Diffuse thinner

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

krhtikos21

Member
γτ όχι? αν έχεις οικονομική δυνατότητα εννοείται.
αν πάλι δε σ χαλάει αυτό δεν αξίζει να δώσεις τα λεφτά σου εκεί.
εξαρτάται από την ιεράρχηση των αναγκών μας.
 

Hairsick

Active Member
Φίλε μου κρητικέ, είχα αποφασίσει για επέμβαση για τέλος Αυγούστου, λόγω άδειας και έμενε μόνο η απόφαση για το γιατρό.


Το πρόβλημα είναι πως έχω λεπτή τρίχα και γενικότερα μέτρια δότρια. Φοβάμαι και το shock loss.
 

krhtikos21

Member
Hairsick είπε:
Φίλε μου κρητικέ, είχα αποφασίσει για επέμβαση για τέλος Αυγούστου, λόγω άδειας και έμενε μόνο η απόφαση για το γιατρό.


Το πρόβλημα είναι πως έχω λεπτή τρίχα και γενικότερα μέτρια δότρια. Φοβάμαι και το shock loss.



shock loss παθαίνεις όταν βάζεις μεγάλες πυκνότητες σε μαμα μαλλιά ενδιάμεσα.μόνο εκεί.μέτρα την δότρια σου σε καμιά d*i και στείλε φωτογραφίες σου να σε δουν με mail και οι κύπριοι να δεις τι λένε κ αυτοί για την δότρια σου.
στείλε στον Μιχ@λη και στην h*c στην Κύπρο.
μην ακούς τον κάθε άσχετο για την δότρια σου και διασταύρωσε απόψεις.
 

Hairsick

Active Member
Έχω στείλει σε πάρα πολλούς. Κύπρο, Βέλγιο, Καναδά, Τουρκία. Μόνο Ελλάδα δεν πήγα μιας και είχα άσχημη εμπειρία. Στην H@c μου πρότειναν 3000 τρίχες για εμπρός και 600 πίσω από μούσι, δεν μου είπαν κάτι για την δότρια που τους έδειξα, άλλοι επίσης κορυφαίοι μου πρότειναν φιναστερίδη και επανεξέταση μετά από 6μηνο καθώς θεώρησαν επιθετική την αλωπεκία μου. Καταλαβαίνεις τον προβληματισμό μου?
 

krhtikos21

Member
Hairsick είπε:
Έχω στείλει σε πάρα πολλούς. Κύπρο, Βέλγιο, Καναδά, Τουρκία. Μόνο Ελλάδα δεν πήγα μιας και είχα άσχημη εμπειρία. Στην H@c μου πρότειναν 3000 τρίχες για εμπρός και 600 πίσω από μούσι, δεν μου είπαν κάτι για την δότρια που τους έδειξα, άλλοι επίσης κορυφαίοι μου πρότειναν φιναστερίδη και επανεξέταση μετά από 6μηνο καθώς θεώρησαν επιθετική την αλωπεκία μου. Καταλαβαίνεις τον προβληματισμό μου?

πες τους αμα είναι να πάρω φινα σιγα μην κάνω μμ.
αυτά με τα μούσια που τα χουνε δει στην h*c πριν καν εξαντληθεί η δότρια??
δλδ εσένα η δότρια σου έχει μόνο 3000 τρίχες???
παιδιά γενικά όσοι σας λένε πριν εξαντληθεί η δότρια για γένια και σώμα πάνε να σας τσιμπήσουνε λεφτά.
σας το λέω με πλήρη επίγνωση
επειδή έχω ψάξει πολύ το θέμα με γέννια ακι σώμα γτ έχω πολλές τρίχες είναι η τελευταία λύση και κυρίως για κοντά μαλλιά.
 

Hairsick

Active Member
φινα δεν παιρνω, μονο για λιγο μετά την επέμβαση αν χρειαστεί για τον φοβο του σοκ. παντως μαλλον θα πρεπει επιλεξω επέμβαση που θα καλύψει το εμπρος κομματι και θα αφησω έστω για αργότερα και αν έχω αποθεμα το crown.
 

krhtikos21

Member
Hairsick είπε:
φινα δεν παιρνω, μονο για λιγο μετά την επέμβαση αν χρειαστεί για τον φοβο του σοκ. παντως μαλλον θα πρεπει επιλεξω επέμβαση που θα καλύψει το εμπρος κομματι και θα αφησω έστω για αργότερα και αν έχω αποθεμα το crown.

η ποιότητα των μαλλιών που θα βγουνε(μεταμοσχευμένα) δεν επηρεάζονται από τα φίνα η μινοξ.
η μινοξ ίσως τους δωσει επιτάχυνση στην φύτρωση
 
Μπλουζα