DIMANN

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DIMANN

New Member
Λοιπόν παιδιά γράφω εδώ για πρώτη φορά αν και παρακολουθώ σχεδόν τα πάντα εδω μέσα για πάνω απο δύο μήνες.
Εν πρώτης, έκανα μεταμόσχευση εδώ στην ελλάδα πριν απο 7 χρόνια σε ηλικία 34 χρονών. Δεν είχα μεγάλο πρόβλημα αλλα ακολουθούσα τα χνάρια του πατέρα μου (τσουλούφι μπροστά που δεν πέφτει και τριχόπτωση απλωμένη κεντρικά επάνω) που ξεκίνησε και έπρεπε να πάρω τα μέτρα μου. Σύνολο 3,500 θύλακες και πολύ μεγάλη επιτυχεία.Κανείς δεν κατάλαβε τίποτα (σχεδόν γιατί ήμουν και οριακά). Στην αναζήτηση τώρα πλέον και δεύτερης επέμβασης έπεσα στο site. Απο τότε και για δύο περίπου μήνες ακολουθώ
-) Rogaine συν 10 χαπάκια avondar
-)tricomin
-)revivo
-)fungoral δύο φορές την εβδομάδα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ........
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ....
Την γυναίκα μου την πιάσαν τα γέλια.
Αυτό που μου έλειπε μετά την επέμβαση μέσα στο πέρασμα του χρόνου (το φαινόμενο της κούκλας που όσο και μεγάλο αριθμό θυλάκων να πάρεις ΔΕΝ το γλυτώνεις όπως το χνούδι που λείπει απο κάτω και γυαλίζει η επιδερμίδα ) το ξεπέρασα σε δύο μήνες.
Ετσι οι νέες φύτρες που βγήκαν και το συνολικό γέμισμα του όγκου με έχουν κανει φοβερά αισιόδοξο.
Ενα μεγάλο ευχαριστό σε εσας παιδιά. Πράγματι κάνουν δουλειά. Βέβαια για λεπτομέρειες και sides έχουμε καιρό για συζήτηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

DIMANN είπε:
Λοιπόν παιδιά γράφω εδώ για πρώτη φορά αν και παρακολουθώ σχεδόν τα πάντα εδω μέσα για πάνω απο δύο μήνες.
Εν πρώτης, έκανα μεταμόσχευση εδώ στην ελλάδα πριν απο 7 χρόνια σε ηλικία 34 χρονών. Δεν είχα μεγάλο πρόβλημα αλλα ακολουθούσα τα χνάρια του πατέρα μου (τσουλούφι μπροστά που δεν πέφτει και τριχόπτωση απλωμένη κεντρικά επάνω) που ξεκίνησε και έπρεπε να πάρω τα μέτρα μου. Σύνολο 3,500 θύλακες και πολύ μεγάλη επιτυχεία.Κανείς δεν κατάλαβε τίποτα (σχεδόν γιατί ήμουν και οριακά). Στην αναζήτηση τώρα πλέον και δεύτερης επέμβασης έπεσα στο site. Απο τότε και για δύο περίπου μήνες ακολουθώ
-) Rogaine συν 10 χαπάκια avondar
-)tricomin
-)revivo
-)fungoral δύο φορές την εβδομάδα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ........
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ....
Την γυναίκα μου την πιάσαν τα γέλια.
Αυτό που μου έλειπε μετά την επέμβαση μέσα στο πέρασμα του χρόνου (το φαινόμενο της κούκλας που όσο και μεγάλο αριθμό θυλάκων να πάρεις ΔΕΝ το γλυτώνεις όπως το χνούδι που λείπει απο κάτω και γυαλίζει η επιδερμίδα ) το ξεπέρασα σε δύο μήνες.
Ετσι οι νέες φύτρες που βγήκαν και το συνολικό γέμισμα του όγκου με έχουν κανει φοβερά αισιόδοξο.
Ενα μεγάλο ευχαριστό σε εσας παιδιά. Πράγματι κάνουν δουλειά. Βέβαια για λεπτομέρειες και sides έχουμε καιρό για συζήτηση.

καλως ορισες φιλε και παντα τετοια να μας λες! ;)
με τι σειρα τα χρησιμοποιεις ολα αυτα?ειδες καθολου shedding ιδιως απ το revivo?γενικα δωσε περισσοτερες λεπτομερειες για τις θεραπειες σου (απ την μεταμοσχευση μεχρι τα υπολοιπα) γιατι ενδιαφερουν πολυ κοσμο! :)
 

Άκης

Administrator
Απ: DIMANN

Γεια σου DIMANN και καλώς ήρθες. Χαίρομαι για τα αποτελέσματα σου.
Όσο για τα sides, προσπάθησε να μην τα σκέφτεσαι και δεν θα σε "σκεφτούν" και αυτά...

Α, το θέμα σου στο χώρισα σε αυτό, γιατί δεν κόλλαγε εκεί που ήταν.
 

DIMANN

New Member
Απ: DIMANN

Ευχαριστό Ακη γιατί δεν ήξερα που να γράψω.
Εντάξει παιδιά απο μένα οτι πληροφορία θέλετε.
Στην αρχή ξεκίνησα με rogaine (πρωί-απόγευμα), revivo το βράδυ και το πρωί λούσιμο, και tricomin τυχαία τα μεσημέρια η ίσως και κοντά στο rogaine (νομίζω δεν επιρρεάζει το ένα με το αλλο). Στο δεύτερο μήνα πρόσθεσα 5 χαπάκια avodar μέσα στο rogaine και ξεκινώντας τώρα τον τρίτο μήνα έβαλα 10 χαπάκια,αλλα νομίζω δεν χρειάζεται να τα αυξήσω. Ισως κάποια στιγμή για διατήρηση μετά απο καιρό να μειώσω τις δόσεις.
Τώρα αναφορικά με τα sides δύο έχω να αναφέρω.
Ενα "κακό", δηλαδή λίγο "βαρύ" κεφάλι και ίσως λίγη υπνηλία, αλλα με τον καιρό βλέπω να μειώνονται και ένα "καλό", νομίζω οτι έχει αυξηθεί η libido μου.
Επίσης ναι είχα shedding στην αρχή της θεραπείας καθώς και όταν ξεκίνησα την πρόσθεση avodar πάλι. Βέβαια δεν φοβήθηκα γιατί είμουν προετοιμασμένος. Στα σημεία που είχα πιο πολύ shedding εκεί βγήκε και το περισσότερο χνούδι.
Οσο για την μεταμόσχευση δεν είναι ούτε κάτι κακό ούτε βέβαια και η λύση πανάκια στην τριχόπτωση. Προσωπικά πιστεύω οτι με προσεκτική χρήση και των δύο (μεταμόσχευση και θεραπεία) η μία θα καλύψη τα μειονεκτήματα της αλλης. Μιλάω βέβαια για μένα και μέσα απο την προσωπική μου πείρα. Για την ώρα πιστεύω ο συνδιασμός είναι η καλύτερη λύση.Οχι βέβαια για όλες τις περιπτώσεις (δεν είμαι και γιατρός).
Η αντίρρηση μου για την δεύτερη μεταμόσχευση είταν στο οτι θα εξαντλούσα την δότρια περιοχή, πράγμα που δεν έχει πισωγύρισμα, και οτι με την θεραπεία παίρνω παράταση γιατί απο οτι βλέπω πολύ σύντομα θα έχουμε σημαντικές εξελίξεις στο θέμα αντιμετώπισης της τριχόπτωσης.
Επίσης και το θέμα μεταμόσχευση έχει και πόνο και για 10 μέρες είσαι εκτός των κοινωνικών σχέσων, πράγμα για το οποίο κακώς, ο γιατρος δεν με είχε προετοιμάσει. Τέλος πάντων ομως τα αποτελέσματα ήταν φανταστικά.
 

NGL

Member
Απ: DIMANN

σωστος φιλε σε οσα λες! :)
σχετικα με την χρηση minox-avodart γενικα υπαρχει διχογνωμια για την αποτελεσματικοτητα του και καλο ειναι να συγκεντρωνουμε ολες τις γνωμες !ποσο καιρο ειχες shedding (απο μινοξ-avodart)και απο ποτε ξεκινησε αυτο?φινα καθολου?
 

DIMANN

New Member
Απ: DIMANN

Λοιπόν φίλε NGL, σύμφωνα όντως με αυτά που διαβάζω εδώ, πράγματι ο συνδιασμός minox - avodar έχει αμφισβητηθεί, αλλα με το δικό μου σκεπτικό, οτι θέλω για την ώρα να παραμείνω στα τοπικά, ενω σίγουρα υπάρχει απορόφηση της ντούντας απο τον οργανισμό, ξεκίνησα με αυτό και αν δεν κάνω τον κύκλο μου δεν θέλω να αλλάξω θεραπεία. Θα αφήσω αυτό το σχήμα και εαν δω κάτι που δεν μου αρέσει ίσως τον χειμώνα να κάνω αλλαγές. Το shedding το είχα σχεδόν άμμεσα με την εφαρμογή του avodar, αλλα κράτησε μόνο για λίγες μέρες. Το όλο θέμα είναι οτι χρησιμοποιώντας σχεδόν απο την αρχη ταυτόχρονα όλα αυτα που βάζω, δεν ξέρω πραγματικά πιο με ωφελεί και πιο όχι. Θα έπρεπε ίσως να τα δοκίμαζα προσθετικά ενα - ένα αλλα φαντάζεσαι οτι αυτό θα έπερναι πολλουυυυυυύς μήνες.
Τώρα για την φίνα, δεν ξέρω είναι κάτι που το σκέφτομαι, θα έλεγα μάλιστα οτι είμαι και ο μόνος που δεν την χρησιμοποιώ.
Δεν θα ήταν όμως υπερβολή να την έπερνα μαζί με όλα τα υπόλοιπα που παίρνω;
Εξάλλου πιστεύω το avodar για την ώρα μάλλον κάνει την δουλειά του.
 

NGL

Member
Απ: DIMANN

φιλε dimann χρησιμοποιησα κι εγω διαλυμμα avod-minox αλλα ηταν τετοιο το shedding και σε ενταση και σε διαρκεια που τρομαξα και το σταματησα!
για να επανελθω λοιπον αρχισα να χρησιμοποιω το κλασσικο big3 που χρησιμοποιουσα και προσθεσα πολυ αλοη στην θεραπεια!τωρα τριχοπτωση σχεδον μηδεν!δεν ξερω τι να πω αλλα εχω παθει πλακα με την αλοη!και το λεω γιατι σταματησε αμεσως η τριχοπτωση απ τις 2-3 πρωτες μερες χρησης της μετα το θεμα που ειχα με το avodart!επειδη την εχεις στην υπογραφη σου πεσ μου τι βλεπεις απ την χρηση της! ;) κατι ακομα .την μεταμοσχευση σε ποια κλινικη την εκανες αν επιτρεπεται?τι μεθοδο ακολουθησες?(για λογους μη διαφημισης βαλε αστερακια ενδιαμεσα)
 

