Cinnamomum verum, το καλύτερο τοπικό που έχω δοκιμάσει

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Στα νεότερα, έχω δοκιμάσει να το βάλω και στο σαμπουάν με εξαιρετικά αποτελέσματα. Παλι η τριχόπτωση μετά το λούσιμο είναι πρακτικά μηδενική. Το περίεργο είναι οτι δουλεύει τοπικά αλλά όχι με λήψη σπό το στόμα, γιατί εδώ και κάνα δύο εβδομάδες παίρνω μισό κουταλάκι το πρωί κσι δεν παρατήρησα αλλαγή στη τριχόπτωση, ενω με την τοπική χρήση το αποτέλεσμα είναι άμεσο. Μυστηρια πραγματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
δεν σου εβγαζε παρενεργειες?αλλαξες πατεντα?τι χρησιμοποιεις ακριβως?
Συνεχίζει και μου βγάζει παρενέργειες, έλα όμως που δουλεύει καλά. Το προσθέτω στο σαμπουάν για πιο εύκολη χρήση, μπορεί να μην είναι ακριβώς το ίδιο με τη μάσκα (που έχει λάδι και κακάο) αλλά είναι πολύ πιο πρακτικό.
 
Συνεχίζει και μου βγάζει παρενέργειες, έλα όμως που δουλεύει καλά. Το προσθέτω στο σαμπουάν για πιο εύκολη χρήση, μπορεί να μην είναι ακριβώς το ίδιο με τη μάσκα (που έχει λάδι και κακάο) αλλά είναι πολύ πιο πρακτικό.
στο σαμπουαν ποσες κουταλιες του γλυκου κανελα βαζεις σε ποσα ml?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Επισης ειπες οτι χρησιμοποιεις κανελλα απο το market.Aυτη κατα πασα πασα πιθανοτητα ειναι casia.
Δoκιμασες κευλανης να δεις αν εχει διαφορα στις παρενεργειες?
Όχι, θέλω να. πάρω Κεϋλάνης για να κάνω και εσωτερική χρήση (για τη πίεση)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπορώ να προσθέσω στο desert essence tee trea sampoo κανέλα ή δεν κάνει το συγκεκριμένο σαμπουάν ? Επίσης πόσες φορές την εβδομάδα πρέπει να γίνεται χρήση και μετά από πόσο καιρό φαίνεται κάποια μείωση της τριχόπτωσης?
Αν γνωρίζει κάποιος ..
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Μπορώ να προσθέσω στο desert essence tee trea sampoo κανέλα ή δεν κάνει το συγκεκριμένο σαμπουάν ? Επίσης πόσες φορές την εβδομάδα πρέπει να γίνεται χρήση και μετά από πόσο καιρό φαίνεται κάποια μείωση της τριχόπτωσης?
Αν γνωρίζει κάποιος ..
Άστο, αν θες να δοκιμάσεις πάρε ένα johnson's παιδικό από το supermarket και βάλτο μέσα και λούσου εναλλάξ με το desert essence και το παιδικό. Εμένα μείωση τριχόπτωσης έκανε σχεδόν αμέσως.
 

rafahl

Member
έχω ξεκινήσει εδώ και 3 μέρες την κανέλα μέσα στο σαμπουάν όπως είπες δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύει σε εμενα εσύ soralteno σε ποσο καιρό είδες αποτελέσματα?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
έχω ξεκινήσει εδώ και 3 μέρες την κανέλα μέσα στο σαμπουάν όπως είπες δεν είμαι σίγουρος αν δουλεύει σε εμενα εσύ soralteno σε ποσο καιρό είδες αποτελέσματα?
κλάφτα, φαίνεται ότι σε σαμπουάν με SLS δεν δουλεύει. Αυτό έχω παρατηρήσει, τα SLS το εξουδετερώνουν. Κάνει λίγα πράγματα
 

Warp

Member
Καλησπερα Solterano!

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια, καθως σκεφτομαι να δοκιμασω την τοπικη κανελα.
Σκεφτομουν να το συνδιασω με το σαμπουαν που χρησιμοποιεις (2 κουταλιες σε 250ml) - 3 φορες την βδομαδα, και τις υπολοιπες ημερες τις εβδομαδας να χρησιμοποιω το Propoline
Υπαρχουν καποιες ενναλακτικες στα σαμπουαν ? Πιστευεις οτι αυτα που σκεφτομαι να χρησιμοποιησω ειναι οκ για την συγκεκριμενη θεραπεια?
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Καλησπερα Solterano!

Θα ηθελα μια μικρη βοηθεια, καθως σκεφτομαι να δοκιμασω την τοπικη κανελα.
Σκεφτομουν να το συνδιασω με το σαμπουαν που χρησιμοποιεις (2 κουταλιες σε 250ml) - 3 φορες την βδομαδα, και τις υπολοιπες ημερες τις εβδομαδας να χρησιμοποιω το Propoline
Υπαρχουν καποιες ενναλακτικες στα σαμπουαν ? Πιστευεις οτι αυτα που σκεφτομαι να χρησιμοποιησω ειναι οκ για την συγκεκριμενη θεραπεια?
Sounds like a plan. Μπορείς να διαλέξεις οποίο σαμπουάν θέλεις, αρκεί να μην έχει sls. Επίσης μπορείς με αυτό το σαμπουάν που θα φτιάξεις να λουζεσαι καθημερινά αν θες, δεν χρειάζεται να το εναλλασεις με άλλο. Ή μέθοδος με το σαμπουάν προσφέρει ευκολία, αλλά δεν είναι το ίδιο δυνατή όπως με το λάδι. Έχε υπ' όψιν ότι το αφήνεις στο κεφάλι (την σαπουναδα) τουλάχιστον ένα πεντάλεπτο πριν ξεπλυθείς.

στάλθηκε από το Vertu μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Μπλουζα