Avodart 0,5 mg ή Proscar 5 mg ?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

vinnie1978

New Member
Παιδιά καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε στο forum αυτό.Είμαι νέος στο forum , ετών 33 και σήμερα προμηθεύτικα για να δοκιμάσω για την τριχόπτωση μια συσκευασία avodart 0.5 mg των 30 δισκίων και μία proscar 5mg των 14 δισκίων. Μέχρι τώρα εδώ και 8 μήνες έκανα θεραπεία μόνο με ρογκέιν foam , fungoral 2 φορές την εβδομάδα και τις άλλες μέρες d****s της V***y. Παράλληλα βέβαια σκέφτομαι και την εμφύτευση για μέσα στο 2012 απλώς είπα να κανω κάτι μήπως και βελτιώσω λίγο την κατάσταση. Εδω θα ήθελα τη συμβουλή σας. Πιό από τα 2 να πάρω? Τα συν και τα πλην τους. Γενικά ό,τι μπορείτε να με συμβουλέψετε που θα μου ήταν χρήσιμο. Σας Ευχαριστώ.......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sito

Active Member
Απ: Avodart 0,5 mg ή Proscar 5 mg ?

Δεν πιστεύω να έχεις σκοπό να παρεις ολοκληρο το προσκαρ :eek: . Το προσκαρ το κοβεις στα 5 για να γινει 1μγρ

δες εδω για να δεις πως θα το κοψεις

http://www.nobalding.com/wp-content/uploads/2010/11/cutting-pill.jpg


τώρα οσον αφορα τι απτα 2 να παρεις, διαβασε τα θεματα που αφορουν αυτα τα 2 φαρμακα και αποφασισε αναλογως.
 

vinnie1978

New Member
Απ: Avodart 0,5 mg ή Proscar 5 mg ?

ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση και σας συγχαιρω ακομη μια φορα για την πολυ καλη δουλεια που γινεται στο forum.τελικα μετα απο μελετη εδω ξεκινησα σημερα με avodart και θα συνεχισω βεβαια και τα υπολοιπα που χρησιμοποιουσα δηλαδη fungoral ana 3 μερες, ρογκειν φοουμ χ2 και τις υπολοιπες μερες σαμπουαν d****s της v***y που μου αφηνει μια παρα πολυ καλη αισθηση στο κεφαλι.θα βγαλω και φωτογραφιες για να συγκρινω και εδω μαζι σας τυχον ευχαριστα αποτελεσματα τα οποια ευχομαι και ελπιζω να εχω. και παλι σας ευχαριστω να ειστε ολοι καλα.....
 

dim74

Member
Απ: Avodart 0,5 mg ή Proscar 5 mg ?

για πες μας πως κατεληξες να ξεκινησεις με avodart?ξερεις τους κινδυνους?
 

vinnie1978

New Member
Απ: Avodart 0,5 mg ή Proscar 5 mg ?

φιλε μου καλησπερα. κατεληξα στο εν λογω σκευασμα γιατι απο οτι διαβασα περιοριζει καλυτερα την dht απο το προσκαρ και πανω κατω εχει τις ιδιες παρενεργειες - κινδυνους με το τελευταιο. αλλωστε βλεποντας και κανοντας. θα συνεχισω οσο παει και αν κατι με θορυβισει πραττω αναλογως. εσυ για τι κινδυνους εννοεις γιατι εδω που διαβασα το σχετικο λινκ που εχει για το adovart στις θεραπειες αν καταλαβα καλα περιπου εχει τις ιδιες παρενεργειες με την φιναστεριδη....
 

dim74

Member
Απ: Avodart 0,5 mg ή Proscar 5 mg ?

θα σου ελεγα να μην παρεις avodart...εγω με την γνωση που εχω τωρα ουτε φινα θα δοκιμαζα...δεν κανει σε καμια περιπτωση να βαζουμε σε κινδυνο την υγεια μας εστω στο ελαχιστο...και ειδικα με το avodart το κανεις...
 

vinnie1978

New Member
Απ: Avodart 0,5 mg ή Proscar 5 mg ?

κοιτα λιγο, κακο στην υγεια μας κανουμε και με το τσιγαρο, το αλκοολ, την κακη διατροφη, αυτα που τρωμε, αναπνεουμε κτλ κτλ κτλ. απο καποια παιδια εδω αλλα και απο ξενα φορουμς οσον αφορα στις θεραπειες για τριχοπτωση ειδα καποιες φωτο αλλα και μαρτυριες για καλα αποτελεσματα. η ουσια βεβαια ειναι πολυ πιο δυνατη απο τη φιναστεριδη. γι αυτο και εκρινα οτι αν ειναι να διαλεξω 1 απο τις 2 καλυτερα ειναι το to avodart. ετσι αποφασισα γιατι δεν θελω να ειμαι των ακρων και εχω υπομονη να το παω 1 χαπι καθε 3 μερες το μεσημερι μετα το φαγητο, μαζι με ριγκειν 1 πρωι 1 βραδυ, 2 φορες την βδομαδα fungoral και βλεπουμε....παντως θα σας κρατω ενημερους για τυχον παρενεργειες οπως και για τυχον καλα αποτελεσματα.......
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα