Doctor's formulas - dermolin 60caps

Billey

New Member
Θα ηθελα τη γνωμη σας για το συγκεκριμενο προιον
DOCTOR'S FORMULAS - DERMOLIN 60caps
Τα μαλλια μου ειναι σε καλυτερη θεση παω καλα χρησιμοποιω προσκαρ,σαμπουαν-κιτ νιοξιν vol 2,κανω 3 φορες την εβδομαδα μασαζ με δαφνελαιο λαδι καρυδας λαδι δενδρολιαβανου και χυμο απο κρεμμυδι!
Βρηκα το συγκεκριμενο προιον-καψουλες και θα ηθελα τη γνωμη σας το λινκ για το προιον ειναι αυτο:
https://www.pharmacy295.gr/el/products/doctors-formulas-dermolin-60caps

Πειτε μου αξιζει να το αγορασω σας ευχαριστω πολυ!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Billey

New Member
Τα συστατικά αυτά φαίνονται χρήσιμα;
Και μπορώ να συνεχίσω να παιρνω πολυβιταμίνες μαζί διότι ασχολούμαι με φιτνες;
 

koumparos

Well-Known Member
Αφου παιρνεις προσκαρ δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο.Μην πετας αδικα τα χρηματα σου.Αν για ψυχολογικους λογους θες να βαλεις στο σχημα σου και κατι εξτρα,βαλε μινοξ.Ενα απλο σαμπουαν πχ τζονσον μινοξ,φινα και τελος.
 

Harris_G

Well-Known Member
Σωστος ο @koumparos, δε χρειαζεσαι κατι αλλο για την τριχοπτωση.
Εκτος και αν δεν επαιρνες proscar επρεπε να εχει saw palmetto (που δεν εχει) το σκευασμα που εδειξες.
Αφου εχεις καλυψει το dht-blocking κομματι με ο,τι πιο δραστικο δλδ φινα, ψαξε για μια δυνατη βιοτινη (5000 ή 10000mcg).
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Σωστος ο @koumparos, δε χρειαζεσαι κατι αλλο για την τριχοπτωση.
Εκτος και αν δεν επαιρνες proscar επρεπε να εχει saw palmetto (που δεν εχει) το σκευασμα που εδειξες.
Αφου εχεις καλυψει το dht-blocking κομματι με ο,τι πιο δραστικο δλδ φινα, ψαξε για μια δυνατη βιοτινη (5000 ή 10000mcg).
το σκευασμα εχει serenoa repens που ειναι το saw palmetto
 

Harris_G

Well-Known Member
Θενξ για την επισημανση , βιοχημικος δεν ειμαι αλλα επειδη ψαχνω συνεχεια τετοια σκευασματα τελευταια παντου αναγραφεται saw palmetto.
 

tasos33

Well-Known Member
Κακώς γράφεται όσοι γράφετε πως επειδή παίρνει φίνα είναι απλά καλυμενος.

Χρησιμοποιω συμπληρώματα πολλά χρόνια έχω δοκιμάσει πάρα πολλά και έχω δει μετά βεβαιότητας ότι βοηθούν τις κυρίες θεραπείες. Ειδικά το πιο εξιδεικευμενα όπως zinc κτλ.

Καλό θα ήταν να μην είμαστε κατηγορηματικοι ειδικά αν δεν έχουμε προσωπική μακροχρόνια εμπειρία.
 

Billey

New Member
Δηλαδη αντι για αυτο που σας εδειξα να παρω βιοτινη αν ναι μου κανετε λινκ μια να την αγορασω αυριο?
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Δηλαδη αντι για αυτο που σας εδειξα να παρω βιοτινη αν ναι μου κανετε λινκ μια να την αγορασω αυριο?
θεωρητικα φαινεται καλο συμπληρωμα σε συνδιασμο συστατικων, επισης περιεχει βιοτινη, η τιμη πολυ καλη,δοκιμασε το κανα τριμηνο κ βλεπεις
 

Harris_G

Well-Known Member
Αν θες μονο βιοτινη προτεινω Solgar Maximum Potency 10.000 mcg. Επισης ριξε μια ματια σε αυτο μου φανηκε πιο πληρες απο ολα γιατι εκανα δυνατη ερευνα: HairOmega DHT Blocker
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Και πολυ καλα κανουμε και τα γραφουμε και θα συνεχιζουμε να τα γραφουμε!!!Ο φιλος ειναι καλυμενος και δεν χρειαζεται κατι αλλο.Για να σταματησει το προσκαρ να μεινει με τα συμπληρωματα να δουμε τι εξελιξη θα εχει στο μαλι.Τις βιταμινες και τα συμπληρωματα θα τις χρειαστει εαν ποτε κανει μμ και τους λογους τους εχουμε αναφερει.
 

tasos33

Well-Known Member
Κάνεις δεν είπε να σταματήσει την φίνα και να συνεχίσει με συμπληρώματα αγαπητέ @koumparos.

Καλά είναι ο καθείς να ενημερώνει για όσα γνωρίζει επί του πρακταιου βέβαια.

Σε καμία περίπτωση δεν αντικαθιστουν την φίνα η δευτερευοντως την μινοξ αλλά πολλά συμπληρώματα ως συμπλήρωμα τ Ν βασικών θεραπειων βοηθούν αρκετά, ανάλογα βέβαια τον οργανισμό.

Και επειδή έγραψα για προσωπική εμπειρία θα αναφέρω το εξής.

Τα τελευταία δύο καλοκαίρια ο zink στα 50mcg με έχει γλυτώσει από την ακραία καλοκαιρινή τριχόπτωση των 200 τριχων κυρίως του Ιουλίου και του Αυγούστου.
Θα μπορούσα να αναφέρω και άλλα παραδείγματα όπως πολλά ακόμα θα μπορούσε να γράψει ο @Gibik Kai o @kapa όπου ειδικά αυτοί οι δύο νομίζω δεν χρησιμοποιούν ούτε φίνα ούτε μινοξ.

Τονίζω πάλι πως πιο εξιδεικευμενα συμπληρώματα μπορούν να βοηθήσουν μια κυρία θεραπεία και όχι να αποτελέσουν αυτά την κυρία θεραπεία.





Και πολυ καλα κανουμε και τα γραφουμε και θα συνεχιζουμε να τα γραφουμε!!!Ο φιλος ειναι καλυμενος και δεν χρειαζεται κατι αλλο.Για να σταματησει το προσκαρ να μεινει με τα συμπληρωματα να δουμε τι εξελιξη θα εχει στο μαλι.Τις βιταμινες και τα συμπληρωματα θα τις χρειαστει εαν ποτε κανει μμ και τους λογους τους εχουμε αναφερει.
 

Billey

New Member
Τελικά αγόρασα αυτές η γνώμη σας;
 

Συνημμένα

  • 09A0E414-F76F-46AC-9D9C-7FA2477EB253.jpeg
    09A0E414-F76F-46AC-9D9C-7FA2477EB253.jpeg
    163.7 KB · Προβολές: 26
  • B31402B0-FE3A-47D0-B0B3-105C16E353EF.jpeg
    B31402B0-FE3A-47D0-B0B3-105C16E353EF.jpeg
    163.5 KB · Προβολές: 30

koumparos

Well-Known Member
Φυσικα και ενημερωνουμαι με βαση αυτα που γνωριζουμε και μαλιστα υστερα απο καποια χρονακια στην τριχοπτωση εχουμε και καποια εμπειρια.Και δεν ειστε οι μονοι που εχετε δοκιμασει συμπληρωματα,το εχουμε κανει και εμεις.Οσο για την εποχιακη ειναι εδω και χρονια γνωστο οτι σημασια εχει οσες πεφτουν να ξαναβγαινουν.Μου ειναι εντελως αχρηστο να παρω ενα συμπληρωμα για 1-2 μηνες το χρονο για να μην δω παραπανω τριχες στο νιπτηρα,οι οποιες θα ξαναβγουν εφοσων κανω τη βασικη μου θεραπεια.Το συμπληρωμα θα το παρω οταν κανω μμ οπου εκει πραγματικα θα το χρειαστει ο οργανισμος μου για ενα σωρο λογους που εχουμε ξαναπει.
 

Harris_G

Well-Known Member
Νταξει βιταμινες ειναι και να μη χρειαζονται στη θεραπεια τριχοπτωσης, καλο στην υγεια κανουν.
 
Μπλουζα