Bml80, FUE 2000 grafts 7/3/2023

bml80

New Member
Είμαι 42 και τα πρώτα σημάδια της τριχόπτωσης παρουσιάστηκαν στα 27 μου.
Είμαι αναγνώστης του forum 10+ χρόνια ως επισκέπτης.
Με τα πολύτιμα άρθρα και τις συζητήσεις των χρηστών ενημερώθηκα σωστά και ακολούθησα νωρίς την κατάλληλη φαρμακευτική αγωγή.
Τον τελευταίο χρόνο πήρα τη μεγάλη απόφαση να κάνω το επόμενο βήμα και να αποκαταστήσω χειρουργικά το hairline.
Έτσι δημιούργησα αυτό το λογαριασμό αρχικά για να ζητήσω συμβουλές στην αναζήτηση κλινικής.
Τελικά αρκέστηκα πάλι στο να διαβάσω τα σχετικά νήματα και τις υπάρχουσες κριτικές, οπότε και κατέληξα να κάνω συμβουλευτικές επισκέψεις σε τρεις από αυτές που θεώρησα καλύτερες (στην Αθήνα).
Η Seneca ήταν η πιο οικονομική από όλες αλλά ο λόγος που την επέλεξα δεν είναι μόνο αυτός.
Ήμουν διατεθειμένος να πληρώσω και την ακριβή επιλογή, αλλά η γενική εικόνα της κλινικής μετά από δυο συμβουλευτικές επισκέψεις ήταν η καλύτερη σε σχέση με τις άλλες.
Μου άρεσαν μεταξύ άλλων οι σύγχρονες εγκαταστάσεις και το ευγενέστατο προσωπικό.
Η επέμβαση έγινε στις 7/3/2023 από τον κύριο Γούναρη ο οποίος ήταν εξαιρετικός σε όλη διαδικασία.
 

Συνημμένα

  • BEFORE 1.JPG
    BEFORE 1.JPG
    970 KB · Προβολές: 287
  • BEFORE 2.JPG
    BEFORE 2.JPG
    620.5 KB · Προβολές: 252
  • BEFORE 3.JPG
    BEFORE 3.JPG
    376.7 KB · Προβολές: 232
  • BEFORE 4.JPG
    BEFORE 4.JPG
    414.4 KB · Προβολές: 279
  • AFTER 1.JPG
    AFTER 1.JPG
    904.9 KB · Προβολές: 296
  • AFTER 2.JPG
    AFTER 2.JPG
    541.2 KB · Προβολές: 304
  • AFTER 3.JPG
    AFTER 3.JPG
    692.4 KB · Προβολές: 299
  • AFTER 4.JPG
    AFTER 4.JPG
    468.7 KB · Προβολές: 296
  • AFTER 5.JPG
    AFTER 5.JPG
    475.1 KB · Προβολές: 303

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Μικρό πρόβλημα, εξαιρετική ηλικία για ΜΜ, και με φαρμακευτική αγωγή πας για ωραίο αποτέλεσμα.
Καλή επιτυχία φίλε.
Εαν θέλεις ενημέρωσε μας για την φαρμακευτική αγωγή που χρησιμοποιούσες όλα αυτά τα χρόνια και πόσο σε κράτησε.
 

bml80

New Member
Ευχαριστώ για τις ευχές σας.
Χρησιμοποιώ αδιάλειπτα φιναστερίδη απο τα 31, μινοξιδίλη κατά διαστήματα την οποία έχω σταματήσει εδώ και
πολύ καιρό και τέλος σαμπουάν κετοκοναζόλης 2-3 φορές την εβδομάδα.
Τώρα θα ξεκινήσω πάλι μινοξιδίλη για 6 μήνες όπως συνιστά ο γιατρός.
 

JimKan1

Well-Known Member
Καλησπερα φιλε και καλη επιτυχια, καθαρη δουλεια φαινεται.

2 ερωτησεις, την hairline σε τι υψος την πηγατε; επισης τον καιρο που παιρνεις φινα τι απωλειες εχεις παρατηρησει;
 

montecristo

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φίλε. Φαίνεται να έγινε καλή δουλεία πάνω σου και μου αρέσει ο σχεδιασμός της hairline. Πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημένος με το τελικό αποτέλεσμα.
Μιας και ανέφερες οτι ήταν η πιο οικονομική επιλογή (αν και δεν την επέλεξες για αυτό, αλλά γιατί τη θεώρησες τη καλύτερη επιλογή), μπορείς να μας αναφέρεις το κόστος της επέμβασης ;
 

dlazaros

Well-Known Member
Φιναστερίδη, μεταμόσχευση με απόσταση περίπου 7 πόντους κούτελο όπως το βλέπω θα σε οδηγήσουν στο αποτέλεσμα που θέλεις. Καλή δύναμη και υπομονή.
 

bml80

New Member
@JimKan1 o @dlazaros εκτίμησε ακριβώς το ύψος του hairline στους 7 πόντους. Τη φιναστερίδη την ξεκίνησα
σχετικά νωρίς και σταθεροποίησε την κατάσταση, δεν είχα πολύ μεγάλες απώλειες από τότε. @montecristo Το κόστος της ΜΜ
ήταν 2500€.
 

JimKan1

Well-Known Member
@JimKan1 o @dlazaros εκτίμησε ακριβώς το ύψος του hairline στους 7 πόντους. Τη φιναστερίδη την ξεκίνησα
σχετικά νωρίς και σταθεροποίησε την κατάσταση, δεν είχα πολύ μεγάλες απώλειες από τότε. @montecristo Το κόστος της ΜΜ
ήταν 2500€.
ποσο την πηγατε ρωτησα αδερφε οχι ποσο την εκτιμησε ο Λαζαρος απο 2 φωτο που ειδε
 

Disco

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Ξέρεις τον λόγο της επέμβασης, δηλαδή πόσα μοσχεύματα ήτα μονα, διπλά, τριπλά κλπ ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Νόμιζω έπρεπε να ρίξεις και αλλά μοσχεύματα 500-700 κάπου εκεί.Εχεις τις δυνατότητες μιας και η ηλικία η αγωγή η το πρόβλημα όλα συνηγορούν υπέρ σου
 

Kostas144

Member
Ευχαριστώ για τις ευχές σας.
Χρησιμοποιώ αδιάλειπτα φιναστερίδη απο τα 31, μινοξιδίλη κατά διαστήματα την οποία έχω σταματήσει εδώ και
πολύ καιρό και τέλος σαμπουάν κετοκοναζόλης 2-3 φορές την εβδομάδα.
Τώρα θα ξεκινήσω πάλι μινοξιδίλη για 6 μήνες όπως συνιστά ο γιατρός.
Σου ειπε τπτ ο γιατρος γιατι συνιστα μινοξιδιλη για 6 μηνες? Εκτος του οτι βγαινει το αποτελεσμα της μμ γρηγοροτερα
 

Kostas144

Member
@Kostas144 Αυτό ακριβώς μου είπε, ότι βοηθάει να μεγαλώσουν γρηγορότερα.
Τιμιος εφοσον σου ειπε μονο αυτο..οι περισσοτεροι λενε που εχω δει και σε βιντεακια τους οτι βοηθαει σε μεγαλυτερη πυκνωση κτλπ πραγμα που ισχυει αλλα μονο οσο την εφαρμοζεις και αυτο αποφευγουν να το πουν
 

Chris34

Active Member
Καλή φυτρωση φίλε μου. Έπρεπε να σου βάλουν παραπάνω μοσχευματα. Κάνε ζουμ στη hairline να δεις ότι είναι αρκετά αραιή η τοποθέτηση.
Και με 100% φυτρωση νομίζω ότι θα χρειαστείς άλλη μία.
Μπορούσες όμως στην περίπτωση σου να τελειώσεις με τη μία.
 
Μπλουζα