Crinagen

jimys

Member
Εφτιαξα αυτό το τόπικ καθώς είδα ότι τα παλιότερα ήταν κλειδωμένα.Χρησιμοποιώ λίγο καιρο τώρα το revivogen και οσον αφορά το πρακτικό-καθημερινό κομμάτι πραγματικά αυτο το πραγμα δύσκολα παλέυεται με μυρωδιά και λαδίλα! Έτσι σκεφτόμουν όταν τελειώσει το 3μηνο να ξεκινήσω με Crinagen που λέγεται οτι είναι φθηνότερο και δεν έχει τη λαδίλα του ρεβίβο.

Το χρησιμοποιεί (-ησε ) κανείς εδώ; εντυπώσεις; btw στο hairlosstalk.com δεν φαίνεται καθόλου φθηνότερο απο το revivo, υπάρχει κάπου φθηνότερο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
κανεις δεν το εχει χρησιμοποιησει;;; ??? στο τριμηνο πανω της θεραπειας μου θα ανεβασω φωτος και αναλογως τη κατασταση θα σταματησω η θα συνεχισω με revivogen και αν παρω crinagen ας γινω το πειραματοζωο :p
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
jhmmys είπε:
κανεις δεν το εχει χρησιμοποιησει;;; ??? στο τριμηνο πανω της θεραπειας μου θα ανεβασω φωτος και αναλογως τη κατασταση θα σταματησω η θα συνεχισω με revivogen και αν παρω crinagen ας γινω το πειραματοζωο :p

Τζίμη μην σταματάς η αλλάζεις θεραπεία σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα, θέλει χρόνο για να να δεις την εξέλιξη της και το το πραγματικά μπορεί να σου δώσει.
 

jimys

Member
Chs είπε:
jhmmys είπε:
κανεις δεν το εχει χρησιμοποιησει;;; ??? στο τριμηνο πανω της θεραπειας μου θα ανεβασω φωτος και αναλογως τη κατασταση θα σταματησω η θα συνεχισω με revivogen και αν παρω crinagen ας γινω το πειραματοζωο :p

Τζίμη μην σταματάς η αλλάζεις θεραπεία σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα, θέλει χρόνο για να να δεις την εξέλιξη της και το το πραγματικά μπορεί να σου δώσει.

εχεις δικιο , γι αυτο και ανοιξα αυτο το θεμα για να δω μηπως το crinagen ειναι απολυτο υποκαταστατο του revivo δηλαδηαν κανω την αλλαγη να μην εχω ουσιαστικες μεταβολες στη θεραπεια .. :/ αν δω πολυ ενθαρρυντικα αποτελεσματα απο το ρεβιβο δεν θα το ρισκαρω (αλλα δεν νομιζω να δω :p )

η λαδιλα και η μυρωδια του δεν αντεχονται ρε γαμωτο :(
 

weznem

Well-Known Member
αν κοστιζει ακομα οσο παλια δεν απεχει πολυ το κοστος απο το ρυ..πο δεν τιθεται συγκριση μεταξυ τους..προσωπικη αποψη για το ρεβιβο..
 

jimys

Member
weznem είπε:
αν κοστιζει ακομα οσο παλια δεν απεχει πολυ το κοστος απο το ρυ..πο δεν τιθεται συγκριση μεταξυ τους..προσωπικη αποψη για το ρεβιβο..

δλδ αναμεσα σε αυτα ποιο προτεινεις καλυτερα σε συνδασμο με το κοστος;
 

weznem

Well-Known Member
jhmmys είπε:
weznem είπε:
αν κοστιζει ακομα οσο παλια δεν απεχει πολυ το κοστος απο το ρυ..πο δεν τιθεται συγκριση μεταξυ τους..προσωπικη αποψη για το ρεβιβο..

δλδ αναμεσα σε αυτα ποιο προτεινεις καλυτερα σε συνδασμο με το κοστος;

εννοεις αναμεσα σε ru και ρεβιβο?
κοιτα να δεις το ρεβιβο νομιζω κανει γυρω στα 100 χηναρια,δεν θυμαμαι αν ειναι 3μηνη η θεραπεια ομως ..η μηνιαία..
το ρυ θα σου φθασει κοντα στο 200 ευρω με 160 ευρω.. χρονος αναλογα με τα μλ που θα βαζεις..συνηθως στο 4μηνο βγαινει..οοτε κοντα ειναι..το ενα κανει δουλεια..το αλλο ας μην σχολιασω καλυτερα..τι κανει,κατε με.. για τα λεφτα του.. διαβασε τα νηματα και αποφασισε φιλε.κοιτα και στις ομαδικες παραγγελιες του φορουμ μας θα βρεις πληροφοριες.. :blush:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
jhmmys είπε:
Εφτιαξα αυτό το τόπικ καθώς είδα ότι τα παλιότερα ήταν κλειδωμένα.Χρησιμοποιώ λίγο καιρο τώρα το revivogen και οσον αφορά το πρακτικό-καθημερινό κομμάτι πραγματικά αυτο το πραγμα δύσκολα παλέυεται με μυρωδιά και λαδίλα! Έτσι σκεφτόμουν όταν τελειώσει το 3μηνο να ξεκινήσω με Crinagen που λέγεται οτι είναι φθηνότερο και δεν έχει τη λαδίλα του ρεβίβο.

Το χρησιμοποιεί (-ησε ) κανείς εδώ; εντυπώσεις; btw στο hairlosstalk.com δεν φαίνεται καθόλου φθηνότερο απο το revivo, υπάρχει κάπου φθηνότερο;

με τιμη 23 ευρω τα 120ml στο ebay,δεν το λες ακριβο ουτε φθηνο.
εχει μια ελαφρια μυρωδια η οποια φευγει οσο στεγνωνει.
μεγαλο συν το οτι δεν λαδωνει καθολου,απορω πως το καταφεραν αυτο σε μια λοσιον με τοσα ελαια,καμια σχεση με kirkland η regaine σε λαδιλα.
απο αποτελεσματα δεν μπορει να περιμενει καποιος ραστα μαλλι, προκειτε για ενα τοπικο blocker(τοπικο αντιφλεγμονωδες δηλαδη).
μια μειωση τριχοπτωσης ειναι εφικτη με το συγκεκριμενο προιον.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
nothinggr είπε:
Τα 120 ml, για χρήση μόνο σε κροτάφους, κρατάνε 3 μήνες?

το ψεκαστηρακι του ριχνει γενναια ποσοτητα.
δηλαδη φαντασου οτι ενας ψεκασμος μινοξιδιλης ειναι 0.2ml
στο crinagen ενας ψεκασμος ειναι 0,5ml σιγουρα να μην πω και περισσοτερο,εγω για κροταφους το ξεκινησα αλλα τοσο που πεφτει καλυπτω και τα τριγωνακια.
αν ειναι τοσο θα βγαλει 3 μηνες μονο κροταφους.
αν θες να το πας πιο οικονομικα μπορεις να αδειασεις καποια ποσοτητα σε αδειο μπουκαλακι μινοξιδιλης για να χρησιμοποιεις ακριβως οσο χρειαζεσαι,θα σου βγαλει περισσοτερο,μονο να παραμενει αεροστεγως κλειστο και στα δυο μπουκαλακια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τα αρχικα αποτελεσματα της μινοξιδιλης ειναι δυσκολα να ξανα ερθουν.
αλλα τα πεσμενα αποτελεσματα της μινοξιδιλης δεν φανταζεσται ποσο ευκολο ειναι να ξεπεραστουν απο αλλο σκευασμα.
και να φανταστειτε οτι δεν ειχα σκοπο να ξεκινησω crinagen.
το ειχα παρατημενο στο συρταρι εναν χρονο,για φετος παρηγγειλα folligen και ginger λοσιον για δοκιμη.
αλλα μεχρι να ρθουν ειπα να κανω μια δοκιμη.
μιλαω για χνουδακια παντα και οχι για τριχες.
πλεον δεν ξερω αν θα το κοψω το crinagen,θα δειξει το επομενο 10ημερο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LostUser

Active Member
Παιδιά κάνω bump το thread,γιατί ενδιαφέρομαι για να αρχίσω Crinagen.
Θα ναι το πρώτο άλλο σκεύασμα πέραν της μινοξιδίλης.Κανένας που να το έχει αγοράσει να μας πει πληροφορίες? (πηγή,κόστος κτλπ)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
LostUser είπε:
Παιδιά κάνω bump το thread,γιατί ενδιαφέρομαι για να αρχίσω Crinagen.
Θα ναι το πρώτο άλλο σκεύασμα πέραν της μινοξιδίλης.Κανένας που να το έχει αγοράσει να μας πει πληροφορίες? (πηγή,κόστος κτλπ)

http://www.raztecproducts.com/
ειναι πολυ καλο στο θεμα λαδιλα.
καμια σχεση με αλλα τοπικα
 

LostUser

Active Member
Καταρχήν σε ευχαριστώ για την πολύ γρήγορη απάντηση σου!!
Αυτό το site το έχω υπόψην αλλά έχει αρκετούτσικα μεταφορικά.Το άλλο θέμα είναι ότι δεν είμαι σίγουρος αν το στέλνουν με USPS οπότε μπορεί να προκύψει εξτρά κόστος...
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν το πουλάει κανένας άλλος 3ος :huh:
Εσύ πως το προμηθεύτηκες και πόσο σου βγήκε?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
LostUser είπε:
Καταρχήν σε ευχαριστώ για την πολύ γρήγορη απάντηση σου!!
Αυτό το site το έχω υπόψην αλλά έχει αρκετούτσικα μεταφορικά.Το άλλο θέμα είναι ότι δεν είμαι σίγουρος αν το στέλνουν με USPS οπότε μπορεί να προκύψει εξτρά κόστος...
Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν το πουλάει κανένας άλλος 3ος :huh:
Εσύ πως το προμηθεύτηκες και πόσο σου βγήκε?

το πηρα απο ebay
νομιζω μου βγηκαν 90 ευρω 3 μπουκαλια με τα μεταφορικα αλλα δεν το βρισκω τωρα
 

cool11

Well-Known Member
Το crinagen, εχει ιδια συστατικα με το revivogen?
Δηλαδη μαλλον θα εννοειται ιδια τα βασικα συστατικα, γιατι λιγο παραδοξο να ειναι ιδια.
Ειναι πχ τοσο ιδια οσο οι 'μινοξιδιλες' μεταξυ τους; Μινοξ παντου, αλλα με μικρες διαφοροποιησεις;

Μπορει το crinagen να αντικαταστησει 'επαξια'/ισοδυναμα, το revivogen, ως φτηνοτερο σκευασμα και με λιγοτερη λαδιλα;
Να κανει ομως οντως dht blocking, αλλιως δεν εχει νοημα.

Για αναλυστε λιγο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Το crinagen, εχει ιδια συστατικα με το revivogen?
Δηλαδη μαλλον θα εννοειται ιδια τα βασικα συστατικα, γιατι λιγο παραδοξο να ειναι ιδια.
Ειναι πχ τοσο ιδια οσο οι 'μινοξιδιλες' μεταξυ τους; Μινοξ παντου, αλλα με μικρες διαφοροποιησεις;

Μπορει το crinagen να αντικαταστησει 'επαξια'/ισοδυναμα, το revivogen, ως φτηνοτερο σκευασμα και με λιγοτερη λαδιλα;
Να κανει ομως οντως dht blocking, αλλιως δεν εχει νοημα.

Για αναλυστε λιγο.

crinagen Polysorbate 20; Azelaic Acid; Zinc acetate hydrate; Niacin; Vitamin B6 (as Pyridoxal-5-phosphate); Saw palmetto extract Ginkgo biloba


revivogen Linoleic Acid, Azelaic acid, Vitamin B6, Zinc, and Saw Palmetto Extract,Gamma Linolenic acid (GLA), Alpha Linolenic acid (ALA)
 

cool11

Well-Known Member
Ισοδυναμα λοιπον;
Δεν το εχει 'ανακαλυψει' ο κοσμος ακομη;
Εχουμε θετικες εμπειριες απο ανθρωπους που το εφαρμοζουν;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
Ισοδυναμα λοιπον;
Δεν το εχει 'ανακαλυψει' ο κοσμος ακομη;
Εχουμε θετικες εμπειριες απο ανθρωπους που το εφαρμοζουν;

δεν ξερω αν ειναι ισοδυναμα,δεν εχω δοκιμασει revivogen.
τα συστατικα τους ειναι περιπου τα ιδια.
κατι κανει...
η μεγαλη εκπληξη ειναι στο θεμα λαδιλα..
οταν στεγνωσει δεν αφηνει ιχνος.
αμφιβαλω αν υπαρχει λοσιον να μπορει να το κανει αυτο.
ξεπερναει και το axelan στο θεμα λαδιλα
 
Μπλουζα