dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

ANAR

Well-Known Member
Θελω να ρωτήσω αν υπαρχουν dht blocker προιοντα στην ελλαδα και αν γινετε να φτιαξω μια λοσιον dht blocker με προιοντα απο το φαρμακειο
Ειναι κατα την γνωμη μου απαράδεκτο να ταλαιπωρούμαστε με αγορες απο το εξωτερικο και να μην υπαρχουν καποια προιοντα εδω :down
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

από Ελλάντα μόνο δ/μα σπιρονολακτόνης,proscar και super Zix :(
...άντε βαριά και κορτιζονούχες κρέμες :slap
 
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

το Super Zix η το διαλυμα σπυρολακτονιης που λετε το αγοραζω απο το φαρμακειο η θα πρεπει να το φτιαξω μονος μου...? με τρομαζει λιγο να το φτιαξω μονος μου μην κανω κανενα λαθος στις δοσολογιες...δεν υπαρχει αλλος τροπος? επισης αν χρησιμοποιω και regain πιο απο τα δυο θα πρεπει να βαζω πρωτο?
 
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

επισης δερματολογος εδωσε διαλυμα με betnovate scalp kai Lavilon...να το δοκιμασω σε συνδυασμο με regaine kai fungoral? πως σας φαινετε?απλα ποιο θα βαζω πρωτο αυτο η regaine?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

ο συνδυασμός που προτείνεις έχει ξαναγραφτεί-έχει αποτελέσματα,αλλά θέλει μηνιαία αναμνηστικές δόσεις του κορτιζονούχου δ/τος (αναμνηστικές)

η παρασκευή του δ/τος σπιρονολακτόνης είναι σχετικά εύκολη - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,386.555.html
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

πρώτα βάζεις το δ/μα σπιρονολακτόνης και όταν στεγνώσει το μαλλί βάζεις το δ/μα που σου έγραψε ο δερματοδίφης ;D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

sorry-σε έχασα από σπόντα :tease:

λοιπόν,
πρωί-βράδυ το δ/μα betnovate+lavillon
πρωί-βράδυ regain (σε στεγνό κεφάλι,μετά το προηγούμενο δ/μα)
3 φορές την εβδομάδα λούσιμο με fungoral - εναλλάξ ημέρες με κάποιο άλλο καθημερινό σαμπουάν

συνεννοηθήκαμε;! ;D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

όλα τα κορτικοστεροειδή(& η betnovate) είναι αντιανδρογόνα=>dht blockers ;D
 

aleksandros

New Member
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

Tα κορτικοστεροιδη κανει να τα χρησιμοποιουμε για μεγαλο χρονικο διαστημα?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

όχι-μέχρι να σταθεροποιηθείς=>2-3 εβδομάδες και μετά αναμνηστικές δόσεις κάθε μήνα 1-4 φορές
τότε θα χρειαστείς κάποιο τοπικό δ/μα σπιρονολακτόνης-που έγραψα από κεκτημένη ταχύτητα ;D,παραπάνω
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

Σπύρος είπε:
ο συνδυασμός που προτείνεις έχει ξαναγραφτεί-έχει αποτελέσματα,αλλά θέλει μηνιαία αναμνηστικές δόσεις του κορτιζονούχου δ/τος έως 1-2 μήνες μετά τον 2ο χρόνο

η παρασκευή του δ/τος σπιρονολακτόνης είναι σχετικά εύκολη - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,386.555.html
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

georgehairs τα μηνυματα σου διαγραφηκαν

διοτι ειναι κανονας να γραφουμε ελληνικα και οχι greeklish
 

george29

New Member
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

ρε παιδια εγω που βαζω της FREAZY DERM την λοσιον μαζι με advantan που ειναι κορτιζονη κανα 4 μηνες πρεπει να την σταματησω (τι βαζω μετα το λουσιμο καθημενα). επισης θα ηθελα να μου πειτε μια σελιδα για να παραγγειλω καλη σπιρο.
 

temponeras

New Member
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

Αποτι εχω ακουσει απτα παιδια spyro μπορεις να αγορασεις απο την ιστοσελιδα του dr lee.. αλλα πιο φθηνα θα σου ερθει να την φτιαξεις
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

ναι-τα κορτικοστεροειδή είναι κατηγορία ανδρογόνα=>elocon,butavate κ.α σε λοσιόν από φαρμακείο ;D
 

temponeras

New Member
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

Χτες που γυριζα απο αθηνα επισκευτηκα ενα φιλο μου οπου ο πατερας του ειναι δερματολογος (κ δεν το ξερα :D) τεσπα πηγα σπιτι του και στο μπανιο παρατηρησα τα εξης προιοντα : για shampoo το pregain, το octenisept και betnovate. Αποτι ειδα σε φωτογραφιες ο πατερας του παρουσιαζει τριχοπτωση και εφοσον ειδα αυτα θεωρησα οτι ισως να τα χρησιμοποιει για θεραπεια. Πιστευω πως σαν δερματολογος ( και αποτι μου πε ο φιλος μου γνωστος) θα ξερει τι βαζει στα μαλλια του. Εγω αυτο που σκευτομαι, εναλλακτικη λυση του big 3?


Ποιες οι γνωμες σας για τα προιοντα?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: dht blocker προιοντα στην Ελλαδα

με αυτα τα 3 δεν σωνετε η κατασταση

και οι γιατροι ανθρωποι ειναι και κανουν και λαθη η βλεπουν αλλιως τα πραγματα

αν πας σε αλλου δερματολογου το σπιτι θα δεις οτι χρησιμοποιει εντελως διαφορετικα σαμπουαν και λοιπα

αυτο απο μονο του σημαινει κατι
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα