Cetirizine pgd2 blocker

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
mastermind είπε:
καπα τι πατέντα έκανες και το μείωσες?

Οτι πιο απλό,έβαλα σε ένα μπουκαλακι νερό και οινόπνευμα μόνο .σε κάθε εφαρμογή ανακατευω το μίγμα νερό οινόπνευμα,ζιρτεκ.
Δεν έριξα το ζιρτεκ στο ίδιο μπουκαλακι αλλα σε κάθε εφαρμογή τα ανακατευω μόνο την ημερήσια ποσότητα
 
kapa είπε:
mastermind είπε:
καπα τι πατέντα έκανες και το μείωσες?

Οτι πιο απλό,έβαλα σε ένα μπουκαλακι νερό και οινόπνευμα μόνο .σε κάθε εφαρμογή ανακατευω το μίγμα νερό οινόπνευμα,ζιρτεκ.
Δεν έριξα το ζιρτεκ στο ίδιο μπουκαλακι αλλα σε κάθε εφαρμογή τα ανακατευω μόνο την ημερήσια ποσότητα

επειδή έχω χαθεί λίγο!
αγοράζω το υγρό ζιρτεκ σε σταγόνες και μετα πόσο απο το καθένα βάζουμε στο μπουκαλάκι?
 

dk1984

Member
Διαβαζω συνεχως το φορουμ και πολλες φορες μπερδευομαι ειχαμε πει οτι τα κορτιζονουχα λεπταινουν το δερμα μετα ζιρτεκ δεν ισχυει το ιδιο ή ειναι μικρη η ποσοτητα? ο Κος1987 ειχε μιλησει για ενα φαρμακο που μλοκαρει και τις 2 πρωτεινες pgd2 k την gpr44 αυτο δεν θα ειχε καλυτερα αποτελεσματα?
 

lab_rat

Member
dk1984 είπε:
Διαβαζω συνεχως το φορουμ και πολλες φορες μπερδευομαι ειχαμε πει οτι τα κορτιζονουχα λεπταινουν το δερμα μετα ζιρτεκ δεν ισχυει το ιδιο ή ειναι μικρη η ποσοτητα? ο Κος1987 ειχε μιλησει για ενα φαρμακο που μλοκαρει και τις 2 πρωτεινες pgd2 k την gpr44 αυτο δεν θα ειχε καλυτερα αποτελεσματα?
Ποίος ειπε οτι το ζιρτεκ ειναι κορτιζονουχο?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
κάπα αυτό θεωρείται stimulant ή blocker;

Και τα δυο
Για να σταματήσει η τριχοπτωση πρέπει να μπλοκαριστει η pgd2 το ζιρτεκ το κάνει και όντως τελικά αυτήν η πρωτεΐνη ευθύνεται για την τριχοπτωση
Για να υπάρξει επανεκφυση πρέπει να αυξηθεί η pge2 και αυτό το κάνει


lab_hair είπε:
kapa είπε:
Καλημέρα.βαζω μινοξιδιλη αλλά μόνο στους κροταφους
Την airol την σταμάτησα.
Γιατι σταματησες την αιρολ? Αφου με αυτην ειδες regrowth μετα απο χρονια με σκετη μινοχ...
Αν κάνει πράξη αυτά που λένε οι έρευνες η μινοξιδιλη θα δυναμώσει κατα πολύ,ήδη όπως προ ανέφερε ο κος η μινοξιδιλη δουλεύει καλυτερα διαφορετική ανταπόκριση


mastermind είπε:
kapa είπε:
mastermind είπε:
καπα τι πατέντα έκανες και το μείωσες?

Οτι πιο απλό,έβαλα σε ένα μπουκαλακι νερό και οινόπνευμα μόνο .σε κάθε εφαρμογή ανακατευω το μίγμα νερό οινόπνευμα,ζιρτεκ.
Δεν έριξα το ζιρτεκ στο ίδιο μπουκαλακι αλλα σε κάθε εφαρμογή τα ανακατευω μόνο την ημερήσια ποσότητα

επειδή έχω χαθεί λίγο!
αγοράζω το υγρό ζιρτεκ σε σταγόνες και μετα πόσο απο το καθένα βάζουμε στο μπουκαλάκι?

Μπορείς απλά σε ένα πλαστικό καπάκι να βάλεις 20 σταγόνες ζιρτεκ,ρίχνεις και 0,5 η 1 ml οινόπνευμα το ανακατεύεις και απλωνεις στα σημεία που έχεις τριχοπτωση
 
mastermind είπε:
kapa είπε:
mastermind είπε:
καπα τι πατέντα έκανες και το μείωσες?

Οτι πιο απλό,έβαλα σε ένα μπουκαλακι νερό και οινόπνευμα μόνο .σε κάθε εφαρμογή ανακατευω το μίγμα νερό οινόπνευμα,ζιρτεκ.
Δεν έριξα το ζιρτεκ στο ίδιο μπουκαλακι αλλα σε κάθε εφαρμογή τα ανακατευω μόνο την ημερήσια ποσότητα

επειδή έχω χαθεί λίγο!
αγοράζω το υγρό ζιρτεκ σε σταγόνες και μετα πόσο απο το καθένα βάζουμε στο μπουκαλάκι?

:huh::-/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
mastermind είπε:
αλλα πιο είναι πιο αποτελεσματικό?
να το αφήσω όπως ειναι η να το αραιώσω ?

Είτε 1% ειναι είτε 0,5% τα ίδια θα σου δώσει.
Πιο πολύ σημασία έχει το πόσο καλή ανταπόκριση θα έχεις στην ουσία.
Δεν θα έχουν όλοι τα ίδια αποτελέσματα με αυτό είμαι σίγουρος .
Αλλά ειναι άξιο δοκιμής και αντικατάστασης οποιουδήποτε τοπικού blocker
 

jeronymous

New Member
υπαρχει κανεις που να εχει χρησιμοποιησει cetrizine και superzix ii?
επειδη εχω την αισθηση πως ειναι τα 2 καλυτερα τοπικα dht blocker θα ειχε ιδιατερη σημασια να αμς πει τη γνωμη του, δηλαδη ποιο θεωρει καλυτερο?
 

xxxray

Member
κάπα αν αδειάσω το μπουκαλάκι ζιρτέκ όπως είναι σε ένα άδειο του regain γίνεται δουλειά; θα είναι οι 6 ψεκασιές 1 ml; επίσης έχουμε καμία γνώση για τυχόν παρενέργειες η αλληλεπίδραση;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
κάπα αν αδειάσω το μπουκαλάκι ζιρτέκ όπως είναι σε ένα άδειο του regain γίνεται δουλειά; θα είναι οι 6 ψεκασιές 1 ml; επίσης έχουμε καμία γνώση για τυχόν παρενέργειες η αλληλεπίδραση;

γινεται.περιπου 1ml θα ειναι παλι
απο αλληλεπιδρασεις δεν γνωριζω αν υπαρχουν,αλλα οποιος θελει να το δοκιμασει καλυτερα ειναι να μην βαζει πολλα στο κεφαλι για δυο λογους.
1)δεν θα καταλαβει αν δουλεψε.
2)μηπως καποιες ουσιες ανεβαζουν την pgd2?δικη μου απορια:chinscratch
ο δρομος εδω δεν ειναι η DHT
απο παρενεργειες ειναι πιο αθωο απο ενα αντιανδρογονο,σε εμενα δεν εχω δει κατι
 

xxxray

Member
ποιες ουσίες υποψιάζεσαι; ρε κάπα πρώτη εφάρμογη πριν μισό λεπτό αλλά δεν μου φαίνεται να βρωμάει! σχεδόν άοσμο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
ποιες ουσίες υποψιάζεσαι; ρε κάπα πρώτη εφάρμογη πριν μισό λεπτό αλλά δεν μου φαίνεται να βρωμάει! σχεδόν άοσμο

δεν υποψιαζομαι καποια συγκεκριμενα,δεν το εψαξα και πολυ βαθια,μονο καποιες ερευνες και συζητησεις σε ξενα φορουμ.
για την μυρωδια δεν ξερω ειναι η πρωτη φορα που μπορω να μυρισω την λοσιον που εχω στο κεφαλι
τωρα που ειναι φρεσκια ρωτησε καποιο ατομο που ειναι τωρα διπλα σου:21m:
 

xxxray

Member
ρώτησα τον σκύλο μου και άρχισε να ψάχνει το μπαλάκι της! τι να πω! άκυρη απορία αφού το φάρμακο αυτό είναι oral γιατί έχει προπυλαινογλυκολη;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
xxxray είπε:
ρώτησα τον σκύλο μου και άρχισε να ψάχνει το μπαλάκι της! τι να πω! άκυρη απορία αφού το φάρμακο αυτό είναι oral γιατί έχει προπυλαινογλυκολη;
δεν το γνωριζω αλλα σαν λοσιον εχει τα παντα
Έκδοχα: ACETIC ACID, GLYCERIN, Methylparaben, SODIUM ACETATE, Saccharine sodium, propylparaben, Προπυλενογλυκόλη, ύδωρ κεκαθαρμένο
 
Μπλουζα