DHI -FUE- Ευαγγελάτος - 1830 Grafts - 11.03.2020

izi

New Member
Όλα πήγαν περίφημα!

Ξεκινήσαμε γύρω στις 10 το πρωί με προσεχτικό κούρεμα σε δύο μικρές ζώνες, πολύ λούσιμο με μπεταντίν και στη συνέχεια ανεβήκαμε στην αίθουσα της κλινικής όπου έγινε όλη η δουλειά. Πριν την έναρξη, μου πήραν την πίεση και τις σφίξεις, μου έδωσαν ένα χάπι αντιβίωση και ξάπλωσα στο κρεβάτι, όπου η καρδιά μου πήγαινε να σπάσει από το άγχος και τον φόβο. Τελικά όντως όλα ήταν το πρώτο τσικ της βελόνας μετά από αυτό δεν ένοιωσα απολύτως τίποτα, παρά μόνο λίγο τσούξιμο προς το τέλος στην τοποθέτηση των τελευταίων μοσχευμάτων.

Ο Ηλίας, κατάφερε και έβγαλε 1830 μοσχεύματα εκ των οποίων τα 600 και κάτι ήταν εντελώς από ακούρευτες περιοχές και τα υπόλοιπα 1200 ήταν από τις κουρεμένες ζώνες. Να πω εδώ ότι πραγματικά δεν φαίνεται τίποτα στη δότρια και έπιασα το μαλλί μου κοτσίδα αμέσως μετά την μεταμόσχευση. Όλα λοιπόν κύλησαν φοβερά. Η εξαγωγή έγινε με μηχανάκι και η εισαγωγή με το DHI implanter αν το λέω καλά. Κοιτάω τον εαυτό μου στον καθρέφτη και δεν το πιστεύω ότι βλέπω τριχούλες σε μέρη του κεφαλιού μου που την τελευταία φορά που είδα ήταν όταν σηκώσαμε το ευρωπαϊκό με τον Ζαγοράκη!!! Ελπίζω τώρα όλα να πάνε καλά και να υπάρξει καλή φύτρωση, γιατί η πυκνότητα είναι πολύ καλή. Σε κάποια σημεία υπάρχουν και πάνω από 50 μοσχ/εκ2 ενώ η μέση πυκνότητα υπολογίστηκε σε 40 μοσχ/εκ2.

Παρακάτω οι φωτογραφίες κάποιες από τις οποίες έβγαλε η κοπέλα μου.

Πριν,

Ξύρισμα ζωνών και μαλλί κάτω χωρίς να φαίνεται τίποτα

Τοποθέτηση μετά και μαλλί κάτω

fr.jpg compressed.jpg IMG_20200226_100541.jpg IMG_20200226_191516.jpg IMG_20200227_100246.jpg .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gekal

Member
Καλή επιτυχία αδερφέ.Με ενδιαφέρει άμεσα το αποτέλεσμά σου και η διαδικασία που ακολούθησες μιας και σκέφτομαι πολύ σοβαρά εντός 2 ετών να κάνω και εγώ ακουρευτη μιας και το μακρύ μαλλί δε το αποχωρίζομαι.Με saw Palmetto έχει σταματήσει η τριχόπτωσή μου οπότε για κάνα δυο χρονακια πιστεύω θα είμαι οκ.
 

izi

New Member
Χαίρετε παίδες, πρώτη μέρα σήμερα κοιμήθηκα σχετικά καλά, αν και είχα μια ανησυχία μη τυχόν ακουμπήσουν τα μοσχεύματα στο μαξιλάρι. Δεν νοιώθω καθόλου πόνο και ψεκάζω με φυσιολογικό ορό κάθε 1 ώρα περίπου ή όταν νοιώσω ότι με "τραβάει". Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι με είδε μια γειτόνισσα και μου λέει: "κάτι έχει αλλάξει πάνω σου" χαχαχαχα δεν της είπα, δεν το κατάλαβε, όλα καλά....χαχαχαχα παραθέτω φωτογραφίες σημερινές.
compressed f.jpg compressed r.jpg compressed l.jpg
 

nucky

Active Member
καλό αποτέλεσμα να έχεις

και δια το χαζόν την υπόθεσης , 9 στους 10 που θα πουν σε κάποιον μετά από ΜΜ οτι "κάτι άλλαξες πάνω σου" φυσικά και το έχουν καταλάβει . Είναι αρκετά ευγενείς να μην ρωτήσουν ευθέως αλλά τρώγονται να το πουν έτσι κι αλλιώς....
 

izi

New Member
Καλημέρα αγαπητοί φίλοι, ελπίζω όλοι σας να είστε καλά και υγιείς πάνω απ' όλα. Όπως οι περισσότεροι, έτσι και εγώ είμαι μέσα σε καραντίνα. Αν και αυτό με βολεύει με δεδομένο ότι είμαι μόλις 8 ημέρες από την μεταμόσχευση μου. Ως ενημέρωση την 6 μέρα και ακολουθώντας τις οδηγίες για τα λουσίματα καθάρισα τελείως από τα κακαδάκια, ενώ σήμερα είδα και τις πρώτες τρίχες να πέφτουν (φώτο). Επίσης νοιώθω κάποια μικρά τραβήγματα στη λήπτρια και αναρωτιέμαι αν είναι φυσιολογικά. Πήρα την κλινική και μου είπαν ότι ναι, αλλά αναρωτιέμαι αν τα έχει νοιώσει κάποιος άλλος με παρόμοια εμπειρία. Ως μπόνους, μια φωτογραφία μου από έξοδο για φαί πριν ακόμα κλείσουν τα πάντα. Νομίζω ήταν τρίτη μέρα μετά την μεταμόσχευση.
6 μέρες μετά.jpg IMG_20200302_015422.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
Τη καλύτερη περίοδο την έκανες! Καταρχάς πρόλαβες αλλά θα κάτσεις και σπίτι! Καλή φυτρωση!
 

izi

New Member
Καλημέρα παιδιά. Ελπίζω να είστε όλοι υγιείς και ασφαλείς. Έχει περάσει περίπου 1,5 μήνας από την μεταμόσχευσή μου και είπα να παραθέσω φωτογραφία με την κατάσταση μιας και φαίνεται ότι η πτώση των μεταμοσχευμένων τριχών έχει σταθεροποιηθεί τις τελευταίες μέρες. Θεωρώ πως έχω κρατήσει ένα 30% των τριχών που μπήκαν, αλλά δεν παίρνω και όρκο. Ελπίζω όντως να μην πέσουν άλλες και να ξεκινήσουν σιγά, σιγά να επανεμφανίζονται και αυτές που έπεσαν, γιατί πραγματικά είναι πολύ άσχημο να βλέπεις πάλι το κεφάλι να αραιώνει!!! Το ωραίο βέβαια είναι ότι οι περισσότερες από αυτές που έμειναν έχουν αρχίσει και μεγαλώνουν και είναι πραγματικά υπέροχο να ξαναβλέπεις τρίχες εκεί που είχες να τις δεις καμιά δεκαετία!!! Ερώτηση: πότε πρέπει να περιμένω την επανεμφάνιση των τριχών που έπεσαν;
2months.jpg
 

izi

New Member
Λοιπόν παίδες, 2,5 μήνες από την μεταμόσχευση. Νομίζω ότι δεν μου πέφτουν άλλα. Όσα μείναν μεγαλώνουν κανονικά και είμαι τρελά χαρουμενος γι' αυτό. Περιμένω να βλέπω σιγά, σιγά να ξαναφυτρώνουν και τα υπόλοιπα.

20200517_220450reduced front.jpg 20200517_220450reduced profile.jpg
 

izi

New Member
Λίγο πριν το 4μηνο. Αυτό που βλέπω είναι το μεγάλωμα των τριχών που παρέμειναν και κάποιων που βγήκαν από το 3μηνο, αλλά παρατηρώ μια στασιμότητα στην έκφυση νέων τριχών. Είναι φυσιολογικό; Πότε να περιμένω τις τελευταίες τρίχες να σκάνε μύτη;
4 months.jpg
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Λίγο πριν το 4μηνο. Αυτό που βλέπω είναι το μεγάλωμα των τριχών που παρέμειναν και κάποιων που βγήκαν από το 3μηνο, αλλά παρατηρώ μια στασιμότητα στην έκφυση νέων τριχών. Είναι φυσιολογικό; Πότε να περιμένω τις τελευταίες τρίχες να σκάνε μύτη;
Προβολή συνημμένου 26110
Γυρω στους 8-9 μηνες, μπορει και μεχρι τους 11-12 το ανωτερο! Σε αλλους η φυτρωση γινεται νωριτερα..πχ στους 4-5 μηνες
 

koumparos

Well-Known Member
Mε μόλις 1830 μοσχεύματα μην περιμένεις θαύματα.Ηθελες τουλάχιστον 2500 μοσχεύματα για μια πολύ καλή επαναφορά.Φυτρωση έχεις και λογικά θα συνεχιστεί.
 

izi

New Member
5ος μήνας και αισθάνομαι μικρές τρίχες να με αγκυλώνουν σε διάφορα σημεία. Ήδη η διαφορά είναι αισθητή αλλά θα ήθελα να έχω ακόμα περισσότερη φύτρωση. Ο γιατρός που με είδε μου πριν από 1 περίπου μήνα μου είπε ότι θα συνεχιστεί η φύτρωση και μέσα στους 5-7 μήνα. Για να δούμε. Ανεβάζω φωτογραφίες με τον χειρότερο δυνατό φωτισμό. Στην πραγματικότητα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.
amfast.jpg profil.jpg
 

nik1994

Active Member
5ος μήνας και αισθάνομαι μικρές τρίχες να με αγκυλώνουν σε διάφορα σημεία. Ήδη η διαφορά είναι αισθητή αλλά θα ήθελα να έχω ακόμα περισσότερη φύτρωση. Ο γιατρός που με είδε μου πριν από 1 περίπου μήνα μου είπε ότι θα συνεχιστεί η φύτρωση και μέσα στους 5-7 μήνα. Για να δούμε. Ανεβάζω φωτογραφίες με τον χειρότερο δυνατό φωτισμό. Στην πραγματικότητα είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα.
Προβολή συνημμένου 27474Προβολή συνημμένου 27475
Στειλε αν μπορεις και καμια φωτογραφια με κανονικο φωτισμο να δουμε πως φαινεται!
 
Μπλουζα