bioscalin hair elixir

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

leo

Member
χαιρετω ολους τους φιλους του site
θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου να μου πειτε τη γνωμη σας.
μετα απο επισκεψη σε δερματολογο μου εδωσε το bioscalin hair elixir λεγοντας μου οτι ειναι
καλυτερο απο το regain. το regain το ηξερα απο καποιο φιλο μου το οποιο τον ειχε βοηθησει
αρκετα. γνωριζει καποιος απο εσας το προιον αυτο. ψαχνωντας βρηκα αυτο. http://www.querycat.com/faq/15fd0f60b7c3c499432bc18a4970ee4d
ευχαριστω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ntia

New Member
Απ: bioscalin hair elixir

Leo,

Mπήκα στη συγκεκριμένη διεύθυνση, αλλά δεν είδα πουθενά να αναφέρονται τα συστατικά. Δίνει μέχρι και κάψουλες αλλά πάλι δεν αναφέρει συστατικά.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: bioscalin hair elixir

Μπηκα σε πολλες σελιδες αλλα καμια δεν ελεγε για συστατικα τιποτα
αν βρεις τι περιεχει θα μπορεσουμε να σου πουμε περισσοτερα
 

oscarios

New Member
Απ: bioscalin hair elixir

leo δεν ξερω αν ειναι πιο καλο απο το regaine αλα το βιοScalin δεν περιεχει minoxidil οποτε δεν ξερω κατα ποσο συγκρινονται... το εχω δοκιμασει δεν εμεινα κ πολυ ευχαριστημενος αλλα δοκιμασε το κ συ.... το σαμπουαν καλο δεν μπορω να πω... οι βιταμινες πιστευω ειναι σαν ολες τις αλλες π κυκλοφορουν οχι τιποτα ιδιαιτερο .. αλλα να σε ρωτησω αφου θες προιον για τριχοπτωση γιατι δεν περνεις το revivogen π το συστινουν κ τα παιδια aπο to forum ? παντως καλη επιτυχια με το προιον αν το δοκιμασεις ...
 

leo

Member
Απ: bioscalin hair elixir

βρηκα ψαχνωντας αυτο http://www.permapharm.ch/englisch/englisch/frames/frame_05.html ρυθμιζει την dht ?
το προβλημα μου ειναι οτι οι τριχες φυτρωνουν κανονικα και σε καποιο μηκος λεπτενουν και πεφτουν. τωρα το bioscalin φοβαμαι οτι δεν θα κανει τιποτα οπως ειπε και ο oscarios. panagiot. εχεις να μου προτεινεις κατι αξιολογο. ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: bioscalin hair elixir

leo είπε:
panagiot. εχεις να μου προτεινεις κατι αξιολογο. ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

εξαρταται τι εισαι διατεθιμενος να κανεις
αν θες να παρει χαπια που ειναι αποδεδειγμενο πως κανουν την πιο πολυ δουλεια παρε proscar κοψε το στα 4 η στα 5
και παρε το ενα πεμπτο για αρχη και μετα ανεβασε λιγο και παρε το ενα τεταρτο του χαπιου
παρενεργειες υπαρχουν λιγες αλλα σε αυτην την ποσοτητα πολυ λιγες
μην παρεις ποτε πανω απα ενα τεταρτο του χαπιου
και βαλε και regaine τουλαχιστον για αρχη
απο σαμπουαν fugnoral 2 φορες την εβδομαδα και τις αλλες παρε καποιο οπως το revivogen bio cleanong shampoo η tricomin

αν δεν θες να παρεις χαπια
τοτε το revivogen scalp therapy ειναι για μενα νουμερο 1 επιλογη
συνδιασε το με το xandrox 15% plus
και σαμπουαν τα ιδια που εγραψα και πιο πανο
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: bioscalin hair elixir

οσο για το Bioscalin ειδα κατι εικονες εκει
για να με πεισει το συγκεκριμενο προιον πρεπει να δω τα συστατικα του
τι εχει μεσα και ρυθμιζει την dht ποια συστατικα εχει μεσα που την μπλοκαρουν
το να δω κανα δυο φωτογραφιες δεν μου λεει κατι και να διαβασω πως ρυθμιζει την dht
βρες τα συστατικα του να δουμε τι περιεχει μεσα
και μετα το συζηταμε

αν θες ριξε μια ματια στα συστατικα του revivogen για να παρεις μια ιδεα

και γενικα διβασε το φορουμ καλυτερα για να παρεις μια γενικη ιδεα απο διαφορα που εχουν λεχτει εδω μεσα
ειμαι σιγουρος πως ειναι αρκετα ενδιαφεροντα ολα
και θα αποκομισεις και γνωσεις και εμπειρια !!
 

