Big 3 ή μήπως Big 4?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

seeker

Verified MM member
Καλησπέρα παιδία. Μετα απο αρκετο διαβασμα ερευνων και αρθρων σε διαφορα sites, πιστεύω πλέον πως υπάρχει θεωρητικά και καλύτερη λύση απο το Βig 3. To Big 4! Προσθετουμε δηλαδη στο γνωστο σχημα Finasteride - Minoxidil - Fungoral και Spironolactone 5% τοπικά.

Η Spiro τοπικά ειναι αντι-ανδρογονο (χωρις μαλιστα sides), οποτε συμπερασματικα συμβαινει το εξης: α) Μειωνεται η DHT κατά εστω 70% με τη Finasteride, β) Βγαζεις νεες τριχες με την μινοξιδιλη, και χοντραίνουν οι λεπτές, γ) Η Spironolactone αναλαμβάνει να "καθαρίσει" τον θυλακα της τριχας απο την εναπομεινουσα DHT ή ακόμα και απο άλλα ανδρογόνα (δε προκαλει παντα μόνο η DHT τη τριχοπτωση στον αντρα) και δ)Το Fungoral εγγυαται τη καλη κατασταση της κεφαλής και την αποφυγή ερεθισμών.

Τις γνώμες σας! Εχει δοκιμάσει κανείς θεούλης το συγκεκριμένο σχήμα; :angel: :grandpa:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Big 3 ή μήπως Big 4?

εγω σταματησα το ρεβιβο και απο σεπτεμβρη ξεκιναω follon spray τουλαχιστον ειναι και fda approved :-\
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Big 3 ή μήπως Big 4?

εγώ είχα προσθέσει -και οι περισσότεροι- στο κλασικό big 3 σπιρονολακτόνη και έμεινα πράγματι ευχαριστημένος τότε και συνεχίζω και τώρα
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Big 3 ή μήπως Big 4?

θελω να πω οτι πολλοι το κανουν αυτο που λες 8) αλλα εγω ακομα δεν εχω αποφασισει αν θα προσθεσω σπιρο η φολλον παντως ο δερματολογος μου ειπε φολλον
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Big 3 ή μήπως Big 4?

φυσικα και οι πιο πολλοι απο εμας βαζουμε και καποιο αντιαδρογονο

η σπειρονολακτονη σαφως ειναι ανωτερη απο το follon
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα