budesoderm κ παρενέργειες

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

antpit

New Member
το συγκεκριμένο το ανοίγω ως νέο θέμα σε αυτή την ενότητα γιατί νομίζω ότι είναι για εδώ



Παράθεση από: antpit στις Σεπτέμβριος 14, 2010, 03:16:58 μμ
Παιδιά καλησπέρα.

Νέος και εγώ στην παρέα θα ήθελα τα φώτα σας.
Στα 27 προς 28 και εγώ, εδώ και μερικό καιρό παρατήρησα ότι έχω παραπάνω τριχόπτωση από παλαιότερα αλλά και αραίωση στο πάνω μέρος του κεφαλιού (σημείωση ότι βλέπω αυξημένη τριχόπτωση και γύρω γύρω).
Επισκεύτηκα τη δερματολόγο μου και μου έδωσε την εξής θεραπεία :

Lotion bodesoderm, 30 σταγόνες κάθε βράδυ.
Follon caps 2 την ημέρα πρωί βράδυ. (μόνο για ένα μήνα)
και σαμπουαν hair force men freezyderm

Μετά το τέλος της bodesoderm μου έδωσε μια άλλη που δεν θυμάμαι τα συστατικά της καθώς ήταν «φτιαχτή» αλλά μου είπε να την βάλω όταν τελειώσει η πρώτη(μετά από κάνα διμηνο) και μάλιστα μέρα παρά μέρα.

Το θέμα είναι ότι από τότε που άρχισα τη θεραπεία νομίζω ότι έχω ακόμα περισσότερη τριχόπτωση και αραίωση . Είναι αυτό δυνατόν? Ειδικά μετά από μόνο 15μερες θεραπείας?
Αν είναι απλά η ιδέα μου η αυξημένη αραίωση και τριχόπτωση πότε θα πρέπει να δω αποτελέσματα της θεραπείας?

Σημείωση πως μέχρι τώρα το πρόβλημα δεν είναι ορατό για κάποιον που δεν με ξέρει αφού είχα πολύ πυκνό μαλλί. Απλά τώρα έχει αρχίσει και γίνετε ορατό σε εμένα. Δεύτερη σημείωση ότι από όσους ξέρω στο σοι μου και τώρα αλλά και παλαιότερα δεν υπήρχε κανείς να έχει πρόβλημα φαλάκρας, μάλλον θα είμαι ο πρώτος. Ενώ δεν παραλείπω να πω πως λόγω δουλειάς ζω μια αρκετά αγχωτική ζωή.

Θα εκτιμούσα πολύ κάθε συμβουλή και βοήθειά σας γιατί έχει αρχίσει και με παίρνει από κάτω.

Αντώνης


Παιδιά καλημέρα και πάλι...
ερώτηση γιατί έχω αρχίσει και αγχόνωμαι... υπάρχει περίπτωση η παραπάνω θεραπεία να μου έχει αυξήση την τριχόπτωση αντι να κάνει το αντίθετο?? εδω και 15-20 μέρες που την ακολουθώ δεν βλέπω βελτίωση...μη σας πω ότι βλέπω και να γίνονται χειρότερα τα πραγματα?!?

Please τα φώτα σας!?!?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα