CG 210

xxxray

Member
χθες αγοράζοντας regaine απτο φαρμακείο με ενημέρωσαν για ένα καινούριο προιόν αυτό http://www.cg210men.com/ δεν φαίνεται κάτι το αξιόπιστο πάντως
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
xxxray είπε:
χθες αγοράζοντας regaine απτο φαρμακείο με ενημέρωσαν για ένα καινούριο προιόν αυτό http://www.cg210men.com/ δεν φαίνεται κάτι το αξιόπιστο πάντως
ενεργο συστατικο Cellium® GC
http://www.altopharma.com/#!ingredients-and-properties
 

Georgex6

Well-Known Member
περισσότερες πληροφορίες για το προιον
οι τυποι συμμετείχαν στο συνέδριο στη σκωτια και συμφωνα με ερευνα τους μαζι με χρηση φιναστεριδης 1mg το CG 210 αυξανει τη διαμετρο της τριχας κατα περιπου 40%

P058
A randomized, double-blind, and placebo-controlled 12-month efficacy study of
CG 210 on hair diameter in male alopecia subjects already using Finasteride 1mg
A Takeda1, S Harti2, J Liu2, L Zhang3 and A Sato4 1School of Medicine, Kitasato University,
Kanagawa, Japan; 2Legacy Healthcare, Lausanne, Switzerland; 3Legacy Healthcare, Lausanne,
Switzerland and 4Tokyo Memorial Clinic, Tokyo, Japan
Study rationale: Finesteride is often regarded as first-line treatment for male patients with androgenic
alopecia (AGA). However, after several years of treatment, patients often reach a plateau.
CG210 is a GMP-grade topical botanical blend that has clinically demonstrated its efficacy to
reestablish regular A/T ratio (and hence normal hair cycle) in AGA sufferers within 44 days. Its
unique clinically validated mechanisms of action are: preventing premature apoptosis of cells in
hair follicles; reducing micro-inflammation in the scalp, and increasing collagen content. We
would expect to get a beneficial effect when combining oral Finasteride 1mg (acting on
androgens) with topical CG210 (acting on apoptosis and micro-inflammation, two key factors
causing hair loss).
Hair diameter is an accurate clinical parameter for hair miniaturization (larger diameter¼longer
anagen phase¼improved proportion of anagen vs telogen hair (A/T ratio)). An increase in hair
diameter should also affect the cosmetic appearance and hair volume.
Objective: To evaluate the clinical effect of the topical anti-hair loss CG210 vs placebo on hair
diameter in Japanese AGA patients already using Finasteride 1mg for 43 years.
Study design: Randomized, double-blind, placebo-controlled, single-center, prospective, with
two parallel groups.
Group A: Topical placebo provided to nine male alopecia subjects already taking Finasteride
1mg treatment for 43 years.
Group B: Topical CG210 provided to seven male alopecia subjects already taking Finasteride
1mg treatment for 43 years.
Results: Mean diameter of hair in the Finesterideþtopical CG210 group versus Finesterideþplacebo
group increased by 36.9%. No adverse events were observed.
Conclusion: Application of topical CG210 in combination with Finasteride 1mg demonstrated a
statistically and clinically significant improvement in hair diameter and overall cosmetic appearance.
Therefore, CG210 offers AGA sufferers an effective option to be used either alone to preve

http://www.cg210.com/

http://www.cg210.com/library/pdf/PR_Legacy_WCHR_120213.pdf

ξερεις φιλε μου ενδεικτικα να μας πεις τιμη ?
 

weznem

Well-Known Member
πανακριβο για ενα σκευασμα που δεν θα με γεμισει μαλλια...αλλα απλως στα υπαρχονται θα αυξησει το παχος,μαλλον μας περνανε για πολυ βληματα ακου 80 ευρω..
 
  • Like
Reactions: M15

alexlink

New Member
weznem είπε:
πανακριβο για ενα σκευασμα που δεν θα με γεμισει μαλλια...αλλα απλως στα υπαρχονται θα αυξησει το παχος,μαλλον μας περνανε για πολυ βληματα ακου 80 ευρω..

καλησπέρα σε όλους. είμαι νέος στο site. διαβάζοντας για αυτό το νέο προϊόν, θα ήθελα να σας μεταφέρω και την προσωπική μου εμπειρία.
έπειτα από παρότρυνση του γιατρού μου αλλά και του φαρμακοποιού μου το αγόρασα.
Η τιμή του είναι στα 35 ευρώ και διαρκεί για 1 1/5 μήνα περίπου.
Αποτελέσματα θα σας πω εν καιρώ.
 

Georgex6

Well-Known Member
alexlink είπε:
weznem είπε:
πανακριβο για ενα σκευασμα που δεν θα με γεμισει μαλλια...αλλα απλως στα υπαρχονται θα αυξησει το παχος,μαλλον μας περνανε για πολυ βληματα ακου 80 ευρω..

καλησπέρα σε όλους. είμαι νέος στο site. διαβάζοντας για αυτό το νέο προϊόν, θα ήθελα να σας μεταφέρω και την προσωπική μου εμπειρία.
έπειτα από παρότρυνση του γιατρού μου αλλά και του φαρμακοποιού μου το αγόρασα.
Η τιμή του είναι στα 35 ευρώ και διαρκεί για 1 1/5 μήνα περίπου.
Αποτελέσματα θα σας πω εν καιρώ.
καλησπερα φιλε μου καταρχην μπορεις να μας πεις 2 λογια για σενα κ τη θεραπεια σου για να μπορεσουμε να κρινουμε το προιον
να αναφερω οτι το προιον απευθυνεται σε χρηστες φιναστεριδης 1mg οπου μετα απο δυο τρια χρονια συνεχης χρησης πιανουν ταβανι και αυτο τους βοηθα σε μια αυξηση παχους κατα 40% βεβαια δεν αναφερει καθολου τη μινοξιδιλη που κ αυτη παρομοια δουλεια κανει (κραταει τη τριχα σε αναγενη φαση)
εγω για υποκαταστατο της μινοξιδιλης το βλεπω με αγνωστα ομως αποτελεσματα
 

alexlink

New Member
Georgex6 είπε:
alexlink είπε:
weznem είπε:
πανακριβο για ενα σκευασμα που δεν θα με γεμισει μαλλια...αλλα απλως στα υπαρχονται θα αυξησει το παχος,μαλλον μας περνανε για πολυ βληματα ακου 80 ευρω..

καλησπέρα σε όλους. είμαι νέος στο site. διαβάζοντας για αυτό το νέο προϊόν, θα ήθελα να σας μεταφέρω και την προσωπική μου εμπειρία.
έπειτα από παρότρυνση του γιατρού μου αλλά και του φαρμακοποιού μου το αγόρασα.
Η τιμή του είναι στα 35 ευρώ και διαρκεί για 1 1/5 μήνα περίπου.
Αποτελέσματα θα σας πω εν καιρώ.
καλησπερα φιλε μου καταρχην μπορεις να μας πεις 2 λογια για σενα κ τη θεραπεια σου για να μπορεσουμε να κρινουμε το προιον
να αναφερω οτι το προιον απευθυνεται σε χρηστες φιναστεριδης 1mg οπου μετα απο δυο τρια χρονια συνεχης χρησης πιανουν ταβανι και αυτο τους βοηθα σε μια αυξηση παχους κατα 40% βεβαια δεν αναφερει καθολου τη μινοξιδιλη που κ αυτη παρομοια δουλεια κανει (κραταει τη τριχα σε αναγενη φαση)
εγω για υποκαταστατο της μινοξιδιλης το βλεπω με αγνωστα ομως αποτελεσματα
Καλησπέρα και πάλι. Πριν από ένα χρόνο και κάτι περίπου άρχισα να παρουσιάζω αραίωση. Από τότε που αντιλήφθηκα το πρόβλημα, χρησιμοποίησα διάφορα σαμπουάν και συμπληρώματα διατροφής (για ευνόητους λόγους δεν θα ήθελα να αναφέρω ονόματα), χωρίς όμως να δω κάποια αποτελέσματα, οπότε και επισκέφθηκα το ιατρείο αλωπεκίας της δερματολογικής κλινικής του νοσοκομείου Αττικό.
Εκεί οι γιατροί μου ανέφεραν πως η τριχόπτωση μου είναι τύπου ανδρογενετικής αλωπεκίας. Για αυτό το λόγο μου συνέστησαν αυτό το προϊόν το οποίο όπως μου δήλωσαν είναι φυτικό και δεν έχει τις παρενέργειες φαρμάκων όπως η μινοξιδίλη και η φιναστερίδη. 
Από επίσκεψη στο site της εταιρείας που το παρουσιάζει, η συγχορήγηση με φιναστερίδη που αναφέρεις είναι μία μελέτη και εκείνοι ισχυρίζονται ότι το προϊόν δημιουργεί ξανά  8.200 νέες τρίχες σε διάστημα περίπου τριών μηνών.
Επίσης από την δερματολογική κλινική του νοσοκομείου Αττικό, μου ανέφεραν πως αυτό το προϊόν έχει διαφορετικό μηχανισμό δράσης από τα φάρμακα και μου ανέφεραν για έναν δείκτη - ουσία ?? bcl 2 αν δεν κάνω λάθος. Αν γνωρίζει κάποιος σχετικά παρακαλώ ας με ενημερώσει τι ακριβώς είναι γιατί ακόμα δεν έχω καταλάβει  και όπως σας ανέφερα και στο προηγούμενο post μου, για τα ουσιαστικά αποτελέσματα θα σας ενημερώσω σε τρεις μήνες…
 
αδερφέ, χωρις να είμαι και ο πιο ειδικός εδώ μέσα, κατα 99% κατι λάθος διάβασες. Μπορει να λεειν 8.2% αυξανει τις τερματικές τριχες ή 8.2% αυξανεται η διαμετρος, μπαμ 8200 νεες τριχες πολύ δύσκολο.Παντως, αν δε προκειατι για βιταμινες(αρα και αδυναμο), αλλα για φαρμακο, πολυ δυσκολα δε θα ειχε αναφερθει εδω σαν αναφορα εστω καποιου απο ξενο σαιτ.
 

Georgex6

Well-Known Member
Απο το επισημο σαιτ
- Hair loss rate returned to normal level in less than 44 days (quick improvement of Anagen/Telogen ratio in 80% of subjects)
- 8 200 new anagen hairs on average over the whole scalp in less than 3 months
- In long-term finasteride 1mg users, when the beneficial effects of finasteride reached the maximum level, the subjects who applied CG210 obtained an additional increase of 36.9% in hair diameter
Εξακολουθω να πιστευω αυτα που αναφερω και πανω
 

alexlink

New Member
και εγώ από το επίσημο site της εταιρείας διάβασα αυτά τα στοιχεία όπως τα αναφέρει στο post του ο "georgex6".
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mech125

New Member
Χαίρεται και καλό καλοκαίρι,

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω, αν μπορεί κανείς να μου απαντήσει..
Είμαι 30 χρονών (και πολύ αγχώδης) και εδώ και κανά δίχρονο παρατήρησα αραίωση στο πάνω μέρος του κεφαλιού μου (στην κορυφή και στους κροτάφους) όχι τεράστια, και είπα να ξεκινήσω θεραπεία έπειτα από επίσκεψη σε δερματολόγο. Έβαλα για 4 περίπου μήνες μινοξιδίλη target 5% διαλυμένη στη λοσιών της fraizyderm και είδα αποτελέσματα. Στη συνέχεια ο γιατρός μου είπε να τη σταματήσω και να δοκιμάσουμε το cg210, το οποίο το παιρνω εδώ και 4 μήνες. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι μετά από τους 3 μήνες το μαλλί μου χειροτέρεψε αισθητά και είναι αρκετά χείροτερο από τη στιγμή που πήρα τη μινοξιδίλη (8 μήνες πριν δηλαδή).
οφείλεται στο ότι σταμάτησα τη μινοξιδίλη και έχασα ότι είχα κερδίσει καθώς και αυτά που θα έχανα άμα δεν είχα κάνει τις παραπάνω θεραπείες ή μήπως είναι κάποια παρενέργεια του cg210?
Ευχαριστώ...
 

weznem

Well-Known Member
ξεκινα μινο παλι...


η κατηφορα οφειλεται στην διακοπη της.. βεβαια καποια στιγμη στο μελλον θα δεις υποχωρηση εκει αν θες να κανεις κατι πας σε δραστικα μετρα εαν θελεις.. δηλάδη ορμονικο χαπι..(φιναστεριδη-κερατιν φιλε)


η σε κατι τοπικο με καλα αποτελσματα απο οτι λενε οι χρηστες ru... δεν ειναι φινα αλλα δεν εχεις και πολλες επιλογες μπλοκερ γενικοτερα..
 

mech125

New Member
weznem είπε:
ξεκινα μινο παλι...


η κατηφορα οφειλεται στην διακοπη της.. βεβαια καποια στιγμη στο μελλον θα δεις υποχωρηση εκει αν θες να κανεις κατι πας σε δραστικα μετρα εαν θελεις.. δηλάδη ορμονικο χαπι..(φιναστεριδη-κερατιν φιλε)


η σε κατι τοπικο με καλα αποτελσματα απο οτι λενε οι χρηστες ru... δεν ειναι φινα αλλα δεν εχεις και πολλες επιλογες μπλοκερ γενικοτερα..




Σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση..Υπάρχει περίπτωση να μου χειροτέρεψε την κατάσταση η διακοπή της μίνο ή τώρα είμαι όπως θα ήμουνα χωρις να την έχω πάρει ποτε?

Θα προτιμούσα να μην πάρω δραστικά μέτρα...λέω να ξεκινήσω revivogen...λέει?
 

weznem

Well-Known Member
mech125 είπε:
weznem είπε:
ξεκινα μινο παλι...


η κατηφορα οφειλεται στην διακοπη της.. βεβαια καποια στιγμη στο μελλον θα δεις υποχωρηση εκει αν θες να κανεις κατι πας σε δραστικα μετρα εαν θελεις.. δηλάδη ορμονικο χαπι..(φιναστεριδη-κερατιν φιλε)


η σε κατι τοπικο με καλα αποτελσματα απο οτι λενε οι χρηστες ru... δεν ειναι φινα αλλα δεν εχεις και πολλες επιλογες μπλοκερ γενικοτερα..




Σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση..Υπάρχει περίπτωση να μου χειροτέρεψε την κατάσταση η διακοπή της μίνο ή τώρα είμαι όπως θα ήμουνα χωρις να την έχω πάρει ποτε?

Θα προτιμούσα να μην πάρω δραστικά μέτρα...λέω να ξεκινήσω revivogen...λέει?




φτιαξε ενα θεμα δικο σου και θα τα λεμε απο κει φιλε... απο το τιποτα λεει μονο σε χαμηλα νοργουντ ομως.. σαφως και διχως μινο θα χειροτερευεις διοτι δεν θα παιρνεις κατι για επανεκφυση της τριχας.. οτι αλλο θες φτιαξε νημα δικο σου..
μην χαλαμε το θεμα :)
 

mikegad

Well-Known Member
σήμερα διάβασα αυτό
Ωραία τα λένε.
Το θέμα είναι ,υπάρχει κάποιο μέλος που το δοκιμάζει και που να έχει δει απότελέσματα...γιατί έτσι τα τα λέεί το άρθρο ψάρωσα
 

gianniskritikos2

Active Member
οντως ειναι πολυ ψαρωτικο ετσι οπως παρουσιαζεται επισεις να πω οτι 8200 τριχες ειναι απιστευτος αριθμος σε 3 μηνες! ειναι δυνατον? και αν ειναι αυτο σε συνδιασμο με ενα ρολλερ για αιματωση και μινοξ πιστευω οτι αν καποιος δεν εχει πατησει το nw3 ειναι gg χωρις φινα... διοτι αμα βγαζει 8200 τριχες και αφερει φλεγμονες και δημιουργει παλι υγιες κλιμα για τους θυλακες εκει η μινοξ θα κανει θαυματα... και μαζι και με ρολλερ για αιματωση μιλαμε για μια τουμπανη θεραπια η οποια σε ολα αυτα η φινα μειαζει αχριστη
 

mimis giova

Active Member
ελα ρε παιδια???8.200 τριχεσ?????αυτο ειναι μεταμοσχευση...κ δεν εχει γινει χαμος??????μαχη επρεπε να γινοταν τωρα..
 
Μπλουζα