Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

vlafo

Well-Known Member
Δεν είναι θέμα προσωπικού γούστου,αλλά τι κάθεται στο ρημάδι το μάτι καλύτερα.
Δεν τη λες και ευθεία αυτή τη χερλάιν, έχει την καμπυλότητα της και κλείνει πολύ όμορφα με σωστό άνοιγμα κροτάφων.
Ξέρω τι θέλεις να κάνεις και αυτό που θέλεις είναι ωραίο στο απόλυτα φυσικό του μόνο,γιατί είναι απίθανο να το πετύχεις.
Και επειδη μου αρέσει να μιλάω με παραδείγματα,κοίτα τον κουμπάρο μου που είναι και το φυσικό του,ηλικία σου είναι.
Πες μου ότι σε έχω πιάσει 100%.
 

Συνημμένα

  • 20210614_183545.jpg
    20210614_183545.jpg
    22.8 KB · Προβολές: 191

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μου την έχεις δείξει την φωτό από κοντά και τότε σου είχα πει ναι αυτό είναι που θα ήθελα γιατί αυτό είναι που πηγαίνει σε πρόσωπα σαν το δικό μου με μεγάλο μέτωπο και που έχουν πολύ πίσω τα peaks όπως αυτός.
 

vlafo

Well-Known Member
Οκ δεν το θυμόμουν.
Αναγκαστικά θα κινηθείς έτσι τότε,απλά εγώ θα του έλεγα να τα τοποθετήσει τα μονότριχα πολύ άναρχα,για να του προσδώσουν πολύ μεγαλύτερη φυσικότητα.
Εκεί πρέπει να κινηθείς.
Και το crown όπως το σκεφτόμουνα,μπορείς να μην το κλείσεις όλο,αλλά να πας από πάνω προς τα κάτω και ας μείνει και ένα ελάχιστο κενό.
Έτσι θα εξοικονομήσεις και άλλα g.
Με 300g θεωρώ θα είσαι οκ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για το crown είναι δεδομένο αυτό, το έχω αναφέρει εξάλλου, θα φτιάξω ψηλά και θα εκμεταλλευτώ το layering προς τα κάτω. Δεν ξέρω για 300 (μακάρι) θα προσπαθήσω να το περιορίσω στα 400. Για την hairline εννοείται όχι μόνο σκόρπια αλλά σε ματσάκια σκόρπια όπως τα έχει σχεδιάσει ο Ιούλιος στην δεύτερη λύση. Για μένα είναι μονόδρομος η λύση του κουμπάρου σου απλά θέλει μεγάλη μαεστρία στην φυσικότητα. Εκεί είναι το διακύβευμα. Εξάλλου και οι κράταφοι αν παρατηρήσεις στην φωτό του κουμπάρου σου κλείνουν με το μήκος του μαλλιου.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Βρήκαμε κεφάλι και παίζουμε!
Δεν ξέρω αν σκέφτεται κάτι τέτοιο ο dr Αναστασάκης, αλλά έχω τοποθετήσει πολλά g. (Πάει την ψώνισα!!!)

Ναι, πολυ καλύτερο!
Βασικά, για να ειμαι ακριβης "μου αρεσει πολυ περισσοτερο".
Γιατι γούστα ειναι αυτα
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ιούλιε, 1cm συμμετρικό κατέβασμα hairline ισοδυναμεί με 1000g. Αντίο ζωη. Προσωπικά είμαι υπερ του προηγούμενου σχεδίου με κάποιες πινελιές.
Τα εχεις ΠΟΛΥ ευκολα! (αν θες να ερθω να στα πάρω εγω με FUT :) )
Ξεχνα crown και πρασινα άλογα και επένδυσε εκει που αξίζει: Στη ΒΙΤΡΙΝΑ! Ασε τα υπογεια κατα μέρος...
 

Gianney

Well-Known Member
Τα εχεις ΠΟΛΥ ευκολα! (αν θες να ερθω να στα πάρω εγω με FUT :) )
Ξεχνα crown και πρασινα άλογα και επένδυσε εκει που αξίζει: Στη ΒΙΤΡΙΝΑ! Ασε τα υπογεια κατα μέρος...
Crown γενιά και σώματος και βιτρίνα σούπερ grafts only
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα εχεις ΠΟΛΥ ευκολα! (αν θες να ερθω να στα πάρω εγω με FUT :) )
Ξεχνα crown και πρασινα άλογα και επένδυσε εκει που αξίζει: Στη ΒΙΤΡΙΝΑ! Ασε τα υπογεια κατα μέρος...

1500 έχω, αν είχα 2500 δεν θα το συζήταγα. Ακόμα και 2000 αν μου βγάλει ο Jose θα το σκεφτώ.
 

vlafo

Well-Known Member
Για το crown είναι δεδομένο αυτό, το έχω αναφέρει εξάλλου, θα φτιάξω ψηλά και θα εκμεταλλευτώ το layering προς τα κάτω. Δεν ξέρω για 300 (μακάρι) θα προσπαθήσω να το περιορίσω στα 400. Για την hairline εννοείται όχι μόνο σκόρπια αλλά σε ματσάκια σκόρπια όπως τα έχει σχεδιάσει ο Ιούλιος στην δεύτερη λύση. Για μένα είναι μονόδρομος η λύση του κουμπάρου σου απλά θέλει μεγάλη μαεστρία στην φυσικότητα. Εκεί είναι το διακύβευμα. Εξάλλου και οι κράταφοι αν παρατηρήσεις στην φωτό του κουμπάρου σου κλείνουν με το μήκος του μαλλιου.
Το μήκος του μαλλιού όμως εσύ που το πας πίσω,πάλι θα τους τονίζεις τους κροτάφους,οπότε αφού σου αρέσει έτσι,το στήσιμο της χερλάιν είναι το βασικό πως θα το κάνεις,όσο πιο άναρχα και ασύμμετρα τόσο πιο φυσικό και ωραίο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το μήκος του μαλλιού όμως εσύ που το πας πίσω,πάλι θα τους τονίζεις τους κροτάφους,οπότε αφού σου αρέσει έτσι,το στήσιμο της χερλάιν είναι το βασικό πως θα το κάνεις,όσο πιο άναρχα και ασύμμετρα τόσο πιο φυσικό και ωραίο.

Ναι αλλά μπορείς να το ρίχνεις πλαγιά και να τον καλύπτεις (τον έναν) όπως είναι στην φωτό που ποστάρες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα μεγάλα "πνεύματα" συναντιούνται... :D :D :D

Στα νούμερα έχω κάποιες διαφοροποιήσεις αλλά η αναφορά στα σημεία των επεμβάσεων σωστή. Το crown όσο και να λέμε δεν χρειάζεται (και εγώ αυτής της άποψης ήμουν) είναι κρίμα να μην το ψιλό φτιάξεις.
 

bobby

Well-Known Member
Στα νούμερα έχω κάποιες διαφοροποιήσεις αλλά η αναφορά στα σημεία των επεμβάσεων σωστή. Το crown όσο και να λέμε δεν χρειάζεται (και εγώ αυτής της άποψης ήμουν) είναι κρίμα να μην το ψιλό φτιάξεις.
Αν δεν "έμπαινες" για 3η ΜΜ και εγώ θα σου έλεγα δεν χρειάζεται. Αφού όμως το αποφάσισες πρέπει να το φτιάξεις σε όρους όσο χρειάζεται για να μην "φέγγει", όχι τρέλες, less is more..... Αφού όμως έχεις και 1000+- περίσσευμα έιναι ευκαιρία να κάνειw το πολύ καλό, που ήδη είσαι (για μένα τέλειο.... αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα το κεφάλι σου), ακόμα καλύτερο. Οπότε, καλή επιτυχία φίλε μου CVIAL!!!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε συ Cvial είσαι πλέον κολλητός με το Λορετζο σε έχει δει από κοντά αρκετές φορές όπως και έχετε μιλήσει τηλ. Mail κτλ. έχεις δώσει λύσεις σε όλους μας και ζητάς γνώμες από εμάς? Σίγουρα ο Λορέντζο θα σου έχει πει τι στρατηγική θα ακολουθήσεις και θα βρείτε μια μέση λύση μαζί...μιλά με την κλινική σου... :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
John κάνεις λάθος, σε αυτές τις περιπτώσεις ο καλύτερος σύμβουλος είναι το έτερο ήμισυ σου.
 
Μπλουζα