CG 210

nenaki

New Member
η βλακεια ειν πως γ τ τρικομιν ξερω μεσω eebay χριαζετε prepaidκ δε εχωκ τη φοβαμαι λγ οπως ολες τσ καρτες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kolias

Active Member
χαχαχαχαχαχα
μονο που δεν ηταν παιδι ηταν παπους σε εμενα ετυχε αυτο στην κορυφη του hairline που εχει χαθει εδω και χρονια (η κορυφη οχι η τριχα) η τριχα αθτη ηταν δρομολογημενη απο περυσι το ξερω καλα το κεφαλι μου το εχω μελετησει τριχα προς τριχα χρονια αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να πω με σιγουρια αν οφειλεται στο cg210 και μονο λιπαροτητα και τετοια δεν τα αποφευγεις με τισ λοσιον λενα δυστηχως


δεν ανεχομαι ουτε μια να φυγει ετσι ημουν απο μικροσ ανα εφευγε καποια ειχαμε μνημοσθνη δεηση
και εγω ετσι ημουνα με τισ καρτες μια διαδικασια ειναι θα την συνηθησεις
 

nenaki

New Member
εστω κ ετσι ν ναι εγω εμεινα στ θεμα οτι ειδε θετικη εξελιξη δε μ αφορα η ηλικια καθε ατομου παντα ειν αδικη ητριχοπτωση σε καθε ηλικια :( ενας πονος ετσι σα τραβηγμα στς ριζες ανησηχητικο να τα παιξω;;


φτου σ :p εσυ ησν ;) τι παππους συνελθετε:-( λεω κ γω :/


δε ανεχεσαι ουτε μια?εγω π πιανω τη 200αρια ν παω ν πεθανω δλδ:/
 

kolias

Active Member
σου λεω αναλυτικα τι εχω χρησιμοποιησει γιατι ειλικρινα και εγω δεν ξερω τι απο ολα αυτα εχει δουλεψει γιαυτο σου λεω ενα ενα για να βγαλεις ακρη
η αληθεια ειναι οτι οταν εβλεπα τα σκουρα λουζομουνα με ολα και τελειωνα
παντως να ξερεισ οτι στα μετα απο 25 χρονια αμφιβαλω αν εχω προχωρησει στην κλιμακα νοργουντ 1 μοναδα μαλλον μιση οποτε υπαρχει ελπιδα μην στυεναχωριεσαι απλα θα σου κοστισει


ναι εχω να παρω καμμια δεκαπενταετια ενα τεστ εκανα μονο στην ντουτα γιατι την τιμη των οπλων
 

nenaki

New Member
kolias είπε:
σου λεω αναλυτικα τι εχω χρησιμοποιησει γιατι ειλικρινα και εγω δεν ξερω τι απο ολα αυτα εχει δουλεψει γιαυτο σου λεω ενα ενα για να βγαλεις ακρη
η αληθεια ειναι οτι οταν εβλεπα τα σκουρα λουζομουνα με ολα και τελειωνα
παντως να ξερεισ οτι στα μετα απο 25 χρονια αμφιβαλω αν εχω προχωρησει στην κλιμακα νοργουντ 1 μοναδα μαλλον μιση οποτε υπαρχει ελπιδα μην στυεναχωριεσαι απλα θα σου κοστισει

ολα κοστιζουν ετσι & αλλιως στη ζωη :-/:exclamation:


δλδπορευεσαι με τοπικα,ποια?
 

kolias

Active Member
lena pap20 είπε:
τουλαχιστν τα χεις καταφερει;) αχχ εγω νδωαυριο τι θ μ πει κ ειμαι νσκασω:/

κοιτα να δεις αυτα τα περνω στην παρουσα περιδο που δεν εχω τριχοπτωση αλλα να ξερεις οτι εχω χρησιμοπιησει διαφορα που η δραση τους δεν περνα με το που τα κοβεις.......κραταει κανα 4μηνο
ισως μερικα ηταν και μαπα ισως οχι....
ξεκαθαρισε το θεμα το ορμονικο με τον γιατρο τα υπολοιπα ειναι γνωστα capilogain folligain και τα ρεστα αμφιβαλω αν σου προτεινει κατι αλλο αν ομως σου προτεινει σφυρα
 

nenaki

New Member
kolias είπε:
lena pap20 είπε:
τουλαχιστν τα χεις καταφερει;) αχχ εγω νδωαυριο τι θ μ πει κ ειμαι νσκασω:/

κοιτα να δεις αυτα τα περνω στην παρουσα περιδο που δεν εχω τριχοπτωση αλλα να ξερεις οτι εχω χρησιμοπιησει διαφορα που η δραση τους δεν περνα με το που τα κοβεις.......κραταει κανα 4μηνο
ισως μερικα ηταν και μαπα ισως οχι....
ξεκαθαρισε το θεμα το ορμονικο με τον γιατρο τα υπολοιπα ειναι γνωστα capilogain folligain και τα ρεστα αμφιβαλω αν σου προτεινει κατι αλλο αν ομως σου προτεινει σφυρα

capilogain folligain τι ειναι γιατι δε εχω ιδεα
 

kolias

Active Member
ειναι πολυ δυνατα αλλα και αυτα δυστηχως δεν κυκλοφορουν εδω
ειναι φρεσκα σχετικα και δεν μπορει κανεις να μιλησει με ακριβεια για ακριβη αποτελεσματα το capilogain φαινεται πολλα υποσχομενο εγω δεν μπορω να συνεχισω γιατι θελω να κανω τεστ στο cg210 (το εκανα ομως το 4μηνακι μου) το folligain μιαζει ποιο φερεγγυο απο το τρικομιν αλλα δεν μπορω να το πω με σιγουρια(το εκανα και εκει το 4μηνακι μου) θα κανω και ενα 4 μηνο με το cg210 αλλα αντε να βρω ακρη γιαθτο και δεν ποσταρω συχνα (μονο καμμια φορα που ενθουσιαζομαι) γιατι πωσ να βγαλω ακρη γιαθτο σου λεω ενα ενα
και τα 3 εχουν επανεκφυση αλλα πιστευω μονο με συνδυασμο με μινοξ εκει μπερδεθονται τα πραγματα
εχω την εντυπωση οτι το capilogain εχει μεγασλυτερη
τα εχω μπερδεψει δεν μπορω μανα μολησω σιγουρα μονο αν βρω το κουραγιο τα κοψω ολα και τα ξαναπαρω ενα ενα
 

nenaki

New Member
καταλαβα :( σε ευχαριστω πολυ γ τα ινφο θα ενημερωσω αυριο κατοπιν επιστροφης απ τ γιατρο ευχησου μου να μη μου πει τιποτα & πεσω του θανατα :'(
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jimys

Member
weznem είπε:
mpimpos είπε:
το κανατε μπο@ρδελο το thread για το cg.υπαρχουν και τα pm.φιλικα παντα.

+1

ναι ρε παιδια ας σβησει καποιος τα περιττα ποστ .. δεν μπορεις να βγαλεις ακρη τωρα οσον αφορα το που ειχαμε μεινει στην ενημερωση...
 

orestis

Member
kolias είπε:
παυση θα κανεις σε οτι και να παιρνεις γιατι συνηθιζει ο οργανισμος και δεν κανει πλεον δουλεια αυτος ειναι ο λογοσ που την πατανε ολοι ιδιαιτερα με την μινοξ!! δεν κανουμε παυση για τις παρενεργειες το κολλαγονο δεν εχει παρενεργειες δεν ειναι φαρμακο ειναι πρωτεινη που την παραγει ο οργανισμος μας και ελλατωνεται με την παροδο του χρονου ιδιαιτερα στις γυναικες δυστηχως δεν υπαρχει σε καμμια τροφη οποτε πρεπει να την παρουμε με συμπληρωμα διατροφης μην το φοβασαι μονο καλο θα δεις απλα μηνη υπερβαινεισ την δοση γιοτι οπως και ολες οι πρωτεινες αν παρουμε παραπανω διασπωνται σε αμινοξεα τοξικα για τον οργανισμο και μενουν σαν καταλοιπα


οταν λεω ορμονικο εννοω οτι απο το dna μας και οι γυναικες εχεται ανρικες ορμονεσ και το αντιθετο φυσιολογικοτατο ειναι απλα εσυ ισως (δεν ειμαι γιατρος απλα λεω την γνωμη μου) εχεις καποιες παραπανω και γιαυτο εχεις και τριχοπτωση δεν ειναι ποια και κατι τρομερο και η μητερα μου εχει και ειναι 70 χρονων και τα μαλια της μια χαρα ειναι ακομα εσυ τι πιστευεις οτι επειδη μια περιδο εχεισ τριχοπτωση θα μεινεις γουλη εδω σου λεω εχουν περασει 25 χρονια και εχω ακομα μαλλια ρε λενακι
κανε υπομονη λιγο να περασει το σεντιγκ και κανε ορμονικες εξετασεις αν σου βρουν ποιο πολλα ανδρογονα τσιμπα ενα durastaride και γινε θαμνος με μπουκλες να σε εχουμε θεα μας



Για να μην λεμε ανακριβιες το κολλαγονο προφανως υπαρχει σε πολλες τροφες. Οχι βεβαια με τη μορφη κολλαγονου. Αν δεν υπηρχε τοτε απο τη στιγμη που θα γεννιομαστε, θα επρεπε να περνουμε συμπληρώματα, αλλιως θα γεννιωμασταν σαν τον Βενιαμιν Μπατον.
Για να το πουμε πιο σωστα το κολλαγονο ειναι μια πρωτεϊνη που συνθετει ο οργανισμος μας , απο τι αλλο, απο στοιχεια που περνει μεσα απο τις τροφες.
Το προβλημα δεν ειναι στο οτι ο οργανισμος δεν βρισκει αυτα τα στοιχεια, αλλα στην πορεια και καθως μεγαλωνουμε, ο οργανισμος παυει να συνθετει μεγαλες ποσοτητες κολλαγονου , οπως εκανε οταν ημασταν σε μικροτερη ηλικια.
Το προβλημα βρισκεται στο να ωθησουμε τον οργανισμο να δημιουργησει κολλαγονο και οχι τοσο στο να βρει τα απαραιτητα συστατικα που χρειαζεται για τη δημιουργεια του.
Για το λογο οτι το κολλαγονο δεν μπαινει στον οργανισμο μας ή δεν προϋπάρχει αυτουσιο, αλλα πρεπει να το συνθεσει ο οργανισμος, γι αυτο και αν παρουμε την πρωτεϊνη ετοιμη, απλα δεν θα την απορροφήσει ποτε. Απλα μολις φτασει στο στομαχι μας θα καταστραφει.
Ετσι και οσα προϊοντα κολλαγονου κυκλοφορουσαν και περιειχαν πρωτεϊνη κολλαγονου, ηταν άχρηστα.
Αν ο οργανισμος μπορουσε να απορροφησει αυτουσιο το κολλαγονο, τοτε απλα τρωγοντας κρεας ή ψαρι θα ειχε τοσο πολυ κολλαγονο ο οργανισμος μας που απλα θα το ξερνουσε, γιατι δεν θα ηθελε αλλο.
Η επιστημη και οι εταιριες αυτο το γνωριζουν εδω και χρονια, και παρ οτι μας πουλησαν μεχρι τωρα αχρηστο κολλαγονο(μιας και τα προϊοντα που πουλαγαν μεχρι προσφατα περιειχαν αυτουσια την πρωτεϊνη) τωρα προχωρησαν ενα βημα πιο περα.
Τι κανουν σημερα και τι ειναι το υδρολυμενο ποσιμο κολλαγονο?
Περνουν κολλαγονο απο χοιρινο, βοοηδει , ψαρια κ.τ.λ. και μεσω της υδρολυσης , διασπουν το κολλαγονο(πρωτεϊνη) σε πεπτίδια.
Τα πεπτιδια ως πολυ πιο μικροσκοπικα που ειναι, ειναι πολυ πιο ευκολο να διαφυγουν απο το στομαχι και να φτασουν στον οργανισμο.
Το ιδιο γινεται ήτε παρεις πεπτιδια μεσο ενος ετοιμου σκευασματος ήτε τα παρεις μεσα απο τροφες.
Ενα ποσοστο απο αυτα τα πεπτιδια θα φτασουν στον οργανισμο.
Τα πεπτιδια ομως ο οργανισμος δεν τα χρησιμοποιει μονο για να παραγει κολλαγονο αλλα για οτιδήποτε θελει αυτος.
και εδω ειναι το μεγαλο ερωτημα. Τι θα κανει ο οργανισμος με τα πεπτιδια που θα του δωσουμε? Θα δημιουργησει κολλαγονο? Οχι απαραιτητα.
Αρα περα απο το αν δωσουμε στον οργανισμο μας τα απαραιτητα στοιχεια για τη δημιουργεια κολλαγονου -ητε μεσω σκευασματων ητε μεσω της τροφης- αυτος και μονο αυτος τελικα αποφασιζει ποσο κολλαγονο θα παραγει.
Το θεμα εχει συζητηθει αρκετα και σε αλλη ενοτητα.
Ενα τελευταιο μονο να πω.
Η ημερήσια συνιστώμενη δοση ποσιμου κολλαγονου, ειναι συγκεκριμενη. Οπως ειναι συγκεκριμενες και οι συσκευασιες. Οι περισσοτερες ειναι 500ml.
Μιας και εκανα χρηση του collagen active που αναφερθηκε πιο πανω. βαση της συνιστώμενης δοσης, με το ζορι βγαζεις 20 μερες. Σε καμια περιπτωση 50.
Αρα χοντρικα θες γυρω στα 60 ευρω καθε μηνα.Μιας και χρειαζεσαι 1 μιση μπουκαλι το μηνα.
Απο οποια εταιρια κι αν παρεις ποσιμο κολλαγονο, σε ολες ειναι 500 ml. Η συγκεντρωση πανω κατω ειναι η ιδια, δεν νομιζω να παιζουν τεραστιες διαφορες(αν και δεν εχω ψαξει ολα τα σκευασματα που κυκλοφορουν) οποτε ειναι και ιδια η δοσολογια. Συνεπως δεν νομιζω οτι υπαρχει σκευασμα που να σε βγαζει πανω απο 20 μερες.
 

Akis 21

New Member
Τελικα μετα απο αρκετό διαβασμα ξεκινησα σημερα με το cg 210,βιταμινες, και σαμπουαν propoline για την τριχοπτωση. Με τι ακομη θα μπορουσα να το συνδυασω, θα προτιμουσα κατι τοπικο. Η κατασταση μου νομιζω ειναι μεταξυ nw 2 και 3
 

gianniskritikos2

Active Member
4-5 σελιδες ακυρες δεν εχουν να κανουν με το cg ο καθε ενας μπαινει στο θεμα και λεει το μακρυ του και το κοντο του... παει το θεμα καταστραφηκε... και το ωραιο ειναι οτι ενα παιδι το ειπε και προτεινε στον chs να σβησει τα σχολια που δεν εχουν να κανουν με το cg.. και τα ατομα συνεχιζουν να λενε τα δικα τους... κανενας σεβασμος.... τωρα ειμαστε στο θεμα με το κολαγονο μολις ληξει και αυτο εδωμεσα στο θεμα του cg παντα θα ερθει ενα αλλο θεμα που θα προτεινουμε στην λενα σαν λυση στο προβλημα της... το θεμα καταντησε να ειναι το τι πρεπει να κανει η λενα.... ρωτανε ατομα εδωμεσα για το cg τα προσπερνατε και απαντατε για το κολαγονο.... καποιος πρεπει να βαλει μια ταξη
 

weznem

Well-Known Member
gianniskritikos2 είπε:
4-5 σελιδες ακυρες δεν εχουν να κανουν με το cg ο καθε ενας μπαινει στο θεμα και λεει το μακρυ του και το κοντο του... παει το θεμα καταστραφηκε... και το ωραιο ειναι οτι ενα παιδι το ειπε και προτεινε στον chs να σβησει τα σχολια που δεν εχουν να κανουν με το cg.. και τα ατομα συνεχιζουν να λενε τα δικα τους... κανενας σεβασμος.... τωρα ειμαστε στο θεμα με το κολαγονο μολις ληξει και αυτο εδωμεσα στο θεμα του cg παντα θα ερθει ενα αλλο θεμα που θα προτεινουμε στην λενα σαν λυση στο προβλημα της... το θεμα καταντησε να ειναι το τι πρεπει να κανει η λενα.... ρωτανε ατομα εδωμεσα για το cg τα προσπερνατε και απαντατε για το κολαγονο.... καποιος πρεπει να βαλει μια ταξη

εχει καταντησει μπ@υρδελο το νημα.. και το συνεχιζουν...και δεν μιλαμε για ενα δυο ποστ που λιγο πολυ,ολοι καποια στιγμη το κανουμε αλλα για σελιδες και συνεχιζουν να μπαινουν σε νημα του cg210 και να λενε οτι πιπ@ τους ερθει για κολαγονα για την νενα...,,νισάφι πια... και η γαιδουρια εχει καποια ορια..
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Αρκετά από τα τελευταία post διαγράφηκαν.

Παρακαλώ τα μέλη και ειδικά Kolias και lena pap20, ότι θέλετε να συζητήσετε εκτός του thread, κάντε το η σε ανάλογο thread η με p.m. Πραγματικά έχει ξεφύγει το θέμα και δεν μπορώ εγώ και ο κάθε εγώ να καθόμαστε με τις ώρες να σβήνουμε άκυρα post στα thread. Πρέπει να ακολουθούμε κάποιους κανόνες και πρέπει να παραμένουν καθαρά τα θέματα. Πέρα από το δικό μας πρόβλημα, υπάρχουν και άλλοι που επίσης έχουν πρόβλημα, σκεφτείτε αυτούς και σεβαστείτε το ότι θέλουν να ενημερωθούν και πρέπει να περάσουν πόσες σελίδες με συζητήσεις και ερωτήσεις για άκυρα από το thread πράγματα.

Όποιο άκυρο λοιπόν post, θα διαγράφετε άμεσα χωρίς προειδοποίηση.
 
Μπλουζα