CG 210

Reve

Active Member
Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Λοιπόν τους πήρα τηλ και τους έθεσα 4 ερωτήσεις και έλαβα τις εξής απαντήσεις.
1) Αν χρησιμοποιείς 1 φορά την μέρα το cg θα έχεις αποτέλεσμα? Διότι έχει κάποιους μήνες που χρησιμοποιώ την μινοξιδίλη και δεν θέλω να την σταματήσω.

Απάντηση: Δεν υπάρχουν έρευνες για το πως θα δράσει το προϊόν σε συνδυασμό με την μινοξιδίλη. Επίσης πρέπει να χρησιμοποιείται η συνιστώμενη ποσότητα 2 φορές την μέρα για 9 μήνες και από εκεί και έπειτα 1 φορά.

2) Το προϊόν σας επηρεάζει την ορμόνη DHT με οποιονδήποτε τρόπο?
Απάντηση:Όχι. Λειτουργεί με άλλο μηχανισμό και δεν επηρεάζει καθόλου την ορμόνη DHT. (Μου εξήγησε τους 3 τρόπους δράσης του cg).

3) Το προϊόν σας "χάνει" σε δύναμη όσο περνάει ο καιρός? Πχ η μινοξιδίλη κατά μέσο όρο "κρατάει" 2 χρόνια και έπειτα η ΑΑ την υπερπηδάει.
Απάντηση: Όχι δεν χάνει σε δύναμη. Όσο το χρησιμοποιείς δουλεύει.

4) Και κάτι τελευταίο (φίλε GOMI για σένα την έκανα κυρίως την ερώτηση). Το ότι αυξάνει το κολλαγόνο γιατί πρέπει να θεωρηθεί σαν θετικό?
Απάντηση: Διότι το κολλαγόνο "κρατάει" τα μαλλιά πιο στέρεα στην θέση τους , προσδίδοντας καλύτερη υφή και ελαστικότητα αλλά κυρίως κλείνει κάποιες μικρο οπές που υπάρχουν στο κεφάλι μας, μη επιτρέποντας έτσι ρυπογόνους παράγοντες να εισέρχονται , οι οποίοι προκαλούν μίκρο φλεγμονές οι οποίοι συμβάλουν στην ΑΑ σύμφωνα με μελέτες.

Ελπίζω να βοήθησα.

Y.Γ. Ο κύριος που μίλησα μου είπε κατά λέξη ότι σε 1,5 μήνα θα έχει μειωθεί η τριχόπτωση. Θα έχει δουλέψει ήδη δηλαδή, δεν θα ξεκινήσει να δουλεύει μετά από 1,5 μήνα (44 μέρες).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
4) Και κάτι τελευταίο (φίλε GOMI για σένα την έκανα κυρίως την ερώτηση). Το ότι αυξάνει το κολλαγόνο γιατί πρέπει να θεωρηθεί σαν θετικό?
Απάντηση: Διότι το κολλαγόνο "κρατάει" τα μαλλιά πιο στέρεα στην θέση τους , προσδίδοντας καλύτερη υφή και ελαστικότητα αλλά κυρίως κλείνει κάποιες μικρο οπές που υπάρχουν στο κεφάλι μας, μη επιτρέποντας έτσι ρυπογόνους παράγοντες να εισέρχονται , οι οποίοι προκαλούν μίκρο φλεγμονές οι οποίοι συμβάλουν στην ΑΑ σύμφωνα με μελέτες.

Να σαι καλά reve. Μήπως σφίγγοντας το θύλακα δεν αφήνει την τρίχα να πέσει και έτσι φαίνεται ότι μειώνει την τριχόπτωση? χαχα...Πλάκα κάνω.
Δεν με κάλυψε αλλά thx που ρώτησες.
 
Reve είπε:
3) Το προϊόν σας "χάνει" σε δύναμη όσο περνάει ο καιρός? Πχ η μινοξιδίλη κατά μέσο όρο "κρατάει" 2 χρόνια και έπειτα η ΑΑ την υπερπηδάει.
Απάντηση: Όχι δεν χάνει σε δύναμη. Όσο το χρησιμοποιείς δουλεύει.

Πολυ αισιοδοξο..αν και δεν το πιστευω
 

weznem

Well-Known Member
hairlosscursed είπε:
Συγνωμη ρε παιδες επειδη εχω χασει επεισοδια.ειναι Ελληνικο προιον;;;

οχι ειναι σουηδικο(νομιζω) και εχει παρει τα πνευματικα δικαιωματα μια γαλλικη εταιρεια.. με επιφυλαξη οτι λεω.
 

dk1984

Member
Εμενα μειωθηκε η τριχοπτωση ακομη περισσοτερο σταματωντας το cappilogain δοκιμαστικα και συνεχισα με το cg210...
Kραταω mono μια επιφυλαξη μηπως ουτως η αλλως ηταν το τελος της εποχιακης μου τριχοπτωσης οποτε συνεπεσε με την εφαρμογη του cg210.
Παντως η τριχοπτωση μειωθει παρα πολυ.To χρησιμοποιω μονο μια φορα την ημερα
 

Reve

Active Member
dk1984 είπε:
Εμενα μειωθηκε η τριχοπτωση ακομη περισσοτερο σταματωντας το cappilogain δοκιμαστικα και συνεχισα με το cg210...
Kραταω mono μια επιφυλαξη μηπως ουτως η αλλως ηταν το τελος της εποχιακης μου τριχοπτωσης οποτε συνεπεσε με την εφαρμογη του cg210.
Παντως η τριχοπτωση μειωθει παρα πολυ.To χρησιμοποιω μονο μια φορα την ημερα

Πόσο καιρό το χρησιμοποιείς και πότε είδες αποτελέσματα φίλε?
 

super7

Member
dk1984 είπε:
Εμενα μειωθηκε η τριχοπτωση ακομη περισσοτερο σταματωντας το cappilogain δοκιμαστικα και συνεχισα με το cg210...
Kραταω mono μια επιφυλαξη μηπως ουτως η αλλως ηταν το τελος της εποχιακης μου τριχοπτωσης οποτε συνεπεσε με την εφαρμογη του cg210.
Παντως η τριχοπτωση μειωθει παρα πολυ.To χρησιμοποιω μονο μια φορα την ημερα

πρεπει να το αφησεις 1 ωρα και να το ξεβγαλεις ή τουλαχιστον για 1 ωρα πριν λουστεις ή βαλεις κατι αλλο πανω στα μαλλια?
 
Παιδια ειναι 5-10 ψεκασμοι την ημερα η 5-10 ψεκασμοι 2 φορες τη μερα?
υποθετω το 2ο

και Ερωτηση προς αυτους που χρησιμοποιουν το cg πανω απο μηνα :

Αν καποιος βαζει 10 ψεκασμους σε καθε εφαρμογη δηλ 20 τη μερα ποσο καιρο κραταει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexlink

New Member
πάντως επειδή όπως λέει και ο "weznem" με ενδιαφέρει και εμένα να μην λαδώνει το μαλλί (εργάζομαι σε εταιρεία catering), το χρησιμοποιώ πρωί βράδυ περίπου 10 ψεκασμούς τη φορά και δεν το λαδώνει το μαλλί.
από την άλλη για τον φίλο που ρωτάει εγώ που το χρησιμοποιώ πλέον εδώ και κάποιους μήνες, με 10 περίπου ψεκασμούς την ημέρα μου κρατάει λίγο παραπάνω από μήνα.
χαλάλι του πάντως γιατί μετά από τόσο καιρό τρίχες στο μαξιλάρι δεν βλέπω!!!
 

kаl

New Member
Να ρωτησω κατι,εχω σ ολη την περιοχη του nw4-5 τριχες οι οποιες ειναι ξηρες,ατονες δεν εχουν χασει σε παχος ιδιαιτερα γενικα να το ετσι δεν εχω κενα(λογικα ειναι και το τελικο νοργουντ μου),απλα ή τριχα ειναι ξηρη(ισως απο φουνγκοραλ),η ερωτηση μ λοιπον ειναι αφου λεει οτι αυξανει παχος και αλλαξει την υφη λετε να βοηθησει..?
Γενικα αν ξερει κανεις τι παιζει με τα ξηρα μαλλια κ αν μπορουμε να κανουμε κτ γ αυτα θα χαρω να το ακουσω!!
 

dk1984

Member
Reve είπε:
dk1984 είπε:
Εμενα μειωθηκε η τριχοπτωση ακομη περισσοτερο σταματωντας το cappilogain δοκιμαστικα και συνεχισα με το cg210...
Kραταω mono μια επιφυλαξη μηπως ουτως η αλλως ηταν το τελος της εποχιακης μου τριχοπτωσης οποτε συνεπεσε με την εφαρμογη του cg210.
Παντως η τριχοπτωση μειωθει παρα πολυ.To χρησιμοποιω μονο μια φορα την ημερα

Πόσο καιρό το χρησιμοποιείς και πότε είδες αποτελέσματα φίλε?
Το χρησιμοποιω ακριβως 33 μερες τα αποτελεσματα τα ειδα μεσα σε 23-25 μερες. Δεν ειδα χνουδι να μαυριζει βλεπω ομως τις τριχες πιο δυνατες.
Το χρησιμοποιω 1 φορα την ημερα σε ολο το κεφαλι με dropper και οχι ψεκασμα μετα το ρολλερ η εναλλακτικα μετα το μασαζ που εχει ποσταρει ο Gomi
 

Mh2012

Member
καλημερα, εγω το παρελαβα χθες! αποφασισα να το βαζω δυο φορες την ημερα! με δυο φορες ομως το μαλλι το δικο μου λαδωνει αρκετα ! σκεφτηκα να ψεκαζω σε ενα ποτηρακι και μετα να το απλωνω στο τριχωτο με μια μπατονετα ! θα πηγαινει το υγρο αμεσα στο δερμα και ισοποσα παντου! Λετε να μην ειναι σωστη εφαρμογη?
 

Reve

Active Member
Mh2012 είπε:
καλημερα, εγω το παρελαβα χθες! αποφασισα να το βαζω δυο φορες την ημερα! με δυο φορες ομως το μαλλι το δικο μου λαδωνει αρκετα ! σκεφτηκα να ψεκαζω σε ενα ποτηρακι και μετα να το απλωνω στο τριχωτο με μια μπατονετα ! θα πηγαινει το υγρο αμεσα στο δερμα και ισοποσα παντου! Λετε να μην ειναι σωστη εφαρμογη?

Ίσως ήταν καλύτερα να αγοράσεις ένα dropper του ενός ml από ebay. Δεν είναι ακριβά. Με την μπατονέτα θα σε κουράσει μετά από κάνα μήνα και ίσως απορροφάει και αυτή μια ποσότητα της λοσιόν. Ε και φθηνή δεν την λες οπότε ας μην χαραμίζεις καθόλου :)
 

laplace

Member
Γεια σας και απο μενα συγχαρητηρια για το φορουμ με βοηθησε πολυ !Το αγορασα προ χθες και βαζω μονο πανω !Οταν λεμε το απλωνουμε σε ολο το κεφαλι εννοει και στα πλαινα ? Δηλαδη δεν θα τρεξει αν το κανω αυτο ? Αν δεν κανω λαθος τα πλαινα και ο κροταφος ειναι ζωνη σταθερης τριχοφυιας που δεν επηρεαζεται απο φλεγμονες και την ινωση της περιοχης C που δημιουργειται στην ΑΑ.
 
Μπλουζα