω μάλλον σε άλλη χώρα δεν εξηγείται αλλιώς....
Σαν άλλος Μωυσής θα πω:
1ον Εννοείται ανάλογα το πρόβλημα...αλλά μπορείς να πεις ρε παιδί μου για 2500gr = 5000€ και μετά καταλαβαίνουμε πως πάνε τα μαθηματικά και οι ακολουθίες.
2ον ΚΑΝΕΝΑΣ...κανένας γιατρός δεν κάθεται 1 ώρα δωρεάν να εξηγεί (σε υποψήφιο) πελάτη...μα κανένας...αλλιώς δεν σέβεται τις γνώσεις του...το marketing έχει και ένα όριο. Εγώ λέω κανά 20 λεπτό το πολύ.
3ον ΣΥΜΦΩΝΩ απόλυτα σε όλα όσα είπε ο @CVIAL ...ας περιμένουμε....ας προβληματιστούμε κιόλας...αν και όλοι έχουμε την ίδια κρίση ...εμένα όλα αυτά μου βρωμάνε...ίσως φταίει ο καύσωνας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
2ον ΚΑΝΕΝΑΣ...κανένας γιατρός δεν κάθεται 1 ώρα δωρεάν να εξηγεί (σε υποψήφιο) πελάτη...μα κανένας...αλλιώς δεν σέβεται τις γνώσεις του...το marketing έχει και ένα όριο. Εγώ λέω κανά 20 λεπτό το πολύ.
Μα τόση ώρα χρειάζεται για το σωστό consultation, στο 10λεπτο δεν μπορεί να θεωρείται κανονικό consultation αυτό. Και μπράβο στον @dr.iasonargyriou που το κάνει και δωρεάν online. Και ο lorenzo δωρεάν consultation κάνει όταν έρχεται Ελλάδα σε τόσα μέλη, αναλυτικά και δίνοντας μετρήσεις, ξέροντας και ότι οι περισσότεροι δεν θα έκαναν επέμβαση απλά πήγαν για να καταλάβουν το πρόβλημα τους.
 

Neverwinter

Active Member
Προφανώς ανάλογα το πρόβλημα....με συγχωρείς...σου μίλαγε γιατρός δωρεάν σχεδόν μια ώρα? και τους άλλους τους κράτησε σχεδόν 2 ώρες...Επειδή ζω μάλλον σε άλλη χώρα δεν εξηγείται αλλιώς....
Σαν άλλος Μωυσής θα πω:
1ον Εννοείται ανάλογα το πρόβλημα...αλλά μπορείς να πεις ρε παιδί μου για 2500gr = 5000€ και μετά καταλαβαίνουμε πως πάνε τα μαθηματικά και οι ακολουθίες.
2ον ΚΑΝΕΝΑΣ...κανένας γιατρός δεν κάθεται 1 ώρα δωρεάν να εξηγεί (σε υποψήφιο) πελάτη...μα κανένας...αλλιώς δεν σέβεται τις γνώσεις του...το marketing έχει και ένα όριο. Εγώ λέω κανά 20 λεπτό το πολύ.
3ον ΣΥΜΦΩΝΩ απόλυτα σε όλα όσα είπε ο @CVIAL ...ας περιμένουμε....ας προβληματιστούμε κιόλας...αν και όλοι έχουμε την ίδια κρίση ...εμένα όλα αυτά μου βρωμάνε...ίσως φταίει ο καύσωνας.
Κοιτα Μικε δεν έχω κανέναν απολύτως λόγο να πω ψέματα για το οτιδήποτε γιαυτο και είπα στην αρχή ότι απλά θα πω την εμπειρία μου με τον γιατρό , συγκεκριμένα μιλήσαμε 52 ή 54 λεπτά χωρίς να θυμάμαι ακριβώς και μέσα σε αυτά τα λεπτά ο γιατρός μου είπε εκτός από το πρόβλημα μου και θεραπείες που τις ανέλυε όποτε καταλαβαίνεις ποσό εύκολα μπορεί να περάσουν τα λεπτά , δηλαδή ήταν καλύτερα που πήγα στην advance και απλά με κοίταξε από την πόρτα μου έκανε και μια γραμμή μετά από ερώτηση δικιά μου και σε 10 είχα φύγει ; Για την περίπτωση μου πάντα μιλάω ότι ο γιατρός δεν μου είπε χρέωση με graf αλλά με συνεδρία και ήταν πιο κάτω από την τιμή που έγραψες για 2 μέρες ! Αλλά και πάλι πιστεύω ότι δεν μπορεί κάποιος να βασιστεί σε αυτό γιατί από τα ελάχιστα που ξέρω κάθε ασθενής είναι διαφορετικός πχ έχω εστειλα φωτογραφίες και σε τουρκικές κλινικές απλά να πάρω μια γνώμη και μου είπαν τιμές και να τις γράψω εδώ αν ο ίδιος ο ασθενής δεν στείλει τις δικές του φωτογραφίες πως θα βασιστεί στην τιμή που έγραψα εγώ ; Άσε που μιλώντας με τον κάθε γιατρό εκτός από την τιμή θα σου πει και πέντε πράγματα αν έχεις νικήσει και με 3-4 γιατρούς μετά βλέπεις ποιος πάει να σε φάει η όντως να σε βοηθήσει !
 

Georgie

Well-Known Member
Παιδιά επειδή το φόρουμ είναι μικρόκοσμος οι τιμές που συζητάμε και ακούγονται είναι σχεδόν εκτός πραγματικότητας για τα Ελληνικά δεδομένα .
Ο μέσος φαλακρός Έλληνας θα δώσει ( αν τον πονάει πολύ η φαλάκρα)
Από 2 μέχρι 4000 ευρώ σε μεγάλο πρόβλημα .
Άντε μερικοί και ταληρο .
Όταν ακούς 6-8-10 χιλιάδες είναι αυτά που ονειρεύονται.
 

jersey

Well-Known Member
Για την περίπτωση μου πάντα μιλάω ότι ο γιατρός δεν μου είπε χρέωση με graf αλλά με συνεδρία και ήταν πιο κάτω από την τιμή που έγραψες για 2 μέρες !
Οπότε η τιμή που σου είπε ηταν πιο κάτω απο 5000 ευρω για διήμερη συνεδρία. Θα σου είπε φαντάζομαι έως 4500 ευρώ για διήμερη. Σε μια διήμερη μπορεί να βγάλει εως 4000-4500 grafts.
Οποτε η τιμη που σου έδωσε ο dr Αργυρίου βγήκε λίγο πάνω από 1 ευρώ το graft.
Φαίνεται τελικά να κυμαίνεται σε λογικές τιμές ο dr Αργυρίου που το επιβεβαίωσαν κ οι υπόλοιποι που μίλησαν μαζι του οτι εχει λογικές τιμες και οχι παράλογες και υπερκοστολογημενες για την ελληνική πραγματικότητα
 

Neverwinter

Active Member
Οπότε η τιμή που σου είπε ηταν πιο κάτω απο 5000 ευρω για διήμερη συνεδρία. Θα σου είπε φαντάζομαι έως 4500 ευρώ για διήμερη. Σε μια διήμερη μπορεί να βγάλει εως 4000-4500 grafts.
Οποτε η τιμη που σου έδωσε ο dr Αργυρίου βγήκε λίγο πάνω από 1 ευρώ το graft.
Φαίνεται τελικά να κυμαίνεται σε λογικές τιμές ο dr Αργυρίου που το επιβεβαίωσαν κ οι υπόλοιποι που μίλησαν μαζι του οτι εχει λογικές τιμες και οχι παράλογες και υπερκοστολογημενες για την ελληνική πραγματικότητα
Είναι απόλυτα λογικές οι τιμές πάντα με βάση την απειρία μου και με το τι τιμές έχω πάρει από άλλες vfm κλινικές , πραγματικά πιστεύω αξίζει κάποιος έστω και online να μιλήσει με τον γιατρό και να ακούσει την γνώμη του και την τιμή του !
 

Georgie

Well-Known Member
Άσε που για να κάβατζωσεις για μαλλιά ένα ταληρο στην Ελλάδα όπως έχουν γίνει οι μισθοί και οι τιμές στα αγαθά
Θα πρέπει να πιάσεις στο στοίχημα
Πέντε over και τρεις ισοπαλίες στο πρωτάθλημα του Νεπάλ
Τι λέμε τώρα !
 

Gianney

Well-Known Member
Οπότε η τιμή που σου είπε ηταν πιο κάτω απο 5000 ευρω για διήμερη συνεδρία. Θα σου είπε φαντάζομαι έως 4500 ευρώ για διήμερη. Σε μια διήμερη μπορεί να βγάλει εως 4000-4500 grafts.
Οποτε η τιμη που σου έδωσε ο dr Αργυρίου βγήκε λίγο πάνω από 1 ευρώ το graft.
Φαίνεται τελικά να κυμαίνεται σε λογικές τιμές ο dr Αργυρίου που το επιβεβαίωσαν κ οι υπόλοιποι που μίλησαν μαζι του οτι εχει λογικές τιμες και οχι παράλογες και υπερκοστολογημενες για την ελληνική πραγματικότητα
Άρα σε τιμές ,μέχρι τώρα οι πιο οικονομικοί βγαίνουν Τιρκαλας και Αργυρίου
 

aeratos28

Just aeratos
Τίμιος με αντίληψη της πραγματικότητας..περιμένουμε και περιστατικά όμως να δούμε..γτ η τιμή από μόνη της δεν λέει τπτ..και διάφορα περιστατικά ..σε διάφορα norwood..όχι μόνο από Βεγγους..υπάρχουν και τα norwood 2-3 , που ψάχνουν επέμβαση με φυσικότητα πυκνότητα κτλ..γιατρέ έχεις δεσμευτεί να ανεβάσεις περιστατικά..περιμενουμε
 
Μπλουζα