DIMANN

New Member
Απ: DIMANN

Σε σχέση με την μεταμόσχευση, Η μέθοδος που ακολούθησα ήταν η κλασική με την αφαίρεση λωρίδας απο την πίσω περιοχή. Κανονικά νυστέρι και μετα την διάνοιξη οπών σε ολη την περιοχή, έγινε η φύτευση ανα θύλακα των δύο, τριών, τεσσάρων και ίσως και παραπάνω τριχών. Οι θύλακες με τις λιγότερες τρίχες μπαίνουν στην προστινή περιοχή και οσο πιο πολλές τρίχες έχει ο θύλακας μπαίνουν πιο πίσω (γιατί οπως μου είπαν το"ματσάκι" με τις πιο πολλές τρίχες είναι πιο εμφανής και προδίδει πιο εύκολα. Δύο άτομα πάνω απο το κεφάλι μου επι τέσσερις ώρες η συνεδρία.
Η εταιρεία είναι γνωστή (να ζήσεις ... και οταν γεράσεις να έχεις μαλλιά..) αν κατάλαβες.
Κάποια στιγμή θα αναφερθώ εκτενέστερα και για τώρα που πήγα και τι μου είπε ο ίδιος γιατρός που μου είχε κάνει την επέμβαση (είναι γενικός χειρούσγος).
Αλλαγή τώρα. Οταν αλλαξα την ποσότητα avodar σε δέκα χαπάκια πάλι είδα shedding. Μάλλον οι όσες αλλαγές στον εαυτό μας προκαλεί επίσης αντιδράσεις απο αυτόν. Γιαυτό και για την ώρα δεν αλλαζω για να βγάλω μια γνώμη.
Η Αλόη; τρομερή. Επίσης την παίρνω και πόσιμη γιατί μου είπαν οτι κάνει καλό απο τα βιολογικά. Ειναι εμφανής η επίδρασή της πάνω στο δέρμα του κεφαλιού, στις τρίχες και σε πολλά αλλα. Είναι απο το συστατικό που δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξω στην θεραπεία.
 

NGL

Member
Απ: DIMANN

DIMANN είπε:
Η εταιρεία είναι γνωστή (να ζήσεις ... και οταν γεράσεις να έχεις μαλλιά..) αν κατάλαβες.

OK καταλαβα!σου εκαναν trichophytic closure?

DIMANN είπε:
Η Αλόη; τρομερή. Επίσης την παίρνω και πόσιμη γιατί μου είπαν οτι κάνει καλό απο τα βιολογικά. Ειναι εμφανής η επίδρασή της πάνω στο δέρμα του κεφαλιού, στις τρίχες και σε πολλά αλλα. Είναι απο το συστατικό που δεν πρόκειται ποτέ να αλλάξω στην θεραπεία.

εγω εκτος απ την αριστη κατασταση του κεφαλιου ,εχω παρατηρησει οτι για μερικα λεπτα το κεφαλι περνει χρωμα ροδαλο που σημαινει οτι τοπικα αυξανει την μικροκυκλοφορια του αιματος!τι να πω?εχω ακουσει διαφορα που δεν τα πολυπιστευα αλλα πλεον τα βλεπω στο κεφαλι μου!
 

DIMANN

New Member
Απ: DIMANN

Για να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι αν είχε την ονομασία αυτή. Για το σίγουρο είναι οτι όταν τον ρώτησα γιατί δεν παίρνει και τμήμα πάνω απο την περιοχή των αυτιών, που πραγματικά έχω φοβερη πύκνωση, μου είπε οτι εχει πολλά νεύρα αυτη η περιοχή και εάν κάποια στιγμη νιώσω ψιλοπονάκια απο πίσω, απο εκεί θα είναι πολλά παραπάνω. Γενικα΄η μέθοδος για εκείνο το σημείο είναι η (fuge; sorry αν την γράφω λάθος), αλλα πάλι με απέτρεψε απο εκεί, αν και σαν εταιρεία διαφημίζει και αυτή την μέθοδο, που σίγουρα όμως εχει μεγαλύτερες απώλειες τριχών (απο οτι μου είπε το 30 - 40 % των θυλάκων καταστρέφονται απο την ιδια την μεθοδολογία της λήψης. Υπερβολή;;;;; δεν μπορώ να κρίνω.
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: DIMANN

καλημερα.DIMANN πιστευεις οτι το αποτελεσμα που εχεις ειναι ισαξιο κορυφαιων γιατρων στον κοσμο?? π.χ hasson,πιστευω οτι θα εχεις δει απο εδω αποτελεσματα του hasson η αλλων κορυφαιων γιατρων του εξωτερικου.σε ρωταω γιατι οσο καιρο μπαινω στο site πρωτη φορα βλεπω καποιον τοσο ευχαριστημενο απο μεταμοσχευση στην Ελλαδα.και κατι αλλο,ποσο πληρωσες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DIMANN

New Member
Απ: DIMANN

Λοιπόν FINESSMAN καταρχήν το ποσό τότε θυμάμαι πρέπει να ήταν περίπου στις 4.500 euro (και έχουν περάσει , μην ξεννάμε πάνω απο 7 χρόνια). Πριν λίγους μήνες που πήγα ξανά για συζήτηση μου είπε οτι με 3.000 euro θα μου έπαιρνε και πί.... Τελικά και εδώ χτύπησε η ρημάδα η κρίση.
Τέλος πάντων, το αποτέλεσμα της επέμβασης εξαρτάται καθαρά απο την ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ KAI TO ΜΕΓΕΘΟΣ της δότριας περιοχής και αυτό είναι ξεκάθαρο απαξ και δια παντώς. Μαγικά δεν γίνονται. Οταν ημουν έτοιμος για την επέμβαση είχε έρθει ένας θυμάμαι που επέμενε για την επέμβαση αλλα και εγώ ακόμη έβλεπα (που δεν είμαι ειδικός) οτι δεν έφτανε η περιοχή ούτε για ζήτω. Μου είπε όμως ( ο γιατρός) οτι όπως και αυτός δεν έχουν μάθει να ακούνε οτι δεν κάνει η επέμβαση για αυτούς.
Βέβαια μεγάλο ρόλο παίζει η εμπειρία, η γνώση, και η επιμονή του γιατρού κατα την ώρα της επέμβασης. Δηλαδή ακόμη και η φορά που θα έχει η τρίχα κατα την τοποθέτηση (όπως μου εξηγούσε).
Τώρα απο εμπειρία μου αράδιασε ένα κάρο γνωστά ονόματα του ελληνικού πανταγράμμου που είχαν περάσει απο τα χέρια του.
Εγώ πάντως κατα την μέρα της επέμβασης επέμενα και πήρα αποκλειστικότητα απο τον ίδιο και ας μου κόστισε κάτι παραπάνω.
Δεν λέω οτι έξω δεν υπάρχουν καλύτεροι γιατροι, λέω οτι όταν η δότρια περιοχή σου έχει μέγιστα 15.000 θυλάκια για μεταμόσχευση, με μια συγκεκριμένη πυκνότητα, είναι συγκεκριμένο το αποτέλεσμα. Νομίζω οτι κάπου στο site υπάρχει και το διάγραμματου υπολογισμού της πυκνότητας που θέλεις και της ικανότητας που έχεις απο την δότρια περιοχή και που είναι οτι πιο τέλειο έχω δει εδω μέσα (οχι οτι και τα υπόλοιπα πάνε πίσω).
 

DIMANN

New Member
Απ: DIMANN

Καλησπέρα λοιπόν και πάλι μετά απο σχεδόν 1 χρόνο και.

Ο λόγος που σταμάτησα το γράψιμο ήταν το απαιτούμενο διάστημα που ήθελα για να δω πως θα πήγαιναν τα πράγματα στην πράξη, (άλλο πράγμα η θεωρία και άλλο τα αποτελέσματα).

Δυστυχώς το όλο σχήμα (που είναι και η υπογραφή μου και η οποία δεν ισχύει τώρα) δεν μπόρεσε να κρατήσει τα καλά αποτελέσματα, υποψιάζομαι το avodar γιαυτό το θέμα.

Πλέον με μία νέα μορφή θεραπείας εδώ και 3 μήνες, και αφού περίμενα να δω τα πρώτα αποτελέσματα (τα οποία είναι για την ώρα υπερ του δεόντος θετικά) θα ξεκινήσω να γράφω και τα δικά μου τα αποτελέσματα.

Περίμενα αρκετό διάστημα για να κάνει reset ο οργανισμός.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: DIMANN

DIMANN είπε:
Καλησπέρα λοιπόν και πάλι μετά απο σχεδόν 1 χρόνο και.

Ο λόγος που σταμάτησα το γράψιμο ήταν το απαιτούμενο διάστημα που ήθελα για να δω πως θα πήγαιναν τα πράγματα στην πράξη, (άλλο πράγμα η θεωρία και άλλο τα αποτελέσματα).

Δυστυχώς το όλο σχήμα (που είναι και η υπογραφή μου και η οποία δεν ισχύει τώρα) δεν μπόρεσε να κρατήσει τα καλά αποτελέσματα, υποψιάζομαι το avodar γιαυτό το θέμα.

Πλέον με μία νέα μορφή θεραπείας εδώ και 3 μήνες, και αφού περίμενα να δω τα πρώτα αποτελέσματα (τα οποία είναι για την ώρα υπερ του δεόντος θετικά) θα ξεκινήσω να γράφω και τα δικά μου τα αποτελέσματα.

Περίμενα αρκετό διάστημα για να κάνει reset ο οργανισμός.

λυπάμε φίλε που δεν πήγε καλά οι θεραπεία σου, αν θες πες μας περισσότερες λεπτομέριες... έχασες τα αρχικά θετικά αποτελέσματα ή απλά δεν είδες κάτι παραπάνω? Τι θεραπεία ακολουθείς τώρα?
 

DIMANN

New Member
Απ: DIMANN

Οχι δυστυχώς τα πρώτα καλά αποτελέσματα δεν κράτησαν, βέβαια το φταίξιμο ανήκει και σε εμένα γιατί μετά πείραζα τις δόσεις και απο εκεί κατάλαβα οτι δεν πρέπει να κάνουμε πειράματα με τον εαυτό μας.
Και επίσης ένα βασικό είναι η υπομονή που θα πρέπει να έχουμε (πράγμα που δεν έκανα.
Τώρα πλέον έχω ξεκινήσει με τα εξής :

Πρωί 1/4 προσκάρ (η κατάλληλη ώρα μιας και και η τέστο είναι στα ύψη.
Σχετικά αμέσως μετά tricomin (ένα τέλειο προιόν χωρίς παρενέργειες που ταυτοχρόνος δίνει φόρμα στα μαλλιά)
Αργά το μεσημέρι η νωρίς το απόγευμα 6 έως 8 ψεκασμούς απο rogein
Και τέλος κάποιες ώρες πριν τον ύπνο 2 ml revivogen (λαδώνει το μαλλί αλλα δεν είμαι έξω για να πειράζει, όταν βγαίνω μπορώ να θεωρήσω οτι δεν πειράζει να περάσει η σειρά του).
Το πρωί λούσιμο και έτοιμος για το tricomin.
Απο σαμπουάν εναλάξ revivogen, revita kai fungoral.

Ναι όταν σταμάτησα την πρώτη "θεραπεία" έγινε ο χαμός αλλα δεν πτοήθηκα.
Ξεκινώντας τώρα είχα κάποια τριχόπτωση αλλα ξέρω οτι είναι μέσα στο πρόγραμμα.
Εχουν ήδη βγεί φύτρες και ξέρω οτι για τουλάχιστον ένα χρόνο ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΙΠΟΤΑ.
Ξέρω οτι είναι λίγο υπερβολικά αυτά που παίρνω αλλα έχω σκοπό να ξεκινήσω επιθετικά.
Side δεν έχω, και μάλιστα απο όρεξη για sex πάλι ανεβασμένη.
Μόνο κάτι κιλάκια που έχω βάλει τελευταία, λέτε να είναι side ; για να δω τις παρενέργειες του προσκάρ :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα