Concealers και θεραπειες...χαμενα λεφτα?

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αναρωτηθηκατε ποτε ποσα χρηματα σε βαθους χρονου φυγανε για διαφορες θεραπειες+Concealers σε βαθος χρονου?
Παραθετω μια φωτογραφια παρακατω και μια λιστα με καποια εξοδα που εχω κανει εγω για την καταραμενη φαλακρα.

1200 Ευρω σε εξαμηνη Θεραπεια το 2006 στα Laserline.
300 Ευρω σε Αμπουλες της Dercos πριν το 2010.
969 Ευρω σε Τοππικ σε διαστημα 5 χρονων απο το 2011 εως τωρα που βαζω στο crown.
92 Ευρω σε Μεταφορικα Εξοδα.
10 Ευρω σε Spray Applicator.
200 Ευρω σε διαφορα ακριβοτερα σαμπουαν+οικολογικες Λακ.(το λιγοτερο που βαζω σε τιμη).
100 Ευρω σε Φινα.
100 Ευρω σε Ω3 Βιταμινες.
50 Ευρω σε Βιοτινη Βιταμινες.

Συνολo: 3021 ευρω το λιγοτερο γιατι και καποια ψιλοπραματακια θα ξεχασα χωρις να δω μαλλια εξτρα στο κεφαλι μου.

Πιστευω η μεταμοσχευση ειναι μονοδρομος στο να εχεις τριχες στο κεφαλι αν οχι για εφορου ζωης τουλαχιστον για αρκετα καλα χρονια.
Οποιοσδηποτε αλλο μελλος μπορει να ποσταρει ποσο χρηματικο ποσο εχει ξοδευψει ολα αυτα τα χρονια τι αποτελεσμα ειδε και αν αξιζει τελικα να σκορπας χρημα διαρκως για να βρεις λυσεις στο κεφαλι σου.


09-06-2011..JPG
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giodion

Member
Δλδ φιλε Γιαννη ουτε απο τον την φινα ειδες κατι? Γιατι εγω την ξεκινησα εδω και 10 μερες περιπου σε συνδιασμο με ριγκειν. Ειναι η τελευταια μου ελπιδα πριν την μμ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φινα επερνα 3 χρονια.Εχει 10 μηνες που την εκοψα μαχαιρι και οχι σταδιακα.
Δεν βλεπω διαφορα και ουτε ειδα τα μαλλια μου να γινονται τουμπανο αυτα τα 3 χρονια.
Σιγουρα ομως θα εχουνε πεσει καποια μαμα μαλλακια σε περιοδο φινας αλλα και μη.
Πολλοι βλεπουν αποτελεσμα και εσυ με συνδιασμο με ρεγκειν θα τα πας καλα,εγω δεν εβαζα ρεγκειν ποτε.
Τι ηλικια εισαι?
Αυτο που παρατηρησα αν και μετα το προσκαρ που με ταραζε σε παρενεργειες και συνεχισα με φιναρ που ηταν πιο ηπιο χαπι σε παρενεργειες τωρα που την εκοψα μαχαιρι σε στυση ειμαι ντουρασελ.Λες και ειμαι εφηβεια.
Ειναι δηλητηριο πιστευω το μαμημενο που δεν το καταλαβενεις απλα σε σιγοτρωει.
Ειμαι πολυ ευτυχισμενος που απαλαχθηκα απο αυτο και με οποιοδηποτε κοστος για το μαλλι μελλοντικα.
 

giodion

Member
Ιδια ηλικια εχουμε παρενεργειες δεν εχω ακομα. Το κοβω στα 5 το χαπι κ το παιρνω καθε βραδυ. Σκεφτομαι αν κανω μμ να παω Κυπρο εκει που πηγες και εσυ.
 

mikegad

Well-Known Member
Ενα χιλιαρικο για τοπικ ρε συ Γιαννη...πω ρε φιλε μεχρι και η δικια τσεπη ετσουξε οταν το δα.
Βαψτο καλυτερα με σπευ το κροουν αμα ειναι να σου βγει χρυσαφι :p
 

tasos33

Well-Known Member
Ανκατσω κ υπολογισω τα δικά μμου απο το 2007 που πήγα στην kord μέχρι τώρα θα συμβούν τα εξης φαινόμενα....
1.θα καραφλιασω εντελώς

2.θα καραφλιασετε κ σεις

3.θα τα αφήσω να πεσουν και δε ασχοληθω

4.θα εξαερωσω το κτιριο της b.k διότι εκεί συντελέστηκε το μεγαλυτερο έγκλημα.
Απο το ο6 εως 07 στη κλινική της fair hair 1500€€€€

Στην b.k απο το 07 έως 09 μαζί με μμ,prp, μετακινήσεις απο επαρχια θεραπειες λεηζερ, λοσιόν βιταμίνες κτλ......8000€€€€€€...

Τοπικ απο το 09 έως σήμερα ....2500€€€€

Τώρα αν κάτσω κ υποπογισω μινοξιδιλη,revivo, cg210 ,και όλα αυτά που έχουμε δοκιμάσει ε τα τελευταια χρόνια σίγουρα αλλά 2000€...

Αρα περί 15οοο σε διάστημα 10ετιας...δηλαδή αν τα κρατούσα και πηγαινα σε μια σοβαρή κλινική με αυτά τα λεφτά και μαλλια ία μ έβαζαν και δώρο δυο χαβανεζες για το πρωτο τρίμηνο θα μου έκαναν μέχρι να βγουν οι πρωτες τρίχες

Τζον για καλό το έκανες το νήμα?

Εν κατακλείδι αν με ρωτούσε κανεις σήμερα αν άξιζε που το προσπάθησα και αν αξίζει που ασχολούμενος ακόμα θα σας παραπεμψω στη διαφήμιση που λέει...σκάφος αξία 100000...αυτοκίνητο 25000...κτλ κτλ αξία χχχχ ευρώ...μαλλια αξία ανεκτίμητη....έστω και έτσι
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ενα χιλιαρικο για τοπικ ρε συ Γιαννη...πω ρε φιλε μεχρι και η δικια τσεπη ετσουξε οταν το δα.
Βαψτο καλυτερα με σπευ το κροουν αμα ειναι να σου βγει χρυσαφι :p

Θα το δει κανας αναστασακης και θα με προτεινει πλασιε στο τοππικ..αλλα οπως βλεπω ο tasos33 εχει σπασει το φραγμα...
Και να φανταστεις δεν ειμαι και καθημερινος χρηστης του τοππικ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ιδια ηλικια εχουμε παρενεργειες δεν εχω ακομα. Το κοβω στα 5 το χαπι κ το παιρνω καθε βραδυ. Σκεφτομαι αν κανω μμ να παω Κυπρο εκει που πηγες και εσυ.

Πολυ καλη ηλικια για να προχωρησεις.Αφου αρχισες εδω και δεκα μερες περιμενουμε να μας πεις πως θα τα πας σε παρενεργειες και αποδοση του φαρμακου.που εχεις φωτο δεν θυμαμε,εβαλες καπου?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ανκατσω κ υπολογισω τα δικά μμου απο το 2007 που πήγα στην kord μέχρι τώρα θα συμβούν τα εξης φαινόμενα....
1.θα καραφλιασω εντελώς

2.θα καραφλιασετε κ σεις

3.θα τα αφήσω να πεσουν και δε ασχοληθω

4.θα εξαερωσω το κτιριο της b.k διότι εκεί συντελέστηκε το μεγαλυτερο έγκλημα.
Απο το ο6 εως 07 στη κλινική της fair hair 1500€€€€

Στην b.k απο το 07 έως 09 μαζί με μμ,prp, μετακινήσεις απο επαρχια θεραπειες λεηζερ, λοσιόν βιταμίνες κτλ......8000€€€€€€...

Τοπικ απο το 09 έως σήμερα ....2500€€€€

Τώρα αν κάτσω κ υποπογισω μινοξιδιλη,revivo, cg210 ,και όλα αυτά που έχουμε δοκιμάσει ε τα τελευταια χρόνια σίγουρα αλλά 2000€...

Αρα περί 15οοο σε διάστημα 10ετιας...δηλαδή αν τα κρατούσα και πηγαινα σε μια σοβαρή κλινική με αυτά τα λεφτά και μαλλια ία μ έβαζαν και δώρο δυο χαβανεζες για το πρωτο τρίμηνο θα μου έκαναν μέχρι να βγουν οι πρωτες τρίχες

Τζον για καλό το έκανες το νήμα?

Εν κατακλείδι αν με ρωτούσε κανεις σήμερα αν άξιζε που το προσπάθησα και αν αξίζει που ασχολούμενος ακόμα θα σας παραπεμψω στη διαφήμιση που λέει...σκάφος αξία 100000...αυτοκίνητο 25000...κτλ κτλ αξία χχχχ ευρώ...μαλλια αξία ανεκτίμητη....έστω και έτσι


Ελα ρε Τασο τι λες τωρα...? Μιλαμε για λεφτα οχι αστεια και δεν θα εισαι ο μονος εδω μεσα.
Και στην τελικη μαλλι γιοκ....Πιστευω καλυτερο για μενα αφηνουμε την τριχοπτωση να εξελιχθη και προχωραμε για μεταμοσχευση.
 

tasos33

Well-Known Member
Θα το δει κανα αστασακης και θα με προτεινει πλασιε στο τοππικ..αλλα οπως βλεπω ο tasos33 εχει σπασει το φραγμα...
Και να φανταστεις δεν ειμαι και καθημερινος χρηστης του τοππικ.
Τζον εγώ τον Αναστασάκης τον έχω γειωσει εδώ κ πολλά χρονια ,παίρνω απο εξω,αλλα να σου πω και κάτι, αν καπνιζα αυτά τα χρόνια πιο πολλά λεφτά θα είχα δώσει και την υγεια μ θα είχα καταστρεψει ,τουλαχιστον διατηρώ ψυχολογια έτσι..

Απο κει και πέρα θα συμφώνησε πως καλύτερα να μαζευεις τα λεφτά και να κανεις μμ να συμβιβαστεί με το αποτέλεσμα ,αντε να βάζεις και λίγο τοππικ οποτε χρειαζεται και να απολαμβανεις τη καθημερινοτητα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
πω ρε Τάσο....τι λες τώρα
ρε να μαζευτούμε 5-6 άτομα και αυτά που δίνουμε για τις τρίχες να τα βάλουμε στην άκρη 2-3 χρόνια να πάμε να αγοράσουμε κάνα σπίτι
 

nikosssss

Active Member
Γιάννη για το μόνο που θα διαφωνήσω για τα πεταμένα λεφτά είναι το toppik. Σε διάστημα 5 χρόνων έδωσες περίπου ένα χιλιάρικο, συνεπώς 250 ευρώ το χρόνο. Νομίζω οτι αυτά τα λεφτά, τα οποία σου ανέβαζαν το ηθικό κάθε φορά που έβγαινες έξω βράδυ για ποτό με κανα πιπίνι, που δε σε ανάγκαζαν ίσως να "ψάχνεις για τάλαρα στα πεζοδρόμια", σκύβοντας το κεφάλι όταν περπατάς για να μη σε δουν απο πίσω, και γενικά που είχες άλλη ψυχολογία και άλλο αέρα όταν ένιωθες οτι είσαι "γεμάτος" απο πίσω, μόνο για πέταμα δε τα έδωσες.... Για όλα τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω....;)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιάννη για το μόνο που θα διαφωνήσω για τα πεταμένα λεφτά είναι το toppik. Σε διάστημα 5 χρόνων έδωσες περίπου ένα χιλιάρικο, συνεπώς 250 ευρώ το χρόνο. Νομίζω οτι αυτά τα λεφτά, τα οποία σου ανέβαζαν το ηθικό κάθε φορά που έβγαινες έξω βράδυ για ποτό με κανα πιπίνι, που δε σε ανάγκαζαν ίσως να "ψάχνεις για τάλαρα στα πεζοδρόμια", σκύβοντας το κεφάλι όταν περπατάς για να μη σε δουν απο πίσω, και γενικά που είχες άλλη ψυχολογία και άλλο αέρα όταν ένιωθες οτι είσαι "γεμάτος" απο πίσω, μόνο για πέταμα δε τα έδωσες.... Για όλα τα υπόλοιπα θα συμφωνήσω....;)

200 το χρονο στα 5 χρονια.εχεις δικιο σε αυτο που λες.
Λιγο πολυ ομως βλεπουμε ποσα λεφτα ο καθενας μπορει να ξοδεψει και μερικες φορες μας παει πισω σε καποια πραματα στην ζωη.
Εγω πιο πολυ θεωρω πεταμενα τα λεφτα σε θεραπειες γιατι ολοι λιγο πολυ εδω μεσα εχουν ξοδεψει αρκετα λεφτα χωρις να βγει τριχα σε θεραπειες αν εξαιρεσεις καμια φινα που και αυτη κακο σε κανει.
 

zaxosdogkanos

Active Member
john σου ειχα γραψει οτι το αθλημα μας ειναι αρκετα ακριβο και προτιμοτερο ειναι η μμ.παρολα αυτα μας θεωρω χομπιστες...προσπαθουμε να αλλαξουμε την εικονα μας και πιστευω πολλοι απο μας εχουνε αλλαξει τον τροπο ζωης τους προς το καλυτερο για να καθυστερησουμε την τριχοπτωση οσο δυνατο ειναι αυτο...απο τοτε που αρχισα να ασχολουμε με τριχοπτωση η γενικοτερη υγεια μου εχει βελτιωθει
 

zaxosdogkanos

Active Member
επισης εχω σταματησει πολλες κακες συνηθειες αρα τα λεφτα μας δεν νομιζω να εχουνε παει εντελως χαμενα...αν και ξερουμε που θα καταληξουμε
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αξιζει εως ενα σημειο απο κει και περα οτι εθιστικο και επικινδυνο,εδω βλεπουμε τον τασο να εχει ξοδεψει εως και 15χιλιαδες ευρω και πιστεω δεν ειναι ο μοναδικος.
Ακομη και το τοππικ να σε ανεβαζε ψυχολογικα στα αδιακρητα ματια απο μεσα σου παλι σε τρωει.
Ειναι ψυχοφθορο ειτε ετσι ειτε αλλιως.Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα
Ασε που καθε μερα πρεπει να τηρεις μια διαδικασια οσο αφορα τις θεραπειες πραμα που σε κουραζει ψυχικα.
 

aeratos28

Just aeratos
john ωραίο νήμα.!εγώ τη γνώμη μου την έχω πει πολλές φορές.είμαι εναντίον των θεραπειών γιατί και στοιχίζουν,όπως βλέπουμε και δεν υπάρχει αποτέλεσμα μόνιμο και μακροχρονιο. απλα καθυστερεί το διάστημα μέχρι να πας για εμφύτευση..αυτό μόνο και τίποτα άλλο.να γινόταν και απλά,οικονομικά που λέμε τότε οκ.αλλά όταν βλέπεις τέτοια ποσά να ξοδεύονται για μηδενικό αποτέλεσμα τότε εγώ προσωπικά τις θεωρώ κοροϊδία..για εμένα πάντα,έτσι?σκεψου με τα 3-4000€ που χαλασες,αν τα ειχες κρατησει,θα εβαζες ενα χιλιαρικο ακομα τωρα και θα ειχες κάνει ήδη επέμβαση με 2000 grafts και θα ήσουν τεζα εντελώς..ούτε αυτό το ψυχοφθορο συνέχεια ,ούτε τίποτα και το πιο σημαντικό,ότι δεν κινδυνευεις από sides των θεραπειών που υπάρχουν..όταν πηραζεις ορμόνες δεν είναι και ότι καλύτερο,δεν ξέρεις τις συνέπειες που μπορεί να έχεις στο μελλον
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ολα γιαυτην την Ελπιδα γινονται...Συμφωνω με τα παραπανω που ειπες!!!
Εκατομμυρια ευρω σε ολο το πλανητη για την ψυχολογια του φαλακρου που παλευει με το τερας.
 
Μπλουζα