Άκης

Administrator
Απ: bioscalin hair elixir

Από το ελιξήριο, αντιγράφω τα εξής:
"Several substances contained in ORIGINAL BIOSCALIN® HAIR ELIXIR help to stimulate the blood circulation in the scalp. Good and sufficient blood circulation is important for healthy hair growth. It ensures that the hair roots receive enough nutrition."
Κάτι πρέπει να παίζει ή με βιταμίνες ή να περιέχει μινοξιδίλη.
Και αφού δεν μας λένε τί περιέχει, πώς εμείς να το πάρουμε μετά;
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: bioscalin hair elixir

ασε ακη μου πηρε πολυ ωρα για να ψαχνω για αυτην την μαλ***
αυτα που γραφεις αυτα εχουν και στα περισσοτερα site που τα πουλανε
δεν λεει πουθενα τι παιζει στα συστατικα του
μονο οτι αυξανει την κυκλοφορεια του αιματος και διεγειρει τις ριζες και αλλα τετοια

οποτε οσπου να βρουμε κατι για να μαθουμε τι παιζει απο μακρυα το κοιταω εγω απο μακρυα και αγαπημενοι

αν βρει κανενας συστατικα του ας τα παραθεσει εδω να δουμε τι παιζει
 

oscarios

New Member
Απ: bioscalin hair elixir

BIOSCALIN HAIR ELIXIR ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...
INGREDIENTS (INCI)
Aqua, Isopropyl Alcohol, Polysorbate 60, Glucose, Mentha Arvensis, Allantoin, Niacin, Salicylic Acid, Calcium Panthothenate, Triticum Vulgare, Limonene......

BIOSCALIN HAIR SHAMPOO
INGREDIENTS (INCI)
Aqua, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Oleamide Dea, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Sodium Chloride, Parfum, Chloroacetamide, Citric Acid, Sodium Benzoate
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: bioscalin hair elixir

Aqua, νερακι του θεου αν ηταν και απιονισμενο θα ηταν πολυ καλυτερα (χωρις αλατα)

Isopropyl Alcohol αλκοολη το πιο πιθανον ειναι να χρησιμοποιται για την αποφοροφηση του προιοντος

Polysorbate 60, ειναι ενα ελαιοδης διαλυμα που χρησιμοποιειται για να διαλυτοποιήσει ουσιες που οπου περιεχονται σε λοσιον η διαλυματα τα οποια εχουν σαν βαση το νερο οπως και το το εν λογο προιον βαση του ειναι το νερο (aqua) ο αριθμος ειναι ο δεικτης νομιζω ξεκιναει απο 20 και φτανει ως 80

Glucose, γλυκόζη η γλυκόζη χρησιμοποιειται ως πηγή μεταφορας ενέργειας στα κύτταρα τωρα καποιον συσχετισμο με τα μαλλια εκτος απο το τι βοηθαει στην παραγωγή των πρωτεϊνών οπου πολλα προιοντα εχουν τις πρωτεινες και τα αμινοξεα βλεπε aminexil και αλλα πολλα που κυκλοφορουν για να βοηθησουν το μαλλια εκτος απο αυτο λοιπον δεν μπορω να βρω αλλον συσχετισμο με τα μαλλια για καλα αποτελεσματα μπορει να δωσει
α
Mentha Arvensis, ειναι ενα ειδος μεντας περισοτερο πιστευω το βαζουν για αρωμα να μην βρωμαει η λοσιον παρα σαν βοηθημα τις τριχας

Allantoin, αυτο βοηθαει στην αυξάνουν την ομαλότητα του δέρματος και στην λειτουργια των κυτταρων

Niacin, η αλλιως βιταμινη Β3 βοηθαει τα μαλλια το χρησιμοποιουν και σε πολλα ζελε για να προστατευει την τριχα (τωρα να σου πω αν κανεις καλη διατροφη και τρως σωστα εε περιτο δεν ειναι) καποιο παραγωγο της Niacin (λιποδιαλυτo ) διαβασα πως μπορει και περναει την επιδερμιδα καποιο παραγωγο δεν βρισκω ομως στα συστατικα που μου εδωσες οποτε οπως σου ειπα αν τρως καλα ειναι το τελευταιο που χρειαζεσαι αααα, επισης προσφερει μικρη αντιοξειδωτική προστασια αλλα ειπαμε περνεις απο το φαγητο σου αρκετη απο δαυτην

Salicylic Acid, αυτο μου αρεσει λοιπον αυτη η ουσια βοηθαει τους πορους της καφαλης σου απο το να κλεισουν επισης το χρησιμοποιουν πολλα σαμπουαν για την πυτιριδα

Calcium Panthothenate, η αλλιως βιταμίνη B5 το βρισκουμε σε φαγητα οπως τυρί, καλαμπόκι, αυγά, συκώτι, κρέατα, φυστίκια βοηθά στην αύξηση της ελαστικότητας των μαλλιών (αυτο μας μαρανε τωρα η τριχοπτωση θελουμε να σταματησει αυτο ειναι δευτερευον) τωρα να σου πω κατι αλλο εγω να σταματησει η τριποπτωση θελω οχι να παιρνω βιταμινες φιλε oscarie δεν λεω οτι ειναι μαπα το προιον αλλα για την δουλεια που το θελω δεν μου κανει παω αγοραζω μια πολιβιταμινη με 10 ευρω απο ενα φαρμακειο και ειμαι καλυμενος δεν περιμενω απο το προιον να μου τις δωσει ασε που οπως ειπαμε αν τρωμε λιγο σωστα δεν χρειαζομαστε ουτε πολιβιταμινες (με πιανεις τι θελω να σου πω)

Triticum Vulgare
, αυτο παλι αν θυμαμαι καλα ειναι ειδος φυτο απο το μπλαγκλαντες (αν θυμαμαι καλα) βασικα παιρνουν μαλλον καποια ουσια απο τα φυλλα του τωρα περισσοτερα δεν μπορεσα να βρω για δα αυτο (λετε ολη την δουλεια του προιοντος να την κανει αυτο)εγω δεν νομιζω παντως

Limonene αυτη η ουσια ειναι για να βοηθησει στην διατηρηση της καθαροτητας στο μαλλι μας (εναταξει κανουμε μπανιο και οκ ειμαστε
εχει μυρωδια οπως το λεμονι η το πορτοκαλι , επισης υπαρχει σαν ουσια μεσα σε κατι προιοντα που τα βαζουν ανθρωποι που θελουν να καθαρισουν τα χερια τους απο πετρελαιο και διαφορα αλλα ξερεις σε συνεργεια και τετοια
δεν ξερω αν εχετε δει ποτε εγω θυμαμαι στον στρατο εναν λοχια που εφτιαχνε τζιπακια και μετα εβαζε στα χερια του ενα πραγμα σαν αλοιφη και τα ετριβε και καθαριζαν μου εκανε μεγαλη εντυπωση τοτε μετα βεβαια αφου καθαριζαν τα γρασσα και λοιπα επλενε τα χερια του παλι κανονικα κατι τετοιο πιστευω πως κανει η ουσια καθαριζει και βοηθαει στην διατηρηση της καθαροτητας του κεφαλιου
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: bioscalin hair elixir

λοιπον σαν επιλογο εχω να πω για το προιον (γνωμη μου παντα)
πως για την τριχοπτωση δεν πιστευω πως κανει
δεν λεω πως ειναι μαπα το προιον μπορει να βοηθησει το μαλλι να του δωσει λαμψη ελαστικοτητα οπως βλεπω απο τα συστατικα
τωρα να αποτρεψει τριχοπτωση χμμμμμ μονο αν η τριχοπτωση συσχετιζετε απο ελειψη βιναμινων η απο καποια διαιτα
τοτε ναι ισως σου κανει καποιο καλο στο μαλλι σου


αλλα για τριζοπτωση λόγω της dht (που ειναι το προβλημα των περισσοτερων ανθρωπων) τοτε δεν νομιζω πως ειναι το καταλληλο προιον για αυτην του ειδους την τριχοπτωση


Υ.Γ τα συστατικα του μου τα δωσε ο oscarios δεν εχω τσεκαρει ο ιδιος αν ειναι αυτα (αυτο το λεω προς αποφυγην παρεξηγησεως)
απο αυτα που εδωσε λοιπον παραθεσα την γνωμη μου λοιπον


ελπιζω φιλε oscarie να σε καλυψει το Post αν θες κατι αλλο just post it
 

tsakalos

New Member
Απ: bioscalin hair elixir

δεν ξερω τι εγινε αλλα εμενα με μαμησε. ακομα μετα απο 4 μηνες λεπτυνανε πολυ τα μαλλια το κοψα και ισιωσα
 

Άκης

Administrator
Απ: bioscalin hair elixir

Μα δεν έχει και κάτι καλό.
Βασικά, μήπως τσάκαλε σε μαμησε λόγο της και καλά αιμάτωσης που προκαλεί;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα