Biohairs Solution

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

NGL

Member
Καλησπερα!
ψαχνοντας βρηκα αυτό:http://effectivehairlosstreatmentphilippines.blogspot.com/
και αυτο:http://www.youtube.com/watch?v=EvAsM4OVK3E

επειδη προχειρα κοιτωντας στο site δεν το βρηκα καπου κι επειδη τα συστατικα του που ειδα στα γρηγορα ειναι τα περισσοτερα γνωστα και αξιολογα,ξερει κανεις τι παιζει?

ευχαριστω!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Biohairs Solution

ΟΧΙ φιλε

υπαρχει ερευνα οπου η μινοξιδιλη δεν παει με τον ψευδαργυρο
τουλαχιστον ο περισσοτερος κοσμος το αποφευγει
δειχνει οτι αλληλεπιδραν και περιοριζετε η δραστικοτητα τους

και αυτο το biohair εχει μεσα


Minoxidil


Zinc found to be the vitamins that slow hair loss while promoting healthy hair growth.




και Zinc φιλε ειναι ο ψευδαργυρος
 

NGL

Member
Απ: Biohairs Solution

το ξερω φιλε Παναγιωτη οτι zinc ειναι ο ψευδαργυρος κι οτι υπαρχει αλληλεπιδραση zinc με minox!δοξα το θεο ασχολουμαι πολλα χρονια με τα μαλλια κι εχω ψαχτει κι εγω αρκετα!
ενταξει μην θεωρεις ,τοσο πολυπλοκα που ειναι τα πραγματα με τα μαλλια, οτι δεν υπαρχει περιπτωση τελικα να μπορουν να συνυπαρξουν και τα δυο σ ενα διαλυμμα!
τελος παντων!απλα το βρηκα στο νετ και το ανεφερα!μηπως και καποιος γνωριζει κατι παραπανω ,γιατι αυτοι που το βγαζουν υποσχονται οτι θα γινουμε ροκ σταρ απ το μαλλι!οχι οτι πιστευω οτι ειναι κανα σπουδαιο προιον!αφου επι της ουσιας δεν υπαρχει dht blocker τρεχα γυρευε!!

τωρα οι ελπιδες μας βρισκονται στα νεα προιοντα που θα κυκλοφορησουν με βλαστοκυτταρα και στο πιο μακρινο μελλον με κλωνοποιηση θυλακιων κτλ!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Biohairs Solution

NGL είπε:
Καλησπερα!
ψαχνοντας βρηκα αυτό:http://effectivehairlosstreatmentphilippines.blogspot.com/
και αυτο:http://www.youtube.com/watch?v=EvAsM4OVK3E

επειδη προχειρα κοιτωντας στο site δεν το βρηκα καπου κι επειδη τα συστατικα του που ειδα στα γρηγορα ειναι τα περισσοτερα γνωστα και αξιολογα,ξερει κανεις τι παιζει?

ευχαριστω!
μεγαλε ρωτισες τι παιζει σωστα και σου ειπα
το αν γνωριζεις απο τριποπτωση η οχι εγω δεν το ξερω

οταν ενας απο το φορουμ ρωταει κατι του εξηγω
δεν καθομαι να ρωτησω τον καθενα τι ξερει και τι οχι


NGL είπε:
το ξερω φιλε Παναγιωτη οτι zinc ειναι ο ψευδαργυρος κι οτι υπαρχει αλληλεπιδραση zinc με minox!δοξα το θεο ασχολουμαι πολλα χρονια με τα μαλλια κι εχω ψαχτει κι εγω αρκετα!
ενταξει μην θεωρεις ,τοσο πολυπλοκα που ειναι τα πραγματα με τα μαλλια, οτι δεν υπαρχει περιπτωση τελικα να μπορουν να συνυπαρξουν και τα δυο σ ενα διαλυμμα!
τελος παντων!απλα το βρηκα στο νετ και το ανεφερα!μηπως και καποιος γνωριζει κατι παραπανω ,γιατι αυτοι που το βγαζουν υποσχονται οτι θα γινουμε ροκ σταρ απ το μαλλι!οχι οτι πιστευω οτι ειναι κανα σπουδαιο προιον!αφου επι της ουσιας δεν υπαρχει dht blocker τρεχα γυρευε!!

τωρα οι ελπιδες μας βρισκονται στα νεα προιοντα που θα κυκλοφορησουν με βλαστοκυτταρα και στο πιο μακρινο μελλον με κλωνοποιηση θυλακιων κτλ!

καλα εσυ βαλε και τα δυο σε ενα διαλλυμα αν θες

μεγαλε με χαλασες πολυ ρωτησες στο πρωτο ποστ σου αν ξερει κανεις τι παιζει και σου ειπα την γνωμη μου

και εσυ μου λες μετα οτι γνωριζεις απο τριχοπτωση και ασχολεια και λοιπα

εγω δεν μπορω να ξερω απο τα 1000 ατομα εδω μεσα ποιος γνωριζει και ποιος οχι

εν τελη να βοηθησω πηγα και μου την λες


ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΤΟΤΕ ΤΙ ΡΩΤΑΣ
 

NGL

Member
Απ: Biohairs Solution

Αλιμονο ρε συ Παναγιωτη δεν στη λεω!καλοπροαιρετα τα λεω ολα αυτα και πραγματικα εκτιμω την δουλεια και την προσπαθεια ολων των παιδιων του φορουμ που αφιερωνουν απ τον προσωπικο τους χρονο για να συντηρειται ολο αυτο!
ολοι το ιδιο προβλημα εχουμε και εκτος απο αναζητηση λυσεων κανουμε και μια ''ψυχοθεραπεια'' με οσα λεμε απ αυτες τις σελιδες!
και δεν σου εγραψα οτι ξερω μερικα πραγματα για την τριχοπτωση κι εγω,για να το παιξω ''ξερολας'' αλλα γιατι η οποια τελος παντων γνωση μου εχει βγει μεσα απο παθηματα που καποια απ αυτα εχουν γινει μαθηματα ,καποια οχι!
Αλλοι περιεργοι εδω περα εχουν παει να το παιξουν παντογνωστες και γιατροι κατα καιρους μονο και μονο για να φοβησουν και να παραπλανησουν τον κοσμο!ειτε με τις φιναστεριδες ,ειτε με τις μινοξιδιλες ειτε με δεν ξερω κι εγω τι.
οσο για το διαλυμμα με μινοξ και zinc δεν προκειται να το κανω οχι για τις αλληλεπιδρασεις που εχουν αλλα γιατι θελω ν ακολουθησω συγκεκριμενη θεραπεια σε βαθος χρονου!
για να καταλαβεις τα πρωτα καλα αποτελεσματα απο την χρηση της μινοξ ,χωρις καν να χρησιμοποιω dht blocker,τα ειδα οταν χρησιμοποιουσα ενα καθημερινο σαμπουαν της frezyderm,οχι το hair force που χρησιμοποιω τωρα,το οποιο ειχε zinc και καπακι απ το λουσιμο εβαζα minox!
ειναι πολυ παραξενη αυτη η ιστορια με την συσταση και την δομη των μαλλιων και τουλαχιστον εγω απ την μερια μου δεν ειμαι ποτε απολυτος σε κατι!
 

NGL

Member
Απ: Biohairs Solution

Το σαμπουαν που χρησιμοποιουσα ηταν το hydra tonic every day της frezyderm.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Biohairs Solution

οτι αποτελεσμα σου εδωσε στην εδωσε η μινοξιδιλη
απλα ετυχε τοτε να βαζεις αυτο το σαμπουαν και ισως να το συνεδεσες με το σαμπουαν οτι τα μαλλια σου ηταν σε καλυτερη κατασταση

επειδη τα σαμπουαν μενουν στο κεφαλι μας για 5 λεπτα το πολυ ειναι αδυνατο να κανουν δουλεια ικονοποιητικη ωστε να αοπδοσει κανει το καποιο αποτελεσμα σε σαμπουαν

και θα σου πω και αυτοο , , πριν αρκετους μηνες ειχα μια επικοινωνια με την revivogen για καποιες ερωτησεις μου

και τους ειπα για αυτο το πραγμα οτι το σαμπουαν εν τελη ειναι εντελως προερετικο για μια σωστη θεραπεια

γιατι δνε εχει την δυνατοτητα να κανει και πολλα τα λιγα λεπτα που μενει στο κεφαλι

και μου στελνουν την απαντηση

..... το 95% της θεραπειας που προσφερει η revigoven ειναι το scalp therapy (δηλαδη η λοσιον τους κατα της dht)
το αλλο 5% ειναι το σαμπουαν και το contitioner

εν ολιγης παραδεχτηκαν αυτο που υποψιαζομουν

για αυτο και πλεον χρησιμοοιω κυριως σαμπουαν που με βοηθαν στους ερεθισμους της επιδερμιδας και οχι σαμπουαν που απομακρυνουν την dht γιατι απλα δεν μπορουν να απομακρυνουν την dht σε ικανοποιητικο επιπεδο ωστε να αξιζει το κοπο

και επειδη βαζω πολλα πραγματα στο κεφαλι μου απο αντιαδρογονο αντι dht και αλλα που φτιαχνω

επειδη λοιπον μεσα ολα αυτα εχουν και αλκοολη και propylene glycol και διαφορα αλλα και ερεθιζεται το δερμα

πρωτιμω ενα σαμπουαν οπως το tricomin που εχει πεπτιδια χαλκου και βοηθει πολυ στην ταχεια επουλωση των πληγων και στην προστασια των ερειθσμων πρωτιμω να παρω κατι τετοιο

και οχι ενα σαμπουαν που εχει μεσα saw palmetto
 

magic810

New Member
Απ: Biohairs Solution

απτη διαφημιση φαινεται τρελη μουφα..... :p
Γενικα δεν πιστευω τπτ που υποσχεται παπαδες.....
Μου θυμιζει ενα προιον που διαφημιζε η τελεμαρκετινγκ....... :p
Δεν λεμε ονοματα....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα