Dhi

makis25

Well-Known Member
αφου ηταν τοσο ανικανος ο γιατρος, πραγματικα εχω περιεργεια να δω τι ζημια σου κανε , αν σου κανε , στη δοτρια . Μη τους δωσεις ουτε ευρω . Ντροπη τους . Ανικανοτητα . Δεν υπαρχει η παραμικρη πιθανοτητα να χουν βγει 700. Η φωτο 3842 που εβαλες , ισως ειναι απο τα χειροτερα αποτελεσματα στο φορουμ ολα αυτα τα χρονια .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Zob

Active Member
Χαιρετω απαντες.
Οπως το βλεπω εγω εβαλε περιπου 1050 γκραφτς σε μια περιοχη γυρω στα 35 τετρ. εκατ.
Οποτε εαν υποθεσουμε οτι ηταν γυμνη η περιοχη τοποθετησης θα πρεπε να χει τωρα πυκνοτητα 30 γκραφτ/τετρ.εκατοστο.
Το τι πυκνοτητα υπαρχει μπορει να το μετρησει ο ιδιος στους κροταφους χρησιμοποιωντας ενα κομματακι χαρτι του 1cm2.
Οπως δειχνει στην εικονα δε φαινεται να ειναι πανω απο 20 grafts/cm2 ο μεσος ορος.
 

makis25

Well-Known Member
zob απο τις φωτογραφιες που ποσταρε το παιδι , η 3842 ειναι η πιο καθαρη , και η πιο κοντινη . Δες την ξανα σε παρακαλω και πες μου σε ποιο σημειο της hairline υπαρχουν 20γραφτ ανα εκατοστο . Στην ουσια δεν υπαρχει hairline , ειναι φυτρωμενες 5 τριχες εκει , 10 εδω , ειναι πανωλεθρια . Επισης πιο ακριβες ειναι να μη μετρας δειγματολειπτικα . Αλλα ειδικα σε μικρα περιστατικα μπορεις να μετρησεις ολα τα μοσχευματα ενα ενα . Ειναι το χειροτερο αποτελεσμα της dhi στο φορουμ εδω και χρονια . Δυστυχώς τα καλα αποτελεσματα της dhi τελικα αποτελουν εξαιρεσεις , ειναι 2-3 αντε 4, σε βαθος 3 χρονων στο φορουμ , τα περισσοτερα μετρια η και κατω του μετριου και αυτο νομιζω ειναι το δευτερο πολυ κακο απο dhi απο περυσι. Κριμα . Και αντι να βελτιονονται τα περιστατικα που τυχαινει και εμφανιζονται , η dhi χαμηλωνει τις τιμες ... Αυτο που εγραψε το παιδι 1750 ευρω το σεσσιον , η 1500 ευρω το σεσσιον για μια μερα , μπορει να φαινεται σε καποιους καλο , αλλα δεν ειναι καλο σημάδι .
 

vlafo

Well-Known Member
Τα πράγματα είναι πολύ απλά Μάκη.Η πορεία τους δυστυχώς είναι καθοδική για αυτό και κατεβάζουνε τιμές.Οχι γιατί υπάρχει μόνο χαμηλή ζήτηση αλλά και γιατί η ποιότητα της δουλειάς τους έχει πέσει κατακόρυφα μετά και τη φυγή πολλών ικανών ας πούμε γιατρών της.
Για να καταφέρει να ανακτήσει την αξιοπιστία της θέλει πολύ χρόνο και πολλά συνεχόμενα καλά αποτελέσματα σαν δείγματα γραφής.
Σε αντίθεση με το Β που επιδεικνύει τουλάχιστον στο κομμάτι φύτρωσης πολύ δυνατά αποτελέσματα.
Αν δηλαδή τους πεις να σου προσέξουνε τη δότρια και να παρουν από όλο το εύρος της καθώς και σωστή τοποθέτηση πολυτρίχων -βελτίωση και χερλάιν τότε μιλάμε για τη μια και μοναδική επιλογή εντος Ελλάδας.
Και σε συνάρτηση με την πολύ δυνατή τιμή του θα ειναι best value.Και μιλάμε από ότι φάινεται αυτό θα γίνει σύντομα.Χωρίς να σημαίνει ότι δεν έχουνε δομικές αδυναμίες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Μονοπώλιο μεν εδώ,αλλά έχει πολύ πελατεία από εξωτερικό,συνεπώς η αύξηση εάν είναι σε λογικά πλαίσια δεν θα είναι πρόβλημα για τους περισσότερους.
 

dimitris50423

Well-Known Member
αν ο βεκρης ισοπεδωσει την dhi , τοτε αυτοματα θα ανεβουν οι τιμες του

Δεν θα ανεβουν οι τιμες του γιατι εχει εκπαιδευσει πολλες ομαδες που κανουν μεταμοσχευσεις. Και επισης δεν κινδυνευει να του φυγουν τα καλα χερια ανοιγοντας δικη τους κλινικη. Στη DHI οποιος ξερει η μαθει καλα τη δουλειά η εστω νομισει πως την εχει μαθει κανει δικο του ξεκινημα. Οποτε τι μενει πισω;
Κανενας ιατρος εμπειρος στις μεταμοσχευσεις δεν θα μεινει να δουλεύει με ενα μισθο. Οποτε μενουν οσοι μαθαινουν.
Το συγκεκριμενο αποτελεσμα ειναι ξεκαθαρα αποτυχια.
 

Johnny11

New Member
Προς το παρόν παιδιά θα συνεχίσω με το ριγκειν φουλ τοπικ και θα σας ενημερώσω για την επόμενη επιλογή μου που το κοβω προς κυπρο..Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις γνώμες..
 

Zob

Active Member
zob απο τις φωτογραφιες που ποσταρε το παιδι , η 3842 ειναι η πιο καθαρη , και η πιο κοντινη . Δες την ξανα σε παρακαλω και πες μου σε ποιο σημειο της hairline υπαρχουν 20γραφτ ανα εκατοστο . Στην ουσια δεν υπαρχει hairline , ειναι φυτρωμενες 5 τριχες εκει , 10 εδω , ειναι πανωλεθρια . Επισης πιο ακριβες ειναι να μη μετρας δειγματολειπτικα . Αλλα ειδικα σε μικρα περιστατικα μπορεις να μετρησεις ολα τα μοσχευματα ενα ενα . Ειναι το χειροτερο αποτελεσμα της dhi στο φορουμ εδω και χρονια . Δυστυχώς τα καλα αποτελεσματα της dhi τελικα αποτελουν εξαιρεσεις , ειναι 2-3 αντε 4, σε βαθος 3 χρονων στο φορουμ , τα περισσοτερα μετρια η και κατω του μετριου και αυτο νομιζω ειναι το δευτερο πολυ κακο απο dhi απο περυσι. Κριμα . Και αντι να βελτιονονται τα περιστατικα που τυχαινει και εμφανιζονται , η dhi χαμηλωνει τις τιμες ... Αυτο που εγραψε το παιδι 1750 ευρω το σεσσιον , η 1500 ευρω το σεσσιον για μια μερα , μπορει να φαινεται σε καποιους καλο , αλλα δεν ειναι καλο σημάδι .
Εχεις δικιο.Καντες 20 τριχες ανα τετραγ.εκατοστο...Αλλα τοτε μιλαμε για μολις 30% φυτρωση.
Παντως μπορει καποιος να μετρησει δειγματοληπτικα και να βγαλει μια ταξη μεγεθους.
Για παραδειγμα εγω στους κροταφους μου εχω κατα μεσο ορο 15 grafts/m2.Σε καποια (λιγα) σημεια εχω απο 20, σε αλλα (επισης λιγα) απο 10, στα περισσοτερα ομως εχω γυρω στα 15.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
οπως λοιπον βλεπεις zob , απ το 2008 που εκανες εσυ , μεχρι σημερα , συνεχιζουν να φυτευουν μεσο ορο 15 γραφτ ανα εκατοστο στη πλειοψηφια των περιστατικων , και δυστηχως παλι εμφανιζονται περιπτωσεις με φτωχη επιβιωση μοσχευματων . Συνεχιζουν να χρησιμοποιουν εργαλεια 1mm η εκει γυρω , και συνεχιζουν να παραγουν πολυ αραιες hairline ( η και ανυπαρκτες )
 
  • Like
Reactions: Zob
Μπλουζα