Dim74, fue, παπανικολάου, 3070 grafts, 4-5-6/4/2012

dim74

Member
Στους 11 μηνες και την πεμπτη επισκεφτηκα την dhi.
Εγινε μια συνολικη εκτιμηση του αποτελεσματος,που σε γενικες γραμμες ειναι θετικη,ενω διαπιστωθηκε με μετρηση πως πραγματι η αριστερη πλευρα μπροστα εχει μικροτερη φυτρωση απο την δεξια για αγνωστο λογο.
Αποφασισαμε να προχωρησουμε σε δευτερη μεταμοσχευση με περιπου 1500-2000 μοσχευματα σε ειδικη τιμη.
Επειδη ο γιατρος που μου εκανε την πρωτη μεταμοσχευση ειναι στην Αγγλια και θα επιστρεψει τελος καλοκαιριου μενει σε μενα να αποφασισω αν θα τον περιμενω να την κανω με τον ιδιο η θα γινει αμεσα με αλλον γιατρο.
 

Συνημμένα

  • aaa.JPG
    aaa.JPG
    917.6 KB · Προβολές: 874
  • aaa1.JPG
    aaa1.JPG
    939.5 KB · Προβολές: 884

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
Αν είναι μόνο για πύκνωση και εγώ πιστεύω ότι 2000 ίσως είναι πολλά. Βέβαια υπάρχει και αυτή η άτιμη περιοχή του crown που όσα και να της βάλεις είναι "αχόρταγη" αλλά πιστεύω ότι και με 1500 θα είσαι σούπερ.
 

horhitto4

Member
n094 είπε:
Αν είναι μόνο για πύκνωση και εγώ πιστεύω ότι 2000 ίσως είναι πολλά. Βέβαια υπάρχει και αυτή η άτιμη περιοχή του crown που όσα και να της βάλεις είναι "αχόρταγη" αλλά πιστεύω ότι και με 1500 θα είσαι σούπερ.

γιατι το crown θεωρειται τοσο δυσκολη περιοχη ρε συ no94? μπορεις να δωσεις μια εξηγηση?υπαρχει πιστευεις συγγεκριμενος τυπος μαλλιου που βολευει την μμ στο σημειο αυτο?η δε παιζει κανενα ρολο??εγω crown βλεπω αν ανοιγω ποιο γρηγορα απο παντου και μου φαινετε πως και οι θεραπειες εκει δε πιανουν το ιδιο με μπροστα...
 

n094

Active Member
horhitto4 είπε:
n094 είπε:
Αν είναι μόνο για πύκνωση και εγώ πιστεύω ότι 2000 ίσως είναι πολλά. Βέβαια υπάρχει και αυτή η άτιμη περιοχή του crown που όσα και να της βάλεις είναι "αχόρταγη" αλλά πιστεύω ότι και με 1500 θα είσαι σούπερ.

γιατι το crown θεωρειται τοσο δυσκολη περιοχη ρε συ no94? μπορεις να δωσεις μια εξηγηση?υπαρχει πιστευεις συγγεκριμενος τυπος μαλλιου που βολευει την μμ στο σημειο αυτο?η δε παιζει κανενα ρολο??εγω crown βλεπω αν ανοιγω ποιο γρηγορα απο παντου και μου φαινετε πως και οι θεραπειες εκει δε πιανουν το ιδιο με μπροστα...

Horhitto, έχει να κάνει με το θέμα illusion-density στην πίσω περιοχή, το φως που πέφτει σε συνδυασμό με τη φορά της τρίχας, τις φύτρες κλπ. δυσκολεύουν την εικόνα της πυκνότητας, χονδρικά να σου πω ότι αν για την Α ή Β ζώνη (σε ίδιο πολύγωνο) θες πχ 1000 μοσχεύματα στην Γ ζώνη δλδ πίσω για ίδιας έκτασης περιοχή μπορεί να θες και 1500 για να έχεις περίπου το ίδιο αποτέλεσμα.
 

horhitto4

Member
n094 είπε:
horhitto4 είπε:
n094 είπε:
Αν είναι μόνο για πύκνωση και εγώ πιστεύω ότι 2000 ίσως είναι πολλά. Βέβαια υπάρχει και αυτή η άτιμη περιοχή του crown που όσα και να της βάλεις είναι "αχόρταγη" αλλά πιστεύω ότι και με 1500 θα είσαι σούπερ.

γιατι το crown θεωρειται τοσο δυσκολη περιοχη ρε συ no94? μπορεις να δωσεις μια εξηγηση?υπαρχει πιστευεις συγγεκριμενος τυπος μαλλιου που βολευει την μμ στο σημειο αυτο?η δε παιζει κανενα ρολο??εγω crown βλεπω αν ανοιγω ποιο γρηγορα απο παντου και μου φαινετε πως και οι θεραπειες εκει δε πιανουν το ιδιο με μπροστα...

Horhitto, έχει να κάνει με το θέμα illusion-density στην πίσω περιοχή, το φως που πέφτει σε συνδυασμό με τη φορά της τρίχας, τις φύτρες κλπ. δυσκολεύουν την εικόνα της πυκνότητας, χονδρικά να σου πω ότι αν για την Α ή Β ζώνη (σε ίδιο πολύγωνο) θες πχ 1000 μοσχεύματα στην Γ ζώνη δλδ πίσω για ίδιας έκτασης περιοχή μπορεί να θες και 1500 για να έχεις περίπου το ίδιο αποτέλεσμα.

μαλιστα...κατι μου λεει πως αν εισαι σπαστο σγουρος γενικα σε βολευει η ειναι ιδεα μου??οπως επισσης να εισαι και ψιλο καστανος η προς το μελαχρινο ε??
 

n094

Active Member
σπαστό, κατσαρό και όσο πιο ανοιχτό.... όλα αυτά είναι ο τέλειος συνδυασμός...
 

Adriano

Well-Known Member
Dim κατέβασε ένα τικ την hairline σου.Θα γουστάρεις πιο πολύ.Άσε το crown.Βάλε άμα γουστάρεις αλλά την προσοχή σου να την έχεις μπροστά.Δεν πειράζει και λίγο ανοιχτό μπιφτεκάκι.Δεν έισαι 20άρης.Μπροστά την προσοχή σου.Εκεί είναι η μόστρα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
αμα ειχα σαν το δικο σου crown ευτυχισμενος θα ημουν τωρα,ετσι πως το βλεπω στην φωτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Ελάτε ρε παιδιά μια χαρά ειναι το crown ,μην τρελαθούμε τελείως..ποσο πια; Εμένα τα 1500 μου φαίνονται πααααρα πολλα για οτιδήποτε εχει μείνει και χρειάζεται δουλειά στον dim παντως..
 

dim74

Member
Στους 12 μηνες...
Η νεα μου μεταμοσχευση παει για φθινοπωρο,καθως θελω να την κανω με τον ιδιο γιατρο αλλα και να μην εχω το καλοκαιρι παλι μπροστα μου,που θελει ιδιαιτερη προσοχη.
 

Συνημμένα

  • ppp 009.JPG
    ppp 009.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 896
  • ppp 016.JPG
    ppp 016.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 892
  • ppp 017.JPG
    ppp 017.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 820
  • ppp 022.JPG
    ppp 022.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 785
  • ppp 031.JPG
    ppp 031.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 739

Adriano

Well-Known Member
Καλή κάλυψη.Η hairline θέλει δουλειά για εμένα.Αν γίνει πιο συμπαγής θα σου φτιάξει κατα πολύ την μόστρα.OVerall:positive
 

n094

Active Member
Συμφωνώ με τον Adriano. πρόκειται για ένα καλό αποτέλεσμα, το οποίο κατά τόπου χρειάζεται λίγη πύκνωση. Επίσης μου κάνει εντύπωση ότι το crown πήγε αρκετά καλά, με δεδομένο ότι δεν έβαλες εκεί τόσα μοσχεύματα όσο μπροστά.
 

gkast

Active Member
dim74 είπε:
Στους 12 μηνες...
Η νεα μου μεταμοσχευση παει για φθινοπωρο,καθως θελω να την κανω με τον ιδιο γιατρο αλλα και να μην εχω το καλοκαιρι παλι μπροστα μου,που θελει ιδιαιτερη προσοχη.
Αν και στην αρχή βιάστικα στο 4μηνο να πω πως δεν ειναι ικανοποιτικο τελικά
βγήκε καλό αποτέλεσμα δωσε βάση μπροστά και θα είσαι σούπερ...
 

Dimit

New Member
Κατά τη γνώμη μου έχεις τραβήξει φωτογραφίες με πολύ ειλικρινή τρόπο. Ζουμ ακριβώς στο σημείο της μεταμόσχευσης, σηκωμένο μαλλί με χτένα, καλή ανάλυση και γενικά φωτογραφίες που δίνουν στον άλλο να καταλάβει, χωρίς τεχνάσματα. Την μεταμόσχευση σου την θεωρώ καλή.

Παρεπιπτόντως, επειδή μίλησα για ανειλικρινείς φωτογραφίες δείτε εδώ ενα παράδειγμα που βρήκα ψάχνοντας τυχαία. Είναι από έναν που έκανε επέμβαση σε κάποιον που θεωρώ από τους καλύτερους γιατρούς μτμ στην Ευρώπη:

http://www.hairlossexperiences.com/view_topic.php?id=1816&forum_id=17&page=1

Του έβγαλαν φωτογραφίες στην κλινική και μετά από λίγες βδομάδες έβγαλε φωτογραφίες σπίτι του και θα νομίζετε ότι πρόκειται για διαφορετικό κεφάλι.

Πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί με φωτογραφίες ειδικά σε φόρουμς. Καλύτερα είναι αν σκέφτεστε να κάνετε σε κάποια κλινική στην Ελλάδα να ζητήσετε από αυτούς που προβάλλουν τα αποτελέσματα τους σε φόρουμ συνάντηση κατ' ιδίαν.
 

n094

Active Member
Πάντως Dimit και στις φωτογραφίες της κλινικής (του Bissanga αν δεν κάνω λάθος) φαίνεται ότι δεν έγινε καμιά φοβερή δουλειά, βέβαια στις "σπιτικές φωτογραφίες" το πράγμα παραπάει. Για μένα ωστόσο είναι κλασική περίπτωση αποτυχημένης μμ λόγω κυρίως μεγάλης πυκνότητας των μοσχευμάτων στη λήπτρια.

Κατά τα άλλα και όσον αφορά τις φωτογραφίες η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.... όπως δλδ η κλινική τις "έφτιαξε" για να δείξει αυτό που ήθελε, έτσι και ο ασθενής-πελάτης τις "διάλεξε" για να δείξει αυτό που θέλει. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κανένας δεν βλέπει το μαλλί μας "παγωμένο" όπως σε μια φωτογραφία, όπου με τον κατάλληλο φωτισμό κλπ μπορείς να φτιάξεις ή να χαλάσεις λίγο το αποτέλεσμα, στην καθημερινότητα όντως η αλήθεια είναι κάπου στη μέση....
 
Μπλουζα