Dhi thessalonikis_fue_tsakalos_2100 grafts_16/7/2018

sotos20

Member
εδώ από τον 5ο μόλις κουρεύτηκα και πρώτη φορά(πίσω η σκάλα ήταν 6mm). Πως τα βλέπετε τα πράγματα;

5o1.jpg 5o2.jpg 5o3.jpg 5o4.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
εδώ από τον 5ο μόλις κουρεύτηκα και πρώτη φορά(πίσω η σκάλα ήταν 6mm). Πως τα βλέπετε τα πράγματα;

Προβολή συνημμένου 20474 Προβολή συνημμένου 20475 Προβολή συνημμένου 20476 Προβολή συνημμένου 20477
Φιλε Σωτηρη, κατ' αρχας αυτες οι φωτογραφιες ειναι πολυ θολες και δε βγαινουν ασφαλη συμπερασματα.

Ωστοσο ταπεινη προσωπικη αποψη (με αρκετη αμφιβολια και αβεβαιοτητα λογω της κακης ποιοτητας των φωτογραφιων, χωρις να θελω να σε απογοητευσω και εχοντας ηδη εμπειρια απο μμ της DHI) ειναι η εξης:

Αν πραγματι οι φωτογραφιες ειναι του 5ου μηνα, τοτε η πορεια της μμ κρινεται μετρια προς καλη.....δηλαδη στα γνωστα χαμηλα στανταρ της κλινικης στην οποια εχει θητευσει ο κ. Τσακαλος.

Αν ομως οι φωτογραφιες ειναι τωρινες (δηλαδη του 6ου μηνα, αφου σε τρεις μερες κλεινεις εξαμηνο), τοτε το αποτελεσμα ειναι μετριο και δυστυχως για αλλη μια φορα θα αποδειχθει οτι οι γιατροι της DHI ειναι περιορισμενων δυνατοτητων και παραγουν αποτελεσματα μετρια και πυκνοτητες που δεν υπερβαινουν τα 30-35 grafts ανα cm2.

Μακαρι η μετεπειτα εξελιξη της μμ σου να με διαψευσει. Καλη συνεχεια.
 

makis25

Well-Known Member
Το αποτελεσμα ειναι καλο συγκρινοντας τη φωτογραφια του δεκαημερου με το σημερα . Δηλαδη το μεγιστο σουπερ αποτελεσμα που θα μπορουσε να περιμενει ειναι ετσι κ αλλιως αραιο ( στη δευτερη σελιδα) οποτε παει καλα . Απλα και 100% φυτρωση να εχει , θελει ενα δευτερο περασμα . Αυτη τη στιγμη δεν εχουν φυτρωσει 30-35 ανα εκατοστο παντως με τιποτα . Η δοτρια φυσικα με δευτερη σκαλα 6mm δε φαινεται τιποτα πειραγμενο . Και πιο κοντο μπορει να το παρει .

tol μπηκα στη σελιδα της dhi , εψαξα τον κ .Τσακαλο , ειδα πως ξεκινησε να κανει μεταμοσχευσεις το 2016 , και εχει κανει , γραφει , εκατονταδες περιστατικα . Χωρις να θελω να αφαιρεσω τιποτα απο ενα νεο παιδι που δουλευει στη μεταμοσχευση , ενα απο τα ζητηματα της dhi ειναι πως πας , και με τα ιδια χρηματα , μπορει να κανεις μεταμοσχευση με τον κ Τσακαλο , η αν τυχει , να κανεις με την Κ . Μπιρου με πολλαπλασια εμπειρια ή μπορει να σου τυχει και καποιος γιατρος που κανει τωρα την δεκατη μεταμοσχευση στην καριερα του. Ειναι μαυρη τρυπα αυτο το ζητημα , και αν πηγαινουν πελατες ενημεροι και ζηταν συγκεκριμενους γιατρους , τοτε η dhi , ή θα προσπαθει να πείσει πως ολοι οι γιατροι παραγουν καλα αποτελεσματα ( εχουμε δει πως δεν το κανουν ) ή θα κανει συνεχως εκπτωσεις για να κρατα πελατες ( νομιζω πως κυριως αυτο κανει ) . Αλλα αυτο δε το βλεπω βιωσιμο long term .

Στο συγκεκριμενο περιστατικο , θα ηταν φανταστικο στο 12μηνο αν τα επαιρνε κοντα μπροστα και συγκριναμε με τις φωτογραφιες δεκαημερου . Εχω πραγματικα περιέργεια με τι ποσοστο επιβιωσης θα καταληξει . Τωρα με το ματι θα πω ενα 65% .
 

sotos20

Member
Οι φώτο όντως είναι λίγο θολές γιατί τις έβγαλα με την μπροστινή κάμερα που δεν έχει καλή ανάλυση,σε λίγες μέρες που θα βάλω για τον 6ο θα είναι καλύτερες!Παντως οι φωτο που έβαλα στον 5ο μήνα αδικούν λίγο την εικόνα γιατί μόλις είχα κουρευτει και το μαλλί δεν είχε στρώσει ακόμα.. μετά από 4-5 μερες ήταν πολύ καλύτερα...Πόσο λέτε να δώσει στον 7-10 μήνα,κανα 20%???
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το αποτελεσμα ειναι καλο συγκρινοντας τη φωτογραφια του δεκαημερου με το σημερα . Δηλαδη το μεγιστο σουπερ αποτελεσμα που θα μπορουσε να περιμενει ειναι ετσι κ αλλιως αραιο ( στη δευτερη σελιδα) οποτε παει καλα . Απλα και 100% φυτρωση να εχει , θελει ενα δευτερο περασμα . Αυτη τη στιγμη δεν εχουν φυτρωσει 30-35 ανα εκατοστο παντως με τιποτα . Η δοτρια φυσικα με δευτερη σκαλα 6mm δε φαινεται τιποτα πειραγμενο . Και πιο κοντο μπορει να το παρει .

tol μπηκα στη σελιδα της dhi , εψαξα τον κ .Τσακαλο , ειδα πως ξεκινησε να κανει μεταμοσχευσεις το 2016 , και εχει κανει , γραφει , εκατονταδες περιστατικα . Χωρις να θελω να αφαιρεσω τιποτα απο ενα νεο παιδι που δουλευει στη μεταμοσχευση , ενα απο τα ζητηματα της dhi ειναι πως πας , και με τα ιδια χρηματα , μπορει να κανεις μεταμοσχευση με τον κ Τσακαλο , η αν τυχει , να κανεις με την Κ . Μπιρου με πολλαπλασια εμπειρια ή μπορει να σου τυχει και καποιος γιατρος που κανει τωρα την δεκατη μεταμοσχευση στην καριερα του. Ειναι μαυρη τρυπα αυτο το ζητημα , και αν πηγαινουν πελατες ενημεροι και ζηταν συγκεκριμενους γιατρους , τοτε η dhi , ή θα προσπαθει να πείσει πως ολοι οι γιατροι παραγουν καλα αποτελεσματα ( εχουμε δει πως δεν το κανουν ) ή θα κανει συνεχως εκπτωσεις για να κρατα πελατες ( νομιζω πως κυριως αυτο κανει ) . Αλλα αυτο δε το βλεπω βιωσιμο long term .

Στο συγκεκριμενο περιστατικο , θα ηταν φανταστικο στο 12μηνο αν τα επαιρνε κοντα μπροστα και συγκριναμε με τις φωτογραφιες δεκαημερου . Εχω πραγματικα περιέργεια με τι ποσοστο επιβιωσης θα καταληξει . Τωρα με το ματι θα πω ενα 65% .

Ενα απο τα ζητηματα της dhi εγω θεωρω οτι ειναι το οτι ενας ιατρος που θα μαθει καλα τη δουλειά και θα αρχισει να δινει καλα αποτελεσματα αρχιζει να εχει απαιτησεις το οποιο ειναι και λογικο και αφου μαζεψει χρημα σηκωνεται και φευγει κανοντας δικη του δουλειά. Ετσι μενουν πισω αυτοι που μαθαινουν. Το ειδαμε με δυο που ειχαν καλο ονομα. Βλεπω να το γυρναει σε νοσηλευτριες και η dhi. Καλυτερη πορεια θα εχει.
 

aeratos28

Just aeratos
Δημήτρη σωστό είναι αυτό,έτσι γίνεται όντως..και ο βεκρής εκεί δούλευε και άνοιξε τη δική του κλινική μετά.αλλα πήρε νοσηλεύτριες ο πονηρός ώστε να μην γίνει το ίδιο και στη δική του κλινική..να του φεύγουν δλδ και να ανοίγουν και άλλες κλινικές.πονηρος ο βεκ...χαχαχαχαχα
 

dimitris50423

Well-Known Member
Γίνεται παγκοσμια αυτο aerate.
Αν δεν κανω λαθος και η γιατρος που δουλευε με lorenzo την εκανε μολις εμαθε τη δουλειά και ξεκινησε μονη της. Ο καθενας αυτο θα εκανε αν μπορούσε. Καλως ορισες πισω στο φορουμ. Χαθηκες για καιρο.
 

aeratos28

Just aeratos
Έχω έρθει καιρό ρε συ,να σαι καλά πάντως.εχω μπει αρκετές φορές.εχω γράψει κιόλας..άρα είναι παγκόσμιο όπως λες το ζήτημα αυτό δεν είναι ούτε της dhi ούτε κανενός .
Anyway ,sotos,δεν φαίνεται να έχει πάει πάρα πολύ καλά αλλά δεν έβαλες και πολλά grafts για το πρόβλημα σου.καλη συνέχεια.
 

Adriano

Well-Known Member
Σε αυτή την έκταση με 2100 μοσχεύματα πέτυχες ένα μέτριο αποτέλεσμα που με τις δεδομένες ικανότητες της DHI φαίνεται μια χαρά. Πλέον έχεις λίγα μαλλιά παραπάνω. Αν ζυγίσεις την επιλογή που έκανες ,δεν ήταν η καλύτερη ,αλλά από εντελώς άδειος έχεις πλέον μια αξιοπρεπή αραίωση.
 

Pes

Active Member
Οι φώτο όντως είναι λίγο θολές γιατί τις έβγαλα με την μπροστινή κάμερα που δεν έχει καλή ανάλυση,σε λίγες μέρες που θα βάλω για τον 6ο θα είναι καλύτερες!Παντως οι φωτο που έβαλα στον 5ο μήνα αδικούν λίγο την εικόνα γιατί μόλις είχα κουρευτει και το μαλλί δεν είχε στρώσει ακόμα.. μετά από 4-5 μερες ήταν πολύ καλύτερα...Πόσο λέτε να δώσει στον 7-10 μήνα,κανα 20%???
Καλή επιτυχία αγόρι μου ...ως γνωστό 7-9 γίνεται η φυτρωση των πολύ τριχών και εξηγώ τα πολύ τρίχα στη αρχή βγαίνουν μόνο τρίχα και 7-9φυτρωνουν και οι άλλες τριχουλες...αυτός είναι ο κανόνας...
 

sotos20

Member
Σε αυτή την έκταση με 2100 μοσχεύματα πέτυχες ένα μέτριο αποτέλεσμα που με τις δεδομένες ικανότητες της DHI φαίνεται μια χαρά. Πλέον έχεις λίγα μαλλιά παραπάνω. Αν ζυγίσεις την επιλογή που έκανες ,δεν ήταν η καλύτερη ,αλλά από εντελώς άδειος έχεις πλέον μια αξιοπρεπή αραίωση.
Ποια θεωρείς πως θα ήταν καλύτερη επιλογή,και με ποια κριτήρια ???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Θεωρώ ότι έπρεπε να πας για μεγαλύτερο session. Δεν ξέρω που και δεν με αφορά.
Αυτό που ξέρω είναι ότι θες σίγουρα και άλλη μεταμόσχευση.

Αν υπήρχε οικονομικό ζήτημα βέβαια πάω πάσο.

Καλή συνέχεια.
 

makis25

Well-Known Member
Λοιπον , συγκρινοντας φωτογραφιες απο τεταρτο μεχρι εκτο , τελικα βλεπω τα πηγαινεις πολυ καλα . Βαζεις μινοξιδιλη; Εισαι στα μισα του δρομου ακριβως
 

Karagiannis88

New Member
Παρακαλώ θα μπορούσατε να μας ενημερώσετε ως προς το κόστος των δύο μεταμοσχεύσεων? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

piros75

Well-Known Member
εγώ αγαπητέ για 6 μήνες θεωρώ ότι η μμ πάει πολύ καλά. Σίγουρα με τον αριθμό των μοσχευμάτων που έβαλες δεν θα γίνεις Βαλντεράμα, όμως νομίζω ότι η φυτρωτικότητα που έχεις είναι ήδη πολύ υψηλή και νομίζω ότι μέχρι τον 12ο μήνα θα είσαι σούπερ. Ίσως να χρειαστείς άλλη μία μικρότερη για πύκνωση.
 
Θεωρώ ότι άλλαξες πολύ την εμφάνιση σου και με 2500 ευρώ θεωρώ είναι καλό αποτέλεσμα και λόγω τιμής και φυσικότητας
 

sotos20

Member
Θεωρώ ότι άλλαξες πολύ την εμφάνιση σου και με 2500 ευρώ θεωρώ είναι καλό αποτέλεσμα και λόγω τιμής και φυσικότητας

και εγώ έτσι νομίζω + τα μοσχεύματα που έβαλα ήταν πολύ ικανοποιητικα σε αριθμό σε σχέσει με άλλα νούμερα που βάζουν!
 
Μπλουζα