CG 210

nenaki

New Member
παιδια γεια σας διαβασα για τα θετικα του CG210 και συμπέρανα οτι ως επι το πλείστον τελικά κάνει δουλεια αλλα γνωριζουμε τιποτα για δράση σε γυναίκες?το εχει χρησιοποιήσει καποια γυναίκα ή 3ερετε κάτι ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aetos

Member
Υπαρχει αλλη συσκευασια για γυναικες..αποτι ξερω απο μια γνωστη μου της εχει σταματησει την τριχοπτωση και της εχει πυκνωσει το μαλλι..βοηθαει γενικα στην ανδρογενετικη αλωπεκια ειτε ειναι σε ανδρες ειτε σε γυναικες..
 

Mh2012

Member
παιδιά λίγο την βοηθειά σας. ειμαι στον ένα μήνα χρήσης cg210 , απο τις πρώτες μέρες είδα τα μέγιστα αποτελέσματα στο θέμα της τριχόπτωσης σχεδόν καμια τρίχα! τώρα αργά αλλα σταθερά αυξάνεται . Εχετε καμια ιδέα, ειναι εποχιακη τριχόπτωση ? ειναι shedding? αρχισε να μην δουλευει η λοσιόν ? Μεχρι τωρα ήμουν πολύ ευχαριστημένος λιγη βοήθεια ρε παιδιά γιατι η ψυχολογία μου αρχισε να πέφτη. Ευχαριστώ!
 

weznem

Well-Known Member
mallon sehedding ειναι,μην ανχωνεσαι δεν γινεται να μην δουλευει στον ενα μηνα η λοσιον ιδιοτητες μπλοκερ εχει,μην το ξεχνας
 

Mh2012

Member
αν ειναι shedding θα κρατήσει 2 εβδομαδες περίπου, σωστά? weznem την χρησημοποιείσς και εσυ την λοσιόν ετσι φίλε ? τι αποτελέσματα εχεις για την ώρα ?
 

weznem

Well-Known Member
Mh2012 είπε:
αν ειναι shedding θα κρατήσει 2 εβδομαδες περίπου, σωστά? weznem την χρησημοποιείσς και εσυ την λοσιόν ετσι φίλε ? τι αποτελέσματα εχεις για την ώρα ?

mporei na κρατηση και ενα μηνα,ποτε δεν ξερεις...
δεν κοιταζω τα αποτελεσματ αμε πολυ λεπτομερεια και ανγχος..
με επιφυλαξη τυχον λαθους εχω δει τα εξης..
μειωση τριχοπτωσης,δυσκολα φευγει τριχα περνωντας το χερι μου οποιαδηποτε στιγμη στα μαλλια μου.. γενικα νομιζω καμια 40αρια τριχες τις χανω..
παχυνση καποιων τριχων στους κροταφους(που υπηρχαν μεγαλουτσικες αλλα οχι τοσο παχιες)
χνουδακια που χχαθηκαν σε κροταφους...(θα παραμεινουν χνουδια δεν προκειται να μεγαλωσουν)απλα εδωσε ενα μικρο μικρο σπρωξιμο..αυτα ως τωρα..
 

Mh2012

Member
Θετικά αποτελέσματα για την ώρα , αυτά δηλαδή που υπόσχεται , μπράβο και ευχαριστώ για τις απαντήσεις !
 

gianniskritikos2

Active Member
εποχιακη εχουμε πολα ατομα αυτο τον καιρο πολοι αναφερου σεντινκ οχι μονο σε αυτο το θεμα αλλα και σε αλλα οπως βουρτσισμα και καποια αλλα αλλα ολοι αυτην την περιοδο παιζει να ειναι εποχιακο θα δηξει
 

dk1984

Member
Mh2012 είπε:
παιδιά λίγο την βοηθειά σας. ειμαι στον ένα μήνα χρήσης cg210 , απο τις πρώτες μέρες είδα τα μέγιστα αποτελέσματα στο θέμα της τριχόπτωσης σχεδόν καμια τρίχα! τώρα αργά αλλα σταθερά αυξάνεται . Εχετε καμια ιδέα, ειναι εποχιακη τριχόπτωση ? ειναι shedding? αρχισε να μην δουλευει η λοσιόν ? Μεχρι τωρα ήμουν πολύ ευχαριστημένος λιγη βοήθεια ρε παιδιά γιατι η ψυχολογία μου αρχισε να πέφτη. Ευχαριστώ!

το ιδιο ακριβως και εγω μαλλον ειναι εποχιακη...τελικα δε τη σταματαει τιποτα
 

mpimpos

Member
ρε παιδια πηγα σε μεγαλο φαρμακειο ειχε τα παντα frezyderm,apivita,vichy κατι αλλες μαρκες για μαλλια κ λοτιον κτλ,ρωταω λοιπον ποσο εχουν το cg210 μπας κ το εχουν καμια προσφορα,κ μου λενε τι ειναι αυτο? :S
Πως γινεται να μην το ξερουν τα φαρμακεια?γτ νομιζω καποιος φιλος ειχε πει οτι το προιον εχει επιθετικο marketing.
Τεσπα,εμενα παει καλα το θεμα με το cg,ειδωμεν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mpimpos

Member
μολις ελαβα ενα μαιλ απο την libytec για οσο αφορα αλληλεπηδρασεις με αλλα τοπικα,συγκεκριμενα regaine,apivita hair lotion,και frezyderm lotion extra.η απαντηση ειναι η εξης.Την ποσταρω μηπως κ ενδιαφερει καποιους.

Αγαπητέ κύριε/κυρία,

Το CG 210 δρα στα ενεργά τριχοθυλάκια και τα αποτελέσματα δείχνουν την επαναφορά της ισορροπίας
του κύκλου ζωής των τριχών μέσα σε 45 ημέρες. Αναφέρομαι φυσικά στο μέγιστο αποτέλεσμα γιατί μείωση
στην τριχόπτωση θα εμφανιστεί νωρίτερα.
Όσον αφορά την εμφάνιση νέων τριχών απαιτείται περισσότερο διάστημα ώστε τα «συρρικνωμένα» τριχοθυλάκια
να παράγουν νέες τρίχες. Χρειάζεται ένα διάστημα περίπου 3 μηνών ώστε τα πρώτα αποτελέσματα να είναι εμφανή.

Το προϊόν έχει μελετηθεί προς το παρόν σε συγχορήγηση μόνο με φιναστερίδη και τα αποτελέσματα
παρουσιάζονται και σε πρόσφατα δημοσιευμένη μελέτη.
(CG210 Enables Finasteride 1mg Users to Further Improve Hair Pattern: A Randomized, Double-Blind,
Placebo-Controlled Pilot Study Takeda et al., Hair Ther Transplant 2013 Volume 3 • Issue 1)
Το κριτήριο αξιολόγησης ήταν η μεταβολή στη διάμετρο της τρίχας (αύξηση της διαμέτρου σημαίνει
καλύτερη λειτουργία των τριχοθυλακίων). Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι έπειτα από ένα έτος συνεχούς
χορήγησης ο συνδυασμός φιναστερίδης και CG 210 προκάλεσε 37,7% μεγαλύτερη αύξηση στη διάμετρο
της τρίχας από ότι η χορήγηση μόνο φιναστερίδης (δηλαδή η δράση του CG 210 είναι ανεξάρτητη
και αθροιστική στη δράση της φιναστερίδης)

Προς το παρόν δεν υπάρχουν δημοσιευμένα στοιχεία για συγχορήγηση με μινοξιδίλη.
Όμως όπως γνωρίζετε οι δερματολόγοι συχνά χρησιμοποιούν συνδυασμούς προϊόντων για την
αντιμετώπιση της τριχόπτωσης και ο συγκεκριμένος συνδυασμός έχει ήδη χορηγηθεί από αρκετούς.
Μέχρι σήμερα δεν υπάρχει καμία αρνητική αναφορά από τη συγχορήγηση του CG 210 είτε με άλλη
φαρμακευτική αγωγή είτε με άλλα δερμοκαλλυντικά.

Εξάλλου σε πρόσφατη συνέντευξη τύπου στην Αθήνα μίλησαν για το CG 210 οι καθηγητές
της δερματολογίας και μεταξύ των άλλων αναφέρθηκε χαρακτηριστικά από τον κύριο Ρηγόπουλο
ότι το προϊόν μπορεί να χρησιμοποιηθεί «με φαρμακευτική αγωγή και στα μεσοδιαστήματα της φαρμακευτικής αγωγής».

Πρέπει όμως να λάβετε υπόψη σας και τους εξής παράγοντες
· Το προϊόν δρα τοπικά στο δέρμα και όχι στις εξωτερικές τρίχες για αυτό
πρέπει να υπάρχει διαφορά περίπου μία ώρα πριν από την εφαρμογή
άλλης αγωγής ή πριν να λούσετε τα μαλλιά σας.
· Η διακοπή της χορήγησης της μινοξιδίλης σε ορισμένες περιπτώσεις προκαλεί έντονο
rebound phenomenon (αυξημένη τριχόπτωση) το οποίο δεν αντιμετωπίζεται
από την ταυτόχρονη χορήγηση άλλων προϊόντων.
· Η προτεινόμενη δοσολογία του CG 210 για την επίτευξη του καλύτερου αποτελέσματος είναι δύο φορές την ημέρα.

Εάν θέλετε περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε τηλεφωνικά μαζί μου για να σας ενημερώσω εκτενέστερα.
 

jimys

Member
παντως και ξυρισμενο κεφαλι να εχεις με 5-10 ψεκασμους δεν γιενται να καλυψεις ολο το τριχωτο! η μυρωδια του σε ενα 30% μυριζει σαν το ρεβιβοτζεν! μετα τους 9 μηνες ξερουμε τι αλλαζει στην εφαρμογη του;;
 

aetos

Member
μετα απο εννια μηνες η συντηρηση ειναι μια φορα την ημερα..ετσι εγραψαν καποια παιδια απο το φορουμ..αν βεβαια το χρησιμοποιουμε ακομα μεχρι τοτε...:s
 
Το χρησιμοποιώ εννιά μέρες δύο φορές την ημέρα και τα αποτελέσματα είναι σαν να βάζω νερό. Η τριχόπτωση δεν σταματάει αλλά ούτε έχει αυξηθεί. Εάν δεν έχει μείωσή την τριχόπτωση σε ικανοποιητικά επίπεδα στις 45 μέρες που λέει τότε δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με τα μαλλιά μου ας πέσουν.
 

Atermon

Member
tonymontana7 είπε:
Το χρησιμοποιώ εννιά μέρες δύο φορές την ημέρα και τα αποτελέσματα είναι σαν να βάζω νερό. Η τριχόπτωση δεν σταματάει αλλά ούτε έχει αυξηθεί. Εάν δεν έχει μείωσή την τριχόπτωση σε ικανοποιητικά επίπεδα στις 45 μέρες που λέει τότε δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με τα μαλλιά μου ας πέσουν.


Κανένα φάρμακο δε δείχνει αποτελέσματα τόσο γρήγορα. Κάνε ένα post πάλι σε ενάμιση μήνα να μας πεις εντυπώσεις.
 

jimys

Member
tonymontana7 είπε:
Το χρησιμοποιώ εννιά μέρες δύο φορές την ημέρα και τα αποτελέσματα είναι σαν να βάζω νερό. Η τριχόπτωση δεν σταματάει αλλά ούτε έχει αυξηθεί. Εάν δεν έχει μείωσή την τριχόπτωση σε ικανοποιητικά επίπεδα στις 45 μέρες που λέει τότε δεν πρόκειται να ασχοληθώ ξανά με τα μαλλιά μου ας πέσουν.

σε 9 μερες περιμενεις αποτελεσματα;; ??? 2μηνο και ++
 
Κάποιοι στο φόρουμ ανέφεραν ότι τους σταμάτησε την τριχόπτωση μέσα σε δεκαπέντε μέρες. Ξέρω ότι πρέπει να περιμένω αλλά έχω απελπιστεί.
 
Μπλουζα