Batist, fue, ευαγγελατος, 1486 grafts, 17.12.2012

Batist

Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Καλησπερα... Μολις τωρα ξεμπερδεψα οποτε ξανανεβαζω καπακι ολες τις φωτογραφιες που εχω απο πριν τη μεταμοσχευση και σε επομενο ξεχωριστο ποστ ακολουθουν οι φωτογραφιες 4 μηνες μετα τη μεταμοσχευση... Ακουω γνωμες και αποψεις γιατι θελω να το συζητησουμε...


κιαλλες φωτογραφιες πριν τη μεταμοσχευση.


και λιγες ακομα




ας κανει καποιος ενα οποιοδηποτε κομμεντ να βαλω σε ξεχωριστο ποστ τις φωτος μετα τη μεταμοσχευση γιατι χωρις ενδιαμεσο κομμεντ μου τα βαζει ολα στο ιδιο ποστ
 

Συνημμένα

  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ (2).JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ (2).JPG
    1,008 KB · Προβολές: 764
  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ (4).JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ (4).JPG
    1 MB · Προβολές: 718
  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ (5).JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ (5).JPG
    921.5 KB · Προβολές: 698
  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ (7).JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ (7).JPG
    924.4 KB · Προβολές: 664
  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ (9).JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ (9).JPG
    915.6 KB · Προβολές: 631
  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ.JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+ν+μ+Σ+μ +ι+κ+β+ζ.JPG
    908.6 KB · Προβολές: 422
  • IMG_2248.JPG
    IMG_2248.JPG
    3 MB · Προβολές: 426
  • IMG_2302.JPG
    IMG_2302.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 413
  • IMG_2304.JPG
    IMG_2304.JPG
    2.7 MB · Προβολές: 393
  • IMG_2409.JPG
    IMG_2409.JPG
    3.6 MB · Προβολές: 409
  • IMG_2412.JPG
    IMG_2412.JPG
    3.2 MB · Προβολές: 374
  • IMG_2438.JPG
    IMG_2438.JPG
    3.1 MB · Προβολές: 379
  • IMG_2445.JPG
    IMG_2445.JPG
    3.3 MB · Προβολές: 414
  • IMG_2446.JPG
    IMG_2446.JPG
    3.5 MB · Προβολές: 420
  • IMG_2453.JPG
    IMG_2453.JPG
    3.1 MB · Προβολές: 389

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Ελα κανω εγω, επι τη ευκαιρια σε ποιον μηνα εισαι;
 

Batist

Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

ευχαριστω N094

ακολουθουν φωτογραφιες 4 μηνες μετα τη μεταμοσχευση. Να θυμίσω οτι τοποθετηθηκαν 1486 Grafts στις 2 προσθιες περιοχες Α και Β του κεφαλιου (οχι στην πισω περιοχη Γ). Ακουω γνωμες και αποψεις παιδια...
 

Συνημμένα

  • IMG_2791.JPG
    IMG_2791.JPG
    3 MB · Προβολές: 479
  • IMG_2793.JPG
    IMG_2793.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 500
  • IMG_2794.JPG
    IMG_2794.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 464
  • IMG_2796.JPG
    IMG_2796.JPG
    3.4 MB · Προβολές: 427

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

εσυ batist πως το βλεπεις live?
 

Batist

Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν εχω εμπειρια, ουτε εχω δει ποτε ζωντανα ατομο με μ/μ... εχουν βγει νεες τριχουλες που ακομα ειναι λιγο μικροτερες στο μεγεθος απο τις μαμα-τριχες και σιγουρα ειμαι πολυ καλυτερα απο πριν ιδιως στους κροταφους... Απλα τις θεωρω λιγο αραιες μεταξυ τους και δεν κλεινουν καλα με τα μαμα-μαλλια... Επισης δεν μπορω να υπολογισω τι ποσοστο εχει φυτρωσει εως τωρα και τι εχει να μου δωσει ακομα η μ/μ..
 

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Λιγα πραγματα για την ωρα, βεβαια απο τον 4-5 μεχρι τον 9ο εχεις ακομα να περιμενεις αρκετη βελτιωση. Παντως batist με 1486 μοσχευματα σε τετοια εκταση κ με τοση αραιωση μην περιμενεις κ φοβερο αποτελεσμα. Να σε ρωτησω, γιατι δεν εβαλες παραπανω μοσχευματα, οικονομικο ηταν το θεμα η σου ειπαν οτι αρκουν αυτα;
 

Batist

Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

μου ειπαν να βαλουμε τοσα σε πρωτη φαση και βλεπουμε (δεδομενου οτι και γω δεν ηθελα να ξεφυγουμε στην τιμη).. οταν πηγα δεν ειχα ψαξει τοσο καλα το θεμα μεταμοσχευσεων και δεν ηξερα ποσα θυλακια περιπου χρειαζομαι οποτε δεχτηκα...
 

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Νομιζω παντως οτι χρειαζοσουν τολαχιστον αλλα 1000, οποτε περα απο ποιο τελικα θα ειναι το αποτελεσμα πιστευω οτι ια χρειαστεις και δευτερη για πυκνωση.
 

Batist

Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

σιγουρα θα ακολουθησει και αλλη μια με τουλ 3000 grafts σε ολο το κεφαλι απλα δεν ξερω ακομα σε ποια κλινικη... θα εξαρτηθει απο το τελικο αποτελεσμα αυτο.
 

weznem

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

η αναλογια κοστους αποδοσης ειναι πολυ μείον,..
θες πολλα φραγκα για να κανεις κατι καλο εχει να καλυψεις μεγαλη εκταση.... θα σε συμβουλευα να παρεις κατι αλλο με τοσα λεφτα που θα χρειαστουν,αλλο αυτο ειναι κατι που πιστευω εγω βαση της λογικης που βλεπω τα πραγματα..εσυ αν εισαι κομπλε,αυτο μετραει στην τελικη.. θα χρειαστεις αλλα 10 χιλιαδες ευρω για μεταμοσχευσεις στο χαλαρο ομως... σκεψου το ξανα πριν το αποφασισεις...
 

Adriano

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Δυστυχώς δεν υπάρχει αποτέλεσμα αγαπητέ μου φίλε.Μπορεί να μην φταίει απόλυτα η DHI για αυτό.Αλλά είναι λίγα και τα grafts.Ελπίζω οι προσδοκίες σου να μην ήταν να γίνεις μαλλιάς με τη μια.¨Εχεις καιρό για να φτάσεις σε κάτι καλό.Θες τουλάχιστον 3000 grafts για ένα καλό αποτέλεσμα.Γνώμη μου.Επίσης ποιος σου την έκανε την μεταμόσχευση?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Batist μπορείς να βάλεις καμιά φωτογραφία με την τοποθέτηση (αμέσως μετά την μμ δλδ) για να έχουμε μια εικόνα και του που και πως μπήκαν τα μοσχεύματα. Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω με τον Αντριάνο στο ότι θα χρειαστείς και άλλα μοσχεύματα για πύκνωση, τώρα όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα, δεν ξέρουμε ποιο θα είναι, όμως ακόμα και αν φυτρώσουν κατά 95% (που είναι σχεδόν το μάξιμουμ που μπορεί να περιμένει κάποιος από μια μμ) τα μοσχεύματα που μπήκαν, πάλι θα χρειαστείς να βάλεις αρκετά ακόμα (ίσως όχι 3.000, αλλά σίγουρα αρκετά).
 

tas

Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Batist θα συμφωνήσω με τον ν094 ζήτα από την κλινική φώτος από την μεταμόσχευση να δούμε μου μπήκαν τα μοσχεύματα.
Αν σου είπαν από την κλινική ότι με αυτά τα μοσχεύματα θα δεις μηδαμινή διαφορά και ότι θα χρειαστείς ακόμα 3000minimum τότε για το αποτέλεσμα είναι δική σου ευθύνη αν όχι τότε υπάρχει θέμα...
 

Batist

Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Adriano είπε:
Δυστυχώς δεν υπάρχει αποτέλεσμα αγαπητέ μου φίλε.Μπορεί να μην φταίει απόλυτα η DHI για αυτό.Αλλά είναι λίγα και τα grafts.Ελπίζω οι προσδοκίες σου να μην ήταν να γίνεις μαλλιάς με τη μια.¨Εχεις καιρό για να φτάσεις σε κάτι καλό.Θες τουλάχιστον 3000 grafts για ένα καλό αποτέλεσμα.Γνώμη μου.Επίσης ποιος σου την έκανε την μεταμόσχευση?

Κοιτα αντριανο αποτελεσμα υπαρχει... στο λεω εγω που το βλεπω ζωντανα... εκλεισε το μετωπο και σχηματιστηκε hairline στη θεση οπου πριν υπηρχε ενα απαισιο τσουλουφακι... σιγουρα πιστευω πως θα υπαρξει κι αλλη βελτιωση... απλα πιστευω πως ειναι πολυ αραια, δεν κλεινουν καλα με τα μαμα-μαλλια και δε μου αρεσει το τριγωνακι στα πλαγια του κεφαλιου που μου εκαναν... στη μια πλευρα ειδικα ειναι ανυπαρκτο... (θα ανεβασω φωτογραφιες να δειτε τι εννοω...) Τελος εχω αμφιβολιες για τη φορά των τριχων εκατερωθεν απο το τσουλουφακι στο μετωπο (κρόταφους)... Ηλιας Ευαγγελατος ονομαζεται ο γιατρος που την εκανε...


tas είπε:
Batist θα συμφωνήσω με τον ν094 ζήτα από την κλινική φώτος από την μεταμόσχευση να δούμε μου μπήκαν τα μοσχεύματα.
Αν σου είπαν από την κλινική ότι με αυτά τα μοσχεύματα θα δεις μηδαμινή διαφορά και ότι θα χρειαστείς ακόμα 3000minimum τότε για το αποτέλεσμα είναι δική σου ευθύνη αν όχι τότε υπάρχει θέμα...

μου ειπαν οτι θα αποκτησω καλυτερη πυκνοτητα απο το τσουλουφακι που ειχα πριν τη μεταμοσχευση μπροστα στη μεση... αυτο νομιζω οτι τα λεει ολα...


n094 είπε:
Batist μπορείς να βάλεις καμιά φωτογραφία με την τοποθέτηση (αμέσως μετά την μμ δλδ) για να έχουμε μια εικόνα και του που και πως μπήκαν τα μοσχεύματα. Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω με τον Αντριάνο στο ότι θα χρειαστείς και άλλα μοσχεύματα για πύκνωση, τώρα όσον αφορά το τελικό αποτέλεσμα, δεν ξέρουμε ποιο θα είναι, όμως ακόμα και αν φυτρώσουν κατά 95% (που είναι σχεδόν το μάξιμουμ που μπορεί να περιμένει κάποιος από μια μμ) τα μοσχεύματα που μπήκαν, πάλι θα χρειαστείς να βάλεις αρκετά ακόμα (ίσως όχι 3.000, αλλά σίγουρα αρκετά).

οι φωτογραφιες που ζητησες...


συν καποιες ακομα φωτος 4 μηνες μετα τη μεταμοσχευση απο πανω και πλαγια, ισως πιο κατατοπιστικες...
 

Συνημμένα

  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+μ+ν+Σ+μ +ε+Χ+ν+Σ (2).JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+μ+ν+Σ+μ +ε+Χ+ν+Σ (2).JPG
    966.3 KB · Προβολές: 777
  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+μ+ν+Σ+μ +ε+Χ+ν+Σ (3).JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+μ+ν+Σ+μ +ε+Χ+ν+Σ (3).JPG
    908 KB · Προβολές: 793
  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+μ+ν+Σ+μ +ε+Χ+ν+Σ.JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+μ+ν+Σ+μ +ε+Χ+ν+Σ.JPG
    1,008.7 KB · Προβολές: 768
  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+μ+ν+Σ+μ +ε+Χ+ν+Σ (4).JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+μ+ν+Σ+μ +ε+Χ+ν+Σ (4).JPG
    925 KB · Προβολές: 691
  • +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+μ+ν+Σ+μ +ε+Χ+ν+Σ (5).JPG
    +ε+Σ+δ+Σ+ν+Χ+μ+ν+Σ+μ +ε+Χ+ν+Σ (5).JPG
    916.1 KB · Προβολές: 696
  • IMG_2804.JPG
    IMG_2804.JPG
    3.4 MB · Προβολές: 477
  • IMG_2805.JPG
    IMG_2805.JPG
    2.9 MB · Προβολές: 495
  • IMG_2808.JPG
    IMG_2808.JPG
    3.4 MB · Προβολές: 470
  • IMG_2809.JPG
    IMG_2809.JPG
    3.5 MB · Προβολές: 448
  • IMG_2810.JPG
    IMG_2810.JPG
    3.4 MB · Προβολές: 444

n094

Active Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Batist θα σου ξαναπω αυτο π σου ειπα κ πιο πανω, βελτιωση θα δεις κ αλλη μεσα στους επομενους μηνες, αλλα απο την τοποθετηση φαινεται οτι τα μοσχευματα εχουν μπει αραια κ σιγουρα θα χρειαστεις 2η για πυκνωση. Περα απο αυτο, πιστευω οτι η φορα κ οι γωνιες ειναι μια χαρα, κριμα που δεν εβαλες παραπανω μοσχευματα.
 

weznem

Well-Known Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

αν εισαι ευχαριστημενος εσυ,ολα τα αλλα ειναι γενικοτητες..
για εμενα προσωπικα αν εδεινα 3 χιλιαρικα για να εχω αυτο το αποτελεσμα δεν αξιζει καλυτερα να επαιρνα μια μηχανη 600 αρα να ακανω ενα ανοιγμα να ξεκαβλωνω,μεγαλυτερη αξια θα ειχε.. για τετοιο αποτελεσμα.. και τι εννοω για να μην παρερμηνευτουν οι σκεψεις μου.. οι τιμες τους ειναι υψηλες..γιατι κανεις σχεδον,δεν κανει μια μ/μ πας και για αλλες οποτε θελεις 10 χιλιαρικακια γι να γινεις καλός,αξιζει?10 χιλιαρικα σε τριχες? αν καποιος με 3 χιλιαρικα γινεται bob marley..ναι αξιζει αλλα για να γινει αυτο προυποθεση ειναι αργη εξελιξη α/α και μεγαλης δοτριας..αυτη ειναι η γνωμη μου...εκ τους ασφαλους βεβαια διοτι δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα ακομα..αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν πρεπει να ελέγξουμε τα συνασθηματα μας και να επικρατει και η λογικη που σημαινει τι δινω τι παιρνω ,ποσα βγαζω το μηνα,και η σουμα αν αξιζει...
 

kk20

Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Εγώ πάντως από τις τελευταίες φωτό ειδικά, έχω να πω ότι το αποτέλεσμα είναι καλό για 1500 grafts και μάλιστα σε 4μηνο μόνο. Θα υπάρξει σίγουρα και άλλη φύτρωση. Έχει ήδη σχηματιστεί hairline και στα τριγωνάκια στο πλάι έχει αρχίσει να βγαίνει επίσης κάτι.

Γνώμη μου: Κούρεψε όλο σου το κεφάλι με την ψιλή. Μην αφήνεις τα πάνω τόσο μακρυά, δείχνουν αραιά. Άφησε τα απλά ένα δυο χιλιοστά πιο μακρυά από τα πλαϊνά.

Θα εκπλαγείς από το πόσο καλύτερα θα δείχνει.

Απόλαυσε την "μικρή ανάσα" που πήρε το μαλλί σου, ζήσε την ζωούλα σου που διανύεις τα καλύτερά σου χρόνια, μην σκέφτεσαι τις τρίχες, κατ΄εμέ κόψε την φίνα δεν έχει νόημα είσαι ήδη NW6-7 και περίμενε κανά 2 τρία χρόνια να πέσει ότι είναι να πέσει από μαλλί, να πέσουν οι τιμές μεταμοσχέσεων και τότε να κάνεις άλλη μία των 3.000-4.000 FUE από δότρια και BHT και να λύσεις οριστικά το πρόβλημά σου.

Καλή συνέχεια φίλε μου.
 

Batist

Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

kk20 είπε:
Εγώ πάντως από τις τελευταίες φωτό ειδικά, έχω να πω ότι το αποτέλεσμα είναι καλό για 1500 grafts και μάλιστα σε 4μηνο μόνο. Θα υπάρξει σίγουρα και άλλη φύτρωση. Έχει ήδη σχηματιστεί hairline και στα τριγωνάκια στο πλάι έχει αρχίσει να βγαίνει επίσης κάτι.

Γνώμη μου: Κούρεψε όλο σου το κεφάλι με την ψιλή. Μην αφήνεις τα πάνω τόσο μακρυά, δείχνουν αραιά. Άφησε τα απλά ένα δυο χιλιοστά πιο μακρυά από τα πλαϊνά.

Θα εκπλαγείς από το πόσο καλύτερα θα δείχνει.

Απόλαυσε την "μικρή ανάσα" που πήρε το μαλλί σου, ζήσε την ζωούλα σου που διανύεις τα καλύτερά σου χρόνια, μην σκέφτεσαι τις τρίχες, κατ΄εμέ κόψε την φίνα δεν έχει νόημα είσαι ήδη NW6-7 και περίμενε κανά 2 τρία χρόνια να πέσει ότι είναι να πέσει από μαλλί, να πέσουν οι τιμές μεταμοσχέσεων και τότε να κάνεις άλλη μία των 3.000-4.000 FUE από δότρια και BHT και να λύσεις οριστικά το πρόβλημά σου.

Καλή συνέχεια φίλε μου.


Σωστα οσα λες φιλε μου αλλα οχι και Nw 6-7.. ενα 5αρακι να το δεχτω αλλα μη με σφαζεις...
6-7 ηταν ο Βεγγος για να εχεις μετρο συγκρισης...
 

no_hair

New Member
RE: Μεταμοσχευση στην DHI στις 17.12.2012

Συμφωνω για το κοντο κουρεμα. Θα δειξει περισσοτερο. Κι εγω νομιζω οτι ειναι νωρις για να κρινει κανεις το αποτελεσμα. Μια χαρα δειχνεις.
 
Μπλουζα