Cetirizine pgd2 blocker

weznem

Well-Known Member
ευχαριστω αντρακο..το σκεφτομαι θα δω με ποιον τροπο θα το βαζω δεν εχω αποφασισει ακομα,αλλα μικρη σημασια εχει αυτο..
respect kapa! :hailing
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

παιδια εγω περιπου ενα μηνα εβαζα zirtek με νερο και δεν ειδα τιποτα..και τωρα βαζω zirtek με μινοξ μαζι αλλα παλι τιποτα δεν ξερω ρε καπα αλλα οτι και να βαλω στο κεφαλι μου ειναι σαν νερο πραγματικα δεν με πιανει τιποτα εχω τρελαθει μιλαμε εχω δοκιμασει τα παντα και τιποτα λες και βαζω νερο ειναι.......μονο το airol δεν εχω βαλει...αξιζει αυτο?να το συνδιασω με ζιρτεκ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
panagiotis είπε:
παιδια εγω περιπου ενα μηνα εβαζα zirtek με νερο και δεν ειδα τιποτα..και τωρα βαζω zirtek με μινοξ μαζι αλλα παλι τιποτα δεν ξερω ρε καπα αλλα οτι και να βαλω στο κεφαλι μου ειναι σαν νερο πραγματικα δεν με πιανει τιποτα εχω τρελαθει μιλαμε εχω δοκιμασει τα παντα και τιποτα λες και βαζω νερο ειναι.......μονο το airol δεν εχω βαλει...αξιζει αυτο?να το συνδιασω με ζιρτεκ?
Αξίζει σαν δοκιμή η airol.
Και εγω πλέον στους κροταφους σαν να βάζω νερό ειναι απο το καλοκαίρι μέχρι τώρα πέρασα 2 20ημερα με μινοξιδιλη airol και butavate τίποτα.αερας.συνδιασε ζιρτεκ μινοξ και airol
 

weznem

Well-Known Member
καπα σκεφτομαι να βαλω και εγω για λιγο butavate θυμισε μ τι ειναι αυτο?και ενα αναλογο θεμα να ενημερωθω διοτι το ψαχνω και δεν βρισκω
αν οπως λετε μ πεταξει τριχες αμεσσα δεν θα τις κρατησω με αιρολ?
 

crossfire

Well-Known Member
weznem είπε:
καπα σκεφτομαι να βαλω και εγω για λιγο butavate θυμισε μ τι ειναι αυτο?και ενα αναλογο θεμα να ενημερωθω διοτι το ψαχνω και δεν βρισκω
αν οπως λετε μ πεταξει τριχες αμεσσα δεν θα τις κρατησω με αιρολ?

ειναι κορτιζονη.....ανακατευεται στο ιδιο μπουκαλι με το regaine και βαζεις κανονικα
παρομοια ειναι kai η elocon
 
kapa είπε:
panagiotis είπε:
παιδια εγω περιπου ενα μηνα εβαζα zirtek με νερο και δεν ειδα τιποτα..και τωρα βαζω zirtek με μινοξ μαζι αλλα παλι τιποτα δεν ξερω ρε καπα αλλα οτι και να βαλω στο κεφαλι μου ειναι σαν νερο πραγματικα δεν με πιανει τιποτα εχω τρελαθει μιλαμε εχω δοκιμασει τα παντα και τιποτα λες και βαζω νερο ειναι.......μονο το airol δεν εχω βαλει...αξιζει αυτο?να το συνδιασω με ζιρτεκ?
Αξίζει σαν δοκιμή η airol.
Και εγω πλέον στους κροταφους σαν να βάζω νερό ειναι απο το καλοκαίρι μέχρι τώρα πέρασα 2 20ημερα με μινοξιδιλη airol και butavate τίποτα.αερας.συνδιασε ζιρτεκ μινοξ και airol
kapa sorry ρε φιλε που σε πρειζω αλλα εχω τρελαθει εχω κανει τα παντα ειναι nw 2 και παω nw2a και πρεπει να το σταματησω...συνεχιζω ζιρτεκ με νερο και μετα μινιξ για το airol ειδα το θεμα αλλα δεν εβγαλα ακρη ειναι πολλεσ σελιδες πες μου λιγο τι να παρω και απο που..?ευχαριστω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Για να μην γεμίσουμε πολλές σελίδες το θέμα ρωτήστε με αν θέλετε τα πάντα εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5041.html για οποιαδήποτε θεραπεία
αρχίζει και χάνει τον στόχο του το θέμα cetirizine.
σύντομα θα ανοίξω ένα θέμα με κατασκευή και τροπο εφαρμογής ζιρτεκ,δοκιμάζω και θα δοκιμάσω πολλούς ακόμα συνδυασμούς στους κροταφους πριν την μεταγραφή σε 15% μινοξ επειδή όταν θα γίνει αυτο τα συμπεράσματα μου δεν θα ειναι αντικειμενικά η μεταγραφή σε 15%μινοξιδιλη θα δώσει σίγουρο push σε οποιαδήποτε θεραπεία η σχήμα συνδυαστεί,αν υπάρχει υποχώρηση θα σταθεροποιησει την κατάσταση αν υπάρχει σταθερότητα θα δώσει λίγη επανεκφυση ακόμα
Αυτήν την στιγμή είμαι σε σταθερή κατάσταση στους κροταφους 3 μήνες τώρα που σημαίνει ότι είχα να πάρω απο μινοξ,airol,vpa,daktodor,butavate,zirtek,asstresin,daktarin,fungoral cream,skinoren,το πήρα,θα ακολουθήσουν πολλές ουσίες ακόμα
 

endj3

New Member
Παιδια εχω εκμηδενισει σχεδον την τριχοπτωση ,αλλα δεν χρησιμοποιω καποιο growth stimulant λετε η χρηση του ζιρτεκ να με βοηθησει να ξαναβγαλω κατι στα σημεια που εχω αδειασει λιγο?
Μινοξιδιλη δεν θελω να χρησιμποιησω γιατι δεν ειχε καλα αποτελεσματα παλιοτερα,εχετε κατι αλλο να προτεινετε?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
endj3 είπε:
Παιδια εχω εκμηδενισει σχεδον την τριχοπτωση ,αλλα δεν χρησιμοποιω καποιο growth stimulant λετε η χρηση του ζιρτεκ να με βοηθησει να ξαναβγαλω κατι στα σημεια που εχω αδειασει λιγο?
Μινοξιδιλη δεν θελω να χρησιμποιησω γιατι δεν ειχε καλα αποτελεσματα παλιοτερα,εχετε κατι αλλο να προτεινετε?

Αν βλέπεις οτι τα καταφέρνει μονο του συνέχισε με δυο εφαρμογές την ημέρα ζιρτεκ χωρίς μινοξιδιλη
Θα το κάνω και εγώ αν διαπιστώσω οτι μπορει να τα βγάλει πέρα μονο του μακροπρόθεσμα
 

endj3

New Member
Το shedding ποσο κρατησε περιπου και ποσο εντονο ηταν?Απλα επειδη ουσιαστικα εμενα η αραιωση δεν φαινεται καν παρα μονο αν τα εχω κουρεμενα εντελως οπως τωρα και παλι ειναι πολυ μικρη και επειδη ειμαι στρατο τωρα και τα εχω συνεχεια κοντα μην μου κανει κανα μεγαλο κενο.Ευχαριστω για τον χρονο σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
endj3 είπε:
Το shedding ποσο κρατησε περιπου και ποσο εντονο ηταν?Απλα επειδη ουσιαστικα εμενα η αραιωση δεν φαινεται καν παρα μονο αν τα εχω κουρεμενα εντελως οπως τωρα και παλι ειναι πολυ μικρη και επειδη ειμαι στρατο τωρα και τα εχω συνεχεια κοντα μην μου κανει κανα μεγαλο κενο.Ευχαριστω για τον χρονο σου.

Το shedding διαφέρει δεν ειναι το ίδιο σε όλους σε εμένα ξεκίνησε νομίζω,βλέπω μονο πολυ λεπτές τρίχες σχεδόν χνουδακια στο χέρι αλλα καμία Χοντρη.
Η τριχοπτωση σου σταμάτησε μονο με ζιρτεκ;
Αν ναι μην το σκέφτεσαι καν τουλάχιστον μέχρι να τελειωσεις την θητεία σου
Πόσες εφαρμογές έκανες στην ημέρα;
 

endj3

New Member
Οχι δεν εχω χρησιμποιησει ζιρτεκ ακομα ,και η αληθεια ειναι οτι δεν κανω κατι ιδιαιτερο απλα λουζομαι με fungoral 2 φορες την εβδομαδα και me revivogen shampoo τις υπολοιπες ,με αυτο το προγραμμα εδω και 1 χρονο η τριχοπτωση ειναι μηδαμινη σχεδον.Απλα σκεφτομουν μηπως το ζιρτεκ μου εδινε καποιο regrowth.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
endj3 είπε:
Οχι δεν εχω χρησιμποιησει ζιρτεκ ακομα ,και η αληθεια ειναι οτι δεν κανω κατι ιδιαιτερο απλα λουζομαι με fungoral 2 φορες την εβδομαδα και me revivogen shampoo τις υπολοιπες ,με αυτο το προγραμμα εδω και 1 χρονο η τριχοπτωση ειναι μηδαμινη σχεδον.Απλα σκεφτομουν μηπως το ζιρτεκ μου εδινε καποιο regrowth.
Μπορεί να δώσει αλλά πολύ λίγο(σκέτο)
Σαν θεραπεία ειναι πιο πολύ σε blocker
Αν σκέφτεσαι να το ξεκινήσεις μια εφαρμογη την ημέρα για αρχή και βλέπεις μετά
 

dimos18

Member
λοιπον , 1 μηνας και κατι ψιλα χρησης ζιρτεκ. (1 φορα τη μερα -2μλ νερο + 15 σταγονες ζιρτεκ )

μπερδεμενες εντυπωσεις .δεν ειμαι σιγουρος για το αν δουλευει...στο λουσιμο μου μενουν στο χερι καμια 40 τριχες ενω απο τους υπολοιπους βλεπω οτι πεφτουν ελαχιστες.εκανα κα μακακια γιατι δεν μετρησα πριν ξεκινησω ποσες εχανα .

απο παρανεργειες μονο κανα δυο σπυρακια που βγαζω στο τριχωτο.

τωρα δεν ξερω πως ακριβως θα συνεχισω..το πιο πιθανο να διακοψω δυο μερες τη χρηση να δω ποσες τριχες χανω και στη συνεχεια να αρχισω τη λοσιον του καπα 2 φορες την ημερα.οπως και να χει θα ενημερωνω.

καλες γιορτες παιδια !
 

lab_rat

Member
Εγω παλι εχω δει καποια αποτελεσματα αλλα οχι αυτα που αναφερονται τυπου "δε χανω ουτε μια τριχα". Σε συνδιαδμο με σπιρο στην περιεκτικοτητα που αναφερω ομως οντως δε χανω τιποτα!!
 

Prosim

Member
Καλησπέρες κι από δω. Παιδιά, να πω και γω τα δικά μου. Λοιπόν, απ' αρχές Δεκέμβρη που χρησιμοποιώ το Ζιρτέκ είδα όση διαφορά δεν είδα απ' το Super Zix ένα χρόνο που το 'βαζα... Μην το γκαντεμιάσω, αλλά οι τρίχες που βλέπω είναι ελάχιστες.
Όταν βάζω ζελέδες και λοιπά, οι τρίχες στα χέρια είναι το 1/3 σε σχέση με πριν. Ελπίζω σε καλή συνέχεια, μιας και είμαι οριακά να πιάσω τη μινόξ και γω (είμαι 33 και μέχρι τώρα δεν χρειάστηκε, αλλά πάω για Norword 3, μπορεί και να 'μαι ήδη και την παλεύω οριακά στη hairline, μόνο κει έχω θέμα ορατό).
 

weznem

Well-Known Member
η λοοσιον η ετοιμη οταν αδιαστει στο μπουκαλι μινοξιδιλις με το αποστηρωμενο νερο διατηρειται σε θερμοκρασια δωματιου η θελει ψυγειο?
 
Μπλουζα